Muž so zajačími ušami

• Česko Muž se zaječíma ušima (viac)

Jozef (Miroslav Krobot) je spisovateľ, ktorý jedného dňa získa nečakanú schopnosť - mimoriadny sluch v podobe zajačích uší. Ten mu umožňuje výborne počuť nielen hlasy ďalších ľudí, ale predovšetkým ich myšlienky... Stretnutie cudzích a vlastných predstáv o sebe samom otvorí Jozefovi oči. Keď mu potom jeho mladá priateľka Katka (Alexandra Borbély) oznámi, že s ním čaká dieťa, Jozef vie, že je to jeho posledná šanca, ako si usporiadať doterajší život a narovnať rodinné vzťahy. Muž so zajačími ušami je tragikomédiou o mužovi, ktorému sa život prevráti zo dňa na deň, ale aj rozprávaním o našich predstavách o živote, aké môžu byť niekedy mylné a zároveň smutné aj komické. (Garfield Film)

winstonik

Návratu k poetike filmu Všetko čo mám rád (1992) nech je odpustená jeho nižšia konzistentnosť príbehu. Očakávam, že český divák tejto neobyčajnej sonde do obyčajných slovenských životov nepríde na chuť. ()

ForGump

Určitě si v Muži se zaječíma ušima mnoho významů, já tedy nejsem přesvědčen ani o jednom z nich úplně stoprocentně, nicméně ten film na mě působil strašně příjemně, řemeslně bezvadný, herecky naprosto navýši opět! s mimořádným Miroslavem Krobotem v hlavní roli. Je dobré mít filmy, u kterých se prostě necítíte trapně, ale prostě dobře a ještě se příjemně pobavíte. 70% ()

Amonasr

Tohle přece není komedie, ale slušný psychologický film, který kombinuje filmařský narativ s vypravěčským, čímž vznikl docela zajímavý výsledný tvar. Obrazová imaginace se prolíná s posluchačskou představivostí, narušenou snad jen zbytečnou doslovností s nalepenýma zaječíma ušima. Je fajn, že slovenská kinematografie je schopná (narozdíl od české) ještě něčeho, co snese mezinárodní srovnání. Krobot sice hraje zase jen sám sebe, ale do této role zapadl naprosto dokonale, jako by byla napsána přímo pro něj. ()

Solverino

Kdyby režisér trochu ubral s těmi rádoby "uměleckými" ambicemi, bylo by to i na 3 hvězdy. Krobot je KING a je schopný sám utáhnout celý film! ()

mac000

Na tento film jsem se chtěl podívat hlavně kvůli hercům v hlavní roli. A nezklamali mě. Příjemně překvapil nečekaně vážný syžet a myšlenky, nutící k zamyšlení. ()

SAINTS

Muž zo zajačími ušami je film o stárnutí,minulosti a o čelení neistej budúcnosti.Poznanie často prichádza až na konciPreto sa hrdina Jozef upína k zárodku nového života.Lenže životné skusenosti si musí každý odžiť sám.Väčšina z ních je neprenosná,je v tomto prekliatie a zároven velkoleposť života? ()

ostravak30

Další z filmů, jež se mi těžko hodnotí. Muž se zaječíma ušima je snímek, který popisuje muže v jistém druhu krize. Díky nové schopnosti, ale i početí a následně plánované svatbě totiž začne zjišťovat, že vidí svět a události jeho se týkající zcela jinak než vlastní děti či bývalá manželka. Jak se ale vypořádat s jasným názorem na život a svět, když se zdá zcela jiný než ve kterém dosud žil? Rozhodně je to snímek, který díky řadě myšlenkám může přispět k zamyšlení. Nakonec obsazení je skvělé, herecké výkony také, Krobot předvádí svůj standart, který je u něj ale někde vysoko v oblacích. Jenže já dál nevím, jak snímek uchopit. Vizuálně a herecky mě zaujal, se zaječíma ušima, chvílemi viditelnými, chvílemi zase ne, jsem si neuměl poradit. ()

darkphoenix odpad!

Človek by tak rád dával slovenským filmom dobré hodnotenia, ale pri väčšine tvorby týchto starých pánov to jednoducho naozaj nejde. Prečo, ako, pre koho vlastne tento film vznikol? Čo mi mal dať, o čom mal pojednávať? O kríze staršieho veku a stratenosti v nej? Alebo o zlomkoch a charakteroch všetkých tých, ktorých sme v živote stretli a ovplyvnili? Alebo o kreatívnom bloku? Muž so zajačími ušami načrtáva vo svojej stopáži nesmierne množstvo motívov a ešte viac postáv. Žiadna z nich sa vám však nedostane pod kožu, pretože každá z nich je plytká a jediné o čo sa Šulík a scenár snažia je dať im falošnú hĺbku v lacných, skratkovitých literárnych textoch či traumách. Som nesmierne smutný, že takéto filmy dostávajú verejné dotácie, zatiaľ čo mladá generácia nemá z čoho točiť. Muž so zajačími ušami má byť intímnou charakterovou štúdiou, ale žiadny z jeho charakterov vám nedovolí nič úprimné s ním/s ňou prežiť a to je vec, ktorá sa neodpúšťa. Bolo mi ľúto Alexandry Borbélyovej, ktorá ako jedna z mála vedľajších postáv hrá uveriteľne, ale jej charakter je natoľko nedotiahnutý, natoľko plochý a scenáristicky nedokončený, že vo výsledku nemá vôbec čo hrať. Kinám sa radšej vyhnite. Urobíte dobre. PS. Mám pocit, že táto generácia tvorcov prestala sledovať svetovú kinematografiu v roku 81. Inak si tú predpotopnú zastaralú formálnu stránku a hudbu a celkový spôsob rozprávania neviem vysvetliť. ()

psychohippo

Kdo tenhle film přiřadil do žánru komedie, ten je sadista. Způsobil tak utrpením těm divákům, kteří šli na komedii s tím divným Krobotem a hlavně Kaiserem (to víš, že jo, Uďo). Takže se mnohým recenzím nedivím. Kdo na to šel, třeba já, jako na film od autora Zahrady a Všetkého, co mám rad, kterému je ale už o 30 let víc, kdo šel na Krobota v roli herce, pravděpodobně obsazeného podle své spíše pesimistické až depresivní typologie, kdo viděl v poslední době současného Kaisera, ten dostal, co dostat měl. Silnou dávku depresiv, upřímnost, co je empatická asi jako skalpel mozkového chirurga. Je jen málo smutnějších věcí, než stárnoucí muž, který moralizuje ty, kterým zkurvil život. Kaiser se mi ale moc líbil. Přál bych víc odvahy současným režisérům, aby se ho troufli obsadit do výraznějších rolí, po tom všem, co sám přežil, v sobě nese docela velký potenciál. A talentu měl vždycky dost. ()

Alex_01

Poněkud nedynamický, preciní pokus o reflexi světa z pohledu starého chlapa aka "Den cvoka" bez humoru, což je maličko škoda, protože komediální potenciál film rozhodně měl a mohl by i tak skvěle fungovat vedle závažných témat, která film sděluje (víra, vztahy, morálky). Dynamicky nápaditější momenty vytrhující film z fádní monotónnosti jsou celkem asi jen tři a vlastně vás jenom naserou, tím jak se zdejší postavy, které jsou celkem loosers chovají hrdě a nasraně. Kamera si hodně hraje se symetrií, střih svou chaotičností zdůrazňuje nereálnost fiktivního světa a je velmi zajímavý a poutavý, nicméně mu chybí odstup, který nabyde režisér svým svázáním s filmem jen velmi těžko. Segmenty filmu jdou zkátka jakoby random za sebou a není tam skoro žádný vývoj, jen objevujeme svět starého chlapa. Herecké výkony jsou skvělé užil jsem si naháče s vychlastaným hlasem, Krobota (který třeb ani nevypadal že vůbec disponje mimickými svaly vyjadřující úsměv) nebo i ta Kronerová s barevnými brýlemi. ()

blondboss

Slovenská artová vsuvka do vôd európskej kinematografie, ktorá v zahraničí vcelku slušne prerazila. Podľa mňa sa tu skĺbilo viacero faktorov od tajomnosti samotného Krobota cez zmyselnú Táňu Pauhofovú až po nevinnosť Alexandry Borbély, a to celé zaobalené do sarkastického pohľadu na súčasné rodinné vzťahy a problémy v nich. Šulík však len málo rozvinul podstatu snímku, ktorá tkvela v schopnosti Jozefa rozumieť ostatným ľuďom, a to minimálne u mňa ubralo aspoň jednu hviezdu. Globálne som sa ale celkom bavil a trúfam si povedať, že je to jeden z tých lepších artových snímkov. 65 % ()

Cibulka_C

Docela zvláštní film, který podle mě nechápou ani samotní ti herci. Ovšem jako nápad se mi to líbí a hlavně se mi líbí ta československá spolupráce. 🤝🏻 Dva hlavní hrdinové, naši dva úžasný herci - Miroslav Krobot a Oldřich Kaiser - oba dva jako spisovatelé omggg?, kteří se tam docela pofightili, se mi spolu hrozně líbili. Příběh se točil hlavně kolem nich a nebudu lhát, Oldřich Kaiser tam zandával docela hlášky. Film je to o životě a jeho podivných problémech a... to je tak asi všechno. Co se mi na filmu kromě těch dvou zázračných mužů líbilo ještě, byla ta super kamera a i když bych tenhle film nepovažovala za ten nejlepší, co kdy Martin Šulík natočil, musím říct, že se mu povedl a já si ho užila. Vidět nahýho Oldřicha Kaisera bylo asi to poslední, čím jsem chtěla, aby mi nový rok započal… ovšem za svou roli má Českého lva a my mu všichni gratulujeme! 👏🏻 ()

Kunderion

Vynikající film, nádherná bilance, Šulík dozrál jako kvalitní víno. Mám rád jeho první filmy, včetně Záhrady, pak trochu lavíroval, ale vždy byl víc než nadprůměr. A tahle "zaječina", díky Krobotovi, Kaiserovi a spol., a taky díky typický Šulíkově poetice, je skoro až bomba. Takový filmy se mají točit! Generační, metaforický, prožitý zevnitř! Tak trochu ztracený dílo v covidový době, a vedle Atlasu ptáků jedinečná záležitost! Jen houšť! ()

serdehelan

Všetko čo mám rád - po 30 rokoch. Akurát miesto tridsiatnika máme šestdesiatnika. Inak to môže byť takmer tá istá postava a jej svet - rodina, kamaráti. Takmer do nohy stroskotanci. Komédia? Ani náhodou. ()

heger

Alegorický motív so zajačími ušami je úplne zbytočný a v celkovej štruktúre filmu dokonca rušívý. Všetky informácie aj tak Krobotovi porozprávali ostatné postavy rovno do očí, a divákom (pre istotu) ešte aj priamo do kamery. SPOILER!!! - Holý čurá~ na začiatku by mohol tiež pôsobiť zbytočne, ale v tomto prípade autori dodržali princíp "Čechovovskej pušky" a s čurá~~ sa nakoniec vykľuje corpus delicti. (Preto ten odkaz na Freuda?) P.S. Dúfam, že Filmová akadémia zareaguje na najnovší trend a začne udeľovať Slnko v sieti aj v kategórii Najlepší režisér v epizódnej úlohe. ()

Dawe2

Ajaj. Tak někdo si zase splnil představu o svém filmu a byla z toho takováhle slátanina ze tří pohledů. Skvělý Krobot+Kaiser a nápad. Ale výsledné provedení je za mě nešťastné, celé to moc nefunguje. Komedie skoro nula. Pousmál jsem se jen u koně. Mohl to být fajn příběh, jeden nebo druhý nebo kombinace, ale takhle to je půl vola, půl višně a koza k tomu, dohromady nesmysl na třetí. Škoda, spíše bych nedoporučil. Smysl má vidět jen kvůli Krobotovi, Kaisera je tam celkem málo. ()

rigby

Tento film přesně zapadl do mé momentální nálady a vnímání sebe sama a světa kolem mě. Hlavní postavě a jeho pohnutkám jsem zcela rozumněl. I když některé momenty mi zase tak úplně neseděly. A ty uši fakt ne, to už bylo za hranicí, ačkoli je mi jasné, co měly znázorňovat. 3+ ()

alliade

Velmi zvláštní film, ale bavil mě. Vizuálně je velmi dobře udělaný (až stylizovaný), a to velmi povedeně a vkusně. Vyprávění pro mě bylo velmi přehledné v základním ději jsem se orientovala. Herecké výkony byly opravdu skvělé a obsazení Miroslava Krobota a Oldřicha Kaisera se do filmu hodí a funguje zde. Je to film, který rozhodně nesedne každému, ale mě se líbil a rozhodně je to jeden z těch filmů na které se za nějaký čas podívám znovu, možná se dostanu k jiným závěrům ohledně něho a některé věci budu vnímat jinak. ()

Cenu filmových fanoušků získal Zátopek!

Cenu filmových fanoušků získal Zátopek!

17.01.2022

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) dnes oznámila kompletní seznam nominací pro 29. ročník udělování cen Český lev. Mimo to byly během dnešní tiskové konference oznámeny i dvě nestatutární… (viac)

47. Letní filmová škola Uherské Hradiště

47. Letní filmová škola Uherské Hradiště

07.07.2021

Od pátku 6. 8. až do čtvrtečního odpoledne 12. 8. 2021 nabídne Filmovka cestu historickým, současným a česko/slovenským filmem. Do srdce Slovácka opět zamíří hvězdy stříbrného plátna, s nimi dojde na… (viac)