Love, Death & Robots

USA, (2019–2022), 7 h 45 min (Minutáž: 6–21 min)

Tvorcovia:

Tim Miller, Jennifer Yuh

Kamera:

Ken Seng

Stefan Kapičič, Elaine Tan, Time Winters, Omid Abtahi, Christine Adams, Hakeem Kae-Kazim, Josh Brener, Gary Anthony Williams, Chris Parnell, Emily O'Brien (viac)

Jaro.Krafcik

Love,death & robots sa ukázal ako celkom dobrý projekt kde sú rozličné príbehy s krátkou stopážou. Najviac sa mi pozdávali epizódy The Witness, Helping Hand, Secret war. Niektoré príbehy by si ozaj zaslúžili celovečerné filmy. Ale niektoré za to nestali. Ako napríklad alternative history s hitlerom, a niektoré slabsie kúsky po grafickej stránke . Ale celkovo tento vytvor od netflixu hodnotím ako dobrý. 3* ()

Skeksis

Každý diel je o niečom inom, animovaný iným spôsobom. Inteligentné a vtipné dialógy. To, že fantázii sa medze nekladú potvrdzujú všetky časti, napríklad, že jogurt ovládne svet je podľa mňa najvtipnejšie a milujem tú myšlienku:))) Všetky časti sa mi viac-menej páčili, aj keď niektoré skončili prirýchlo. Chcem viac častí!!! ()

Soweek

Krátkometrážní filmečky mám rád. Do 10 minut většinou autoři vměstnají stejný obsah jako do celovečeráku a Vám to nezabere zase tolik času. Krátkometrážní filmy, které mají navíc společnou tematiku ( jak název napovídá ), která je mi blízká, mají navíc velkou šanci u mě uspět. A skutečně se epizody rozjíždí velice dobře, ale bohužel postupem času mají sestupnou tendenci. Nebudu zde hodnotit každý filmeček zvlášť, pouze zmíním ty, které si Váš čas zaslouží: Three Robots, Beyond Aquila Rift, Zima Blue, When Yoghurt took over ()

Firebug

No tak tento projekt mě uhranul. Famózní soubor krátkých povídek (6-17 minut), kde každá baví jinak a po svém. Ať už je to fotorealistickou animací, neotřelou vizuální stylizací, dech beroucí akcí, provokující erotikou, šokující pointou, nebo proste "jen" zajímavým nápadem. Samozřejmě bych mohl vybrat nějaké epizody, co mi sedli více či méně, ale nechci. Love, Death + Robots totiž vedle vysoké kvality jednotlivých příběhů baví právě svou různorodostí a já si to moc užil (a chci další!). ()

kenkaku

V případě LD&R je třeba brát jednotlivé epizody zvlášť. Ta různorodost je příliš veliká. A stejně jako každému sedne něco jiného, není šance hodnotit všech 18 epizod stejně (respektive 43, protože další řady nejsou nic jiného než přidání dalších epizod k té první). Někdo bude slintat nad Jogurtem a Zimou, někdo nad luxusní animací (asi polovina všeho) a někdmu bude asi stačit jen bobr svědkyně... u mě hodně napovídala kvalitě délka. Přece jen když téma pokulhává, víc než 10 minut (včetně titulků) nevyvaříš. Takže tady bez nádsázky platí, že na délce opravdu záleží (krom Santa Klause :)). Pozn.: za mě zatím top epizoda celého seriálu je Tajná válka. ()

xLIGHTx

Prvá a druhá séria týchto "kraťasov" mi pripadá kvalitatívne v rámci akéhosi spriemerovania takmer rovnako dobrá (prvá séria mala i slabšie kúsky, ale zase to bolo vyvážené väčším množstvom epizód a ich pestrosťou). Celkovo, imho trošku lepšia je asi druhá séria, len tá má ozaj tých častí menej (údajne i kvôli pandémii, ktorá skomplikovala produkciu). To, že dĺžka filmov je krátka (cca. 6-18 min.) je iba fajn, hlavne v dnešnej fast food dobe, kedy nikto nemá na nič čas. Môže sa stať, ako napr. nielen mne, že prvé dve veci veľmi nezaujmú. Ale je to kompenzované množstvom dielov, ktoré dosť vyhovovali a sú skvelé. Dominuje sci-fi, no zastúpenie má i žáner horor, prípadne komediálnejšie diely. Nejeden príbeh obsahuje romantickú linku, viacerým nechýba i štipka erotiky. Veľmi príjemný projekt. (*Ak človeku tieto kraťasy sadnú, je možné si ich dávať aj niekoľko dní a bez problémov i v zime. ;) *Dodatok (21.05.22), tretia séria videná, žiaľ sú tam aj dosť slabé epizódy, našťastie ale aj silnejšie, ktoré "trojku" dosť ťahajú nahor (slušné sú napr. E02 Bad Travelling, E07 Mason's Rats, E08 In Vaulted Halls Entombed alebo fav epizóda - E09 Jibaro. Len tých kvalitnejších mohlo byť viac). ()

NifKor

Jak už někdo tady v komentářích psal, tak tento seriál nemůže být hodnocený jako celek, což je podle mě hodně zajímavé. Už samotný seriál je hodně zajímavý svým nápadem a provedením a já si ho užil na maximum jak to podle mě šlo. 5 hvězd si to podle mě zaslouží bez debat. 8,5/10 ()

Ondra16

Úžasná ukázka toho, jak daleko jsou dnešní animační a audiovizuální možnosti, že s dostatečným rozpočtem můžete vytvořit doopravdy cokoliv si umanete. V některých epizodách bylo těžké rozeznat, jestli jde o animaci nebo opravdový herecký výkon. Možná by ale určité omezení celému projektu pomohlo, protože často pak jde vyloženě o audiovizuální onanii na úkor obsahu. ()

iXtr3m3

Fantastický projekt, ktorý mal menšinu tých slabších a väčšinu tých lepších a pár fantastických kraťasov. Teším sa na druhú sériu. Prvý seriál, pri ktorom som hodnotil každú epizódu zvlášť, ale to je ak kvôli tomu, že sa nielenže jedná o samostatné príbehy, čo by bolo podobné, ako pri väčšine epizodických seriálov, ale pointou, bolo, že sú to kraťasy, takže osamostatnené príbehy, odlišné spracovaním, dĺžkou, pointou, zameraním, obsadením, všetkým... ()

Zagros

Skvělé sci-fi povídky! Velmi různorodé, jak animací, tak myšlenkou, či vyzněním. Některé pobaví, jiné pořádně napnou. Ani jedna z nich přitom není vyložený propadák a aspoň na průměr se dostanou všechny. Z téměř všech by šel v pohodě udělat komplet film a ani bych se nedivil, kdyby si některý námět tvůrci vypůjčili a udělali to. Seriál jako celek může sloužit jako studnice výtečných námětů. Ano, některé nápady už jsem viděl jinde. To ale na mém celkovém hodnocení nic nemění, bavily mě velmi a sjel jsem je za tři večery. To je při tom málu volného času co říct. Dávám čtyři parádní hvězdy. ()

Finskej

Skvělé. A nebýt několika dílů, kde se tvůrci snaží sdělit jakési hlubší poselství, které je buď nepochopitelné, nebo jen nudné anebo obojí, dalo by se říci i dokonalé. ()

Lukoboss

Pokud se vám líbila myšlenka seriálu Black Mirror, tak tady nejspíš nešlápnete vedle. Po třech sériích můžu říct, že kromě určitých černohumorných odboček je seriál hodně postavenej na přemýšlení, resp. na tom, aby se divák po každým jednom specifickým dílu (nenavazujou na sebe, jedná se o jednotlivý příběhy) zamyslel a řekl si, co jako osoba anebo obecně jako lidstvo můžeme (popř. měli bychom) dělat jinak a líp. Každej to má jinak, každej si v tom najde něco jinýho, ale přesně o tomhle to je. A jako naprostej bonus je neskutečně promakaný zpracování, protože každá epizoda je jinak graficky zpracovaná (ano, všechny jsou animovaný, ale jednou je to komiksový, pak takřka reálně vypadající CGI, jindy zase jako animák pro děcka nebo naopak temný jako tvorba od T. Burtona). A tady to chce vyseknout fakt velkou poklonu, protože tady si tvůrci a grafici opravdu vyhráli. Hmmm, to se jen tak nevidí! ()

BluT

Projekt Love, Death & Robots je originální, ale z celé první série mě opravdu zaujal jen díl 'Za souhvězdím orla'. Pár dalších dílů bylo fajn a zbytek měl povětšinou skvělou animaci, ale vyzněl do prázdna. Druhou sérii jsem rozkoukal, ale v současnosti je tolik různých zajímavých seriálů, že k Love, Death & Robots už se asi vracet nebudu. ()

Gogo333

Různé druhy animace, různé příběhy, jen téma zůstává stejné. Rád sleduji krátká videa na YT, občas se tam najde fakt pecka. Tady máme rovnou 18 příběhů, vesměs mě všechny bavily. Animace u některých naprosto luxusní, pomalu jako živé. Doufám, že se dočkáme další dávky příběhů, tento projekt mě hodně potěšil. 75% ()

SpaceOdyseus

Jde o skvelou smesku kratkych filmecku, kde se stridaji dobre s vynikajicimi a i s temi blbymi. Tech blbych je nastesti malo a rychle skonci. A hned zase muze nejaky smely tvurce rozvinout svuj gejzir napadu. Bavilo me to moc a moc se tesim na druhou serii. Jen houst! ()

aquiver

Soubor krátkých animovaných filmů, které jsou spíš obsahově triviální nebo mají konvence náctiletého diváka. Pár zajímavých epizod ještě extra dobrý seriál nedělá. 65 % ()

Sancty

Ambiciózny projekt. Ibaže mňa nepresvedčil. Toľko spomínaná autorská sloboda sa zhlukla predovšetkým do audiovizuálneho spracovania. Tam je to naozaj pestré. Ale ja som čakal akúsi nešpecifikovanú divočinu. Akúsi túžbu, že ma každý jeden tím čo sa do toho zapojil niečím dostane. Príbehom, pointou, dekel odpaľujúcim twistom alebo extrémnou brutalitou či humusáckou erotikou. Najlepšie samozrejme všetkým dokopy. Takto každý skončil niekde na pol ceste. Zrejme som si nastavil laťku očakávania moc vysoko. Lenže potom príde posledná epizóda tretej série a v hlave mi narobí bordel na niekoľko dní - Jibaro. ()

Prochy38

Sice je každý díl naprosto jiná záležitost. Ať jde o animaci, příběh, postavy, všechno, ... stejně to ohodnotím celé zde. Pecka neskutečná! Podobným záležitostem fakt fandím a tohle se mi perfektně trefilo do noty. Některé díly parádní, některé třeba malinko míň, ale slabý vyloženě nebyl žádný. Myslel jsem nejdřív, že to pojede v rytmu toho prvního, který mě dost navnadil, ale i tak super zážitek. Další prosím! :) ()

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

29.12.2019

Fincher oznámil nový film

Fincher oznámil nový film

11.07.2019

Režisér David Fincher (The Social Network, Zodiac) natočil svůj poslední film v roce 2014. Nějakou dobu koketoval s myšlenkou režie sequelu Světové války Z, jenže z toho pak sešlo, a tak jedinou věcí… (viac)