Kriminálka Las Vegas

• Slovensko Kriminálka Vegas (neoficiálny názov) (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA / Kanada, (2000–2015), 261 h 38 min (Minutáž: 41–65 min)

Tvorcovia:

Anthony E. Zuiker

Réžia:

Kenneth Fink, Richard J. Lewis, Danny Cannon, David Grossman (viac)

Scenár:

Dustin Lee Abraham, Naren Shankar, Jerry Stahl, Henry Alonso Myers (viac)

William Petersen, Laurence Fishburne, George Eads, Paul Guilfoyle, Eric Szmanda, Robert David Hall, Marg Helgenberger, Jorja Fox, David Berman (viac)

CSI Crime Scene Investigation to je názov jednotky vyšetrovateľov z kriminalistickej divízie policie v Las Vegas, ktorá rieši vraždy predovšetkým na základe perfektného vyšetrenia miesta zločinu a náročnej vedeckej analýzy nájdených dôkazov. Hlavnou hviezdou seriálu je William L. Petersen, predstaviteľ ústrednej postavy vyšetrovateľa a šéfa jednotky CSI Gila Grissoma. Petersen sa preslávil thrillerom režiséra Williama Friedkina Žiť A Zomrieť V Los Angeles z roku 1985. (oficiálny text distribútora)

Potjoc odpad!

Tento seriál, vysíláný v ČR, odstartoval vlnu takových pořadů na dalších víc jako 10 let. Za začátku to vysílali pozdě v noci, prý, že jsme si na to ještě nezvykli. A to jsme si na to najednou zvykli už po pár měsících, když to vysílali už odpoledne a brzy večer? Takové násilí a drsné scény, plné zohavených mrtvol, metody násilí, dávají před 22. hodinou, i když nesmějí ze zákona? Nebo ta scéna s použitou vložkou, to bylo otrhlé i na mojí tetu. V jednu chvíli se kvůli pravidlům v TV cenzurují i nadávky do debilů, krav, sviň, sakra, magorů, atd., že to je drsné, tohle se dodržuje až přecitlivěle. Ale realistické násilí také je zakázané, a přesto to vysílají, ani milióny korun pokut to nezachrání. Navíc, jelikož v rodině u nás doma, byla jenom jedna televize, tak i když jsem dělal něco jiného, i když to přede mnou zakrývali, tak jsem to vlastně viděl náhodou (tehdy jsem měl větší pozornost na filmy, než dnes). Takže tento druh seriálu nenávidím a když je realistické násilí, vulgarity dávaná buď přímo dětem, nebo před 22. hodinou, tak je to přitěžující okolnost pro mně, proto odpad! ()

LucillaP

Praotec rodiny CSI a za mě nejlepší z Kriminálek. Od prvního dílu mě to bavilo, bylo to nové, neokoukané, fantastický Gil Grissom byl svým způsobem frajer a zbytek původního týmu byl víc než dobrý. Několik dílů by bylo i na šest hvězdiček, některé na slabé tři (jako u každého dlouhoběžícího seriálu), ale celkově se kvalita držela pořád vysoko. Ovšem s odchodem Grissoma pro mě vlastně seriál skončil, takže hodnocení jen pro prvních 9 sérií. Ale ty si zato dám klidně znovu a několikrát. ()

Honza__St. odpad!

Na čem to stojí a padá? Zohavený mrtvoly, jejich podrobný pitvání, hrabání se ve sračkách, a tohle všecko jeden každej díl. Že by tihle idioti bez té jejich DNA (mimochodem mě ani nenapadlo, že to slovo může být použito tolikrát za jeden díl) nenašli ani zloděje slepic, to není třeba dodávat. Nic než další sračka, která dělá z Američanů ještě větší idioty a magory (o to horší, že se to líbí spoustě lidí i u nás). To samé Miami a New York. ()

Hixx

Partička kriminalistov pod vedením introvertného no geniálneho Gila Grisoma (William Petersen) rieši prípady v púštnom meste Las Vegas. Počas 16 sérii som bol svedkom odchodov a príchodov hlavných predstaviteľov, niektoré boli smutné, niektoré nepochopiteľné ale samotný priebeh obsahu jednotlivých častí bol qualitný až do konca. Najviac sa ma dotkol odchod Gila v polke 9 série a smrť Woricka na konci 8 série. Finále v 16tej sérii bolo trošku odfláknuté ale vynahrádza to návrat Gila, Jima Brassa a Cathrine, škoda že sa tam neukázal Nick on to tam ťahal nonstop 15 sérii. Las Vegas je prvým z mnoha CSI seriálov a nasadil vysokú laťku uvidím či aj ďalšie budú na takejto úrovni. ()

Painer

Pokud zhlédnete příběhy, které režíroval Tarantino hned si tento seriál zamilujete, ale i ostatní režiséři si vedli skvěle. Metody zjištění pachatele jsou velice reálné a pokud nejste put'ky, které hledají chyby ve filmech a seriálech za každou cenu, budete se zaručeně bavit božsky. ()

r3musko

Tento seriál zmenil moje vnímanie kriminálok a polepšil mi chuť po tých nemeckých a anglických. Dokonca bol dôvodom, prečo som dal šancu NCIS, ktorý je nemenej dobrý a možno o chlp leší. Podstatou seriálu je ukázať vedu ako show a zábavu. A zdá sa, že má väčší úspech, ako tie nekonečné preteky na diaľnici. CSI sa, ako každý úspešný počin, stala "trilógiou". Tie ďaľšie dve CSI však nedosahujú ani zďaleka úroveň svojho veľkého brata. Neviem si predstaviť seriál, ktorý ma viac naučil ako tento kriminálny. Dopočul som sa, že sa využíva v právnických školách, kde sa študenti zoznamujú s postupom vyšetrovania. Tomu hovorím škola hrou. Na druhej strane musím priznať, že je predsa len trochu pritiahnutý za vlasy (odhalia vraha, vďaka žuvačke...). A má ešte jedno plus, učí kriminálnikov a vrahov, ako byť neviditeľní ;-) ()

bax

Veľmi dobrá kriminálka, zameriavajúca sa viac na prácu a vyšetrovacie postupy kriminalistov ako na zložité dedukcie a myšlienkové pochody detektíva. Táto séria priniesla do kategórie detektívnych seriálov nový nádych, po ktorom nasledovalo (ako to pri niečom novom a úspešnom býva) množstvo viac či menej (ne)úspešných klonov. Čo sa týka samotnej rodiny C.S.I. seriálov, tak je Las Vegas podľa mňa jednoznačne o triedu (a viac) lepšie, so zaujímavejšími charaktermi a podobne. ()

Michaell

Všechny tyhle CSI jsou takovým novodobým Sherlockem Holmesem - to stokrát opakované "jsem vědec". No bohužel jim chybí nějakej doktor Watson. Vedle hlavního Sherlocka jsou tam jen malí Sherločkové. No ale skouknout se to dá. Takže průměrný - tedy pokud by se zprůměrovala vysílaná seriálová produkce tak nadprůměrný - seriál. Jo a nejlepší jsou vždycky ty naučný vysvětlení - úplní MacGyverové :-) ()

perlicka

Televizní seriál, při kterém se nám až zatajuje dech! Úžasné praktiky policie Las Vegas, které odkrývají ty nejvážnější zločiny!Kdo ví jestli tyto praktiky jsou opravdu reálné, ale pravdou je, že je to parádně zfilmované. ()

Thorian

Grissom: "Nicku, řekni třikrát rychle za sebou víko." "Víko, víko, víko." "Co pije kráva, Nicku?" "Mlíko." "Ne, vodu." Jeden z vůbec nejlepších seriálů, který kdy u nás běžel. První tři řady jsou pro mě určitě na pět hvězd a přidal bych i šestou, kdybych mohl - a to právě za Gila Grissoma. To je můj jasně nejoblíbenější seriálový charakter a v prvních třech řadách dostává nejvíce prostoru. Entomolog, všeználek, který postupně přichází o sluch, a kterému jsou city tak trochu cizí a osobní život snad ani nevede - právě proto se mi líbí daleko víc než třeba Horatio Caine ze CSI Miami, který už sklouzává někdy až k hrdinství těch ostatních věhlasných detektivů z béčkových kriminálek. Grissom je vědec, "důkazy nelžou." A právě důkazy nám tady připravují strhující "honičky" za pravým vrahem - jehož odhalení bývá často šokující. Čtvrtá a pátá řada už trochu pokulhávali, to ovšem bohatě vynahradil dvoudílný závěr páté řady režírovaný Quentinem Tarantinem. (Nikdy nezapomenu na černobílou pitvu, kdy doktor vyoperuje srdce a podává ho otci mrtvého se slovy "Váš syn měl dobré srdce.") A po dnešku (30.10.2008) budu mít asi hodně dlouho v paměti díl 7x10 - Lokomotivy, o jednom velmi smolném dni jednoho velkého smolaře. ()

mirekdr

Nejlepší ze všech tří "Kriminálek" hlavně díky obsazení a Grissomovu charizmatu. I český dabing jednoznačně válcuje zbylé dva sourozence. S přibývajícími sériemi nicméně začal trochu docházet dech a nápady, proto jednu hvězdičku dolů. ()

Border

fotomodelky v rolích kriminalistů všude mladí bohatí a krásní lidé a zločin jen jako doplněk k vizuálu.Z jedný žvejkačky poznám vraha kdy chodí spát jeho dědu kolik sladí atd...Tuny hodin zbytečně zabitýho času. ()

SimonM

Super zápletky, hodní jsou ještě hodnější než jsme doufali a záporáci jsou vždycky potrestáni. Co si od detektivky víc přát. ()

enterama

21 ludi spravilo serial co má 79 % . na jedného to vychádza 3,7 percenta . Seriály tohto druhu fakt nemusim. Vysetrovacie postupy su v pohode, tie laboratorne a skopicke zistovanie kto ma vecsi penis su klise ako svina. TV nepozeram aj z dovodu posobnosti takychto serialov ()

Pukancek

Kriminálky na tento spôsob ja môžem :) CSI NY a Miami mi síce prídu už dosť zopičené, ale držím sa hesla že prvé je stále lepšie ako druhé, čo sa mi potvrdilo aj tu. V CSI Las Vegas boli aj viac prehĺbené vzťahy medzi kolegami, viac prípadov na jedno posedenie, krajšie laboratóriá a hlavný hrdina Grissom ma neiritoval :) Jeho záľuba v chrobáky mala trošku tajomný podtón. Vlastne celá jeho postava vplývala na okolie nepoznane a tajomne. Každá nová informácia bola prekvapivá. Pri tomto seriáli som nadobudla aj nové poznatky z rôznych oblastí. Uvedomujem si, že je to seriál a že informácie v ňom môžu byť často skreslené, ale stále sa našlo niečo, čo som si z toho seriálu odniesla ako užitočné (samozrejme okrem vraždenia :D ) 5* ()

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

17.11.2022

Pokud se nějaké zprávy ze světa filmu jen stěží dají brát vážně, jsou to právě informace o tom, co by se mohlo stát dalším projektem režiséra Quentina Tarantina. Třetího Kill Bill ani eRkového Star… (viac)

Training Day se dočká pokračování

Training Day se dočká pokračování

07.02.2016

Kriminální klasika, za níž si Denzel Washington odnesl domů Oscara, míří na malou obrazovku. Pilotní díl nového seriálu natočí Antoine Fuqua, režisér filmového Training Daye, přičemž se do svojí… (viac)

Zpátky na Divoký západ

Zpátky na Divoký západ

13.11.2010

A rovnou na ten divoký Divoký. Ano, Wild Wild West se vrací. Nelekejte se, nikdo v Hollywoodu se nezbláznil a nechce natočit pokračování nepříliš povedeného a pramálo úspěšného steampunkového… (viac)

Střídání na Kriminálce

Střídání na Kriminálce

08.08.2008

To, že Jerry Bruckheimer vládne akčním filmům, by bylo zbytečné připomínat, ale on je podobně úspěšný i v televizi. Mezi jeho nejslavnější a nejvýdělečnější dílka patří série CSI. V televizi teď… (viac)