Angel Heart

• USA Angel Heart (viac)

swed

"Čínská čtvrť" (místo náplasti stínítko) s nadpřirozeným twistem. Občas nuda, ale některé okamžiky jsou lahůdkové. 7/10 ()

FilmFan24

Mickey Rourke v životní formě s démonickým Bobem De Nirem v thrilleru, jehož každým opětovným zhlédnutím objevíte nové nepoznané démony, zážitky, pocity, a bůhvíco ještě... ()

salalala

Přesně takové filmy mám rád, trochu tajemné s výbornou atmosférou, navíc obohacené o nějaké náboženství. Takže se mi Angel Heart líbil. Parker umí pracovat se symboly, což předvedl už v The Wall, takže tady to byla jistota. Navíc přidal zneklidňující a výborný hudební podkres, výborně hrajícího Rourkea a samozřejmě božského (pardon, to se asi moc nehodí) de Nira, kterého tu bylo málo, ale stálo to za to. Snímek je výborně vystavěn, napětí a atmosféra nás obklopují po celou dobu. Pointa je taky dobrá, leč (asi záměrně) zanechává další otázky, nicméně si myslim, že aspoň to, proč se vlastně zabíjí, odhalit mohli, ale to je jen můj názor. Takový poctivě natočený tajemný film s detektivem ze staré školy (chybí tam už jen vnitřní hlas). 75 % ()

Mr.Pumpkin

Sice jsem už asi po hodině filmu odhadl konec, ale to mi nijak neznemožnilo, abych si tenhle velice povedený thriller pořádně vychutnal. A to zejména díky jeho úchvatně temné atmosféře, výbornému střihu, vhodnému výběru hudby a skvělému Mickey Rourkovi. 90% ()

JohnMiller

Mladého Mickieho Rourka by som nespoznal ani za boha keby som dopredu nevedel že on hrá hlavnú postavu. Jedná sa o celkom podarenú detektívku zo silným "NOIR" feelingom. Parádne vystavený dej a zápletka kde ma napätie a osud najatého súkromného očka nenechala ani na sekundu vydýchnuť. V kuse sa po malých čiastočkách spájal výsledný obraz ktorý ma na konci úplne dostal. Poriadne napínavé a nečakané. Mickey Rourke vedel skutočne hrať.. Robert De Niro ako vždy perfektný a ani tá čierna buchta zo Show Billa Cosbyho nebola najhoršia. ()

Skip

Velmi dobrý thriller s překvapivou pintou. V rozsahem malé, nikoliv však významem, roli exeloval Robert De Niro způsobem vskutku démonickým. Ty jeho nehty a příprava vařeného vejce k zakousnutí... Jo, když je někdo herec první extratřídy, pak mu stačí jen sedět a mluvit ústy, očima, gesty. Mickey Rourke má filmografii podstatně rozkolísanější, ale tahle role mu parádně sedla a on dokázal tuto příležitost perfektně využít. ()

willow666

Mickey Rourke je tady naprosto skvělý. Přiznám se, že zpočátku mě film moc nebavil, ale závěr a zápletka jsou geniální. Některé záběry, třeba scéna s krví prosakující stropem, kostel... To dělá ten film parkerovsky jedinečným. Výborná hudba, kamera, režie. A De Niro jako Louis Cyphre. ()

Vědma

S úžastnou lehkostí natočená retro detektivka s mimořádně sympatickým detektivem, který má problém s kuřaty a se psy a s něčím , co bylo v minulosti a zapaluje jednu od druhé a s temnou tajemstvím prosycenou atmosférou. A potom ty problémy začínají být příliš zlé a do toho woodoo a já nevím co si mám myslet o konci, který jsem si ale vážně nepřála a asi ani úplně nepochopila. ()

Toj

Jedna z nejlepších resuscitací filmu noir. Na jedné straně se důsledně dodržuje pro žánr tak typická práce s formou, tradiční postavy, zápletky, vývoj a na stranu druhou si film dovolí se žánru naprosto zpronevěřit a s divákem, který se cítí v bezpečí žánrem stanovených mantinelů a klišé, tedy slušně otřást. Ale i bez toho... Tohle je naprosto výborný film, který třeba zrovna i stylem dost vyniká. Zajímavé prostředí, zajímavá doba, zajímavá témata. Doporučuji! ........ jo a ještě doporučuji opatrně s komentáři tady. Většina z nich prozrazuje mnohem víc než by chtěla a to není dobré pro divácký zážitek.... ()

Eldrick

Nedoceněná a neprávem trošku zapomenutá mysteriózní noir-klasika subžánru detektivních thrillerů a zřejmě Parkerův nejlepší film, který není tak přeplácený symbolismem jako THE WALL, zato vypravěčsky pěkně vygradovaný závěrečnou, z dnešního pohledu, už trochu otřepanou pointou, která ale náramně funguje. Mickey Rourke byl v roce 1987 na vrcholu a v Angel Heart podal jeden ze svých životních výkonů, Robert De Niro si střihnul po Al Caponem v UNTOUCHABLES další nezapomenutelnou vedlejší roličku a Lisa Bonet byla tehdy ve svých 20 letech doslova k sežrání (nádherně výtvarně stylizovaná šukačka). Tisnivě vykreslená atmosféra Brooklynu a jihu 50. let plná voo-doo, kuřat, psů, starých větráků, jazzu, rituálních vražd, deště, satanismu a věčně zpoceného Mickeyho Rourka, který prakticky nesleze z plátna. ()

kinderman

O románové předloze Williama Hjortsberga Falling Angel (česky vyšla pod nepřesným názvem Padající anděl) se Stephen King vyjádřil jako o „Vymítači ďábla napsaném Raymondem Chandlerem.“ Alan Parker ji působivě zadaptoval, když zvýraznil mysteriózní a erotické dusno přesunutím podstatné části děje z mrazivého New Yorku 50.let na americký Jih a nabídl velkou hereckou příležitost M.Rourkeovi. Těžiště filmu však leží ve čtyřech scénách (dvě se odehrají v kostele!) s Robertem De Nirem, jenž znovu dokazuje, že umí zahrát kohokoli… ()

Sheldra

Fantasticky vypjatá atmosféra se zlověstným hudebním doprovodem, paranoia nejvyššího kalibru, skvělý Rourke a de Niro, úžasná kamera a geniální střih. Do poslední chvíle jsem neměla ponětí, v čem je zakopán pes...jen že je nejspíš zakopán na hodně hnusném místě. Když voodoo, tak v tomhle podání! ()

d-fens

Vynikajúco štylizovaná farebná "film-noirovská" detektívka, v ktorej sa sprvu zdá, že všetko sa pohybuje v medziach rozumu, no čím ďalej tým viac podlamuje mystérium divákovi nohy....Množstvo postáv, detailov a konverzačiek núti síce k pozornosti, ale odmenou je napínavý príbeh plný zaujímavých zvratov (aj keď príbeh tak nejak smeruje k "logickému" koncu), originálnej akčnosti, nádhernej kamery, fakt sexy Lisy Bonet a..... litrov krvi. Samotné spojenie "pohlavnosti", krvavých orgií a fanatickej viery bolo síce šokujúce, no tvorilo vynikajúci protiklad k skeptickému rozumu detektíva Angela, a práve tento spor sa mi zdal ako hlavná téma filmu . K hereckým výkonom sa ani netreba vyjadrovať, tá dvojka si proste sadla... aj keď De Nira mohli dať ešte o trošku viac :) ()

dyfur

...dobrá výprava,zaujímavý i keď trocha ošúchaný námet- postupne dej graduje ......aby ku koncu vyšumelo všetko čo mohlo.....a de Niro a jeho umenie herecké .... tu hral asi 10 a pol minuty a to čo zahral on by zahral hocikto i z oblastného divadla. Bublina praskla a ostala jedna hviezda . ()

GILLWANDER

Mickey Rourke ako ho nepoznáme_-_ Po čase to s ním išlo pekne z kopca- alkohol, drogy, ženy, plastiky a D-čkové prepadáky. No tento film bude určite patriť medzi jeho svetlejšie momenty života, kde mu herectvo značne prospievalo. I keď námet filmu Angel Heart rozprávalo o opaku, kde sa jeho postava detektíva každým jedným dňom stávala slabšia a zakaždým mu niekto šiel po krku. Až na koniec sa zistí, že celý čas žil v klamstvách a jeho osoba je pretvorená k iným účelom, než je narodiť sa, žiť a zomrieť... Kvalitný snímok, desivejší svojou pravdou a posolstvom priniesť obeť, nech je to trebárs aj ústredná postava... 85% ()

dee-key

V době kdy Mickey vypadal ještě jako člověk a De Niro byl ďábelštější než kdy jindy, natočili film, který pracuje s atmosférou hustou jako asfalt a který jsem si pak už ze zdravotních důvodů nikdy nepustil, a proto jsem ho tak docela nepochopil. Asi je to škoda, protože na to všichni pějí chválu, ale já na tohle prostě nemám. ()

SonG

Po Wrestlerovi mne zase Mikey Rourke přesvědčil, že umí...a že mu to jde v Angel geart pěkně od ruky. Robert de Niro, jak jinak, v roli démonického Luise Cyphera výborný. Příběh je sám o sobě až do poslední chvíle dosti napínavý, jen ten konec mne trošku zklamal. Ano, je originální, leccos vysvětluje, pointa tam je, ale mě se prostě nelíbil až tak moc. Dobře zahrála (nebo spíš bych měl říci její oči dobře zahrály) Lisa Bonet, která v roli snědé sedmnáctky dala třešníčku na dort. Suma sumárum dobrý film, který stojí za to vidět. ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker