Guy (Ryan Reynolds) je bankový úradník vo Free City Bank a vedie prostý život. Vyžaruje pozitivitu a radostný optimizmus a vždy je ochotný zájsť na dobrú kávu. Spolu s najlepším kamarátom Buddym (Lil Rel Howery) má obrovskú chuť do života, no všetko sa náhle zmení, keď zistí, že je vlastne postavou na pozadí veľmi násilnej videohry typu open world: „Free City“. Distribuuje ju spoločnosť Soonami Studios, na jej čele stojí nenásytný magnát Antwan (Taika Waititi). „Free City“ je veľmi populárna hra, kde vládne chaos a ničenie. Hráči v nej vedú život bez pravidiel a posúvajú sa na vyššie levely páchaním bezdôvodných násilných činov a vandalizmu.
Guy stretne megasexi hráčku Molotovgirl (Jodie Comer) a je ňou uchvátený, práve ona mu pomôže prejsť hrou a vyrovnať sa s tým, že jediný život, ktorý pozná, nie je skutočný. Molotovgirl sa v reálnom živote volá Millie a má nevybavené účty so Soonami. Je presvedčená, že Antwan jej ukradol kódy z hry, ktorú s kamarátom Keysom (Joe Keery), programátorom v Soonami, predali spoločnosti. Keď sa Guy aktívnejšie ujme svojej roly dobrého človeka – idealistu v cynickom svete bez pravidiel – stane sa zástancom hráčov aj ďalších NPC (nehrateľných postáv) a hrdinom vlastného príbehu, ktorý si už píše sám. Guyova popularita rastie a Antwan si uvedomuje, že tým vážne ohrozuje budúcnosť „Free City“ a najmä plánovaného pokračovania hry „Free City: Masaker“, preto poverí Keysa a ďalšieho programátora Soonami menom Mouser (Utkarsh Ambudkar), aby natrvalo odstránili Guya z hry. A zrazu je na Guyovi, aby zachránil svoj svet po svojom. (CinemArt SK)

razzy1230

Co k tomu napsat. Viděl jsem trailer a očekával hrůzu. Ovšem opak byl pravdou. Jak uměla inteligence si začne uvědomovat sama sebe, ale daleko odlehčeným způsobem mimo reálný svět (ve hře). Začne bránit tzv. "boty" a zabíjet hráče, aby si zvýšil zkušenosti. Tím se stal slavným ve světě reálném a nikdo neví, kdo to vlastně je, zda hráč nebo "bot". V tom i začne vnímat city, a bojuje o přežití. V tomhle podání je to příjemné a zábavné. Musím uznat, že mě to opravdu překvapilo a je to celkově fajn film, který nikde nezaostává spádem ani akcí. Ryan Reynolds tomu dodává jistou kvalitu, za mě předvedl super výkon a nedovedu si to představit s jiným hercem. Takové role jsou přímo pro něj. Určitě můžu doporučit ke zhlédnutí na takové to nedělní pobavení. ()

david_jokes

Free Guy byl pro mě paradoxně důvod k vytvoření účtu na ČSFD, protože tak nadhodnocený film jsem neviděl už dlouhou dobu. Ryan Reynolds mě bavil v obou Deadpoolech, ale tenhle konkrétní styl humoru už je za mě trochu ohraný a na celý film to prostě nestačí. Free City je v podstatě GTA Online, ze kterého si vykradlo i vzhled hráčských základen a celé je to tak zoufale podbízivé, že trapně se při tom může necítit snad jen ekvivalent filmového panice. Celé se to tak moc snaží být cool, ale všechno je tak zoufale předvídatelné, že by místo filmu mohli v kině promítat jenom trailer a stačilo by to. S mým vkusem se to těžce nepotkalo, částečně proto, že už nejsem cílovka a částečně proto, že je to prostě jen průměrná líbivá slátanina.  Shrnuto podtrženo, Free Guy se urputně snaží jít ve šlépějích Ready Player One, ale zmíněnému to nesahá ani po kotníky a rozhodně si to nezaslouží 80%. Za mě maximálně 60%, spíš tak 55%. A ta scéna s Avengers, no to už jsem si říkal, že mě mají za úplného kreténa. ()

MatoPalkes

Čakal som priemerný feel good film na  jedno pozretie a rýchle zabudnutie ale toto bola skutočne pecka. To množstvo odkazov sa snáď ani nedalo vidieť len na jeden krát, veľmi fajn herci, super cameá (5-sekundový Kapitán Amerika pobavil). Nedokončený DUDE mohol dostať aj viac priestoru, tam som sa nahlas zasmial viac-krát. Rozhodne odporúčam. ()

hypnos11

Roztomilá blbina, která si na nic nehraje. Podoba s Deadpoolem je jasná. Občas se člověk upřímně zasměje (moment, kdy Dude dostane brýle). Celkově se jedná o film, který jede v zaběhnutých kolejích všemi těmi hrdinskými filmy (hláškující hrdinové, děj sype tak rychle, aby v něm člověk nestíhal hledat díry), a když zrovna děj mírně zpomalí, je stále se na co dívat (scény s Waititim), ale tohle je jeden z těch příapdů, kdy to prostě funguje. ()

Redyx1

No čekal jsem od toho víc,ale není to zase tak špatný počin i když ten začátek je opravdu nuda a rozjede se to trochu až v půlce,zřejmě aby diváci v kině neusnuli...No za mě 3 hvězdy a to jen díky dobrému výkonu herce R.Reynoldse. ()

SuLCiK

Mám rád Reynoldse a miluju Ready player One. Ale tohle mě poměrně zklamalo. Za mě bezduché s primitivním dějem, chvílemi poměrně trapné. Nějaké nápady byly zajímavé, shlédnutí nelituji, ale znovu bych si to nepustil. ()

om6pb

Napad nebol zly spracovanie tiež nie ale keby tam bolo menej afektovanych vystupov a menej teatralnosti, tak by to bolo trochu napinavejšie a viac zabavnejšie... inak celkom fajna oddychova komedia ktora ma aj svoje svetle chvilky... ()

Johnyhlx

Velice příjemný a odpočinkový film. Nejsem jeden  z těch co miluje Reynoldse, nicméně zahrál to výborně. Film je dělaný především pro lidi co hrají nebo hráli GTA, ale bavit se budou rozhodně i všichni ostatní. Málo podobných filmů, i přesto že se to člověku líbí, si pustí znovu, ale já si to rozhodně brzo znovu pustím a myslím, že si to užiju jako napoprvé. Super. Rozhodně 5 hvězd :-) ()

abigael

Tento film robí to, o čo sa Ready Player One pokúšal. Po pozretí Ready Playera som sa cítila špinavá, akoby sa mi niekto snažil pchať do krku páchnuce ponožky a ešte na mňa požmurkával "majú na sebe Star Wars logo, takže sa ti to musí páčiť". Free guy? Originálny, milý (ale nie malý) film pre nás nerdov aj kohokoľvek iného, ktorý sa neberie príliš vážne a aj vďaka tomu dokáže vyvolať skutočné emócie. ()

Safira2003

Super vtipný film ze spoustou Easter eggy a camei slavných osobností, především cameo s Chrisem Evansem, které je asi nejlepší, jaké jsem v životě viděl. Tento film je dle mého názoru nejlepší dílem režiséra Shawna Levyho, který mě tímto snímkem velice překvapil. Velkou pochvalu si zaslouží i Ryan Reynolds, který byl nejlepší možnou volbou pro Guye. ()

Iku75 odpad!

Asi jsem na tyto typy filmů moc starý (70´s) , nesnáším filmy od studia Marvel a jemu podobný filmy.  Free Guy je asi pro mladší generaci páč filmu nerozumím , nechápu vysoké hodnocení na ČSFD . Méně podobných filmů tvl. Odpad film jsem samozřejmě nedokoukal . ()

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (viac)

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

15.08.2021

Nový snímek Free Guy z produkce 20th Century Studios spadající pod Disney slaví úspěch. V kinech se mu daří nad očekávání slušně a poměrně tak třeba poráží konkurenční Sebevražedný oddíl od studia… (viac)

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+