Guy (Ryan Reynolds) je bankový úradník vo Free City Bank a vedie prostý život. Vyžaruje pozitivitu a radostný optimizmus a vždy je ochotný zájsť na dobrú kávu. Spolu s najlepším kamarátom Buddym (Lil Rel Howery) má obrovskú chuť do života, no všetko sa náhle zmení, keď zistí, že je vlastne postavou na pozadí veľmi násilnej videohry typu open world: „Free City“. Distribuuje ju spoločnosť Soonami Studios, na jej čele stojí nenásytný magnát Antwan (Taika Waititi). „Free City“ je veľmi populárna hra, kde vládne chaos a ničenie. Hráči v nej vedú život bez pravidiel a posúvajú sa na vyššie levely páchaním bezdôvodných násilných činov a vandalizmu.
Guy stretne megasexi hráčku Molotovgirl (Jodie Comer) a je ňou uchvátený, práve ona mu pomôže prejsť hrou a vyrovnať sa s tým, že jediný život, ktorý pozná, nie je skutočný. Molotovgirl sa v reálnom živote volá Millie a má nevybavené účty so Soonami. Je presvedčená, že Antwan jej ukradol kódy z hry, ktorú s kamarátom Keysom (Joe Keery), programátorom v Soonami, predali spoločnosti. Keď sa Guy aktívnejšie ujme svojej roly dobrého človeka – idealistu v cynickom svete bez pravidiel – stane sa zástancom hráčov aj ďalších NPC (nehrateľných postáv) a hrdinom vlastného príbehu, ktorý si už píše sám. Guyova popularita rastie a Antwan si uvedomuje, že tým vážne ohrozuje budúcnosť „Free City“ a najmä plánovaného pokračovania hry „Free City: Masaker“, preto poverí Keysa a ďalšieho programátora Soonami menom Mouser (Utkarsh Ambudkar), aby natrvalo odstránili Guya z hry. A zrazu je na Guyovi, aby zachránil svoj svet po svojom. (CinemArt SK)

stepankoby1

Steve Harrington, Deadpool a roztomilá gamer girl brojí proti Korgovi. Navštíví je Poki, Ninja a Jacksepticeye. Všichni vegetí v GTA Online a ve hře je zabudovaný systém AI, o kterém si nenechal snít ani Todd Howard. Jo, a roztomilá gamer girl hraje Mass Effect. Jinými slovy film stvořený pro mileniály a zoomery. A jako člen této komunity jsem se místy tetelil blahem. Bohužel, jako filmový fanda a hráč, který zná Lego Movie i Wreck-It Ralph a vyzná se v zákonitostech her, musím něco málo odebrat. Možná kdyby hlavní postavou byl Nazeem...? V každém případě milionkrát lepší než tématicky spřízněný Ready Player One. ()

strikeman

Je to vcelku prdel, je tam ždibec romantiky, trocha napětí a nějaká ta cool akce - prostě typický veselý rodinný biják na nedělní odpoledne se sympaťákem č. 1 Ryanem Reynoldsem, sympaťákem č. 2 "tím jakože alfahezounem ze Stranger Things" a nějakou mně neznámou mladou herečkou. Dávám 75%, bavil jsem se... ()

aslavey

Maximální chujovina. Blbost na entou. Nesmyslná slátanina. Ale fakt zábavná. I když bych klidně přidal pár "hlášek", ale slovo hláška je fakt dobrá hláška. Hromada odkazů, který snad ani většina lidí nemůže pochytit (ani já všechny nepobral tak, jak by si asi zasloužily), k tomu neprůstřelná Reynoldsova ukecanost doplněná o ukecanost vlastně všech ostatních (Keery je čím dál lepší), romantický nádech a amilitantní akcent prýštící pozitivitou a máme tady fakt zábavnou dvouhodinovku. Prostě sednout, dát si pendrek a bavit se. Nic víc, nic míň. ()

MickeyStuma

Snímek je zaměřením na stejné úrovni jako o šest let starší filmový počin na základě videohry Pixely, čímž je řečeno vše. V hlavní roli je tentokrát bankovní úředník, který svým způsobem osobní účastí ve videohře onu hru tak rozvrátí ku prospěchu svému, že kvůli tomu vypukne chaos i u vývojářů. A tak tu máme opět plno blikajících barevných efektů typické pro videohry, a to typicky se všemi svými herními atributy. Takže nechybí například ani postavička ve stavu chůze snažící se jít proti zdi, která ho však nepustí dál. Ve videohře už to tak nepřijde, ale ve filmu? Vlivem pozornosti hlavní postavy je v konceptu znát i motiv snímku Truman Show, byť tam šlo o zcela něco jiného. Celé  je tedy v oblasti sci-fi fantasy akční komedie odehrávající se ve fiktivním videoherním městě nějaké nejednoznačné hry s herní konvencí a je svým způsobem setsakramentsky chytrý. Ona dějová i vizuální přehnanost je tak tímto zcela na místě. I tady v rámci problému platí staré dobré přísloví: Za vším hledej ženu. Videoherní postava dělá jen to, co mu algoritmus či kód nařídí. Jednoho dne však na ulici potká tajemnou dívku, která sním, jak se říká, zamává a následně se začnou dít věci. Snímek je doslova a do písmene přecpaný odkazy na různé videohry, které nejen harmonicky ladí s daným  žánrem, ale vytváří v jistém smyslu až satirický sarkasmus. Dějství je tak zaměřeno především na herní vývoj, který je obohacen živou reálností a navíc, což zase tolik nepřekvapí, romancí. Co je však nejdůležitější, má to v sobě i moralizační aspekt a to v tom, že většina úkolů lze zvládnout i bez násilí. No jo, ale to už potom v akční videohře jaksi není ono, že? Snímek je pohodový, zábavný a sympaticky upřímný, který hlavně vyniká právě tou svou chytrostí, což docela uchvátí a chytne nejen za srdce. Tady to tímto oproti výše zmíněnému snímku Pixely  poskočilo o hodně stupínků výš. ()

helloween93

První příběh a love story NPCčka ve filmu. A byl u toho Ryan Reynolds. Neotřelá zápletka o svobodě, která bude pro hráčskou komunitu trochu přitažená za vlasy, ale nelze snímku upřít srdce na správném místě, a to platí i o režii Shawna Levyho. Odkazy na Marvel pobavily. Překvapivý hit letní sezóny 2021. 4* ()

Wallis3

Taková odlehčená verze Ready Player One, když si umělá inteligence záhadným způsobem uvědomí sama sebe. Chlápek byl ňouma i po vylevelování a Raynolds si ho střihnul dobře. Bavil mě víc, než jeho Deadpool. Tak nějak si představuju film, co vás odreaguje, když nevíte kudy tudy. ()

Olík

Vůbec nevím, co si mám myslet. Taková blbinka pro dospělé….ale co se musí nechat, po čertech chytře strukturovaná blbinka. Barbie v Matrixu, nebo Ready Player One jako dětská omalovánka. Fakt nevím. Každopádně jako oddechový blockuster to funguje na jedničku. ()

B.Wilde

Přiznám se, že trailer mě až tolik nezaujal a do kina jsem šla bez větších očekávání... o to větší překvapení pro mě film byl a pobavila jsem se, jako už dlouho ne. Ryan Reynolds je jako Guy prostě skvělý a už se těším, až se podívám znovu. Je to příjemná oddechovka a je v ni přesně ten humor, co mě baví. ()

ViktorS

Podobné ako Ready Player One, len zamerané viac na NPC postavy. Najviac si film užijú ľudia, ktorý hrávajú hry typu GTA V, no myslím si, že by s ním nemalo mať problém aj staršie publikum. Je tu veľa odkazov v pestrom hernom svete s názvom Free City. Hlavná postava byť lepšie vybraná asi ani nemohla, taktiež vedľajšie postavy. Na film sa celkom dobre pozerá, nechýba mu akcia, romantika ani dramatickosť. Je trochu viac bláznivý, čo je jeden z jeho hlavných pilierov. Síce pochybujem, že by túto hru sledoval s napätím celý svet (ako to film ku koncu zobrazuje), ale dajme tomu. Je to taká oddychovka, kde netreba hľadať úplnú logiku. ()

Dm1tr1j odpad!

Ja seriózne netuším čo tento film chcel povedať. Reynolds už 6 filmov hrá tú istú postavu a ešte tu aj opakuje scény z inych svojich filmov. Hlavná postava sa vlaste nikam neposunula, a je jedno, že tam nachádzali všetky možné zbrane a postavy z iných hier a filmov... Bolo to na hovno a nepozerateľné. ()

geek.ondra

Levy by nedokázal natočit pořádnej film ani kdyby dostal miliardu a kvalitní herce k tomu. Free Guy je mdlá zábava vykrádající tunu o dost lepších filmů s Reynoldsem v hlavní roli který opět hraje v Deadpool módu. Kdyby mi bylo deset tak bych se asi bavil ale takhle je to strašně nucený a vykalkulovaný. 5,5/10 ()

dalziel

Musím si to  pozrieť znova. Potom sa uvidí.Revízia: Tak nakoniec uznávam, že film je hlavne originálny svojim námetom a skvelým obsadením Ryan a Jodie,Channing a Taika sú super. Ostatní sú len NPC šum. Jediné čo mi však ostane v pamäti je súboj Mr.Blue vs DUDE so skvelým Cameom Capitána Ameriku. ()

RoneXxXD

Hodně v pohodě oddechovka. Každopádně mám pocit, že od tý druhý poloviny to ztratilo dech a stal se z toho stereotypní romantický film. Škoda. ()

AloeB

Tento chlapík je až zoufale neoriginální, přesto však až nepříjemně milý. Ryanovi role naivního dobráčka z videohry sedne a byť jeho zamilovaný motiv se zdá být nevhodně implementován do děje, vše se nakonec zacyklí a člověk pochopí, že to přeci jenom dává smysl. Recesní ztvárnění videoher je geniální, zahrnutí současné internetové popkultury taky. Waititiho otravný záporák k filmu krásně sedne a ta holka s dvojrolí je taky fajn. A ačkoliv mě v oné šílené akci filmu zaujal asi nejvíce růžový králík a legendární scéna se štítem a lightsaberem, velmi se mi líbí i závěrečné rozuzlení milostného příběhu: "...you know what? Someone wrote that program...". Možná klišé, možná zbytečně naivní film. Ale od filmu s nejkouzelnějším hlavním hrdinou neočekávám drama a depresi, to by jen Guye zkazilo. Takže ve filmu prosím nehledejme žádnou vzpouru umělé inteligence ani druhý Matrix a užívejme si Taiku sekyrou třískajícího do serverů. ()

bararich8

Fajn záležitost nesoucí se ve stylu Ready Player One, která je zde však vyloženě komedií a to podařenou. Hláškuje se jako o život, úzké propojení reálného a virtuálního světa je moc fajn a je tu tuna popkulturnách odkazů. Herecky si už víc nelze nic moc víc přát a to včetně záporáka :). No jednoduše skvělá oddychovka, která, pokud jste cílovka, určitě nebude nudit. 4,5* ()

Razzor_82

"Budu výborňák!"  Zábavná věc ale cílovka je spíše pro dětské hráče videoher, než pro mě. Přes velký potenciál a dobrý námět to na mě působilo dost lacině. Potěší kvalitní barevný vizuál a pojetí Free City. Hlavní postava chce páchat dobro v umělém světě což je vtipné. Reynolds nevybočuje ze své škatulky lehce úchylného humoru. Čekal jsem prostě něco drsnějšího a dospělejšího. Zkrátka nic převratného. 6/10 ()

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (viac)

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

15.08.2021

Nový snímek Free Guy z produkce 20th Century Studios spadající pod Disney slaví úspěch. V kinech se mu daří nad očekávání slušně a poměrně tak třeba poráží konkurenční Sebevražedný oddíl od studia… (viac)

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+