Hviezdna brána

• Česko Hvězdná brána (viac)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

MIRECSK

Seriál, ktorý mi pomohol pretrpieť veľa nudných dní v škole, a ku ktorému som pravidelne o 15:00 usedával pred televíznu obrazovku. Jednoznačná srdcovka, ktorú asi už žiadny iný seriál v mojom živote neprekoná. Pre mňa nespochybniteľných 5 hviezd. ()

Lulusator

Na tomhle seriálu jsem vyrůstala, vyrůstala jsem s jeho představiteli... výstřídala se mi v něm řada oblíbenců, dokonce jsem obrečela smrt nebo odchod několika z nich. Je jen málo seriálů u kterých bych mohla říct, že mě bavil skoro každý díl. Fascinuje mě tenhle svět a vždycky jsem se na těch 45 minut do něj ponořila a přála si, aby byl opravdový. Nejradši jsem měla původní tým SG-1, včetně lidí okolo... ty řady byly nejlepší. Na Jackův humor nic nemá :D. Pořád dokola se koukám na všechny díly a pořád mě baví. Je fakt, že díly za vlády Goauldů byly nejlepší... to ten jejich hlas, žhnoucí oči a hadi v těle :D No každopádně pro mě jeden z nejelpších seriálů... 5 hvězdiček je jasných.!! :) ()

Veromonny

netušila jsem že mě tenhle seriál bude líbit. Je fakt že některé díly jsou nudné, ale špatné nejsou.. Jen škoda že Sam a Jack nemůžou být spolu :D ()

burg

Prvních pár sérií bylo fajn, ale jakmile seriál překročil únosnou míru, začal se silně zajídat. Jednoho Goaulda zabijí, jeho místo obsadí dva další (a jako napotvoru 2x silnější). Ale jinak si pamatuju, jak jsem každý den letěl ze školy, jen abych viděl další díl. Dneska už bych se rozhodně tak nehonil. Alespoň, že ti záporáci s vyšším číslem série zráli jak víno - viz Baal, Anubis a tak... ()

jacketo

Srdeční záležitost, seriál se kterým jsem vyrostla a vždy zbožňovala Jacka v podání Richarda Deana Andersona!! Poslední dvě řady mě již tolik nebavily, ale to bylo především proto, že už se tam neobjevoval Jack a tak mi chyběl jeho typický sarkastický humor, který tomu dodával tu správnou šťávu. I přesto, za mě 5 hvězdiček, stále si ráda pustím některé díly a v telce, pokud to jde, většinou nevynechám jediný, když je opakují. Stargate maniak... ()

tiradentes

ZAUJÍMAVOSTI: Samantha Carterová (Amanda Tapping) je na začiatku 8. série povýšená na hodnosti plukovníka (colonel). V časti 8x02 - Zero hour, má ale pri rozhovore s Jackom O'Neillom na výložkách nesprávne insígnie, striebérné dubové listy, čo je v americkej armáde označenie pre podplukovníka (lieutenant colonel). Pri ceremónii povýšenia ale dostala insígnie správne, tj. strieborného orla. ()

Ounil19

Když jsem poprvé viděl tento seriál (už běžela 2 série), byl pro mě seriál nezáživný, až nudný přesto jsem mu dal šanci se projevit, jelikož jsem fanda sci-fi, Seriál se nad mé očekávání rozjel zajímavě a pohltil mě. Seriál je návazností na pilotní možná i samostatný film, který seriál dál a povedeně rozvíjí. Došla k obměně hereckých postav, které se povedlo. Seriálu nechybí humor ale i napínavost. Děj je lehce navazující, i když se v každém díle řeší něco jiného. Tento seriál má 10 sérií ve kterých dochází k vývoji děje i postav dokonce i vztahů. Hodnocení až na nějaké slabé díly 99,5% ()

MYAMO

90% Nejlepší sci-fi seriál všech dob, akce, scénář, příběh. Škoda, že se film více nevěnoval i dalším rasám z dávné aliance. RDA jednoznačně nejlepší a nejoblíbenější herec a postava, když to tak vemu tak si tam zahrál i roli alá MacGyver, když "nasosal" veškeré vědomosti asgardů - dokonce dvakrát. Všechny řady a díly jsem viděl několikrát, SG-1 Rulezzz. ()

Felix.catus

Na rozdíl od některých komentářů mám naopak pocit, že seriál místy důstojně rozvinul původní myšlenku i film. Některé díly jsou mimořádně dobré a zajímavé, natočené napínavě a se zajímavou pointou. Vysoké hodnocení dávám pro prvních pět řad, tedy do okamžiku, kdy seriálu došel dech. Že místy zůstal potenciál nevyužit připisuji spíše jakési režisérově laxnosti vyplývající z předlouhé práce a ta únava je znát i na hlavních představitelích. Další řady jsem již brala jako jakousi zbytečnou atiku, nový nepřítel, témata vykonstruována, děj na většině míst dře. Přesto si se ze seriálu jako celku odnáším to lepší. ()

chemik11

Seriál, na který koukám už od mládí. Musím však říct, že nejlepší jsou buď začátky sérií nebo konce. Sem tam se objeví fakt dobrý díl uprostřed série, někdy však průměrný díl, jindy fakt nuda. Fakt nejlepší díly jsou na konci nebo na začátku, jak se bojuje s "Goauldy" (fakt nevim, jak se to píše :D) a jak se prostě něco děje. Jackovy hlášky jsou výborný :D ()

s.u.g.e.r.

Každý ji zná ..nebo by Ji měl znát! - pro někoho blbost, pro mě skvělý seriál. Ač mě sci-fi nezajímá, jako mladší jsem hltal každý nový díl, který tehdá běžel na Nově:-) Sakrasticky vtipný Jack O'Neill, typicky "svůj" Teal'c, Sam Carterová (která se líbila asi každému), vědátor Daniel Jackson a v neposlední řádě dobrácký generál Hammond. Spousta světů, příběhů, vedlejších postav a hlavně skvělí hlavní hrdinové - to je Hvězdná brána. ()

Henriette

Mám ráda pouze první řadu, i to jedině ve svém hlubokém dětství (teď bych to neunesla - Hvězdnou bránu sledovat). Řekla bych, že je to dobrý seriál pro děti věkem 8-10 let, který je jim schopen přinést spoustu potěšení, dobrodružství a napětí. Z nostalgie a dřívější náklonnosti si dovoluji dát HB (až) 4 hvězdičky. ()

Nereida18

Tenhle seriál už miluji od dětství. Vždy po shlédnutí jsem uvažovala nad kariérou astrofyziky, egyptologie či vstupem do amerického letectva. Tak moc mě seriál zasáhl. A stále se čas od času přistihnu, že místo práce doma si sednu k televizi a sleduji dobrodružství týmu SG-1. Sice to de facto navazuje na stejnojmenný film, ale v podstatně se ve všem liší. Hrdinové jsou zde mnohem vtipnější, za což můžeme hlavně poděkovat Richardu A. Jeho humor mi naprosto sedl, na druhou stranu nevím o nikom, komu by sympatický plukovník nesedl. :) Jedná se o seriál, tudíž nemá cenu nějak hodnotit příběh. Jsou díly, které miluji, a naopak i ty, které už ze zásady přepínám. Prostě základní struktura seriálu. Nelze se zavděčit všem. Celkově seriál však hodnotím velice kladně. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě