Život Davida Galea

• Česko Život Davida Galea (viac)

Davida Galea, muže pevných morálních zásad a kultivovaného profesora filosofie, studenti velice obdivují. Profesor Gale se zapojil do hnutí, které sleduje všechny aspekty a dopady soudních rozhodnutí, v nichž padne trest smrti. Je zásadním kritikem "absolutního trestu". Podivnou souhrou okolností je tento výjimečný člověk sám odsouzen za znásilnění a vraždu a v cele smrti čeká na popravu. Tři dny před jejím termínem se profesor rozhodne dát exkluzivní rozhovor ambiciózní reportérce Bitsey Bloomové a zveřejnit svůj příběh. Souboj s časem a honba za pravdou může začít. Z Bitsey i z jejího asistenta se stávají opravdoví detektivové, kteří nakonec odhalí celou záhadu kolem profesora Galea.

Slavný režisér Alan Parker (Evita, Andělin popel) natočil s dvojnásobným držitelem Oscara Kevinem Spaceym (Americká krása) strhující kultivovaný thriller, který napne nervy diváků až do poslední chvíle. "Života Davida Galea" dospěje k fantastickému rozuzlení. Ve fiktivním příběhu, plném otázek a překvapivých řešení, uvidíme i hvězdu Titaniku Kate Winslet v roli investigativní reportérky. (oficiálny text distribútora)

petikacka

Celkem dobrý film s dobrou zápletkou...Kdybych ho viděla v době vzniku asi by mé hodnocení bylo vyšší, ale takhle...Bohužel či spíše bohudík se od té doby natočilo daleko víc lepších filmů...Za mě 75% ()

Siriuss

Tenhle film jsem vůbec neznal a přišel ke mně zcela náhodou. Příjemně mě překvapil i když po první půli to tak nevypadalo. A když se navíc sejdou tak skvělí herci jako Spacey, Winslet a Linney tak nelze odmítnout. ()

Wawer

Rozvíjelo se to pomalu, ale zajimavým směrem, se zajimavým nenápadným podtextem a poselsvím, až to dospělo k dechberoucímu antihappyendu, a pak přišla zavěrečná pointa, která to celý převratila na ruby a díky které děj jako celek nedává smysl. 3* ()

TomasKotlant

Ač je děj občas trochu zmatený, tak finální pointa, ikdyž se dala trochu čekat, nemá chybu. Nějak jsem nepochopil, jakou úlohu měl ten kufřík. *** Ve zkratce: To jsem taky řekl já? Ne, Hitler. - Ta, co by udělala cokoliv. ()

frolish

Zaciatok vynikajuci, v druhej tretine to mierne straca tempo, no brilantny zaver to vynasa spat na vrchol. A naozaj skvele herecke vykony tria Linney, Winslet, Spacey pocas celeho filmu. ()

edie sedgwic

Zacinam byt presvedcena o tom, ze Kevin Spacey a Kate Winslet jednoducho nedokazu zle zahrat, aj ked v tomto pripade Kate nedostala prilis vyraznu rolu. Film ma od zaciatku do konca drzal v napati a koniec som ani nahodou necakala, to bol cely efekt silnejsi. A pritom taka jednoducha myslienka. Zomriet za to, za co sme cely zivot bojovali a prisli sme na to, ze len nasou smrtou sa veci zmenia. ()

Bozvav

Velmi dobrý snímek, jemuž na kvalitě ubírala pouze rozvláčnost a trochu skřípající scénář. Podmanivá hudba, špičkové herecké výkony, skvělá režie a velmi zajímavé a kontroverzní téma (v tom já bohužel hlavním hrdinům fandit nebudu) udělali s filmu vynikající podívanou, kterou hodnotím 90%. 10% dolů za ne mne dlouhou stopáž a rychlost jakou mi došlo co bude na konec. ()

Narciska

K. Winslet je má oblíbená herečka a tohle byla její průměrná role. Stejně tak jindy charizmatický K. Spacey je zde mile fádní. Příběh bohužel také. Zobrazuje sice imponující myšlenku boje proti trestu smrti, ale této linie se drží jen aby se neřeklo. Zatímco K. Winslet je především empatická (má však být také akční novinářka ne?), další ženská postava je přehrávajícím způsobem živočišná a neladí se zbytkem (studentka), druhá nám takřka nestojí za ukázaní (manželka), třetí je tak nevýrazně představená, že si nestihne získat naše sympatie (kolegyně). Další postavy nejednají příliš uvěřitelné, děj je předvídatelný, počin štábu manipulativní. ()

TheSpearCZ

U tohohle filmu mě nadchnul samotný námět, tyhle psychologické filmy, kde jde především o čas už v dnešní době takřka nevychází, navíc v režii Alana Parkera a s kvalitní ústřední dvojicí, která nezklamala. Škoda jen toho scénáře, který tu v některých chvílích jede již tradičně v nelogických kolejích. A finální rozuzlení mě bohužel úplně nedostalo, kdo pozorně sleduje, tak na to přijde o něco dříve. Pro fanoušky Kevina Spaceyho povinnost. Čisté 4* ()

Tom44zKA

Nadprůměrný film, se skvělými hereckými výkony, a vynikajícím závěrem... čekal sem heppy end... takže sem byl mile překvapen :) U filmu sem se nenudil, ale něco mi u něj chybělo... ()

spriteboy

Dlouho to vypadalo, že film dostane asi tak 4 hvězdičky (možná 3), ale závěr mě fakt dostal - jak to postupně do sebe začalo zapadat. Skutečně velmi silné drama - jak už to bývá - se smutným koncem...Když se zamyslím nad hereckým obsazením, tak casting se velmi povedl - snad úplně všichni herci mi do svých rolí pasují. Kevin Spacey se na tyto role velmi hodí. A druhá hvězda filmu - Kate Winslet patří mezi nejlepší herečky současnosti - a vůbec k tomu nepotřebuje ukazovat svůj příjemný zevnějšek. Málokdy se mi stane, že bych musel po filmu nad něčím uvažovat - a nevzpomenu si, kdy se mi naposled stalo, abych velmi vážně uvažoval o změně názoru v nějaké závažné otázce...Ale teď pár minut po shlédnutí filmu a záverečných titulek, si jsem jistý, že trest smrti by neměl být udělován - můžeme být rádi, že žijeme v zemi, kde takový nesmyslý trest neexistuje... ()

IvcaG

Spojení Spacey + Winslet zafungovalo velice dobře. A zrodil se perfektní thriller, který vás dokonale zmate a nakonci překvapí. ()

in4mator

Opravdu zajímavý film, který se sice rozjíždí dost pozvolna, ale čím víc se blíží ke konci, tím víc je vyhrocenější. Škoda, že první polovina je taková zvláštní, hlavně dialogy mně přišly lehce podivné. Možná to je tím, že postavy mluví rychle a používají složitější myšlenky, takže jsem nestíhal číst titulky a zároveň nad tím, co řekly, přemýšlet ;-) Jinak samozřejmě musím pochválit výkony hlavních herců a nakonec i hlavní motiv filmu, se kterým plně souhlasím. ()

Ippolito

Skvěle vykonstruvaný příběh, jak to jen Amíci umí. Každá replika zde má svůj zásadní význam, nic ve filmu není jen tak, vše do sebe zapadá a konečné rozluštění je více než překvapivé. Stejně jako třeba v Americké kráse, stejně jako ve filmu Sedm prostupuje celým snímkem jakási zpopularizovaná filozofie bez většího přesahu, která zároveň i vytváří rámec celého příběhu a samozřejmě mu dodává konečné poselství. To vše mi jde trochu proti srsti, nemám tenhle styl podání (tzv. pointa na talíři) příliš v oblibě...ale jinak dobrý... ()

Marsello

No tak toto... Normálne sa hanbím, že som to videl až v 2010-tom. Jeden úžasný film. Dejovo vynikajúci, osudovo zaujímavý a Winsletkovsko úžasný. No ale to by som bol hnusný, kebyže nespomeniem aj ostatných. Proste bolo to dobré, a preto tie štyri hviezdy. ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker