Smutná životná epizóda mladého Martina, ktorý sa stane obeťou podvodu a aby vykompenzoval finančnú stratu, začne sám obchodovať s valutami. Stane sa členom veksláckeho gangu, prostredníctvom ktorého získa byt aj výhodné zamestnanie a zoznámi sa s príťažlivou Evou. Na dômyselne organizovaných akciách spočiatku úspešne zarába, ale prezradenie jedného podrazu pripraví Martina doslova o všetko.
(STV)

Salmayo

Zajímavý pohled na nadstandartní a riskantní život veksláků, nebýt stále se opakujícího songu Relax dal bych i 4*."Nechci nikoho okrádat. Co to meleš vole, jak jinak chceš v tomhle státě uplatnit obchodní talent." ()

Skarface

Chceš bony ? Co vlastně chcete ? Tenhle film má něco do sebe :) O téhle době jsem bohužel jen slyšel , a jsem rád že sem to mohl i vidět :) Vynikající film a upřímně takovou dobu bych i bral :) ()

waits

Jo, kdo chce vidět 80.léta, at se vykašle na plytké Discopříběhy a Kamarády do deště a sáhne po tomhle kousku. Olmer s Kopřivou a Johnem připravili dekadentní podívanou, kterí podivným způsobem přitahuje i dnes. Parádní je obsazení, trochu únavné, ale na druhou stranu naprosto nezastupitelné je nasazení FGtH (Soukupovy přispěvky v tomto ohledu naprosto zbytečné). Stejně ja záhada, co se od té doby s Olmerem stalo. ()

arcticsky

Asi nechtěně dost srandovní film (podobně jako Proč). Děj přitažený za vlasy, jak už to u Radka Johna bývá. Skamene v životní roli - Magický voko, vole.... ()

Olaf7

Výborná hudba a Honza Potměšil, který jednu ženu penězi potěšil a až ve finále zjistil, co za křehké to stvoření poznal a okusil. ()

Wancohoff odpad!

videl som dvojku-blbost... vravim si, pozriem jednotku, ma cervene hodnotenie... vacsiu sracku som dlho nevidel.a najviac ma srala pesnicka ktora hra kazdu chvilu.stale ta ista dookola az sa mi maximalne zhnusila a film som musel po 45 minitach vypnut. ()

Hepy13

Nezapomenutelná skladba (v českých filmech ne příliš často vídaná věc). A neméně dobrý film o vekslácích, kde nejčastější slovo je ''překvapivě'' ...BONY, BONY, a kde vyčnívá hlavně Roman Skamene. ()

betyn

Dokonce i pro mě, nepolíbeného tou dobou, zábavné. Nabízí trochu jiný pohled na komunismus, než nám teď tlučou do hlavy demokrati. ()

Trakot57

WTF? Film, kde celý čas hraje Frankie goes to Hollywood - Relax, pri romantických scénach ide Frankie goes to Hollywood - Power of Love (asi 4x), film, kde je najviac mulletov na meter štvorcový, pekná snová atmosféra skoro celý film, občas psychadelika, zelená v pive, tomu nemôžem dať menej ako 5*. Spomínal som Relax od Frankieho? ()

nonick1

Bony a klid aneb jak nastavit zrcadlo nešvarům socialismu či zprotivit skvělou muziku od FGTH. Inu, doba se změnila, tehdy se stály fronty na džíny, dnes na kotlíkové dotace, ale o tom už se filmy netočí, protože z bývalých veksláků jsou velký kápa, který místo bonů protáčejí dotační miliardy a plácají se po ramenou nejen se soudci. ()

Gulde

Má to atmosféru a postupně to nabírá stále lepší spád. Nicméně ten, kdo u tohohle filmu střihal hudbu, by zasloužil pár facek. Nespočetně krát pouštěná písnička Relax od Frankie Goes to Hollywood, která mnohdy hraje třeba jen 3 vteřiny a pak je rázem utnuta bez jakéhokoliv postupného ztlumení nebo jiného přechodu. A to pak nezachrání ani to, že je to písnička chytlavá. Stejně tak "fungují" i ostatní písničky zde. Jestli to dělali narychlo, nebo jestli to zmršili a napřed střihali video a až pak zvuk...těžko říct. ()

ddf76

Komedie o veksalacich z konce totality. Perfektni film na pripomenuti jak to tady chodilo za vlady rudych svini. Jedna z nejlepsich roli Romana Skamene. ()

dawe787

Na svojí dobu trhák jako hrom! Vůbec se divím, že to komančové pustili do terénu. Dodatek po 4 letech - tak už se nedivím, pusťte si bonusy v menu a pochopíte, proč to komančové nakonec pustili mezi lidi. ()

Jeremiah

Na tomto filmu je nejstrašnější to, že tito "podnikavci" = veksláci, jsou nyní nejváženější občané, protože ti v tom vždy uměli dobře chodit, což se nyní velmi cení. Bohužel musím film brát trochu jako předzvěst časů budoucích, keré né pro každého se jeví býti nejideálnější. Na svou dobu odvážný a slušný film - silnější 3. ()

Vesecký

Ne že by to nebylo dobře udělané, na svou dobu velice moderní, technicky ji top snad dokonce předstihlo - tedy bohužel pro mne, protože rychlé střihy, prudké pohyby kamerou, tedy to, co dělá akční film akčním, ne dost dobře snáším. A tu slavnou skladbu sice znám podle jména (že někdo jeden do Hollywoodu), ale můj šáklek turka to tedy není taky. Ale aspoň jsem si po letech osvěžil, proč se Jeníkové od jisté doby říkalo "Evička tričko". ()

Shamusss

Kultovní záležitost. Film překypuje hláškama. "Podej mu rukavici". "Zajeď do nory ty stará vydro". O magickým voku ani nemluvě! ()