Večný svit nepoškvrnenej mysle

• Česko Věčný svit neposkvrněné mysli (viac)

Život osamělého a nesmělého Joela se od základu změní, když potká excentrickou a temperamentní Clementine. Ta je výstřední ve všech směrech a k bláznivým kouskům stále úspěšněji vyzývá i Joela, jenže je rovněž nevyrovnaná a výbušná a jednoho dne se rozhodne Joela zbavit a začít znovu. Na experimentální klinice se podrobí vymazání paměti, a jelikož pokus dopadne úspěšně, rozhodne se zdrcený Joel pro stejné řešení. Nemá ale štěstí, tentokrát se zákrok vymkne lékaři z rukou a dílo zkázy dokoná jeho asistent, který se místo pečlivého monitorování mozkové činnosti klienta nechá svést k divokým erotickým hrátkám. Režisér umí mistrovsky rozrušovat časoprostorovou kontinuitu a nahrazovat ji asociativním spojováním útržků, jež pocházejí z různých vrstev paměti, a zde se tento princip uplatní při rekonstrukci celého vztahu ústřední dvojice. Odvíjí se pozpátku, k některým zážitkům se film opakovaně vrací, mnohé deformuje v závislosti na Joelových rozjitřených emocích. (oficiálny text distribútora)

Thommie

Ano divnej film to rozhodně je, nemám podobný filmy příliš v oblibě a většinou čekám netrpělivě na konec, kde konečně všechno začne dávat smysl. Myšlenka je vskutku luxusní a mistrovsky zakomponovaná, ale je dávkovaná na můj vkus až příliš vláčně. 3/4* ()

Javad

Uletený romantický film. Zaujme hlavne vizuálnou stránkou a dejom pri ktorom sa cítite ako po prebudení sa zo sna – bol to sen šialený, ale veľmi sa mi páčil, a to je v tomto žánri (romantika/dráma) nevídané. ()

tomxxx

Jima Carryho považuji spíše za herce nekvalitních komedií, ale zde mi ukázal, že to není pravda. Hrát umí a velice dobře. Po skončení filmu jsem zbytek dne nebyl schopen přemýšlet, jelikož jsem byl psychicky totálně odrovnanej. Žádný jiný film mě tak citově nevyždímal, jako tento. ()

puleček

Krásný film o tom jak to chodí, když chcete dostat z hlavy člověka, který tam už nemá co dělat ale pořád tam je, protože pomalu s každou věcí, na kterou se podíváte, se vám okamžitě vybaví(ona). ()

asirtes

Stomatológ: - Tak teraz to trochu zabolí. Pacient: - Keď to musí byť. Stomatológ: - Nikto ťa nikdy nemiloval a ani ťa milovať nebude. ()

Minimie

Film, který na mě před několika lety vůbec nezapůsobil a pamatuji si ho jako hrozně šílenej a zmatenej. Jsem ráda, že jsem mu konečně dala druhou šanci, protože tentokrát všechno dávalo perfektní smysl a já byla příběhem naprosto ohromena. Jako bych napoprvé viděla úplně jiný film! ()

venison

SPOILER: Každý po rozchodu alespoň jednou zatouží, aby mu někdo vymazal paměť.. Protože ten, kdo miluje není lhostejný a pokud jedna životní kapitola končí nastupuje bolestivý proces.. Všechny krásné začátky překryje opona soužení a trápení.. Každá životní zkušenost člověka posouvá a mění.. Stávají se zralými po událostech, které jim obohacují život.. Oba z páru se navzájem učí a transformují.. Charlie Kaufman dokázal napsat příběh, ve kterém se každý, kdo někdy lásku ztratil, najde.. Na tomhle filmu miluju krásně zaznamenanou retrospektivu jednoho zdánlivě nesourodého páru.. Zamilují se do sebe právě pro ty rozdíly, které určují jejich povahy a zároveň se pro tyto protiklady začnou na konci jejich příběhu nenávidět.. Film "Věčný svit neposkvrněné mysli" je příběhem druhých šancí a vzájemného obohacování.. Na americké poměry velmi alternativní.. ()

_DAVE_

Konečně film kde Jim Carrey nedělá xichty a nevypadá jako dement. Bohužel jeden z mála. Nevšední milostný příběh plný roztříštěných vzpomínek, až psychedelických vyobrazení “poloreality”. Všechno ale jako celek dává smysl, ústřední dvojice je velmi velmi dobrá. Není to film úplně pro každého ()

Master19

Nádherný, originální a střihově strhující film o tom, že není radno mazat své vzpomínky. Pro mě jeden z nejoriginálnějších snímků vůbec a skvěle vyvážený zmatek. Před divákem se staví příběh, jehož kontinuitu lze odhalit zhruba v polovině, což přináší jakési uvolnění a možnost zapojit fantazii na plné obrátky a užít si druhou půlku. Kate Winslet nemám rád, ale překousl jsem ji, ale nadchl mě Elijah Wood (možná i proto, že nejsem zatížen jeho "pytlíkem"). ()

dANo

Michel Gondry sa excelentne pohral s ďalším geniálnym scenárom Charlieho Kaufmana a vďaka výborným hereckým výkonom hlavných postáv môžem s kľudom povedať, že tento film už teraz patrí k najlepším filmom za posledných pár rokov. Originalita príbehu je vážne nezabudnuteľná!!! Nutnosť vidieť. ()

Tomesh

Skutečně jsem se, Gringo, strašně, ale opravdu strašně moc snažil nalézt v tomto filmu to, co tam všichni vidí. A víš co Gringo? Já to tam nenašel. ()

sahe

Tak to byl moc moc moc dobrej film! Carrey v neobvyklé roli... Winslet si tam střihla trošku bláznivou.... :-))) Wood mi tam tedy nějak neoslnil, asi proto, že ho pořád vidím jako froda nebo nevim... Noo a dialogy byly vážně dobře napsaný... Asi se někdy zas na to kouknu... :-) ()

nevermore

Asi jsem to tak zcela nepochopil, ale dojem to ve mně zanechalo velký. Někdy příště. A ani se mi nechtělo věřit jakou roli zahrál Carrey, kdy se téměř zcela odprostil od jeho klasického pitvoření se. ()

swe

Originální romantické drama, hodně náročné na přemýšlení, se skvělým scénářem, vynikajícími herci a krásným poselstvím. Nic pro mě. ()

Mihail123

Po 1. pozretí nič moc, pravdepodobne som to nepochopil tak ako som mal... Prekvapivo Jim Carrey ako pán herec (takisto aj Kate Winslet) a scenáristicky veľmi podarené. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

23.02.2011

Michel Gondry, jeden z nejosobitějších současných režisérů, dokázal Zeleným sršněm, že dokáže svůj originální rukopis odstavit na vedlejší kolej a natočit zcela standardní „hollywood“. Máme jej ale… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz