Smutná životná epizóda mladého Martina, ktorý sa stane obeťou podvodu a aby vykompenzoval finančnú stratu, začne sám obchodovať s valutami. Stane sa členom veksláckeho gangu, prostredníctvom ktorého získa byt aj výhodné zamestnanie a zoznámi sa s príťažlivou Evou. Na dômyselne organizovaných akciách spočiatku úspešne zarába, ale prezradenie jedného podrazu pripraví Martina doslova o všetko.
(STV)

Zikus

Takhle ostrý sexuální scény se hned tak nevidí ani v novodobých filmech, o to víc jsem byl překvapenej, když se objevily tady, ve filmu z osmdesátek. Jinak nic extra. ()

Nix

Nejsou to 80.tky jak v Americe. Tady se jedou bony. mrkváče, špatné účesy. I když tu dobu neznám, nerozumím ji, tak ten film mne bavil. Ale že bych tam chtěl bydlet, to vůbec. ()

rublik05

Po celou dobu jsem se strašně moc snažil pochopit, v čem je vlastně Bony a klid takový kult. Marně. Není jediná věc, pokud teda nepočítám herecký ansámbl, která by mě alespoň trochu zaujala. Snímek je neskutečně ošklivě natočený, kamera je vyloženě otřesná, střih na tom není o moc lépe. Ústřední song se tvůrcům musel asi hodně líbit, když zní prakticky po celou dobu trvání filmu pořád a pořád dokola, mě však šíleně lezl na nervy a zprotivil se mi prakticky hned na samotném začátku, a to jsem měl před sebou ještě přes hodinu, no strašné peklo. Kladně mohu hodnotit jen a pouze herce, kteří odvádí jakžtakž slušnou práci, jinak ale nemám co hodnotit. Téma jde absolutně mimo mě, prostředí mě ani trochu nezaujalo, zpracování je až komicky nepovedené. Ve své době to možná mělo něco do sebe, těžko říct, každopádně za mě je to naprostá ztráta času. 2/10. ()

winstonik

Vekslácky biznis bol jeden z dôsledkov utopickej predstavy komunistov o tom, že ak ľuďom odoberú slobodu podnikať, nebudú medzi nimi vznikať sociálne rozdiely. Výsledok bol presný opak. Vekslák je elitný výrobok komunistov. Škoda, že po 1990 nenatočili dobrý film o tom, ako títo ľudia využili dobré kontakty s komunistami a prevzali obrovský majetok za pár korún. Olmer sa nebál a film sa stal kultom. Celkom oprávnene. ()

TSZ

Příběh o vekslácích z hlavního města, ve svě době jistě bomba a i dnes to snese přísnější měřítka srovnání s mnohem novějšími filmy. Maximálně nesympatický mi zde sice je Jan Potměšil v hlavní roli, ale to je spíše osobní názor. Dobová hudba sem skvěle zapadá, zejména pak Frankie Goes to Hollywood. ()

TommyDiamond

Píseň Relax mě doslova přiváděla k šílenství a od půli filmu jsem si už musel zacpávat uši. To vážně nešlo. Ale jinak se mi film líbil. Na nic si nehrál. Ukazoval nám překupníky valut a prostředí konce 80.let. Do kterého jsem se vlastně narodil. Říkám si...........jak ty lidi mohli takhle žít. Byl to zajímavý pohled se spravedlivým koncem. Celkově 50% ()

ANTYCHRYST

Bony chceš nějaký bony voe :) nebo kalhotky pro starou ... Kultovní film plnej hlášek :) kralující mladej Potměšil a vekslák Bín Skamene, starej dobrej Tuzex :) hudba v čele s Frankie Goes To Hollywood co ktomu dodat :) wauu magický voko :) dvě vodky kykyno, druhá zleva...sudá, podej mu rukavici, naše Evička to ráda v tričku :) .... a takhle se dá pokračovat dlouho ()

Milda003

Na můj vkus je to divně sestříhaný a pořad se tam opakuje ta jedna pisnička dokola a z toho už začne kde komu šplouchat na maják.. :) Ale jinak po příběhové stránce je to hezký film o vzestupu a pádu.. ()

Meev

I když jsem v té době ještě nežil, tak to přesně vystihuje dřívější dobu, nevím, co k tomu moc napsat, jen to, že i když má být film ponurý, neuškodil by třeba jeden záběr na Slunce :). ()

milwaukee

Víte co je to řaďák? Maká, žere a vobcas si zašoustá. S odstupem času dávám tři a půl hvězdy, byť při prvotním shlédnutí filmu bych dal plný počet. Film už ale trochu vyšuměl, jako týden otevřená Cola. Ale ve své době měl co říci. Taková prostě byla doba a je svým způsobem stejná. Ti, kteří vexlovali, si po revoluci podnikání legalizovali a jeli pěkně dál. A vlastně jedou pořád. Film je plný úžasných hlášek. Jen namátkou některé uvedu: "Co to meleš vole, jak jinak chceš v tomhle státě uplatnit obchodní talent". Když se pan Čálek snažil fiknout Veroniku Jeníkovou, tak použil úžasnou frázi "Evičko, pojďte si se mnou připít na zdravíčko, opražil jsem mandličky". A jelikož byl odmítnut, nakonec trochu přitvrdil "tak vodevřeš nebo ne? Jó takhle za prachy, to bys přestala dělat fóry". Skameneho hláška "Kikino, hoď nám sem dvě vodky" se používá doposud. Mimochodem Bíny tenhle film táhne, a pak taky Evička. Škoda, že to tričko nesundala. Rád bych se podíval. A že by fakt bylo na co. ()

MFloyd

Pro mě poslední film Víta Olmera, který nebyl sra... ale naopak příjemně překvapil. Ono u jeho filmů je znát, že kdysi dávno přišel se zajímavým/originálním stylem natáčení, ale u něj taky několik let zůstal. Když totiž přestaneme myslet na jeho styl, zjistíme, že jde jinak o úplně normální, většinou i nudný film. V tomto případě však ne. Ano, jsou tu chvíle, kdy jsem si říkal, co to mělo být, ale jinak jsem se dobře bavil. Dobu jsem nezažil a proto jsem i rád za tento film, který mi mohl alespoň nabídnout její atmosféru. Dobré 4* a i díky Romanu Skamene, který tu opravdu válí... no stejně jako Olmer asi naposled. ()