Roseanne

USA, (1988–2018), 80 h 35 min (Minutáž: 21–22 min)

Tvorcovia:

Matt Williams

Scenár:

Amy Sherman-Palladino, Cynthia Mort, Kevin Abbott, Joss Whedon (viac)

Roseanne Barr, John Goodman, Laurie Metcalf, Sara Gilbert, Alicia Goranson, Johnny Galecki, Natalie West, George Clooney, Ned Beatty, Tom Arnold (viac)

Roseanne je žena v domácnosti. To pro ni znamená nejen pečovat o dům, v němž bydlí, ale zejména o jeho obyvatele. A to není v případě jejích tří dětí a manžela nic jednoduchého. Není vám to trochu povědomé? (oficiálny text distribútora)

pravo

Seriál, ktorý nedokáže presvedčiť o svojej kvalite pri odsledovaní zopár dielov a i mne to prišlo ako odporná slátanina s odpornými postavami, ale časom sa mi to začalo pozdávať a niektoré javy fungujúce v rodinách sa mi práve tu zdali najreálnejšie zobrazené a i humor mi začal byť akýsi zrozumiteľnejší. Roseanne aspoň trochu obzvlášňuje televízny svet podaním oddychového sitkomu s prvkami tvrdej reality, pohľadu na obyčajného človeka a že nie všetci ľudia v USA vyzerajú ako postavy z Priateľov či napr. Pobrežnej hliadky. ()

chrispe

Nikdy jsem neměla Roseanne nijak zvlášť ráda a víc mě baví ty postavy okolo. Její muž Dan a kudrnatá dcera (Sara Gilbert). Nemůžu se rozhodnout, jestli je Roseanne vlezlá megera, nebo "prostě jen svá" - samozřejmě, že scénaristé nejspíš usilují o to druhé. Co mě ale opravdu irituje, je český dabing Roseanne (musím se přiznat, že originální znění jsem neslyšela, tak nemůžu porovnávat), který z Roseanne dělá snad ještě protivnější osobu. ()

dudo0606

Nechápem o čom to tu všetci v tých komentároch točia! Síce seriál nebol extrémne prepracovaný so skrytou pointou a bla bla bla ale mne sa na ňom najviac páčilo to že bol taký autentický ako žiadny iný. Bežná rodina s bežnými problémami a skutočnými životnými križovatkami, ktoré sa riešili reálnymi cestami. Navyše sa mi veľmi páčil humor v seriáli, áno občas boli hlášky o ničom ale často krát som sa na nich aspoň pousmial a veľa krát ma zabavili aj vtipné situácie. Tento seriál síce nie je perfektný ale určite na mňa zaposobil svojím autentickým vyobrazením života rodiny, ktorá sa nachádza v bežnej strednej (občas klesala až k podpriemernej) triede. Seriály s bohatými rodinkami a malichernými problémikami rozmaznaných detičiek mi fakt lezú na nervy a tu to nie je ani zďaleka, čo je pre mňa osobne niečo nové (aj keď je seriál fest starý). A koniec seriálu bol maximálne neočakávaný, poňatý oveľa dramatickejšie ako by ma vobec napadlo ale skvelý bol v každom prípade! ()

Kozy9

Nevýrazný sitcom postrádajúci akúsi iskru inovátorstva. Samozrejme, že ako celok pôsobí nadpriemerne, vtipy sú viac opĺzne, anekdoty sú pokryté jemnou vrstvou pikantných okruhov, postavy možno bežné ale dá sa povedať, že nie až tak zle vykreslené. Problém spočíva v kolísavej kvalite jednotlivých častí a vo výskyte "hluchých miest". Roseanne je zhrnutím typický rodinný seriál zo sklonku osemdesiatych rokov, neprináša nič nové, no to staré bežné podáva zábavne, no nie na vyššej úrovni a preto: 65% ()

Uesbe

Roseanne bolo ako dať si po kope sladkostí slaný kreker.....stále nezdravé, ale dobré vyváženie k tým presladeným sitcomom, kde boli všetci bezchybní, finančne v pohode a večne vyškerení.........prvý závan realizmu a čierneho humoru v americkej tv komédií ()

Efreeti

když to běželo před lety v TV poprvé, dost se mi to líbilo (po komančských seriálech docela změna). dneska už bych se na to nedíval...zejména, když už dneska vím jaká je Roseanne kráva. Dodnes nechápu jak se jim pro to podařilo získat Goodmana ()

CrazmydRed

Tak neviem, či: = mi je nesympatická Roseanne (a, nie, nie je to tým, že je obézna ;) , je to dosť smutné že sa vyskytujú aj v našich domácnostiach v hojnom počte...) ; = mi lezie na nervy ten nevydarený kvázi humor ; = sa neviem nájsť v tých feministických rečiach ; = si neviem zvyknúť na to šeredné, nesympatické prostredie ; = niekedy pochopím, ako mohol John Goodman vziať takú rolu (ale veď ľudia sme všelijakí) ; = som puritánka, ale mňa NAOZAJ nezaujíma, ako sa Roseanne snaží otehotnieť a mnoho mnoho častí sa točí len okolo kopulácie tých dvoch, čo im tak strašne chutí jesť !!! Vlastne ani neviem, za čo dávam tú jednu hviezdičku...možno len za schopný nemecký dabing, v ktorom som si "dopriala" zopár častí...kde som sa čisto-náhodou usmiala nad niektorými scénkami ),ktorých bolo ako šafranu... :( ()

Dočkáme se rebootu Ztracených?

Dočkáme se rebootu Ztracených?

07.02.2019

Stanice ABC v posledních letech holduje rebootům svých starých hitů, a má dobrý důvod. Z oživené Roseanne se stal v zámoří obří hit a seriál dosahuje vysokých ratingů i po vyhození hlavní herečky a… (viac)

Roseanne to zkusí bez Roseanne

Roseanne to zkusí bez Roseanne

25.06.2018

Po nedávném náhlém zrušení sitcomového hitu Roseanne kvůli sérii absurdních tweetů z účtu autorky seriálu a zároveň hlavní postavy Roseanne Barr, to s oživeným seriálem nevypadalo příliš dobře.… (viac)