Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Recenzie používateľa Jello Biafra k tomuto seriálu (4)

Červený trpaslík (1988)

"Každý občas vzal ručník z hotelu - Já vzal postel". Dave Lister, Arnold J. Rimmer, robot Kryton a Kocour - Táto štvorica brázdi vesmír, zažívajú absurdné situácie a sypú nesmrteľné hlášky ("jsi důležitej asi jako automat na kondomy ve Vatikánu", "Ty máš na sobě víc sádla než u řezníka za výlohou"). Anglický humor dotiahnutý do absúrdných galaktických podob je silnou peckou na bránicu a naši hrdinovia sú sympaťáci od kosti. Síce posledná séria už nie je taká úderná ako predchádzajúce, to ale nemení nič na tom aby som seriálu dal plný počet. Ja osobne ešte pridávam body za geniálny český dabing. U mňa jeden z top seriálov. ()

Fotostroj času (1989) (S03E05)

"Dnes jsem to řekla tatínkovi. Všechno o nás dvou." "A jak to starý pán vzal?" "No, nebyl příliš nadšený. Víš, jen tam tak seděl na vrhačce na asfaltové holuby a křičel: „Tak škubni!“ ()

Poslední den (1989) (S03E06)

"Vzpomínám si, jak jsem se prvně opil. Na školním vejletě v Paříži. Vyžahnul jsem pár flašek červenýho patoku a pak jsme šli na Eiffelovku. Nahoru jsem se vyškrabal, ale pak už to chtělo ven. Zřejmě to přistálo na Montmartru. To je přes deset kiláků! Říká se, že to ňákej pouliční malíř prodal texaskýmu turistovi, řekl mu, že je to pravej Jackson Pollock!" ()

Roztavení (1991) (S04E06)

"A jak tam tak sedíme ve 2:30 ráno, začal jsem litovat, že jsem se kdy přihlásil na kadetku. Na jih od nás byla voda a dostat se přes ni jsme nemohli. Z východu a západu nás vzaly dvě armády do kleští. Jediná cesta vedla na sever; tak jsem to risknul a modlil se, aby mi bohové přáli. Vzal jsem kostky a hodil dvě šestky. Caldecott byl u vytržení! Ještě jeden hod - další dvě šestky!" ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019