Po úspešnom ukončení štúdia usporiadajú Benovi rodičia znamenitý večierok, na ktorý pozvú i blízkych priateľov Robinsonovcov. Neskoro v noci poprosí atraktívna pani Robinsonová Bena, aby ju odprevadil domov a rafinovane ho zvedie. Keď sa však mladý muž zaľúbi do jej pôvabnej dcéry, zmení sa na pomstychtivú fúriu. (oficiálny text distribútora)

lobo87

Film ako celok u mňa bohužiaľ nie je na plný počet. Niektoré scény, najmä tie podfarebené fantastickou hudbou Simona a Garfunkela, boli geniálne, ale to, čo mi najviac chýbalo, bola dlhšia stopáž, pri ktorej by sa Nichols mohol ešte viac venovať postavám. Takto mi často chýbala motivácia k tomu, ako sa správali, resp. akí boli. Dustin Hoffman tu predviedol fantastický výkon a zatienil všetky ostatné postavy. Absolvent je určite výborným a nadčasovým filmom, ale mne tu chýbala povestná štipka k dokonalosti... 80% ()

bagger95

Dřív se mi tenhle film moc nelíbil. Ve stínu konce dlouholetého vztahu ale musím říct, že jde o hodně silný snímek. Kéž by podobné konce byly možné i v reálném světě. ()

mkee

Spleť ľudských emócií a zákulisia života (láska, intimita, rodinné vzťahy, klamstvá…) pretavená v problém nesmelého tínedžera vyobrazený v okúzľujúcej trpko-sladkej komédií za sprievodu duchaplných dialógov, výborných hereckých výkonov, nápaditej zápletky a súzvučnej selanky Simon & Garfunkel. ()

pollstro

Herecký debut Dustina Hoffmana, jenž nepochybně ohromil celou kinematografii a z The Graduate se stal kult, díky kterému se Mike Nichols zapsal do dějin. Film o chlapci, který byl pro lásku schopen udělat cokoliv, i když je to proti všem zásadám a výhrůžkám z okolí. Svým způsobem hodně divoký snímek, který může u někoho vzbudit touhu po mládí. To všechno za doprovodu kouzelné hudby Simona & Garfunkela, která si mě naprosto získala a pro tento snímek se perfektně hodí. Bohužel druhá polovina ja znatelně horší než ta první, vcelku nezáživná a nikterak působivá, přičemž to všechno působilo zmatečným dojmem. Obzvlášť závěr je do nebe volající a tu scénu v kostele bych nejraději ani neviděl. I přes tento obrovský zápor je The Graduate filmem, který je nutno spatřit, poněvadž na svoji dobu je to nadčasová záležitost a i po tolika letech si film stále drží ohromně skvělou atmosféru. Pro někoho klenot kinematografie, pro mě skvělý herecký koncert Dustina Hoffmana, který v roli mladíka dokázal ohromit celý svět. "If you won't sleep with me this time I want you to know that you can call me up anytime you want and we'll make some kind of arrangement." ()

Ydiot

Vlastně příběh úplně o ničem, ale tak skvěle napsaný, natočený a zahraný, tak vtipný, smutný a občas absurdní, že se mu nedá odolat. Akorát poslouchat v některých scénách pořád dokola (byť skvělé) ty samé písničky trošku otravuje. ()

rashaverak

Chvilemi to bylo zabavne, chvilemi i napinave, ale hlavni hrdina se choval prilis nesmyslne a pomatene. Nejen v hlavni ose pribehu kde mu v pomatenosti uspesne sekundovala jeho nastavajici, ale i v jednotlivych scenech, kdy se to dalo castecne udat na vrub nervozite, pripadne alkoholu, ale rozhodne ne kompletne. Choval se presne tak aby to pusobilo zajimave, nedalo se tomu verit, vzdy jen na efekt jak scenarista potreboval. ()

Douglas.

Nejnapínavější romantická komedie co jsem kdy viděl, doprovázená dokonalou hudbou. Dustina jsem si po jeho ,,suverením'' výkonu velmi oblíbil. Bohužel mě konec trochu zklamal, ale jak z téhle situace udělat při poslední scéně happy end? ()

AndrewNewman

Každý chlap si raz spomenie na tú sexi susedku, ktorá mu v jeho mokrých snoch vždy spríjemňovala nočnú samotu. Každý z nich raz pomyslel na to, aké by to bolo, ak by sa to naozaj stalo. No tu to máme. Zničená budúcnosť a jej dcéra na krku. Len žartujem. Dcéra Pani Robinsonovej je naozaj krásna a hlavne bola z nej nádherná nevesta. Film je v podstate o mladíkovi, ktorí prekročí hranice kvôli láske. Len kvôli nej by bol schopný povedať Ellaine to, že prišiel o panictvo s jej matkou. Len kvôli láske dokázal tak urputne hľadať kostol v ktorom sa vydávala a len kvôli láske s ním ona z tej svadby utiekla. Réžia nám ale záverom dala jednu jasnú otázku. Vážne v živote stačí len láska? ()

BAADRAAM

Film o revoltě, o hledání svobody, vlastního já a o lásce. To vše podloženo nádhernou hudbou Simona a Garfunkela. Navíc velice vtipný film. Paráda. :-) ()

eMeMko

Jedním slovem mazec! Když pominu perfektní herecké výkony (Dustin Hoffman rulez!!!) a kvalitní humor, vypíchnul bych především jednoduchou zápletku, která však ani chvíli nenudila. Navzdory tomu, že se jedná o půl století starý film, byl jsem velmi překvapen kamerou a střihem, které mi v některých scénách přišly dost nadčasové. Finální hodnocení: není co vytknout. ()

caMen

Ze sondy mladé generace, je rázem mezigenerační všema směrama. Film baví i přes svoje stáří (stejnějako Bancroftová), dlouhé záběry (třeba skrz potapěčské brýle) vůbec nevadí, hudba je legendární... Dustin výborně hraje, jako by nic nehrál. ()

matoada

Geniálna prvá polovica filmu, keď sa človek skvele baví. Bohužial druhá polovica sa viac podobá na hlúpu romantickú komédiu. Skvelý Dustin Hoffman. ()

lizardking

Ve své době slavný a hodně provokativní film, který se trefil do éry tzv. sexuální revolouce, do éry hippies. Dnes už přece jen trochu zestárl. ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols

20.11.2014

Ve věku 83 let nás opustil Mike Nichols, režisér Absolventa, Kdo se bojí Virginie Woolfové? nebo Hlavy 22. Berlínský rodák se dostal do Ameriky v roce 1938 a po čase zjistil, že jej láká dramatické… (viac)

Tentokrát bez koně Kevine!

Tentokrát bez koně Kevine!

12.02.2005

Kevin Costner přesedlá ze hřbetu westernu na hřbet komediální. Konkrétně půjde o film RUMOR HAS IT zkušeného režiséra Roba Reinera (Misery). Kevin spolu s další hollywoodskou star Jennifer Aniston… (viac)