Po úspešnom ukončení štúdia usporiadajú Benovi rodičia znamenitý večierok, na ktorý pozvú i blízkych priateľov Robinsonovcov. Neskoro v noci poprosí atraktívna pani Robinsonová Bena, aby ju odprevadil domov a rafinovane ho zvedie. Keď sa však mladý muž zaľúbi do jej pôvabnej dcéry, zmení sa na pomstychtivú fúriu. (oficiálny text distribútora)

asentra

Film s takovym hodnocením, tak to bude opravdu pro náročného diváka, něco hodně uměleckýho, řikala jsem si. Teďka mám probém s tim, že nevim jak ho popsat, jak nejlépe vystihnout, co jsem to viděla. Dostal mě. Ta neuvěřitelně tíživá atmosféra od začátku do konce. Skvěle vystižený pocit, když nevíte co se sebou, co čekat od budoucnosti, co vlastně od života chcete a kam patříte. A k tomu ke všemu ještě báječná hudba. Moc, moc se mi to líbilo. ()

fog

Neni to proste az tak uzasne...jednoduse jsem od Absolventa cekal vic a nicim me neprekvapil, ani si neziskal. Za Hoffmana 3,5. ()

Helmut02

Co k tomuhle filmu dodat. Všechno už tady bylo řečeno a nechci opakovat. Proto zmíním jen to, co se nejvíce líbilo mě. Jsou to především vynikající herecké výkony, kamera a samozřejmě hudba. ()

Shona

Některé filmy nejspíš nezestárnou a neztratí nikdy své kouzlo. Výborný Dustin Hoffman, božská Katharine Ross a úžasná hudba. Dlouho už jsem neměl o plném hodnocení takhle jasno. ()

Stíba

Nádhera, nádhera, nádhera! Nevidí se často film, kde není zbytečný jeden záběr, kde každé slovo, každý pohyb, každý záběr má svojí neopomenutelnou pozici. V podstatě je to tak jednoduchoučký příběh ovšem je zpracovaný tak dokonale, že není co vytknout. Dustin Hoffmann je nadpozemský a film s ním stojí i padá stejně jako s krásnou hudbou, červeným sporťákem nebo klepáním na sklo v kostele... :-) ()

Jeand´Boa

Neskutečně silný film...brilantně zahraný mladík, po kterém se stále chce, aby dělal a choval se, jak chtějí druzí (jeho rodiče a jejich společník, uspokojení chtivá žena)...není divu, že všechny překvapí a následně rozzhněvá, když začne dělat to, co chce on sám...z příběhu s erotickým nádechem zakázaného ovoce se stává drama a závod s časem, boj s manipulátory a intrikami...snímek není vystavěn na žádném akčním příběhu, nejde o drama válečné či obdobného zaměření, je to však i tak drama nejsilnější...drama o prostém lidském životě... ()

IXOXI

Hudba fajn, bohužel na známé tváře si nepotrpím a příběh je příliš prostoduchý. Zajímavý nápad, který se dal natočit výrazně lépe - filmu by slušela delší stopáž. Zatímco některé části by si zasloužily více rozvést, některé byly naprosto zbytečné. Celkové hodnocení 50%. ()

VerenaLord

Nádherný a přesto smutný příběh. Syn je jen ozdobou rodičů, jejich vizitka, jejich pozlátko či pták ve zlaté kleci. Nazvěme si to každý, jak je libo, ale podstata je jednoznačná. Mladická nerozvážnost mu nakonec skoro zkazí život, jedna aféra mu připraví peklo na zemi, a přesto je vítězství jeho! ()

Kubaazz

Vynikající film, který dokazuje, že mládí není jen o bezstarostné zábavě. Kvality navíc podtrhuje výborný Dustin Hoffman a to nejlepší ze Simona a Garfunkla. ()

bif

Úžasná hudba. Mistrovská režie. Dokonalé herecké výkony. Všechno v tomto filmu funguje jako hodinky. K dokonalosti chybí opravdu málo. Co dělá tento film unikátním je způsob jak nenuceně ukazuje na to, jak to ve vztazích chodí. Fantastické. ()

Biopler

"Hello darkness, my old friend, I've come to talk with you again..." Prečo je The Graduate chytľavý film? Lebo ho Nichols skvele režíruje a lebo obsahuje piesne dua Simon & Garfunkel. Tie sú ušité totálne na mieru. Jednoduchý nenudiaci príbeh s jedinečným finále, v ktorom sa Ben mení z nesmelého a nemotorného chalana v neústupného muža. Krásny film, ktorý právom patrí ku klasike svojho žánru. ()

myxomatoza

Nejlepší filmové finále, co jsem kdy viděla, pokud mluvíme o komediích. :)) Tohle je spíš místy taková trochu černá komedie, ale tím líp. A soundtrack boží. ()

cartwheel

Na počátku bylo přesvědčení, že Dustin Hoffman hraje v každém filmu blbečka. Jenže the Graduate mě přesvědčil o tom, že je to sice pravda, ale moc dobře se na to kouká. Absolutním vrcholem je pro mě poslední scéna v autobuse. Odhadem jsem ji viděla padesátkrát (dobře, možná více). Protože ke konci už jsem začínala být trochu otrávená tím, jak sluníčkově to končí, děcka spolu utečou, everyone is happy, láska a pravda zvítězila nad lží a nenávistí. A pak přijde okamžik, kdy Dustin s Katherine hrají jen obličeji minutový příběh o vystřízlivění, naději, strachu, chybách, životě. Do nadšení se ozve "Hello darkness, my old friend, I've come to talk with you again.", přeběhne mráz po zádech a celé vyznění se okamžitě změní, a snad nikdo s mozkem to nemůže brát jako happyend. Plus bonus, vždycky když si oblékám punčochy, cítím se proklatě dobře. ()

Kubeska

Za melancholické písničky dua Simon & Garfunkel, za výkon Dustina Hoffmana, za nespoutanost dravého mladí, za finální scénu a za krásnou Katharine Ross. Tenhle film měl vyhrát i sošku za nejlepší film. ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols

20.11.2014

Ve věku 83 let nás opustil Mike Nichols, režisér Absolventa, Kdo se bojí Virginie Woolfové? nebo Hlavy 22. Berlínský rodák se dostal do Ameriky v roce 1938 a po čase zjistil, že jej láká dramatické… (viac)

Tentokrát bez koně Kevine!

Tentokrát bez koně Kevine!

12.02.2005

Kevin Costner přesedlá ze hřbetu westernu na hřbet komediální. Konkrétně půjde o film RUMOR HAS IT zkušeného režiséra Roba Reinera (Misery). Kevin spolu s další hollywoodskou star Jennifer Aniston… (viac)