Vítejte do světa Animatrixu, vizionářské fúze počítačové animace a japonské školy animace, od světově nejuznávanějších tvůrců animovanch filmů. Vychutnejte si snímek, který vznikl před filmem Matrix a dozvíte se o posledních městech lidské rasy, válce mezi stroji a lidmi a o závěrečném úpadku lidstva. Staňte se svědky posledního letu Osirise, který připravil půdu pro film Matrix Reloaded a videohru Enter The Matrix. Doplňte si své povědomí o Matrixu a získejte informace, které jinde nenajdete. Je čas zapojit se... (oficiálny text distribútora)

plagjoklas

Taka komercna hracicka ku matrixu, ktora v niektorych ohladoch prevysuje druhy a treti diel. Medzi najlepsie pribehy ratam Detsky pribeh a detektivny pribeh. Tie mali perfektnu atmosferu, noir a tu kde v prvom diely neo utekal zo svojho pracoviska. ostatne uz neboli nic viac a nic menej nez priemerne anime v matrixovskom kabáte ()

Dimo

Úžasné drobečky k Matrixu, které spolehlivě fungují i samostatně a rozhodně by obstály jako samostatně stojící projekt. Perfektní dokreslení světa Matrixu a některé části jsou opravdu dobrou samokritikou lidstva a jeho chování se k něčemu novému, jinému, odlišnému. Velice se mi tento počin líbil a moc rád bych jej viděl v kině. ()

Barak

Pro všechny fanoušky Matrixu je tohle povinnost. Naprosto skvělá vizuální stránka od téměř reálně vypadajícího "Posledního letu Osirise", až po černobíle laděný "Detektivní příběh". Spousta abstraktních výjevů a filosofování - jednim slovem je to nádhera. Co se mi líbilo nejvíc: Detektivní příběh.. co nejmíň: Světový rekord. Vše podstatné jsem vypsal pod jednotlivé příběhy, takže nemá cenu tu dál něco rozvíjet.... ()

n3uro

Pokuď jsem si dobře všimnul, jedná se o neoficiální vysvětlení některých nejasností, či alternativní cesty hrdinů ve světě matrixu, poskládané do devíti příběhů. Oficiálně anime/manga moc nemusím, ale protože v tomhle případě se mělo jednat o příběhově Matrixu podobný počin, udělal jsem výjimku. Některé z příběhů mi vyloženě nesedly, ale díla jako Beyond (ve kterém se dozvíme jak se vlastně došlo k probuzení prvního z prvních), A Detective Story, The Kid's Story a Matriculated byly naprosto perfektní a odrovnávající. Všem fanouškům žánru Sci-Fi/Mystery doporučuju, pro skalní fandy Matrixu (hlavně prvního dílu) je Animatrix nutností. Po druhém zhlédnutí, tleskám - výborný počin. ()

levente

Musel jsem snížit hodnocení Matrixu, abych tomuhle mohl dát za plný počet. Dělám si legraci. Za to mi původní Matrix ani nestojí. Tohle je o třídu lepší, nápadité a krásné. Neuvěřitelné, co dokáže inteligentní scénář na takhle malé ploše. ()

Bollek

Hezky se zaplnily mezery vzniklé ve filmech. Dozvěděl jsem se spoustu věcí mimo hlvaní příběh. Některé animace byly na pohled velmi pěkné, jiné méně, ale příběhově to bylo dobré. ()

tomik99

Konečně jsem si udělal čas i na Animatrix, který se mi dlouhá léta vyhýbal. Oceňuji odlišný pohled různých tvůrců a prakticky i zvolenou jinou animaci pro každičký příběh. Ve finále mi to ale přišlo více rušivé než přínosné. Některé příběhy stojí za to, nutno podotknout, že jsou to většinou ty úplně první na začátku filmu. Osirisův let ve mně probudil velkou dávku nostalgie a zavzpomínal jsem na to nejlepší z předchozích filmů. I když příběhově není moc o co stát, je to klasický příběh z Matrixu, který musíte hodnotit kladně. Velice dobře taktéž hodnotím prequel o malichernosti lidí a povstání strojů. Pak mi ale už ostatní příběhy přišly úplně zbytečné. Nejenže se úplně minimálně odkazuje na původní trilogii, což by asi bylo v pořádku, ale další díly byly již nezáživné a bez šťávy. Nakonec tedy dávám průměrné hodnocení. Prvních pár epizod bylo fajn, prostřední fáze už o dost slabší a konec byl už naprosto otřesný. ()

chlebos

Soubor povídek, který člověka seznámí s fungováním matrixu a mihnou se tam i Trinity a Neo. Po výtvarné stránce je to naprostá bomba.Hodně se mi líbil World records a Beyond. Nejsmutnější jsou obě časti second ressistance - hodně připomínají realitu.Jsem zvědavý jestli tam budou odkazy i na Revolution, ale to si povíme až v listopadu.. ()

loveless

Tyto filmečky ocení pouze milovníci Matrixu a anime. Nejvíce mě zaujalo Detective Story, Beyond a Kid's Story... Pokud si chcete doplnit své vědomosti o Matrixu, tak je to to pravé... A protože už Matrix nebaštím tolik jako před lety... znamená to pro něj pouze 3 hvězdičky. A nezapomeňte - lžíce tady není! ()

Trisstes

povedal by som ze to je lepsie ako Reloaded a Revolution...:)... viac filozofie pekna animacia (v kazdom pribehu ina ale vzdy dacim zaujimava)...dobre napady...samozrejme ze neboli setky poviedky rovnako dobre...ale celkovo mi to vyjde na 5*... ()

Respex

Miluji a nedám na něj dopustit. Rozhodl jsem se dát mezi mých top deset. Je ukázkou geniální animace, kterou miluji. Když jsem viděl poprvé, tak jsem nemohl popadnout dech. Po příchodu FULL HD se jednalo o první film, který jsem si musel sehnat. Za mě 5*. ()

marusaj

Anime zpracování vizí, historie a příběhů z vesmíru Matrixu z per japonských autorů v produkcí bratrů Wachovských. Vizuálně různorodé krátké povídky dotvářejí obraz matrixovského světa. Působivé a originální. ()

Likan7

Úžasné zkompletování jedné úžasné ságy. Přestože jsou jednotlivé části odlišné jak zpracováním, tak výsledným dojmem a kvalitou, obě Renesance mě prostě vždy donutí říct to slovo na ú..... ()

slidealama

I prestoze sequely k Matrixu jsou celkem slusne sci-fi filmy, nemely podle me nikdy vzniknout. Naopak Animatrix je uzasnym prinosem pro svet Matrixu. Nevypravi o hrdinech z filmu, i kdyz se tam nekdy objevi - jedna se o nekolik kratkych pribehu, ktere se v tomto svete odehravaji. Kazdy z nich je uplne jiny a spolu tvori jedinecny nahled do Matrixu za doprovodu skveleho soundtracku. Muj nejoblibenejsi pribeh? Druha renesance. ()