Mladíci Dick Hickock a Perry Smith, propuštění nedávno z vězení, se rozhodnou vloupat do domu kansaského farmáře Herberta Cluttera. Doufají, že se zde zmocní velké částky peněz. Místo bohatství však najdou na místě jen pár dolarů a bezcenných předmětů. Celou rodinu Clutterových naprosto bezcitně vyvraždí a zamíří do Mexika. Ale ani tady na ně žádné štěstí nečeká, a tak se vracejí zpět do vlasti, kde dál pokračují v trestné činnosti... Nejnovější filmové zpracování románu Trumana Capota, v němž spisovatel na základě rozsáhlých studií zachytil skutečný kriminální případ z roku 1959. (oficiálny text distribútora)

Radiq

Není to o nic horší, ani o nic lepší, než černobílý originál. Podle mě je úplně jedno, jestli se podíváte na jedno nebo druhé - děj je vlastně stejný, zpracování a kvalita podobná. Novější zpracování je akorát víc rozvláčnější, ale zase v barvě a líbily se mi ta dobová auta a věci atd. Pokud se podíváte na obojí, jako já, pak zjistíte, že jste právě přišli o 3h svého života, které navíc neubíhaly zrovna svižně. A tak jediné, co by někoho mohlo zajímat, tak Ryan Reynolds ještě jako mladej cucák, Anthony Edwards ještě s vlasama a bacha - Eric Roberts v dobré roli, v které opravdu hraje a docela dobře (i když ženské publikum, které při pohledu na něj z toho uchcává, upozorňuju, že tentokrát tady uchcává on). ()

Aky

Tvůrci se tak pečlivě drželi skutečných reálií, že vznikl do značné míry dokument, trošku na úkor dramatu. Ale i tak zjímavý snímek. ()

kaylin

"Chladnokrevně" je naprosto skvělá a chladnokrevná kniha Trumana Capoteho, která se zabývá jedním případem, kde došlo k vraždě čtyřčlenné rodiny. K vraždě naprosto zbytečné. "Chladnokrevně" je také film, které byl podle této knihy natočen v roce 1967 a svým syrovým, téměř dokumentárním stylem přenesl knihu na plátna skutečně věrohodně. "Chladnokrevně" je také televizní film z roku 1996, který zpracovává stejnou předlohu a pokusil se o její přepracování do současné podoby. Nabízí se otázka proč? To není pro televizi jednodušší odvysílat snímek z roku 1967, který je svým pojetím a dopadem na diváka skutečně velmi silný, až drásavý? Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/04/chladnokrevne-1996-50.html ()