Smutná životná epizóda mladého Martina, ktorý sa stane obeťou podvodu a aby vykompenzoval finančnú stratu, začne sám obchodovať s valutami. Stane sa členom veksláckeho gangu, prostredníctvom ktorého získa byt aj výhodné zamestnanie a zoznámi sa s príťažlivou Evou. Na dômyselne organizovaných akciách spočiatku úspešne zarába, ale prezradenie jedného podrazu pripraví Martina doslova o všetko.
(STV)

Luisis

Na svou dobu TOPka, i dnes s lehčím vyprcháním, stále skvělý a autentický náhled do veksláckého života no a ten soundtrack - 80% ()

Ozzy2

V té době jsem byl ve věku Martina Holce,takže tento film je vlastně vzpomínkou na mládí.A vzpomínkou velmi živou,protože tak to přesně bylo.I ten zátah na cikány před Tuzexem v Holešovicích se opravdu stal. ()

HappyDeath

Film to nebyl vůbec špatný, ale střídání 2 skladeb pořád dokola a navíc každou druhou scénku je opravdu dost na palici. Jinak by to mělo určitě daleko lepší hodnocení, protože zahráno i zpracováno až na tu hudbu to bylo vskutku dobře...ale co už Relax don´t do it.... ()

Mara97 odpad!

Jak mám jasno o mém nejoblíbenějším filmu, tak ani moc dlouho mi nezabere přemýšlení o přesném opaku. Tohle je to nejhorší, co kdy bylo natočeno!! V době, o které film pojednává, jsem nežil, moc její systém nechápu, ale hlavně se mi vůbec nelíbi, naprosto mě znechucuje. Jenže tohle všechno by se nějak dalo přežít. Ale ten Relax... stále jednu píseň pouštět snad padesátkrát za film, nezávisle na tom, co se zrovna odehrává, to přece není normální. A koukám, že letos přišel do kin nový díl, který tentokrát zaslouženě leží někde v odpadu v šedých číslech, není se čemu divit. ()

Stíba

Nejen nostalgie po mnou nepoznaném ale opravdu dobře natočený film o vekslácích a jejich výsostném postavení na "trhu práce". Tak trochu dokumentární, zábavný a do jisté míry i strhující film mapující jednu z posledních etap socialismu. ()

tranquill

"Klídek, hlavně klídek!" Scénář na svou dobu byl poměrně odvážný, i Olmerovo zpracování, ale po těch letech už mne nemůže šokovat. ()

Harry_

Věrný"otisk doby". Dynamický děj, humor i obsazení povedené. Naturalismus a výsměch socialistickému systému poslaly film hned po natočení do trezoru (i když ne tak úplně, viz záložka Zajímavosti). Polovinu úspěchu filmu ale IMHO dělá skvěle zasazená "zápaďácká" hudba a nesmrtelný "Relax" od "Frankie Goes To Hollywood". ()

papaguy

Někdo měl hodně rád Frankie Goes to Hollywood. Doznívající osmdesátky, společenský rozklad, handy cam (dávno před Blairwich) a odvážné scény zajistili status polokultu. ()

Odpadlik

Česká filmová klasika konce osmdesátých let. Notoricky známý film, úspěšný již v době svého uvedení a na dobu vzniku i poměrně odvážný. Hlavními klady filmu jsou výkon Romana Skameneho a hudba skupiny Frankie Goes To Hollywood. ()

mudvayner

Jeden z těch lepších filmů téhle doby. Nehraje tam Vaculík ani Sagvan, což je určitě plus. Navíc výborný dobový "západní" soundtrack, škoda jen toho, že se písničky až moc často opakují. Jinak film vystihl dobu krásně a celkově příběh je podáván docela záživně. Soundtrack: Frankie Goes To Hollywood - "Relax (Don"t Do It)" a "The Power of Love" ()

Karp

Na tehdejší dobu je ten film tak trochu zjevení: Frankie Goes To Hollywood, veksláci, erotické scény, prohnilost společnosti... Vše korunuje skvělý výkon Romana Skamene. ()

Arequipa

Kdo by neznal Frankie Goes to Hollywood? Jenže, když Vám jejich 3-4 hity režisér opakovaně servíruje i v situacích, kde se to nehodí, je to už otrava. Jan Potměšil mě nepřesvědčil. Nejlepší byl Roman Skamene, pro kterého jsou tyto role jako ušité. ()

Hannibal1913

Radka Johna nemusím. Ten člověk se záhadně přizpůsobí jakémukoli režimu a žije si jako prase v žitě pořád... Ostatně žije si jako ti veksláci tehdy. Něco mezi 3 a 4 hvězdami... Dávám nakonec 4 za nostalgii. ()

Armin82

No, i když tenhle film spatřil světlo světa už hoooodně dávno, celou dobu se mi nějak vyhýbal. V dobách týhle ,,BONY PÁRTY,, jsem byl ještě malej kluk, takže mě to nějak minulo. Tak či onak, pokud to takhle tehdá opravdu fungovalo, tak to byly hrátky na docela tenkým ledě. Co se týče filmu jako takovýho, tak musim říct, že je ten příběh opravdu poutavej a ten čas utekl jako voda. Jana Potměšila vlastně znám jen jako ševce prťavce, ale tahle role mu sedla víc. Hodně se mi líbil Roman Skamene, kterej do tohohle hazardního filmu přinesl i nějakej ten humor. I když jsem dobu bonů projezdil na oranžový tatrovce, film se mi líbil. Každopádně jedno vim jistě. Po shlédnutí tohohle snímku, nechci hodně dlouho slyšet nic od ,,Frankie Goes to Hollywood,,!! I když je song Relax opravdu parádička, chvílema už to fakt lezlo na nervy --->70% ()

caba

Hudba byla příliš násilná,stále stejná ,až mě otravovala,dokonce rozzuřila a film jsem vypla.Asi jsem nebyla správně naladěná.Možná jindy??? ()

bearmeedek

Pamatujete tu dobu? Ne? Tak si nechte svoje chytré kydy. Hodnocení dávám pod vlivem tehdejšího zážitku. Film na svou dobu silně mapuje tehdejší "nečisté" poměry ve státě, použil "západní" hudbu, nebál se použít všech možných ožehavých témat. Potěšil v dobách temna. ()

boni

Důležitá generační výpověď, která naštěstí proběhla ještě před revolucí. Takže má to pravé kouzlo a většina záběrů vypadá tak, jak kdyby to nehráli žádní herci a prostě se jen natáčeli skuteční veksláci při kšeftu. Ukázka toho, jak za pozlátkem socialismu mohl nakrásno bujet organizovaný zločin. ()