Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Garred

Psal se rok 2000, když jsem poprvé na ČT uviděl tenhle seriál a hned jsem věděl, že se právě dívám na něco vyjímečného. Těžko zmínit nějaký pozitivum po tom všem co tady už napsali ostatní, snad jenom že spoustu hlášek s tohohle seriálu jsem se naučil používat i v životě a tak nějak tenhle seriál pomáhal formovat moji osobnost. Jediná slabší byla 7. série ve které odešel pan Rýma, ale naštěstí se v 8. zase vrátil. Miluju Přátelé, Simpsny i MASH, ale kdybych si měl vybrat jenom jeden ten nejlepší seriál, tak to vždycky bude Červený trpaslík. Srdcovka jako málo co. ,,CALIGULA: Vstávat, vy chátro! KOCOUR: Ale kamaráde, my jen... CALIGULA: Ticho, ty smrade! (Dá Listerovi facku),, :D ()

plsek45

Hodně jsem o něm slyšel ale nikdy jsem nevěřil že by to mohlo být něco co by mě pobavilo po dlouhém dnu ... Ale nakonec jsem byl příjemně překvapen hned u první série. Sice děj mezi epizodami moc nenavazuje a mezi sériemi už vůbec ne , tak se to dá s úsměvem na tváři sledovat . Je to trochu jiný humor než který najdete jinde. Ale ty hlášky jsou jedna lepší než druhá a i když občas sklouznou i k hranici trapasu vesměs jsem se smál každý díl od začátku do konce. No uvidíme co nám přinese 10 sezóna snad si zachová svou osobitost a pobaví nás . ()

Waspik

Červený trpaslík je podle mě jeden z nejlepších seriálů na světě, jediný seriál který je lepší jsou Simpsonovi. Jsou tu samé skvělé hlášky, vtipy a narážky. Výborné postavy s vtipnými dialogy. Akorát mě zklamaly poslední dvě nové série IX. a X., ale přesto si Red Dwarf zaslouží těch 5 hvězdiček a u mě 95%. ()

Jerkie

Stačilo vidět jeden díl, aby mi bylo jasné, že se chci koukat dál a dál a dál, až mě to pohltilo, vzalo na vesmírnou loď těžařské důlní společnosti Červený trpaslík a strávila tam několik velmi příjemných hodin. Každá postava má svoje místo, svůj úkol. Scénáře jsou hezky barvité a moc vtipné. Na co tu mluvit o kráse už tak jasného přepychu? Stačí se kouknout a posuďte sami.. Myslím, že zklamáni opravdu nebudete. ()

JBpivosaj

Viděl jsem všechny díly, bavilo mě to. Ted když to vidim, nevydržím se koukat a přepínám... Asi prostě stačí jednou a dost..nebo ,že bych nějak duševně vyzrál ? To asi ne když pořád miluju South park.. ()

DonTettino

I keď som sa seriálu dlho vyhýbal napriek odporúčaniam známych, skúsil som prvú sériu a bola to láska na prvý pohľad. Samotná idea seriálu ma úplne nadchla a porcia elegantného britského humoru bola obrovská, seriál som si okamžite zamiloval. Vždy ma bralo cestovanie v čase, rôzne vesmírne záhady a Red Dwarf ich všetky obsiahol a pridal k nim veľkú porciu vtipu. Každá jedna postava bola dokonalá. Trochu som sa zdesil pri 9 sérií, pretože som nevedel či sa mi páči, alebo ju preklínam, ale keďže som sa pri nej bavil rovnako skvele ako pri ostatných, nemám námietky. Perfektné postavy, skvelý humor, pre mňa príjemné prostredie, skrátka seriál, ktorý si zaslúži 100%. ()

Pradler

Tento serál mě opravdu dokáže pobavit. To prostředí v něm a atmosféra mě asi nikdy neomrzí. Všem co ještě neviděli, doporučuji. ()

beaverkiller

Asi jediný britský seriál, který sem kdy shlédl celý. Hlášky se staly za ty roky legendárními a seriál je sám o sobě naprosto skvělý. Navíc jako jeden z mála má dokonalý český dabing, který hladce překoná originál. Ani po letech neomrzí a nejnovější díly (10 série), natočené s velkým odstupem, pořád dokáží pobavit. Hlavně nekoukat na Zpátky na Zemi. Není to takový ten seriál, který se líbí všem, dnešní mládeži asi nic neřekne... Humor bych neřadil mezi suchý, ale jinak se nedivím, že někdo se jménem Nancy ho nechápe. ()

Ragnar

Kdo neviděl, jako by nežil. Dvaapadesát dílů nejčistšího britského suchého humoru. Geniální, vtipné, občas až tragikomické situace třech mužů a androida, navěky odsouzených brázdit vesmír. Seriál beroucí si na paškál prakticky vše od mužského ega ("Nejoblíbenější činnosti byly ty, jimž se oddávali muži o samotě: golf, rybolov a opájení se svou výjmečností"), přes "psychologii" ("Je to přímo peklo, je to odporná páchnoucí díra plná hniloby!" "Rimmere, je to tvoje duše..."), po historické události a osobnosti ("...být jedním z Napoleonových maršálů. Kráčel bych Evropou s jedním z největších vojevůdců všech dob a kosil bych Belgičany! Nádhera!"), včetně otázek víry, filozofie a války. Vše je ale podáno stylově, vkusně a s humornou nadsázkou. Opravdu, podle mého není, nebyl a nikdy nebude sitcom natolik vtipný, trefný a nadčasový, jakým je Trpaslík. ()

FanOfMovies

Od první série po desátou sérii se musím neustále smát. Jeden z nejlepších sitcomů na světě, ba možná ten nejlepší. Nevím, co víc napsat, tento seriál je prostě best!!! ()

jericho001

K tomuhle seriálu nemám slov.Perfektní sitcom jak má být,hlášky jsou perfektní akorát ty triky jsou trochu úsměvné.Ale jinak je to kult jak hrom a nikdy si ho nenechám ujít když ho vysílají v televizi. ()

OneFlew

Kultovní seriál o zbylé posádce vesmírné lodi Červený trpaslík ve složení: Rimmer (arogantní hologram), Dave (flákač), Kocour (narcis) a Kryton (robot), kteří se snaží dostat domů a cestou je potkávají zajímavá dobrodružství. Musíte vidět!!!! ()

Monkey_Bear

Absolutní vrchol mezi sitcomy, který musím komplet celý shlédnout každý rok, znám už téměř slovo od slova a přesto se vždy náramně bavím! Tančím jako Cat a salutuji jako Rimmer! Bonus pro ty fans, kteří znají Red Dwarf z hrozného českého dabingu: Lidi, vzpamatujte se!! Anglicky dnes umí každý, a i kdyby ne, existují české titulky!!! Přicházíte o spousty a spousty geniálních vtípků, které se prostě do češtiny přeložit NEDAJÍ, o masakr Listerův akcent, protože Listy mluví jak PRASE, mluvíte o Crytenovi jako o "Krytonovi" a nevíte, že Listerovi říká "Mister Lister sir", což v české verzi nezní vůbec tak, jak má, a vlastně skoro NIC nezní v češtině tak, jak má a to je ŠKODAAAAA!!!! Nevíte, jak charizmatický hlas má Holly a přicházíte o parádní fistuli Crytena. A přestože pan Vladyka jako Cat ještě jakž takž obstál, Dannymu John-Julesovi prostě nesahá ani po kotníky! Kdo viděl první originál british verzi, tak z té české BLIJE, a kdo viděl jako první verzi česky nadabovanou, tak postupně (neochotně a zdrženlivě) uznává, že na originál to prostě NEMÁ! Do prčic, je to britský sitcom, tak proč by měla posádka mluvit česky, hmm?? ()

Necrophobic

Nevím proč ,ale Červený trpaslík mě nikdy nepohltil. Zkusil jsem asi 5 dílů a skoro jsem se nezasmál. Asi jsem se trefil do slabých dílů,protože jsem přesvědčen o kvalitě tohoto seriálu.Nicméně pro mě jasná jednička jsou Black books,ale v originálním znění s titulkama ,český dabing v některých případech humor zazdil. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019