Reklama

Reklama

Jozef (Miroslav Krobot) je spisovateľ, ktorý jedného dňa získa nečakanú schopnosť - mimoriadny sluch v podobe zajačích uší. Ten mu umožňuje výborne počuť nielen hlasy ďalších ľudí, ale predovšetkým ich myšlienky... Stretnutie cudzích a vlastných predstáv o sebe samom otvorí Jozefovi oči. Keď mu potom jeho mladá priateľka Katka (Alexandra Borbély) oznámi, že s ním čaká dieťa, Jozef vie, že je to jeho posledná šanca, ako si usporiadať doterajší život a narovnať rodinné vzťahy. Muž so zajačími ušami je tragikomédiou o mužovi, ktorému sa život prevráti zo dňa na deň, ale aj rozprávaním o našich predstavách o živote, aké môžu byť niekedy mylné a zároveň smutné aj komické. (Garfield Film)

(viac)

Videá (1)

Recenzie (8)

Fibonacci 

všetky recenzie užívateľa

dramička, mini-miestami komédia, pre mna s nepochopeným poňatím.tie uši, vypovede do kamery atd.. na moj fkus načrtnutých hrozne moc príbehov. a ani jeden nedotiahnutý do zdarného konca. film funguje len ako akási vypoved, vcelku zaujimaveho človeka. čau mimožemšťan, škadži ši? Videné na Art Film Fest Košice 24.06.2021 Kunsthalle ()

Dinoroth 

všetky recenzie užívateľa

Zvláštny film. Vtipný, ale dosť svojským spôsobom. Podnetný, ale na tak veľa strán, až sa stáva zmäteným. S postavami, ktoré majú tak veľa chýb, že na dobré vlastnosti ani nezostáva priestor, no ktoré som si napriek tomu obľúbil. _____ Pozorujem určitý trend - keď v Česko-Slovenskom priestore "zvláštny film" vznikne, nadáva sa, že je príliš zvláštny a uletený. Pri všetkých tých vzťahových drámo-komédiach, ktoré u nás vznikajú medzitým a fungujú ako akási vata, sa zase nadáva, že sú ako cez kopírák. Mohlo by byť prínosnejšie pri filmoch menej hodnotiť to, či náhodou nevznikli v Česku alebo na Slovensku, či sme ich náhodou neplatili "my" z daní, a viac hodnotiť samotný film. Inými slovami by ma naozaj zaujímali hodnotenia Muža so zajačími ušami, ak by vznikol v zahraničí. _____ (Kino Lumière, film #1079, komentár #9) ()

Reklama

pepo 

všetky recenzie užívateľa

Dochodcovsky remake vybornych Chvilek pre nafrnene artove publikum. Takze bohuzial. Celkom som sa na to tesil, ale toto fakt nie. Strasne dlho som tak v kine netrpel. Technicky je to skvele, vidiet, ze Sulik ma remeslo v malicku. Ale najma vdaka tomu to posobi priserne neuprimne. Komorna art forma za 30 korun by tomu filmu sedela viac. Velmi dlho sa mi pri filme nestalo, ze som sa nedokazal chytit na vlnu autorov a ti mi to vobec kreativnymi rozhodnutiami neulahcovali. A to som prvych cca 15 minut na to kukal plny nadsenia. Protestnych 2/10 ()

Anderton 

všetky recenzie užívateľa

Šulík si nakrútil tento film presne tak ako chcel, čo ale v tomto prípade znamená, že pre seba, ešte inými slovami, že jeho novinku pochopí určite menej ľudí, než dúfa. Krobotov ultimátny poker face sa k jeho celkom nesympatickej postave skvele hodí. Film o kríze umelca, ktorý sa ocitá v záverečnej tretine života je možno autobiografický, ale načrtáva témy, ktorým sa mohol venovať viac na úkor tých ďalších. Osobne by som si pozrel napríklad celý film venovaný plagiátorskej kauze, ale zase som pritom, že Šulík urobil film presne tak ako chcel. ()

darkphoenix odpad!

všetky recenzie užívateľa

Človek by tak rád dával slovenským filmom dobré hodnotenia, ale pri väčšine tvorby týchto starých pánov to jednoducho naozaj nejde. Prečo, ako, pre koho vlastne tento film vznikol? Čo mi mal dať, o čom mal pojednávať? O kríze staršieho veku a stratenosti v nej? Alebo o zlomkoch a charakteroch všetkých tých, ktorých sme v živote stretli a ovplyvnili? Alebo o kreatívnom bloku? Muž so zajačími ušami načrtáva vo svojej stopáži nesmierne množstvo motívov a ešte viac postáv. Žiadna z nich sa vám však nedostane pod kožu, pretože každá z nich je plytká a jediné o čo sa Šulík a scenár snažia je dať im falošnú hĺbku v lacných, skratkovitých literárnych textoch či traumách. Som nesmierne smutný, že takéto filmy dostávajú verejné dotácie, zatiaľ čo mladá generácia nemá z čoho točiť. Muž so zajačími ušami má byť intímnou charakterovou štúdiou, ale žiadny z jeho charakterov vám nedovolí nič úprimné s ním/s ňou prežiť a to je vec, ktorá sa neodpúšťa. Bolo mi ľúto Alexandry Borbélyovej, ktorá ako jedna z mála vedľajších postáv hrá uveriteľne, ale jej charakter je natoľko nedotiahnutý, natoľko plochý a scenáristicky nedokončený, že vo výsledku nemá vôbec čo hrať. Kinám sa radšej vyhnite. Urobíte dobre. PS. Mám pocit, že táto generácia tvorcov prestala sledovať svetovú kinematografiu v roku 81. Inak si tú predpotopnú zastaralú formálnu stránku a hudbu a celkový spôsob rozprávania neviem vysvetliť. ()

Galéria (35)

Zaujímavosti (12)

  • Hlavní roli svěřil Šulík Miroslavu Krobotovi, na kterého myslel, už když roli psal. „Mně se líbí jako člověk i jako herec. Mám pocit, že to je herec, který má svoje tajemství,“ uvedl režisér a scenárista filmu. (SONY_)
  • „Chtěl bych, aby náš film hovořil o vážných věcech se sarkastickým humorem,“ řekl režisér Martin Šulík. (fanda124)
  • Filmový štáb měl 42 členů. (Bioscop)

Reklama

Reklama