Životopisný film o Lautrecovi je natočen jako portrét umělce, těsně spjatého se svou dobou i s dvojicí "protikladných" společenských prostředí, jež spojil svým životem i uměním: s venkovskou šlechtou, z níž pocházel a v níž v nouzi nacházel zázemí, a s bohémským polosvětem pařížského Montmartru, kde tvořil a kde našel nový domov. Henri de Toulouse -Lautrec (1864-1901) se oproti přáním svého aristokratického otce nestal pokračovatelem starobylého rodu, ale kvůli svému handicapu a díky oslnivému malířskému talentu se změnil v brilantního portrétistu pozlátka i všednodenní špíny pařížských kabaretů, kankánů a bordelů a jejich slavných hvězd i bezejmenných outsiderů. Intenzivní způsob existence se stal křehkému umělci osudným, takže v sedmatřiceti letech zemřel na následky syfilidy a alkoholismu. (oficiálny text distribútora)

Jaroslaf odpad!

Proč tam měli probůh všichni mužští herci mejkap? Proč vypadal Lautrec jako homosexuální patnáctiletý metrosexuál?? Proč to bylo tak nesnesitelně teatrální a uhozené? Asi znám odpověď. Jak píše Casablanca: "Je to TAK francouzské!" ()

Chudobka

Protože mám ráda tvorbu Lautreca, zhlédla jsem film nyní podruhé. Poprvé mě příliš neoslovil. Připadal mi moc rozverný, dynamický, místy zbytečně drsný...A teď už mnohé oceňuji. Velmi silně na mě zapůsobila např. scéna, kdy Henri zuří na Belgičany, kteří považují dílo van Gogha za výplod chorého mozku. "Tlustý belgický prase, prázdná bečka na hnůj" a další nadávky se sypou na hlavu toho, kdo znesvěcuje Vincentovo dílo. "Ty nevíš, co to je umění, ty hovnivále!" běsní Henri. "Malířství je nemoc," říká Suzanne Valadon, která byla Henriho modelkou a dva roky jeho milenkou. Sama výborná malířka, matka dalšího vynikajícího malíře  Maurice Utrilla. Alkohol, nezřízený život, střídání milenek, to vše se negativně podepsalo na malířově zdraví. Nejhorší byl asi alkohol. "Vypiju ještě tak metr vína a bude mi skvěle." Odešel v nedožitých 37 letech, ve stejném věku jako Vincent. Z herců mě nejvíc zaujala Elsa Zylberstein jako Suzanne. Ta ztvárnila i osudovou lásku mého nejoblíbenějšího malíře Modiglianiho Jeanne Hébuterne ve filmu Modigliani. Co jsem postrádala v tomto filmu? Mohlo tam být víc Lautrecových obrazů, autoři se mohli víc věnovat jeho tvůrčí práci. Ovšem atmosféra života na Montmartru byla  fascinující. ()

ddf76

Henri de Toulouse-Lautrec je mym oblibenym malirem a proto pro me je film srdcova zalezitost. Velmi povedeny biograficky fim v nemz vynika krome atmosfery i oba dva hlavni predstavitele Elsa Zylberstein jako Suzanne Valadon a Regis Royer jak Hedri de Toulouse-Lautrec. Opravdu velmi prijemny film. ()

quixote

Film plyne velmi přirozeně, lehce, samozřejmě. Je pojat velkoryse, a přesto to nedává příliš na odiv. I když místy dojímá, činí tak s vkusem, nikde netlačí na pilu - u takového námětu se to cení. Herecký casting bezchybný. Pojetí "oživlých obrazů" (které známe i z jiných filmů o malířích) je nádherné, i když na obrazovce asi tolik nevynikne. Jediná drobná výtka: Lautrecových obrazů tam bylo poskrovnu, o jeho způsobu tvorby a chápání smyslu umění jsme se toho vlastně moc nedozvěděli, což je docela škoda. ()

Lenart

Ak by som nebol so svojimi študentmi na školskej projekcii, hneď v prvej tretine by som to celé vypol. Nevkusné, neinvenčné a televízne ploché. Len tých zopár dobových detailov, sporov klasikov s impresionistami a plač nad Van Goggovou smrťou mi bránilo odísť. A zobrať so sebou aj tých mladých neborákov.          45 % ()

Amonasr

Ne, že by se každý život neskládal z dramatických i humorných momentů, ale tento rozjuchaný film představuje ten Lautrecův na hraně povrchně podbízivé parodie šmrncnuté nemalou dávkou kýče. Nic moc pro můj vkus - vlastně jsem se většinou dost nudil. ()

Anianna

Film ukázal Lautreca jako člověka maximálně si užívajícího, snad po vzoru svého otce, bohémského života. Nějak se ztratila zásadní informace, že HL byl postižený, vzrůstu pouhých 130 cm. S tím se kamera nedokázala vypořádat, takže jen z kontextů divák vyrozumí, že byl malý. Častá onemocnění včetně syfilitidy způsobovalo umělci velké bolesti. Film tohle neukazuje, naopak Lautreca paroduje, dělá z něho nevypočitatelnou figurku s reakcemi, jímž nedokážu rozumět, protože herec přehrává, a tak nedává těm reakcím žádný obsah. Chyběl mi i pohled na umělcovy malby, nějaké klidné ukotvení, zpomalení... Film je totiž dost hlučný a až chaoticky rychlý. Herecky se mi líbili Rich, Zylberstein a Anémone. Slabší 3*. ()

ostravak30

Celkem zajímavý životopisný film, který mi zase něco prozradí o, pro mě neznámém, umělci. Život se s ním nemazlil už od počátku, ale co mu vzal fyzicky vynahradil umělecky. Lautrec navíc dokázal souznít s těmi, s nimiž nikdo jiný nesouzněl, což byl ale původ jeho konce. Motal se mezi ženami a pařížskými bordely. Snímek působí výpravně hlavně co se kostýmů a hudby týče. A Régisi Royerovi se jeho výkon vcelku povedl. Možná je škoda, že si nejsem jistý, kolik z toho je skutečně pravda a v tomto případě by se hodilo, aby filmaři uvedli něco na konci, ale spíše na začátku, o životě malíře, jehož většina asi znát nebude. Větší zaujetí nejspíš způsobil malý prostor Vincenta van Gogha. ()

FISSSH

Mimo hereckých výkonů mě tady dostala především impresionistická atmosféra celého filmu - ale musí se vidět v kině nebo aspoň na velkém plátně, jinak se celý efekt ztratí. Další plus je absolutní podoba všech zúčastněných s jejich historickými předlohami. ()

PTuranyi

Výborný životopisný film o súpútnikovi van Gogha, Degasa, Renoira či Ediph Piaf, Henri de Toulouse-Lautrecovi. Všetci spomínaní sa v zhýralom živote hlavného hrdinu, plnom hľadania krásy a nešťastnej lásky v bordeloch, objavia. Produkcia je veľmi dobrá a aj keď to nie je Moulin Rouge, francúzske kulisy majú silné kúzlo. Herecké obsadenie neoplýva hviezdnymi menami no nikto z hercov sa nemusí za svoj výkon hanbiť. 75% ()

Martazoe

Ve filmu mi nějak chyběly Lautrecovy obrazy - ty jsou tam jen jako kulisa, ovšem atmosféra Paříže přelomu století a příběh Lautreca jako člověka má něco do sebe - spousta barev, života, milování a energie se vidí málokde. ()