Keď bola Bladeova matka počas tehotenstva napadnutá upírmi, umierajúc netušila, že predá svojmu synovi špeciálny dar. Všetky dobré upírske vlastnosti spolu s ľudskými vlastnosťami sa skĺbili do jeho osobnosti. Ako Blade /Wesley Snipes/ vyrástol, rozhodol sa pomstiť smrť svojej matky. Upíri, ktorí, ktorí chcú preniknúť medzi všetky organizácie, potrebujú Bladeovu špeciálnu krvnú skupinu, aby mohli prevziať vládu nad celým  ľudstvom ... (TV Dajto)

HEED

Béčko je vážně béééééééčko. Bavil jsem se, soundtrack tehdy byl tak oblíbený, skoro každému hrál tehdy ve walkmanu či discmanu. Je hodně filmů o upírech, ale ruku na srdce, kam se hrabe nějaký Twilight. ()

mrclTV

Stačia dve minúty a hneď viete, že sa pozeráte na akčňák z konca 90-tych rokov: rave párty, kožené kabáty až po zem a undergroundové "kreatúry" všade, kde sa pozrieš. Toto štýlove prostredie mi celkom hraje do struny. Má to nábeh na kultovku, ale to by mohol byť dej lepší a prepracovanejší (to, ako sa do deja vmietla krvná doktorka, by si zaslúžilo vylepšiť. Hláška v štýle: "Tak dobre chlapci, keď ma tu potrebuje, tak ostávam" - A tým to je vybavené, tak to určite nie). ()

johnsnow

Marvel hrdina kedy bol MCU ešte ani nikde. No a rozuhodne je to dobré lebo to má R-kové prevedenia a super akčné scény. Snipes sympaťák, Kristofferson ako mentor výborný, aj Dorff ako záporák neni špatný, iba slečinka bola taká nič moc podľa mňa, ale uhrala to dobre. Film má aj zaujímavé zvraty takže rúbem 5* zaslúžene. ()

Blazkowicz

Solidní upíří akčňák. Sráží to hlavně nelogické věci. Třeba každé zajmutí Bladea je fakt na hlavu nebo proč jsou čistokrevní upíří totálně neškodní. Člověk by řekl, že ti budou právě nejsilnější ne? Pak taky délka už byla na mě trochu moc. 3+* ()

hrumsrt

Upírská kinematografie má nastavený nějaký lore, který tomuhle tématu dává nějaký řád, pravidla. Nejdůležitějším zdrojem je pro mě o rok starší kultovní seriál Buffy, přemožitelka upírů. Bohužel Blade tenhle nastolený trend porušuje! Nedrží se pravidel a v některých případech ho zadupává do země - upírský krém proti slunci :(. K tomu zde jsou efekty, jak na PS1, což hrozně kazí dojem. Nicméně nelze nevypíchnout zajímavý a hodně chladný výkon Wesleyho Snipese, který dává Bladeovi alespoň nějakou kvalitu. Jsem trošku zklamaný, že Wolfman nečte Whedona. 65% ()

JosefTomas

Akční inferno, které dokáže pobavit neutuchajícím tempem a skvělým hláškám. Snipes jako Blade je přesně tím pravým mixem neznámého a lidského hrdiny. Jen zamrzí kvalita triků, které dnes už čas dost zničil. To naštěstí nahrazuje finále, kde jsou scény naprosto čitelné i zábavné. ()

PlysovyMacko

Mne tento film zaváňa brakom. Blade je cool badass vampire slayer, to uznávam. Ešte sa mi páčila vizuálna stránka zabitia upíra, to rozpadnutie. Ale fakt nič viac. O ďalšie diely nemám záujem. ()

RafaKrakal

Vynikající Wesley Snipes, zdatně sekundující Stephen Dorff a Kris Kristofferson v nenáročné oddechové zábavě s velmi dobrou akcí a ničím nepřekvapivým příběhem, což se však od filmu tohoto typu ostatně ani neočekává. Pokud chcete vypnout hlavu, je Blade značka ideál, pokud chcete spíše hlubokomyslnější film, Bladeovi se obloukem vyhněte. ()

vilik

Akční podívaná, se slušnými momenty ale i s nudnými okamžiky, scénáristicky ne moc silný, ale pokud v tomhle smyslu nemá člověk přehnaná očekávání, občas film i pobaví. ()

Nowecki

Bohužel jsem před shlédnutím tohoto filmu poznal příběhové bohatství World of Darkness a tak zůstal dojem střílečky podle hollywoodského modelu - příběh je uzavřený, bez tajemství, nic nesděluje, k ničemu neodkazuje. Nikdy jsem nepochopil, jak lze s tak vypracovanými fantastickými světy, které jsou scénáristům k dispozici, točit tyhle "redukce". Laikovi, který zná upíry maximálně z Nerudy a ze Stokera se může líbit jako inovace a dobrý nápad, nebo jej úplně odradit. Mě do tohoto světa nevtáhl. Za vizuální stránku, kameru a za to že otevřel dveře dalším upírárnám typu Underworld dávám 6/10. ()

weasel.p

Souhlasím s Marigoldem. Koukat znova na to jak nabušená gorila Wesley Snipes celý film funí, protože nedostal svoje sérum nebo rozsekává upíry na kousky, to už opravdu nemusim. K tomu mi příde, že filmy o upírech odehrávající se v současné době nedopadnou nikdy moc dobře. ()

Cechyno4

Tyhle rádoby akční horory moc nemusím. Protože to označení horor, tu je opravdu jenom do počtu a navíc. Jednička asi nejlepší z celé série. ()

Vrátí se Blade s Wesley Snipesem?

Vrátí se Blade s Wesley Snipesem?

31.08.2018

Akční trilogie Blade s Wesley Snipesem (Demolition Man) patří k málo filmům předmarvelovské éry, za které se nemusí fanoušci komiksů tak úplně stydět. Od té doby se však plno věcí změnilo, tak… (viac)

Vládci vesmíru od Goyera?

Vládci vesmíru od Goyera?

01.12.2017

Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle… (viac)

Koho přinese mrchožrout ze záhrobí?

Koho přinese mrchožrout ze záhrobí?

16.04.2011

Remake gotického akčního hororu Vrána si původně vydupal z hřbitovní země Stephen „natočil jsem Bladea a pak jsem zešílel“ Norrington. Nakonec kvůli sporům se studiem Relativity odstoupil a s ním… (viac)

Hledá se režisér!

Hledá se režisér!

18.02.2011

Pro remake Vrány, komiksovou adaptaci Preacher a DiCapriovo finanční drama z Wall Street. Máte zájem? Bohužel, hollywoodská studia momentálně vyjednávají s poněkud zvučnějšími jmény ;-). Pojďme… (viac)