Když padne demokratický režim v Nigérii a moci se chopí bezohledný vojenský diktátor, dostane ostřílený veterán námořní pěchoty A. K. Waters (Bruce Willis) zdánlivě rutinní úkol - zaschránit ze země členku organizace "Doktoři bez hranic", Dr. Lenu Kendricks (Monica Bellucci), která se stará o oběti zuřící občanské války v odlehlé vesnici. Lékařka je ochotna opustit vesnici pouze pod podmínkou, že se Watersovi muži postarají o převoz vesničanů na blízkou hranici. Pokud by byli zanecháni napospas osudu, brzy by padli za oběť početné armádě rebelů. Vojáci jsou ochotni vystavit se nejvyššímu riziku a doprovodit vesničany skrze hustou džungli. Avšak stojí před nelehkým rozhodnutím, zda je život jednoho muže cennější než životy jich samotných a ostatních uprchlíků, jejichž záchranu považují za svou morální povinnost. (oficiálny text distribútora)

vodkasesemte

Proč si lehnul na tu negrošku? Si k ní stačil vytvořit vztah, zatímco byl v tom pralese? Věděl jsem, že to je přehnaně patetický, ale takhle? To je nejhorší film z Afriky a s Willisem, jakej jsem viděl. Antoine Fugua (directed by, prej) to je čurácký jméno, napsaný dalšíma čurákama, pastýře jsem si všiml................... Já to nechápu. Nejdřív mu řiká, že mu žádnou evakuaci nepošle – jako by si usácy dělali hlavu z překračování hranic jinejch africkejch státu, pak tam letí dva Hornety, nemají žádnou výzbroj, pak nesou rakety vzduch-vzduch, a když to vybombí, tak jsou na místě Seahawky – jak se tam tak rychle mohly dostat? Tendle film prostě nejde zhlédnout celý, aniž byste si u něj nekrátili čas něčím jiným nebo nezkracovali stopáž. ()

jack_scott

Docela dobrý, originální film, který je v souvislosti s Afrikou vlastně pořád "IN". Bruce Willis je drsnej Seal, ale ukáže i emoce... Závěrečná "bitva" byla ovšem trapná, a jakkoliv to bylo zjevně drahé, místy to působí až směšně. Snímek je tak spíše zajímavý lokacemi, dobovou výzbrojí a výstrojí, a samotným BW. 65%. ()

rln

Nic než propagandistická nelogičnost. Po Training Day totální průser, který nezachránil ani drsný Willis, ani výstřih M.Bellucci a to je co říct. ()

kridlo

film, ktory chcel byt lepsi, ale nema na to. Zacalo to celkom fajn, ale potom prisli sceny typu vojaka! potom ako uvidi vypalenu dedinu zacne trapit svedomie a nariadi pilotovi helikoptery otocit stroj a ide zachranovat 70 cernoskov... Este keby to tak spravil nejaky zelenac tak mozno uverim, ale ked to spravi ostrielany veteran je to BLBOST. Jednoducho mam dojem, ze niekto potreboval vykreslit americkych vojakov ako super humanistov. Pricom predsa slova humanista-vojak spolu nesedia nech uz ide o vojakov akejkolvek narodnosti. Alebo sa to da povedat aj inac vojakov humanistov su plne cintoriny.... ()

Sekel

Velmi jednoduchy pribeh, s jednoduchym scenarem, jednoduse natoceny, jednoduse obsazeny, jednoduse zahrany, vydavajici se za hlubokomyslne poselstvi. ()

mijano

Americká klasika- komadno o 10 ľuďoch rozbije celú nigerijskú armádu. Inak v celku zaujímavé bojové scény, ale aj tak bola najlepšia hudba. ()

ForzaJuve

Ještěže jsou v Améru schopní natočit i něco takového. 5 hvězd snad možná někomu připadá jako přeháňka, ale ve srovnání třeba s nechutným Údolím stínů je tohle balzám na duši většiny příznivců válečných filmů. ()

Riker

Další pecka s Brucem Willisem. Role drsného poručíka speciální jednotky s dobrým srdcem mu opravdu sedí. Snímek je sice hodně ovlivněn typickým americkým závěrem, ale kupodivu mi zrovna sem sedí. Mnohdy opravdu drsné scény mi naháněly husí kůži. ()

Dobrotka

Wow, tak to bol mazec... Monica v prvých 20 min. povedala "Ja bez svojich ľudí neodídem" asi 100 krát a keď to neopakovala každé dve minúty, tak mi to normálne chýbalo...kecám...:-)ako námet to nebol zlý, ale podľa mňa to Moni vôbec nezvádla. Mám ju rada ako herečku, ale toto ju proste zhovadilo. Normálne by som dala dve hviezdy, ale tretia za neustále drsňácky výraz Brucea...:-) a hlavne to nespadlo do úplne mega gýčoviny tým, že sa na konci len objali a nepobozkali... ()

Vlado_B

... Willis je veru drsný Navy Seal, to jo :D A ako tam na konci hrdinsky bojujú a všetko pekne vybuchujee... a ... aa do toho vypeká Zimmerova hudba :D :D, a ufúľaná Monica Belluci behá hore dolu... a zase tam hrá niečo od Zimmera... a naokolo džungľa... a...no Navy Seals sú proste drsňáci, veru že tak... (alebo tiež - hrávali sme sa na pieskovisku s vojačikmi, hrávali) ... ... ;-) Chápete, že jo? ... :D :D ()

david666

Chování vojáků je ze začátku, pravda trošku přitežené za vlasy. Minimálně však po strující přestřelce ve vesnici a objevení zohavené vesničanky bych se asi zachoval podobně. Pro mě navíc plus v podání M. Bellucci, i když ta tady opravdu moc nehraje:-) Pěkné jsou záběry z helikoptér na nádherné Africké pralesy. ()

brasek

Totálne trápna záležitosť... celý film od prvej klapky až po posledné titulky. Film chce hrať na city diváka a pritom ho akurát tak naserie. ()

matow

Zaujímavý a celkom vydarený vojnový film,má kvalitný dej,stupňujuce napätie a aj ked som v poslednom čase nevidel veľa filmov z vojenského prostredia tak tento doporučujem aj kvôli dvojici hlavných protagonistov Willis-Bellucci,ktorá mi prišla ako dobrý výber pre tento snímok. ()

DansteR

"I can't look at 'em like packages anymore. I'm gonna get 'em out or I'm gonna die trying."...Nemůžu si pomoct, ale ty modernější válečné filmy se mi líbí něják víc. Ať už jde o Jestřába nebo Slzy Slunce. Rozjezd se sice trochu vlekl, ale od půlky filmu to dostávalo grády až k úplnému závěru, který vážně stál za to. 80% ()

Etherium

pridaním trošku veľkoleposti by to určite išlo do červeného hodnotenia. Willis dobrý, ale táto rola mu podla mňa nesekne. Willisovi treba dať mestské oblasti, tam je macher. ()

Horác

Nechám-li stranou ideologické klišé, musím konstatovat, že jsem viděl docela napínavý film. V hlavě mi leží scéna čistky ve vesnici. Mimochodem upalování v pneumatice je fakt noční můra, nicméně v Nigérii dosti oblíbená. To my, západní humanisté, měníme stovky lidí na prach dvěma leteckými bombičkami v sekundě. Což je taky hodno zamyšlení. ()

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

19.11.2012

Ale tentokrát to nebude taková sranda. Alespoň pokud nemáte hodně morbidní smysl pro humor a nedokážete se smát třeba u komiksu Lobo. Jeho tvůrci Keith Giffen a Alan Grant totiž stojí za komiksovou… (viac)

Bruce Willis stále v akci

Bruce Willis stále v akci

03.06.2010

Jako Mr. Church zahostuje v The Expendables, ale v okamžiku, kdy si budeme jeho cameo vychutnávat, Bruce už bude natáčet další akční řežbu. V srpnu totiž odstartuje natáčení adaptace počítačové hry… (viac)