Smutná životná epizóda mladého Martina, ktorý sa stane obeťou podvodu a aby vykompenzoval finančnú stratu, začne sám obchodovať s valutami. Stane sa členom veksláckeho gangu, prostredníctvom ktorého získa byt aj výhodné zamestnanie a zoznámi sa s príťažlivou Evou. Na dômyselne organizovaných akciách spočiatku úspešne zarába, ale prezradenie jedného podrazu pripraví Martina doslova o všetko.
(STV)

Ještěřák

Experiment točit furt dokola dvě, tři brzy otravné písně FRANKIE GOES TO HOLLYWOOD, navíc bez jakéhokoliv pokusu je nějak přizpůsobit a sladit, vyznívá lacině, amatérsky a lajdácky a spolu s mizernou kamerou dává dnes, po 20+ letech, filmu takovej punc nevyzrálýho undergroundu - tehdy to takhle asi stačilo a čau pipi. Kecal bych ale, kdybych tvrdil, že mě BONY A KLID nezajímal - je to odvážnej a zajímavej biják s ještě zajímavější historií vzniku a zároveň obstojný opáčko pro ty, kteří o tuzexech, mrkváčích a bonech slýchávali jen coby smradi tahající svého (rudého!) kačera po dvoře. ()

TERRORDROME

"Nekoupíš bony? Jóóó vole, ale nejdřív si dáme Relax, pak si dáme Relax a nakonec tam jebnem pro změnu Relax, to bude nářez vole!" Tak som sa mrkol na tých legendárnych vekslákov. V socialistických časoch to musel byť pre pravoverných súdruhov šokujúci zážitok, ale dnes už sa na to dá pozerať jedine ako na bizarný dokument z dôb keď sa schyľovalo ku koncu totalitného režimu. Z filmového a príbehového hľadiska to nestojí za nič, ale zďaleka najhoršia je hudobná vložka v podaní kapely Frankie Goes To Hollywood a ich hitu Relax ktorý tu vyhráva vo videoklipových skvenciách od začiatku až do konca každú druhú minútu a možno ešte častejšie. Furt RELAX-RELAX-RELAX, s nejakými pauzičkami kde postavy prehodia pár slov, niečo zvekslujú a potom zasa RELAX-RELAX-RELAX... až kým divákovi netečie pena z huby a nemá chuť prepichnúť si skrz uši ihlicu na pletenie aby už KURVA NIKDY nemohol počuť ten zasraný song. No, má to istú historickú hodnotu a autentické dobové reálie, ale okrem toho snáď už len tých utekajúcich nahých vekslákov... a RELAX!!! "Ňáký Bony?" ()

vander19

Relax don't do it When you want to go to it Relax don't do it When you want to come, ale pustiť každých 6,5 minuty tú istú pesničku mi liezlo pekne na nervy. Inak zaujímavé zábavné a opäť nahliadnutie do našej minulosti. ()

.baris.

Kulťák? Jako fakt? Hodina a půl sexu prokládaná ve(k)slováním (asi pro oživení), pokus o zasněžení centra Prahy jako vrcholná scéna a konec. Tohle jsem prostě nepochopila. ()

Warle

Film z prostředí, které jsem nezažil a proto ho ani nemůžu pochopit. I když podle zajímavostí je to celkem kult. Jak by řekl nějaký vrstevník "na tohle si ještě mladej, to si nezažil". Nuda. Ještě že je tahle doba za námi. Snad. ()

Disease

V době uvedení megahit na který se dá koukat i dnes. Příběh jelimánka, který zůstal jelimánkem aneb "Komu není zhůry dáno, v apatyce nevyveksluje". ()

Cement73

Tvrda realita socializmu naplno rezonuje. Mlady a sympaticky chalan z mensieho mesta je vtiahnuty do viru nechutnych obchodov s nie velmi dobrym koncom. ()

Oyer

Jako první bych rád zhodnotil můj nejoblíbenější film. Ten zachycuje naprosto přesně československou dobu 80. let. Film diváka hned pohltí ( na dnešní dobu trochu kýčovitou) atmosférou tehdejších let. Radek John (scénarista) si s režisérem Vítem Olmerem pořádně dloubli do tehdejšího režimu. Nastínili mu pomocí filmu jeden z velkých problémů tehdejší doby- „ veksl“ . Skupina chlapců si ve filmu dlouho dlouho užívala, živila se nelegálním vekslováním až do té doby, než se nad nimi začalo smrákat. Snímek je doprovázen naprosto trefnou a parádní hudbou Frankieho Goese to Hollywood, dále vynikající dynamickou kamerou Oty Kopřivy. Na filmu si vážím právě dokonalého zachycení tehdejší doby. Film byl samozřejmě režimem zakázán, ale veksláci se postarali o to, aby byl znovu uveden do kin.  (Než aby nelegálně živil veksláky, raději ho stát pustil ven). Tento film splňuje vše, co se od něj očekávalo ()

mira007

Na svoji dobu něco takovýho natočit byl hrdinský čin. A nejvíc asi poslední scéna ze soudu, kde si ten arcivekslák majetnicky poplácává po zádech soudce, který posla do lochu bandičku hlavních hrdinů. A druhá věc - na svoji dobu nejodvážnější erotické scény na svojí dobu. Radek John byl borec .... ale to už je sakradávno :-) ()

Ukko

Abych se přiznal, tak na tento film jsem narazil úplnou náhodou, když Seznam v jakési promoakci vysílal tento "prý kultovní" biják zadara. Vesele jsem si smolil práci na počítači a jako podkres poslouchal Frankie goes to Hollywood. Postupem času mě film poměrně zaujal a nakonec jsem sedl do křesla a pustil to celé znovu. A musím říct, že to vůbec není špatný film. Poměrně chytalvý příběh o pražském vekslu a životu na ulici má něco do sebe. Navíc atmosféra a vizáž filmu jsou velmi podařené. Škaredá doba, škaredá móda a škaredí lidé dávají dohromady hezký, až dokumentární film o době nedávno minulé. ()

kujon

Pohled do normálního života komunistického Československého obyvatelstva konce 80.let, všudypřítomná písnička a hláška "chceš bony?" :O) Na první shlédnutí (před Xlety), když jsem byl malej kluk nicmoc, ale s odstupem času a s "proniknutím" do komanč_éry musím uznat že je to solidní, pravdivé dílo o něčem, co se doopravdy dělo a taky o tom, jak to dopadlo :O) Ale jestli to takhle dopadlo i ve skutečnosti, o tom výrazně pochybuji... Nicméně pěkný film, dal bych o hvězdičku více, kdyby tam bylo u sl. Jeníkové vidět i něco jiného, než jen tričko :D ()

Kingpin

Odmyslim-li si, ze ziju v jine dobe a tento film by se me tedy nemel tykat, musim konstatovat, ze se jedna o velice pekny snimek priblizujici situaci vekslacke Prahy, kterou nevlezave dokresluje soundtrack Frankieho. Za kvalitni se daji tez povazovat jak herecke vykony Jana Potmesila ci Tomas Hanaka, tak namet Radka Johna, ktery sam o sobe je znamkou uspechu. ()

glamgirl

Neviem prečo, ale Bony a klid je film, ktorý mi dokáže okamžite zlepšiť náladu. Na obdobie a miesto svojho vzniku vyznieva veľmi pokrokovo. Osemdesiate roky som mala vždy rada, takže pri pozeraní ulietavam nielen na super hudbe, ale aj na exteriéroch a reáliách. A Jan Potměšil tam má krásny úsmev. ()