Brahms: Chlapec 2

• USA Brahms: The Boy II (viac)

Po dramatické události se rodina přestěhuje na odlehlé sídlo, kde si synek oblíbí jednu panenku. Ta vypadá jako živá, ale možná nebude úplně nejhodnější. (Netflix)

Corpsegrinder

Nějak nechápu smysl tohohle filmu kterej víceméně popírá ten nejlepší zvrat z jedničky, nebo né že popírá ale v podstatě se z toho stala šablonovitá duchařina na kterou si jednička jen chytře hrála. O to víc mě zaráží že to oboje točil stejnej člověk. No každopádně až na hrůznou Katie Holmes a opět stupidní dítě kterýmu přijde normální kamarádit se s duchama to v rámci hororů s posedlejma hračkama úspěšně volizuje paty průměru a obzvlášt mě potěšilo že narozdíl od nudný Annabelle která celej film čumí jak idiot, tady za pomoci CGI toho hnusáka aspoň nenápadně zmorfovali. Na trojku by se měli vysrat neboť tohle prostě na kultovní hororovou postavu nemá. ()

AdamesWWE

[6/10] Náhodne objavené pokračovanie na Netflixe. Prvá časť nieje môj oblúbenec, no v rámci žánru je to celkom dobré. Dvojku som zapal bez akýchkoľvek očakávaní, ale môžem povedať, že som sa pri pozeraní nenudil. Príbeh je jednoduchý, chvalabohu to nieje úplný kopirák prvej časti, je tu pár zaujímavých zložiek, ktoré film obzvláštnujú a aj v rámci histórie vzniku Brahmsa sa dozvieme niečo viac. Vizuál okej, herci v rámci možností bez problémov, atmosféra síce nieje taká ako v jednotke, ale nieje to úplne suché. Samozrejme, že to mohlo byť lepšie, ale ked som to pustil bez očakávaní, tak o to lepšie. Pobavilo, ale na viac pozretí to asi nieje. ()

Flopik

No tak teraz veľmi nerozumiem to viac menej kladné prijatie. Oproti jednotke úplne iné už len s tým že tu je duch a tam bola reálna osoba. Bábika desivá nie je, lakačky neviem kde aké ja som nepostrehol ani jednu dobrú. Masky tak isto žiadne. Film je krátky no aj tak sa nevyhol nudným miestam a celkom sa vliekol. Je to pene natočená a nejaké náznaky hororu tam sú. Zato asi tie 2 hviezdy. Báť sa ale teda rozhodne nebudete. ()

TheSpearCZ

Druhý díl The Boy je pouze zbytečné pokračování, bez kterého bych se určitě obešel. To na čem stavěl první díl (na výborné Lauren Cohan), se tady absolutně vytratilo (nesympatická Katie Holmes to určitě nevytáhla) a i přesto, že film trvá pouhých 87 minut mi připadal delší než některé dvouhodinové snímky. Chabá atmosféra, pramálo lekaček nebo nepřítomnost gore mi říkají, že tenhle hororový subžánr rozhodně nepatří mezi mé oblíbené a doufám tedy, že se trojky nedočkáme. Slabší 2* ()

Hernycztek

Brahms II má jeden velký problém, a to, že je to pokračování dobrého předchozího filmu, který se tvářil jako paranormal, ale ve finále přišel se šokujícím zvratem, který z toho udělal jeden z nejlepších filmů roku a navíc byl zakončený stylem, který nedával prostor pro případný sequel. Nicméně se, po velkém úspěchu, Brahmsovi tvůrci rozhodli panenku znovu oživit a jediná možná cesta, kterou se mohli vydat, bylo její čisté posednutí, což je však zcela vyždímaný subžánr, který v dnešní době nemůže zkušenějšího diváka uspokojit. Vsadit všechno na atmosféru, na úkor ,,jump scares," byl rozumný krok, jelikož to minimum lekaček, co tu je, bylo předvídatelných a hlavně nefunkčních. Kritický nebudu ani k obsazení, protože jsou to docela sympatičtí herci s přesvědčivým hraním a hlavně mě potěšila účast Ralpha Inesona, byť ho vidíme jen několik minut. Jistou snahu o originální scénář upřít nemohu, ale jak jsem psal výše, tyhle démonické ,,objekty" jsou vyždímané téma, v jakém se něčeho nového jen stěží dočkáme. Objektivně je celkový dojem čistě průměrný, ale věřím tomu, že fanoušky duchařin neurazí, protože to stále svou kvalitu má. ()

DavidHolub

O dost slabší, než jednička. Stále to sice bylo zajímvé, ale docela dost zbytečné... Celý film před koncem se mi líbil podobně, jako první díl. Konec mě příliš nezaujal. 5/10 ()

Warhorr

Navzdory místnímu hodnocení docela příjemné překvapení. Oproti prvnímu dílu se to dle hlavního konceptu trošičku liší ale pořád to je solidní podívaná. Není to sice kdovíjaká duchařina a nějaký ty lekačky si tady člověk neužije ale pár momentů je docela creepy. A pro mě bylo fajn po dlouhé době vidět Katie Holmes v akci. I když mě to nezaujalo tolik jako první díl, tak na jedno zkouknutí doma sami po tmě, proč ne. Letos už jsem viděl daleko horší horory. ()

warrenur

Dej bol silne predvidatelny a takmer vsetky "lakacky" boli prvoplanove a dali sa ocakavat. Po 12tich minutach sa dostavame k dejisku prveho dielu do schatraneho velkolepeho sidla. Zvuky pri pohlade na babku mi prisli az detinske a tvorcovia si teda divaka vobec nevazili. Naviac, synovo spravanie ma nepresvedcilo a Katie v tejto roli posobila dost otravne. Slabota. Zabava, napatie, ci prekvapenie sa nekona. Nehovoriac o uz uplnom gulasi v zavere. ()

Rathalos

Po vybornej jednotke opat prichadza babika menom Brahms so strasidelnym ksichtom,ktory ma chut clovek rozmlatit,ale to nie je podstatne,co sa tyka filmu,je to o nieco slabsie ako prvy diel,ale drzi si to taku pravu hororovu atmosferu,fajnove lakacky a koniec tiez nesklamal,takze s kvalitou som spokojny...:-) ()

BOURQUE

Pokračovanie „The Boy“ z roku 2016. Z hľadiska žánru je to film s klasickou štruktúrou a neobsahuje nič také, čo by sme už nepoznali. Celkovo je však trochu menej výrazný ako prvé dielo. Tá začiatočná scéna ma trošku vytočila – lúpež v dome nie dotiahnutý do konca. Scéna sa náhle skončí – nevieme , že čo sa stalo, čo odniesli, ako to matka a jej syn prežili. Viem, že z hľadiska príbehu niektoré časti tejto scény sú „irelevantné“, ale aj tak – je to trošku školácka chyba (pán W. B. Bell nie dneska začal točiť filmy). K. Holmes hrá celkom dobre, podobne ako aj Ch. Convery (malý Jude). Oni dvaja nesú celý film na svojich pleciach. To, že film má otvorený záver pre prípadné tretie pokračovanie už asi nikoho neprekvapí. P.S.: Za tú nedotiahnutú úvodnú scénu mierne nižšie hodnotenie. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

domirovec

The Boy II je poměrně typická průměrná duchařská záležitost, která upřímně ani nemusela vzniknout, jelikož děj prvního dílu (který byl z celé filmografie pana Bella rozhodně nejlepší a nejpovedenější) neposunula absolutně nikam dál, což je opravdová škoda. Postavy druhého dílu jsou taky nesimpatické (a hodně těžko se s nima soucití a to i přes to všechno, co se jim ve filmu děje). Lekačky moc nefungují a na rozdíl od prvního dílu je i atmosféra vcelku slabá. Každopádně pokud v budoucu vyjde třetí díl, dám mu šanci, protože tohle ještě naštěstí nebyl úplný odpad. 3/5 ()

Rockerman

Typická "dvojka". Do padesáté minuty nulová atmosféra, pak se přece jen začne něco dít, ale ne dost na to abych se aspoň trochu pobál. Běž chuti a zápachu. ()

Vabr

Naprosto zbytečné pokračování. Mně pokračování, remaky a tyhle věci nevadí, já je mám rád, ale tohle bylo podprůměrné, ohrané a vykrádající jakýkoliv horor o panence. V čem je to jiný je to, že ta máma strašně vyvádí kvůli tý panence. A to už ze začátku filmu. Až moc nereálná a přehnaná reakce. Ten kluk je ok, ale je celkem trapnej. Horor tu chybí. Jsem rád za konec, který není strašně klišoidní tím, kdo by přežil. VYHODNOCENÍ: NENÍ TU ŽÁDNEJ KILL ()

pumpkinqueen

První díl mě hodně zklamal. Panenky jsou obecně spolehlivým strašícím nástrojem v hororech a Brahms byl na první pohled vydařeným kouskem; avšak ten film si vůbec nedokázal získat můj zájem. Druhý díl mě ale mile potěšil. Přinesl příjemné typicky hororové prostředí a atmosféru, milé herecké obsazení a přestože se nejednalo o nic vyloženě překvapujícího a rozhodně to nepřekypovalo originalitou, koukalo se na to hezky. Jediné, s čím se zase peru, je finále. Ten konec byl zkrátka trapný. Ráda bych zvolila nějaké profesionálnější slůvko, ale bohužel, tohle ho vystihuje naprosto přesně. Přijde mi, že je to přesně ten případ, kdy se režisér rozhodne pro pokračování a už je jedno, že absolutně netuší, o čem by to vlastně mělo být - prostě to zkusí. A to není vždy zrovna úspěšná cesta. Často to totiž dopadne přesně takhle - průměrným dějem se zpackaným koncem... ()

Dementra

Jednička byla dobrá. Bohužel zde jakoby scénáristka jaksi zapomněla, o čem vlastně původní film byl, a tudíž se objevuje množství WTF momentů, ale ve výsledku je vlastně všechno strašně předvídatelné a nezajímavé. ()

helraiser

No nic moc teda. Sem tam sice atmosféra, ale předvídatelné až hanba a konec se tedy opravdu nepovedl. Provázanost s jedničkou spíše škodí. Na jedno zkouknutí ok, ale jinak moc zábavy z toho nekouká. ()

Jaxx84

Pozor bojler: Scénář je strašné čitelný bez jediného překvapení nebo zvratu. Prostě další tupé a zbytečné postavy bez náznaku chatakteru a bez možnosti to zastavit nebo vůbec se snahou něco řešit. Občas lekací zvuk nebo objevující se / mizející panák, samohybné dveře, mega halušky, které se považují za přelud a toť vše. Kluk kterej se chová jak magor už je bohužel ohraný. A tyhle otevřený konce béčkových hororů, aby to vypadalo na art?...ale pánové...to už vám nikdo nežere. ()