Monk

Komédia / Krimi / Dráma / Mysteriózny
USA, (2002–2009), 90 h 39 min (Minutáž: 40–118 min)

Tvorcovia:

Andy Breckman

Tony Shalhoub, Ted Levine, Jason Gray-Stanford, Traylor Howard, Bitty Schram, Stanley Kamel, Emmy Clarke, Hector Elizondo, Kane Ritchotte, Tim Bagley (viac)

Jeho inštinkt je neomylný a jeho kombinatorické a pamäťové schopnosti sú fenomenálne. V dedukovaní, pátraní a pozorovaní je priam geniálny... detektív Adrian Monk.
Na televízne obrazovky opäť prichádza legendárny detektív Monk. Adrian je postavička vskutku originálna. Po smrti svojej milovanej manželky Trudy, ktorá zomrela za doposiaľ nevyjasnených okolností, Adrian upadol do úzkostnej psychickej poruchy. Má fóbie z ľudí, davov, výšok, mikróbov a mlieka. Je obsedantný a roztržitý. Odišiel od polície, liečil sa u psychiatra a živí sa ako súkromný konzultant, čo znamená, že pomáha pri vyšetrovaní zložitých prípadov. Napriek všetkej psychickej nerovnováhe mu to neskutočne myslí. V dedukovaní, pátraní a pozorovaní je priam geniálny. Jeho inštinkt je neomylný a jeho kombinatorické a pamäťové schopnosti sú fenomenálne. Napriek tomu sa ani nepohne bez svojej osobnej ošetrovateľky, temperamentnej Sharony Flemingovej, ktorá ho sprevádza na každom kroku. Je jeho ochrankyňou, hovorkyňou a jedinou priateľkou. Často to medzi nimi iskrí, pretože Adrian je naozaj neznesiteľný, ale po každom rozchode sa znova vrátia k sebe. V tejto časti Monk pomáha pri objasňovaní dvoch zdanlivo nesúvisiacich vrážd. V hlavnej úloh esa zaskveje Tony Shalhoub, ocenený zlatým glóbusom. Do úlohy Adriana Monka bol obsadený skvelý herec Tony Shalhoub, ktorý za svoj presvedčivý výkon obdržal v roku 2003 Zlatý glóbus.
Detektív Adrian Monk (Tony Shalhoub) navštívi so Sharonou Flemingovou (Bitty Schramová) a svojimi kolegami New York. V momente, keď sa chcú ubytovať v hoteli, sa v jeho vestibule spustí nepochopiteľná prestrelka, pri ktorej zahynie niekoľko ľudí. Na miesto činu príde okamžite tím detektívov a snaží sa zistiť, čo sa vlastne stalo. Do vyšetrovania sa samozrejme zapojí i Adrian Monk a svojím netradičným prístupom k práci spôsobí nemalý rozruch medzi svojimi newyorskými kolegami. Na základe získaných dôkazov sa snaží v teréne zistiť o prípade niečo viac, ale na stanici metra dostane panický záchvat a stratí sa vyľakanej Sharone z dohľadu. Tá je nakoniec nútená nahlásiť jeho zmiznutie na polícii... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Grogan k tomuto seriálu (59)

Pán Monk a pani Monková (2005) (S04E06)

V Monkovi tenhle typ zápletky zase tak často nebyl, ale ve 4. sérii se tohle objevilo 2x brzy po sobě, tak to okomentuju. Na začátku nemáme žádný vážný zločin, ale někdo se pokouší v něčem si pomoct a dovolí si použít nějaký trik nebo manipulaci a v průběhu toho samozřejmě musí dojít k něčí smrti, v obou případech si za to ale oběť může víceméně sama (tady dědek donekonečna dělá ofuky kvůli blbýmu klíči, až se z toho nabodne na párátko z jednohubky), asi nám chtějí autoři sdělit, že dovolit si nějakou manipulaci je těžký zločin, za který si zasloužíte hnít ve vězení, i když tady šlo o obavu o vlastní bezpečnost (mimochodem ten plán s falešnou Trudy byl pěkná pitomost, to se ten chlap nemohl do těch skladovacích prostor vloupat nebo je pro jistotu rovnou podpálit?). Navíc tahle epizoda nám na začátku podsouvá Monka v pozici, kdy se po letech zdá, že udělal pokrok a dokonce se má vrátit k policii, což by notně změnilo celý koncept seriálu, takže je jasné, že musíme Monka vrátit zpátky do normálu a to, že mu zemře v náručí žena, která vypadá naprosto stejně jako jeho zesnulá žena, to je přece dobrý způsob (Mimochodem podobné resetování charakteru nás čeká i na začátku příští řady.) Tři hvězdy dávám za skvělé herecké výkony hlavního trojlístku (vynechávám Randyho, který se tu zase jednou chová jako malý nafoukaný harant), kriminální zápletka je tu opravdu velmi slabá a jak už jsem zmínil, tak i dost nelogická. ()

Pán Monk ide na svadbu (2005) (S04E07)

Vcelku slušný díl, i když mi s přibývajícím věkem přijde čím dál neskutečnější, kolik zločinů se odehrává v okruhu hlavních postav, jejich příbuzných a známých (dokonce i těch náhodných) a kolik naprosto nepravděpodobných náhod se skoro v každém dílu děje, aby se rozvíjela zápletka, Monk získával indicie k případům nebo aby vrah neutekl spravedlnosti. Takže tady se najednou dozvíme, že Natalie je z bohaté rodiny (je tu vcelku logicky vysvětleno, proč to slyšíme poprvé a navíc ji neznáme tak dlouho, tak to jde) a zrovna jejího bratra si jako ženicha vybrala černá vdova (pěkná i slušně zahraná Ashley Williams, moc hezky se přetvařuje, ale umí i přitvrdit) a aby těch náhod nebylo málo, tak sebou na svatbu bere jako doprovod Randyho (taky spíše náhodou) a zrovna Randy tuhle černou vdovu kdysi zatýkal. Když všechny tyhle náhody dáte stranou, tak zbyde prostá detektivní zápletka, pár komických scén a povedené interakce mezi postavami. Holland Taylor se pro ty matky-semetriky snad narodila. Jen ta zápletka, kdy rodina neuznává Mitche, ale když Natalie zachrání bratra před smrtí, tak dá matka jeho čestnou fotku na rodinný krb, to je tak příšerné klišé, že jsem se za tvůrce cítil vysloveně trapně. ()

Pán Monk a astronaut (2006) (S04E14)

Další vrah s neprůstřelným alibi, jenže ani fakt, že byl v kosmu se svou posádkou, není pro Monka dostatečný důkaz neviny. V provedení vraždy je sice pár nesrovnalostí (že by kvůli tomu omámení oběť nemusela dva dny na záchod? asi jo, jinak by to někoho z detektivů muselo zarazit), ale celkově jde o povedenou epizodu se solidně zahraným záporákem. Jen to věčné "byl to perfektní plán, ale jedna maličkost nevyšla..." už je tak únavně ohrané, ale prostě Monk musí najít nějakou cestu jak prokázat nemožné. ()

Pán Monk ide k zubárovi (2006) (S04E15)

Jeden ze slabších dílů. Tentokrát nebudu komentovat náhodičkovost zápletky (i když čestně zmíním, kdopak nám náhodou seděl v křesle, když se u zubaře vraždilo? že by jedna z hlavních postav?), spíš mi vadí, jak je tu napsaný charakter Randyho. Takže se rozhodne odejít od policie, protože mu nikdo nevěří, že se vražda stala - to bych od něj i čekal. Co mi ale přijde ubohé, je fakt, že místo aby se snažil dokázat svou pravdu a vyřešil případ, tak se rozhodne založit starou kapelu ze střední? Některé díly to s jeho komičností dotahují  do pořádných extrémů. Taky ta kriminální zápletka je dost nezajímavá. Záporák Jona Favreaua působí jako neškodnej strejda od vedle, na druhou stranu ta konečná scéna v křesle s Monkem je celkem působivá a mohla by neoblíbenost zubařů ještě umocnit. A pěkná Brooke Langton v roli jeho asistentky taky není marná, mám slabost pro sexy mrchy ve filmech a seriálech. Škoda, že většinou končí ve vězení nebo mrtvé, toho je pro takový krásky škoda... ()

Pán Monk a štrajk smetiarov (2006) (S05E02)

Jedna z nejlepších epizod celého Monka, kde konečně vidíme i to, že se může zmýlit a dokonce vymýšlet i ty nejšílenější teorie (teorie o Alici Cooperovi podpořená absurdně vtipným flashbackem). Škoda je, že je to zmýlení dáno tím stresem situace, daleko zajímavější by by bylo, kdyby se to čas od času stalo - ty neomylné hrdiny moc nemusím, i když u Monka s tím tak velkým problém nemám, na rozdíl od jiných je to alespoň vysvětleno jeho nemocí. Dokonce zde vidíme i jeho temnější stránku - posílat odpadky svému psychiatrovi a skoro zapřít vraždu kvůli přerušení stávky. Detektivní případ byl tentokrát velmi zajímavý a pachatel až do konce neznámý, ta falešná stopa k starostovi (skvělý Chi McBride) dobře provedená. ()

Pán Monk a veľký zápas (2006) (S05E03)

Jednoduchá detektivní zápletka, kde tentokrát celé rozuzlení případu a dané motivace jsou jasné a logické (někdy se tak Monkova série jen tváří), i ten finální důkaz je dost přesvědčivý. Plus Monk v roli nadšeného asistenta trenéra a později náhradního trenéra pobavil ("chci hrát na 110%" - "špatný nápad, navíc matematicky nemožný"). 5 hvězd ale nedám, protože nesnáším ty náhodičky, kterými je Monk obecně strašně prošpikovaný, v některých dílech není jejich kumulace až tak velká, ale třeba tady je jich na můj vkus trochu moc - namátkou třeba tohle: zrovna v tomhle díle dcera Natalie dělá referát o DNA a voila, zrovna DNA je tentokrát pro vyřešení případu nezbytná, smrt by prošla jako nehoda, ale náhodou je mrtvá zrovna Juliinou trenérkou, kapitán si náhodně vybaví starý nevyřešený případ a současný případ vede zrovna k jeho vyřešení, náhodou způsobený požár a superčestná pachatelka, která se chce (oproti většině normálních lidí) přiznat a nechat se zavřít... ()

Pán Monk nič nevidí (2006) (S05E04)

Docela pěkný díl, slepota a reakce pana Monka na ní byla hezky zpracována, Randy byl docela vtipný, přišlo mi to jako typická reakce někoho zaskočeného nečekanou situací, snažícího se s ní vyrovnat nepříliš úspěšně. Detektivní zápletka byla ze začátku docela zajímavá, ovšem ten úplný konec s odhalením toho šéfa je k smíchu - jediné, co mohli prokázat, že půjčil svému zaměstnanci klíče od svého vozu, že si ho ale najal na zabití nepohodlné přítelkyně, z toho nevyplývá ani v nejmenším. Když už byl vrah mrtvý, tak by mu nikdo nic neprokázal. ()

Pán Monk ide na rockový koncert (2006) (S05E08)

Kupodivu pro mě hodně dobrá epizoda, i když kombinuje dohromady hned dva mé neoblíbené aspekty z Monka. Jednak to, že zase shodou příhodných náhod se všechny hlavní postavy dostanou k vyšetřování údajného předávkování (na koncert zdrhne kapitánův syn, ten sebou z nějakého nelogického důvodu bere Monka i Natalie, i když by mu mělo být jasné, že pro Monka půjde o stresové prostředí, Randy předstírá nemoc a fláká práci, aby šel na koncert - to je ideální pracovník, co? a kapitán mu to ani slovem nevytkne) a pak ten závěrečný twist s klíčovým důkazem, který se vytáhne v momentě, kdy se to hodí - "to je hrozné, my nemáme proti vrahovi žádný důkaz." "to se nesmí stát, nemůže mu to projít" a voila, najednou tu máme nový důkaz a vrah to má sečtené. Jinak i když šlo o neplánovanou vraždu, tak pachatel dokázal slušně improvizovat, to se vždycky nestává. ()

Pán Monk sa stretne s otcom (2006) (S05E09)

Stejně jako předcházející díl kombinuje dva mé neoblíbené aspekty z Monka. Monk se po letech setkává s otcem zrovna v okamžiku, kdy ho jeho šéf pošle na okružní jízdu, aby zakryl vraždu, na konci je zdánlivý hlavní důkaz zničen, ale v další scéně se najednou vytasí s jiným a vrah to má sečtené. Tenhle díl mě opravdu nijak zvlášť nebaví. Detektivní zápletka je tu skoro druhořadá a nějaké sbližování Monka s otcem mě absolutně nebaví, nevím, proč bych snad měl sympatizovat s někým, kdo se vykašlal na své nemocné syny, ale když dostane pokutu a uvízne ve vězení, tak je mu syn dobrý. Kdyby alespoň projevil lítost, ale toho se tu taky prakticky nedočkáme. Casting otce se taky moc nepovedl, vypadá snad Dan Hedaya jako někdo, kdo by mohl hrát otce Tonyho Shalhouba? Spíš jako mírně starší brácha. Konečná scéna, kdy otec učí Monka jezdit na kole, to už bylo vyloženě trapné. Jinak oběť si za smrt prakticky mohla sama, jen sebevrah by vlezl před běžící motor s tak blbě visící kravatou.... ()

Pán Monk k vašim službám (2007) (S05E12)

Nemám rád u detektivů předpojatost, že když je někdo urazí nebo jim nesedí, tak hned o té osobě usoudí, že musí být něčím vinná a snaží se je dostat. U Natalie to v průběhu seriálu bylo nejméně třikrát, i tady mi vadilo, jak hned nasazuje na svého bývalého spolužáka, protože "ji na střední rozplakal" (tady cituji přímo kapitána). My jako diváci bohužel od začátku víme, že je vinný, což je škoda, trochu kontroverze a nejistoty bych vedle její "jistoty" uvítal. Nicméně pan Monk jako pečlivý komorník válel a v Seanu Astinovi byste hrdinského Sama z Pána prstenů možná ani nepoznali, toho arogantního zbohatlíka hrál výborně. Je tady pár povinných stupidních náhodiček (oběd u Nataliiných rodičů, kde popíší zločin tak přesně, že v tom Monk hned vidí díry) a chabých důkazů (signál mobilu - ten může být pěkně nepředvídatelný i na stejném místě, tak mohl zrovna náhodou být). Nejvíc mě točil ten závěrečný důkaz - tak záporák ho jen tak nechal rok viset v garáži, i když se ho mohl dávno zbavit. No dobře pro Monka, jinak by se po roce nic nedokázalo.... Nicméně jinak dobrá epizoda, tyhle povinná stupidní vodítka jsou holt pevnou součástí seriálu, takže je zmiňuju spíš jen ze zvyku, v dobrých epizodách je v pohodě překousnu. ()

Pán Monk na návšteve farmy (2007) (S05E14)

Pěkný detektivní příběh, kde je v popředí Randy Disher. Někdy mi vadí, jak z něj až přehnaně dělají klauna, i tady to místy skřípe (zvířata se musí krmit každý den?), ale nakonec se přece jen ukáže, že instinkty detektiva má. Záhada je dobře vymyšlená, i když si myslím, že by někdo odpovědný musel najít ránu na hlavě nebo poukázat na časovou nesrovnalost a záporák Ricarda Chavira působí jako totální pohodář, takže mu člověk i fandí. Jen ty náhodičky se prostě musí překousnout, zatím mám pocit, že v 5. řadě je toho ještě více, než v těch předchozích. Takže zrovna náhodou Randyho strejda (mimochodem tady si autoři popírají vlastní fakta, dle 3. série strýce nemá) měl za souseda pěstitele trávy a zrovna v době, kdy ho ten zmíněný soused zavraždil, Randy zase něco zvoral a rozhodl se odejít od policie na farmu (jinak by případ skončil uzavřený jako sebevražda). ()

Pán Monk a mŕtva mŕtvola muža (2007) (S05E15)

Skvělá parodie na CSI kriminálky, kdy stará dobrá detektivní práce vítězí nad tunou moderní techniky. Já osobně mám CSI rád (tu původní), ale tam i přes záměr na techniku detektivové nepřestávají používat i svůj mozek - což zdejší federálové evidentně zapomněli. Alespoň se svou moderní technikou nakonec sejmuli vraha. Jinak Randy jako pouliční zpěvák neměl chybu, kapitánova reakce pobavila stejně tak. ("Problém je, že teď ho chce zabít mnohem víc lidí než ten vrah. Třeba já.") Jinak jeden z mála dílů, kde záporáka skoro neuvidíme. ()

Pán Monk a nudista (2007) (S06E03)

Pěkná epizoda, kde oproti jiným dílům není pachatel tak očividný - po vyloučení nudisty jsem celkem očekával, že to udělal Magneri, ale nakonec byl vlastně původně zamýšlenou obětí vraždy. Tady se pan Monk setkal asi se svou největší fobií, nikdy kvůli ničemu nevyšiloval až tak moc. Dokonalá scéna, kdy vymýšlel ty nejpřitaženější teorie, jak mohl Singer uniknout z vězení. Celkově bych tuhle epizodu označil jako jednu z nejlepších z celého seriálu. ()

Pán Monk a opeľovanie kvietkov (2007) (S06E05)

Dle mě jedna z nejhorších epizod celého seriálu. Našly by se zde i dobré aspekty, záporák ze začátku taky docela ujde, ale tak šíleně vykonstruovaná zápletka (nebo spíš řetězec absurdních náhod, aby Monkovi záporák neutekl) je i na poměry seriálu trochu moc. Takže dva chlapi plánují podvod a aby dojednali detaily, tak se sejdou v zábavním parku plném lidí - osobně mi přijde daleko bezpečnější sejít se někde v soukromí, ale dejme tomu. Ten zbytek už je šíleně přetaženej - v parku je zrovna dcera Monkovy asistentky, rozhodne se zrovna vyfotit se svým klukem na stejném místě, kde stojí oba muži, úplnou náhodou jsou oba na fotografii úplně jasně vidět a ještě navrch je Julie se svým klukem náhodou u domu podezřelého, aby měl možnost vidět důkaz proti sobě. Ten se pak začne ztrapňovat a dávat ji dohromady s nějakým frajerem ze střední, aby tričko zničila... Jednu hvězdu dávám za nechtěně vtipnou Monkovu hlášku "Nevěřím ve shody okolností." Fakt vtipný, vždyť je na tom postaven celý seriál a tahle epizoda ještě o stupeň víc. ()

Pán Monk a nesprávny človek (2007) (S06E08)

Co mělo být pointou tohoto dílu? Že se Monk (jako každý člověk) někdy může zmýlit? To by byl dobrý nápad, jenže celé je to smetené pod stůl, protože zhruba v půlce dílu zjišťujeme, že o žádný omyl nešlo a že nebyl případ vyřešen kompletně, to je chyba zaviněná jednak svědkyní s fotografickou pamětí, která si celá léta pro sebe nechávala jeden klíčový detail, pak jedním z pachatelů, který nikdy neudal svého komplice. Prostě Monk žádnou chybu nikdy neudělal a taky nikdy neudělá. Spíš je pointou poukázaní na fakt, že Monk je neomylný a kdyby se mu do vyšetřování nepletli joudové z laborky, tak by se nic nestalo. Určitě není náhodou, že zdejší pachatel je už od pohledu jeden z nejodpornějších záporáků celé série, Monk ho takhle hned na začátku popisuje, v průběhu děje se nechová o nic líp a když zabije svého kamaráda-spolupachatele, tak je jeho odpornost ještě potvrzena. Přijde mi to jako poselství o tom, že soudní moc se nemýlí a pokud někdo z vězení unikne jinak než řádným propuštěním, tak ho ven dostala nějaká technická chyba, které bohužel narušují chod systému. A zase ten příhodný konec, kdy pachatel nemůže být souzen za úvodní vraždu, ale naštěstí spáchal jinou vraždu, takže vězení ho nemůže minout. Jinak tahle epizoda má ještě přiblblou linii s nejspíš dementní nevěstou, která je ochotná se vdát za kohokoliv, kdo se zrovna objeví za dveřmi oddací síně. ()

Pán Monk je hore celú noc (2007) (S06E09)

Hodně odlehčená epizoda, která nám ukazuje, kolik se toho dá za jednu noc zažít. Máme tu podvodníka v baru, nákup drog, který se zvrtne, "zmrtvýchvstání" (kolegy policisty z Mentalisty), projížďku vozem s rozvážkou novin a nakonec i opravdovou vraždu (kterou tentokrát v podstatě zavinil Monk svým čmucháním). Plus skvělá parodie na kapitána Americu. ("Pardon, já musím jít spát. A tady kolega musí jít zachraňovat Gotham." - "To dělá Batman.") Akorát ta záminka, proč je Monk fascinován tou neznámou ženou, tady si asi autoři zapomněli nastudovat pořádně fakta o transplantaci... ()

Pán Monk vstupuje do sekty (2008) (S06E11)

Tahle epizoda dlouho vypadá jako klasické "víme, kdo je vrah, ale má neprůstřelné alibi" (a měli jsme už viníky se zdánlivě neprůstřelnějšími druhy alibi), ale tentokrát se děj vyvine trochu jinak. Monkovo působení v sektě mě bavilo sledovat, takových rádoby charismatických sektářů se asi po světě najde hodně, ale podle scény, kdy Monk poučuje ostatní a chce od nich perfektnost a symetrii, by asi nakonec spíš způsobil rozpad sekty nebo by se ho otec musel zbavit. Snaha dostat Monka z vlivu sekty od ostatních byla pěkně udělaná, dokonce i Randy mě tu pobavil, i když takhle rychle začít blbnout, to by měl policajt mít trochu silnější vůli. Rozřešení případu otec zajímavé, nakonec tedy jasný podezřelý vrahem být nemohl, tak se policie logicky vrátila k očitému svědkovi (i když se hned usoudí, že musel lhát, když indentifikoval otce jako vraha, co třeba vzít do úvahy možnost, že se spletl - očití svědkové prý bývají  nespolehliví a navíc byl otec mediálně známá osoba, tak by ta možnost omylu byla celkem věrohodná), i ten finální důkaz je nakonec dost přesvědčivý. Jen ta neskutečně debilní motivace k vraždě, to byl snad blbej vtip, to se tvůrci měli trochu víc snažit. Takže kravaťáka a najatou prostitutku spolu vyblejskne dopravní kamera a chlap si uvědomí, že fotku uvidí jeho žena, tak aby jí to byl schopen vysvětlit, tak holku zabije, aby pak mohl tvrdit, že ji po útoku vezl do nemocnice? To zní jako úplná pitomost, co si takhle radši vymyslet nějakou přijatelnou výmluvu (na fotce nedělali nic inkriminujícího, jen seděli v jednom autě)? Navíc moc nevěřím tomu, že nějaký kravaťák, který nejspíš nikdy neměl střet se zákonem (jinak by se o něj jistě policie hned na začátku vyšetřování víc zajímala), by jen tak z vteřiny na vteřinu dokázal chladnokrevně (a co si pamatuji, tak i dost brutálně) vraždit. Přesto dám 5 hvězd, jen trochu slabších... ()

Pán Monk na úteku – 2. časť (2008) (S06E16)

Po předcházejícím skvěle rozehraném díle to dokončení bylo pro mě docela zklamáním. Jednak postava Obra Dala mi vždycky připadala dost nezajímavá, navíc ze všech tří herců ho tenhle hrál nejhůře, i namaskování postavy tentokrát vypadalo poněkud odbytě. Konspirační zápletku s atentátem na guvernéra jsem skoro prozíval. Korunu tomu nasadila Natalie (vždycky pro mě byla méně oblíbenou asistentkou, ale ve většině dílů mi zásadněji nevadila), která je hysterická a útočí na kapitána, proč jí to neřekl - další děj hned ale demonstruje, proč to neřekl, protože navzdory varování kapitána vyrazí hned za Monkem, čímž ohrozí život jeho, svůj a přinejmenším kapitánovu kariéru (a nejspíš i život). Tři hvězdy dávám za Randyho protestsong ("Proč, řekni mi proč.") a slušného záporáka Scotta Glena (který ale moc prostoru nedostal). ()

Pán Monk kupuje dom (2008) (S07E01)

Vcelku nudná epizoda s podivným záporákem, který své komplice zastřelí bez mrknutí okna, ale Monka z nějakého důvodu jen sváže a zabít se ho chystá až bůhvíkdy (asi čekal na příchod kapitána). Potěšila pěkně udělaná vzpomínka na Stanleyho Kamela. ()

Pán Monk a génius (2008) (S07E02)

Na to, jaký měl ten chlap být génius, byla záhada Monkem vyřešena strašně rychle, což mě poněkud zklamalo. Následující hra byla sice celkem zajímavá, záporák pan Strathaima byl excelentní soupeř, ale bohužel to pro mě nemělo takový efekt, protože je jasné, že Monk prostě nějak musí vyhrát. Zase mu pomohla příhodná náhodička - o současnou ženu se záporák postaral, aby jakékoliv důkazy vraždy nezůstaly, ovšem tu první zapomněl nechat spálit. Ta šaráda s prohozením mrtvol je až moc přitažená za vlasy, jak by to asi celé provedl sám, bez zanechání jakékoliv stopy.... ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Sledování televize a potažmo streamovacích služeb je i po pandemii Covidu-19 a s tím spojených lockdownech pořád na vzestupu a není se tedy čemu divit, že produkční společnosti hledají stále více… (viac)

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf