Život Davida Galea

• Česko Život Davida Galea (viac)

Davida Galea, muže pevných morálních zásad a kultivovaného profesora filosofie, studenti velice obdivují. Profesor Gale se zapojil do hnutí, které sleduje všechny aspekty a dopady soudních rozhodnutí, v nichž padne trest smrti. Je zásadním kritikem "absolutního trestu". Podivnou souhrou okolností je tento výjimečný člověk sám odsouzen za znásilnění a vraždu a v cele smrti čeká na popravu. Tři dny před jejím termínem se profesor rozhodne dát exkluzivní rozhovor ambiciózní reportérce Bitsey Bloomové a zveřejnit svůj příběh. Souboj s časem a honba za pravdou může začít. Z Bitsey i z jejího asistenta se stávají opravdoví detektivové, kteří nakonec odhalí celou záhadu kolem profesora Galea.

Slavný režisér Alan Parker (Evita, Andělin popel) natočil s dvojnásobným držitelem Oscara Kevinem Spaceym (Americká krása) strhující kultivovaný thriller, který napne nervy diváků až do poslední chvíle. "Života Davida Galea" dospěje k fantastickému rozuzlení. Ve fiktivním příběhu, plném otázek a překvapivých řešení, uvidíme i hvězdu Titaniku Kate Winslet v roli investigativní reportérky. (oficiálny text distribútora)

Black3R

Príbeh veľmi dobrý + vinikajúci herci ale nedostalo ma to kôli takej "neotvorenosti" toho filmu ako pošli to ďalej :-/ .... 70% ()

Tominni

Výborný film, což je u Parkera téměř samozřejmostí. Strhující příběh profesora filosofie Davida Galea, který se aktivně účastní hnutí za zrušení trestu smrti v Texasu a nakonec se sám ocitne v cele smrti. Výborný výkon Kevina Spaceyho, ale tentokrát se mu minimálně vyrovnala Kate Winslet a Laura Linney. Všichni tři táhnou celý film až ke strhujícímu konci. ()

JajinkaBec

Není moc filmů, na které bych si sama od sebe vzpomněla ještě druhý den po shlédnutí. U tohohle se mi to stalo. Ačkoliv mi bylo od začátku jasné, že na "životě Davida Galea" nebude všechno tak, jak to v prvních minutách vypadalo, stejně jsem na konci zůstala překvapeně zírat. Jasně, měla jsem pár podezření, jak to celé dopadne a skutečný závěr byl mezi nimi, ale stejně - dostalo mě to. A o tom asi skutečně dobrý film je. Nešokovat nečekaným, ale překvapit v očekávaném. Pokud jsem si na trest smrti nedokázala udělat názor, nebo se spíš přikláněla pro, tenhle film naprosto změnil můj náhled na věc. A říkám teď spíš ne. A přiznávám - pobrečela jsem si. ()

4k7

Jeden film, dva výborní herci - Kate Winslet coby investigativní novinářka a Kevin Spacey jako inteligentní univerzitní profesor, aktivní odpůrce trestu smrti, David Gale. Celé však ukázka toho, že když scénář pokulhává, jen zkušení a ostřílení herci sami o sobě nestačí. Jednání všech zúčastněných není příliš přesvědčivé a místy těžko k uvěření. Taktéž za celou dobu padají akorát argumenty pro zrušení trestu smrti a celá problematika je tak probírána pouze z jednoho úhlu. Může být obdivuhodné, že je někdo ochotný pro svou věc a přesvědčení bojovat až do konce nebo sledovat, jak vykonstruovaná pomluva dokáže člověku zničit a zkomplikovat život. Jenže od snímku podobného charakteru bych čekal, že po sobě zanechá alespoň nějakou stopu nebo rozporuplné pocity. Ale nic takového se nedostavilo... navíc tento způsob protestu, zdá se mi poněkud nešťastným ()

Kopite

Nevtiahlo ma to do deja natoľko, aby som na záverečné zistenie zízal s vypleštenými očami a spadnutou sánkou, aj napriek tomu že bolo naozaj nečakané. Niečo tomu chýbalo, celé to na mňa pôsobilo priemerným dojmom... neviem ako to opísať, proste si myslím že sa z takto originálneho a zaujímavého scenára dalo spraviť lepšie a efektnejšie divadlo. ()

Cherry_Bomb

Presne takto si predstavujem štruktúru perfektného filmu od začiatku až po koniec! Jeden z tých filmov, ktoré vám ešte dlho zostanú v hlave a musíte nad nimi premýšľať. Pri jeho pozeraní som ledva dýchala a čakala či sa v ňom nájde miesto pre spravodlivosť. Samotný záver bol pre mňa trochu šok a práve preto bol taký bravúrny! Kam až ste ochotný zájsť pre vec za ktorú bojujete?! ()

radys.v

Když jsem se dodíval, několik minut jsem jen seděl a čekal, kdy vyhrknou slzy. Neumím ani popsat, jak moc byl pro mě film strhujícím zážitkem. ()

Barghest

Život Davida Galea má dvě podstatné slabiny a těmi jsou postavy a hlavně scénář. Když se přes tu hromadu keců konečně dočkám závěrečné pointy, přichází rozčarování. Jestliže ji rozpitvám do detailu, docházím k závěru, že postrádá logiku, z Davida Galea dělá pokrytce, celý dosavadní děj staví na hlavu a tím pro mě snímek znehodnocuje. Nevěřím, že by profesor filozofie nepromyslel hlubší význam svého rozhodnutí. Bohužel nemohu být konkrétní, poněvadž nechci spoilerovat. ()

kubilov

Čistá čtyřka. Život Davida Galea je ukázkovým příkladem krimi thrilleru, jehož hodnocení jsou čisté 4*, protože i když jde o poměrně zajímavý případ, hrají v něm kvalitní herci a závěr je velice umně vygradován a závěrečná smršť plot twistů je více než povedená, na 5* to prostě a jednoduše není. Kevin Spacey, ač tradičně podávající velice kvalitní výkon, nedostává překvapivě příliš prostoru, druhá v řadě investigativní novinářka Kate Winslet byla v pořádku, s ní nejmenší problém nemám. To s čím jsem ale u Parkerovy režie trošku bojoval bylo vedení vedlejších postav, které se často nechovali příliš chytře, jejich motivace a chování bylo místy dost zmatečné a zejména první polovina rozhodně neměla takový drajv, jaký bych od takovéhoto filmu očekával. I tak ale jde o vysoce nadprůměrný počin, který se ve svém žánru rozhodně neztratí, ať už za to může hvězdná dvojice v hlavní roli anebo ne. ()

bohhous22

Film dýcha parádní energií mistra Spaceyho (oběť americké veřejnosti a posléze americké justice) a Kate Winslet(dokonalá ve všech směrech) jako ambiciozní novinářka a jediná tenoučká nitka,za kterou se Spacey snaží vytahnout z totálních konspiračních psychických muk!!!Fiktivní příběh,který ovšem nemá daleko k realitě,ve smyslu ,,oslavy" americké nazidemokreacie.Dílo stejně absurdní a děsivé jako přívlastek politického systému zmíněný v předešlé větě tohoto skromného komentáře.Takové atmosferické thrillery vážně beru vážně!I když pravdou je,že scénář mohl být skromnější či režie přehlednější.Přesto beru snímek jako povedené a působivé dílo. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,6/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 19% (?!), Audience Score - 81% | FDb.cz - 83,1% | Alan Parker se naposled vrací do žánru, ve kterém býval mistr... Skvělé výkony (nejen hlavních dvou mistrů, ale i vedlejší Linney), Parkerův specifický styl (který nám sedne) a mnoho dalších nepopřitelných kvalit v zprvu ne zcela záživném politickém dramatu. Ovšem když se asi po hodinovém vyčkávání film rozjede a promění se v napínavou kriminálku, je Alan opět ve svém živlu......a překvapivý závěr nás totálně rozsekal! 80% ()

Rooseman

Stejně jako o The Life of David Gale vyšla řada rozporuplných recenzí, rozporuplní jste i během sledování filmu. Ale dokáže vás přitáhnout, zmást a zamotat, i když si myslíte, že jste připraveni a nenecháte se ošálit. A to je za mě hlavní devíza dramatu, neočekávanost, nejednoznačnost, zvraty. Přesto mi nepřišlo, že by byla dějová linka zmatečná a rozhodně nenudí. Agitka filmu je stále aktuální, takže nezestárl o tolik. ()

Marg

Filmaři tohle téma (cela smrti) mají moc rádi. Jsem rád, že se zase povedlo přijít s něčím vcelku originálním. A když je ještě navíc hlavním hrdinou Kevin Spacey, je šance, že se dílo povede. A povedlo se. ()

Achab

Polapen ve vlastní síti, aneb jak se pavouk stává obětí, či oběť pavoukem. Velmi se mi líbila pouliční přednáška, ale i přednáška s citacemi Lacana. ()

akcul

K pověstné dokonalosti tomu chybí málo, ale pořád chybí. Pro mě asi především pro předvídatelnost nepředvídatelného: nebudu tu říkat, že mi to bylo všecko jasné, ale zas tolik mě pan režisér neobehrál:-) Ale nakonec vyhrál a na má pootevřená ústa došlo!:-) Pro mě byl tento film zážitkem pro svou bohatost - jste napjatí, podezíráte, posloucháte myšlenky, reflektujete názory, adorujete hlavní tři postavy, adrenalin stoupá, kladete si otázky, srdce vám jihne, knedlík v krku - film je prodchnutý vším možným a pokud ho necháte k sobě promluvit, rozhodně vám rozrezonuje mozek i srdce, a tímto se k oné dokonalosti blíží a stává se tím, co od dobrého filmu očekávám - apelem pro mou duši. ()

yatan

Je to populisticka nepremyslena sracicka, tvariaca sa velmi zaujimavo a hlboko. Herci su vyborni, ale motivy ako aj rezia a scenar su na tom uz ovela horsie. Uz len jednoducha otazka - naozaj sme mali pocit ze sa pozerame na "genia"na profesora, ktory ma byt hlavou filozofie na Austinskej Univerzite? Ja som nemal ani na sekundu pocit, ze som svedkom zivota uspesneho cloveka, ktory by mohol vybehnut na guvernera texasu ako to spravil David Gale v priamom prenose. Zaverecna scena to asi zhrna vsetko najlepsie. Je tak primitivna ako len moze byt. Ta kazeta by predsa prave zmarila vsetko o co bojovali cely film nie? Prave to by bol dokaz aki su zaujati a system by predsa vyhral..5/10 ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker