Päť lupičov a stará dáma

• Česko Lupiči paní domácí (viac)

Šarlatánský profesor Goldthwait Higginson Dorr (Tom Hanks) dal dohromady skupinu expertů, se kterými se chystá provést loupež století. Tým: Odborníci na výbušniny, kopání tunelů, hrubou sílu a špionáž. Základna: Sklep nic netušící staré dámy, paní Munson (Irma P. Hall). Lest: Pětice hledá místo, kde by mohla nacvičovat chrámovou hudbu. Problém: Velmi brzy se ukáže, že Dorrovi zlodějíčci nejsou dostatečně rozumově nadáni, aby loupež dokázali uskutečnit. Mnohem větší problém: Všichni hrubě podcenili schopnosti své domácí. Když paní Munson odhalí jejich zákeřný plán a vyhrožuje, že zavolá policii, rozhodne se zločinecké kvinteto, že se postarají i o ni. Nakonec, jak těžké může být odstranit jednu starší dámu? (oficiálny text distribútora)

jojinecko

Pár podarených scén, pri ktorých som sa zasmial a ktoré nepostrádali nápad, dobrý Hanks...Inak kopec vaty, bez dynamiky, bez vtipu..Ešte väčšie sklamanie ako Intolerable Cruelty... ()

sharky

Tato komedie má pro mě jednu zásadní vadu, zasmál jsem se u ní pouze jednou (u scény se psem s plynovou maskou), to je u komedie vada dost podstatná. Ach, jo, proč v Hollywoodu neustále točí blbé remaky skvělých filmů!? ()

MM11

Je to zajímavě natočené (ale to není novinka Coenové mají ojedinělý styl), jenže tenhle film bratří Coenů má nepříjemný zápach průměru. Musí se tak spoléhat na herce, kteří nezklamali. Samozřejmě Tom Hanks a překvapivě (velmi překvapivě!!!) i Marlon Wayans, který je sice dosti trapný týpek, ale některé jeho kreace mně dokonce pobavily. Tempo je taky prazvláštní: pomalý rozjezd a uspěchaný konec, kdy osobák zrychlý na úroveň rychlíku. Každý má ve filmografii průměrnější počin, to (p)osvícení se prostě nedostavuje vždy. ()

SOLOM.

Původní film jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat – nicméně souhlasím s názory, že tato černá komedie byla pěkná kokotina. S opravdovou až „pečlivostí“ se tu střídaly nehorázně trapné scény s těmi alespoň trošku vtipnými, jebnuté postavy taky stály za pováženou, nicméně jsem dokázal vydržet až do samotného konce. Tom Hanks to dokázal ukočírovat na spodní hranici průměru a nebýt jeho asi bych šel s hodnocením ještě dolů. Postupné snižování bandy lupičů však rozhodně mělo něco do sebe – zvláště ta scénka s Asiatem a zubní protézou byla cool.. ()

ARI50

Jo líbilo se mi to hodně mělo dobrý nápad i když nevyšel protože tahle banda zlodějíčku je už od začátku hodně velký průser. A na tatranku nejde zapomenout. ()

Exkvizitor

No já nevím. Určitě JE to nejslabší coenovka, kterou jsem viděl a místo aby gagů a nápadů byl vodopád, je to tentokrát jen letní deštík. Ale pořád je to osvěžující letní deštík, v kterém je přinejmenším ozvěna coenovského stylu (jejich oblíbená gospelová ozvěna v tomto případě). Není to veledílo, má to svá hluchá místa - jistě. Ale taky je to velice příjemný oddechový celovečerák. Zkrátka z toho mám ambivalentní pocity a kdyby to šlo, dal bych 3,5 hvězdičky. Ale protože to nejde, zaokrouhluji dle aritmetického pravidla směrem nahoru. ()

Ištván87

Je sice fakt, že je to místy docela podobné Dannyho parťákům a tu nábožensky fanatickou černošku (holt americký jih je pořád neskutečnej vidlákov) byste taky nejradši uškrtili (bylo mi hrozně líto, že ona jediná vyvázla bez úhony), ale Tom Hanks byl vážně skvostný a mezi několika filmy, které v posledních letch točil je tahle postava vážně originální. Nehledě na ostatní členy party, kteří hrají jako o život a evidentně je to baví.... ()

Bauer

To je super!!! Od začátku do konce jsem se bavil až to hezký nebylo.Tom Hanks byl jako vždy prostě excelentní , nejvíce mně dostalo když se smál a ty jeho zuby :-) a taky kdo nebyl špatnej byl Marlon Wayans a to díky těm kecům co měl , jinak všichni ostatní byly taky dobrý.Jestli se chcete pobavit tak šáhněte po této komedii. ()

Sifaka

Docela dobrá krimi komedie, která mě zaujala, Hanks opět prokázal, že umí zahrát opravdu vše a i když je ta jeho role netradiční, zhostil se jí bravůrně, což se bohužel nedá říct o zbytku lupičské bandy ... Konec je přesně v duchu černé komedie, prostě jsem se bavil a dávám lepší 3 *. Po dalším shlédnutí musím dát za 4, protože mě to stále dost baví. ()

stub

Coenové mají na víc, v kontextu jejich tvorby je to spíš za ***. Ale zas je nemůžu trestat, že už natočili lepší věci:) ()

ScarPoul

Remake pôvodného filmu z roku 1955. Jeho novodobého spracovania sa chopila najproduktívnejšia filmárska dvojka súčastnosti bratia Coenovci. Musím skonštatovať, že tento film aj keď nedosahuje trefných hlášok a ani silných obrazov ako ich predchádzajúce filmy, vôbec nie je zlý. Lenže aj ako v prípade Intolerable cruelty s produkcie Briana Grazera aj v tomto prípade sa jedná o film, kde nájsť štýl Coenovcov je sakra ťažké. A možno práve tu mi to trocha vadí. film a jeho spracovanie je dobré. síce som sa nesmial ale postavičky sú tak skvelo rozkreslené, že som sa veľmi dlho pousmieval, plus geniálny Hanks so svojim potkaným výrazom ako PHDr. Dorr bol jednoducho úchvatný a Irma P. Hall hovorí za seba. Lenže v pozadí neustále znie gospelová hudba, ktorá krásne zapadá do prostredia aj deja ale od Burwella som skrátka čakal viacej. Kamera je ako obvykle skvelá. Vidno že sa Deakins vypracoval. Lenže to je asi tak všetko. Zo začiatku to pripomína dannyho parťákov, s tým že namiesto uhladených elegánov, sú tu samý tupci a ku koncu- posledných 15 minút to prejde do čiernej krimi komédie. Bohužial čakal som o trocha viacej, takže je to skôr za 3,5 *. Lenže v konečnom dôsledku film nenudil a keby ho natočil niekto iný ani by som sa nad tým nepozastavoval. Lenže myslím že Coenovci majú a mali naviac. ()

Lacike

Taká až príliš jednoduchá a odľahčená Coenovka v ktorej je zlo tradične potrestané, ale deje sa to čisto vďaka náhodám namiesto toho, aby plán chamtivých babrákov nevyšiel vďaka ich krutosti. Z jednotlivých udalostí až príliš trčí vôľa scenáristu namiesto toho, aby to nejak prirodzene vyplynulo zo situácie. Takže všetko nakoniec stojí a v mojom prípade padá na postavách, ktoré sú výrazne štylizované jak z nejakej starej detektívky. Najviac ma iritoval Tom Hanks a to jeho nonstop pitvorenie. Hneď za ním ma sral Ryan Hurst ako totálny dement. No a na treťom mieste je ústredná babizňa Irma P. Hall. TO je dosť veľa postáv, ktoré ma srali, aby ma film uspokojil. Bavil ma len neschopný J.K. Simmons a drsniak Tzi Ma. Fuckujúci Marlon Wayans bol niekde medzi. Takže výsledok je pre mňa priemer u ktorého som sa zasmial iba občas. Ale viem si predstaviť, že niekomu tá divná retro štylizácia sadne dokonale. 5/10. ()

BoPo

Film sa mal volať OMYL. Celé to bol omyl. Hanks a Coenovci sa mali stretnúť za iných okolností, pri úplne inom filme. Škoda. ()

bouncer

Abych řekl, tak jsem byl nesmírně zklamán...ani nevím proč, původní film Ladykillers jsem ještě neměl štěstí vidět, ale asi proto že Coenové patří mezi mé oblíbence a tohle byla ubíjející nuda. ()

Terva

Musím sice napsat, že komedie bratří Coenů je povedená, ale umějí to i lépe. Toto je ramake příběhu z roku 1955. CITÁT - Ty máš svý PhDr. a já mám skoro maturitu. Tak se nevytahuj, negře! ()

MrCreosote

Poté, co Coenovi natočili Nesnesitelnou krutost a Lupiče už to mohlo vypadat, že jim dochází dech, nicméně se jednalo jenom o hluboký nádech před skokem do hodně studené vody (Tahle země není pro starý) a následnému vynoření (Po přečtení spalte). Tohle je zkrátka obyčejná, černohumorná a až na pár záblesků necoenovská komedie s netypickým - v tom dobrém slova smyslu - Hanksem a trochu překvapivým závěrem. Navíc zde chybí Coenovský trademark (kde je Goodman, McDormand nebo Buscemi?) Budu se muset poohlédnot po originálu s Alecem Guinessem..... Tak jsem se poohlédl a musím říct, že originál je překvapivě na úplně stejné úrovni. A Hanks je určitě větší sympaťák. ()

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

02.06.2006

Filmaři v Hollywoodu se nejspíš rozhodli plýtvat všemi možnými zdroji na většinou nepotřebné a obvykle nepříliš kvalitní remaky. Ostatně co fungovalo už jednou (dvakrát atd.), bude fungovat o… (viac)