Sopranovci

• Česko Rodina Sopránů (viac)
USA, (1999–2007), 78 h 30 min (Minutáž: 43–72 min)

Tvorcovia:

David Chase

James Gandolfini, Lorraine Bracco, Edie Falco, Michael Imperioli, Dominic Chianese, Steven Van Zandt, Tony Sirico, Robert Iler, Jamie-Lynn Sigler (viac)

Jeden z najpopulárnejších seriálov vôbec nezískal päť Zlatých glóbusov len tak pre nič za nič. Zoznámte sa s Tonym Sopranom, priemerným biznismenom v najlepších rokoch. Aj s jeho poslušnou ženou a so synom, ktorý už zďaleka tak poslušný nie je. A tiež s psychiatričkou, ktorej Tony zveruje všetky svoje tajomstvá okrem jediného: že je šéfom mafie... (HBO Max)

Angelo987

Najlepsi serial z mafianskeho prostredia, aky som kedy videl, ani jedna cast nebola nudna, alebo nezazivna. Ten kto ma rad filmy o zivote mafie a ich biznisu, tak sa mu serial urcite zapaci a hlavne hlavny hrdina Tony Soprano, ktoreho stvarnil James Galdolfini a podla mna mu sadla tato postava ako sita na mieru, lebo to zahral dokonale, ale samozrejme aj ostatny herci, ci menej znami, alebo viac znamy ako Ben Kingsley, alebo Robert Loggia, znamy najma vdaka Scarface. ()

Z0ltar

jeden z mala serialu, kde mi zadna z postav neleze krkem. do zanru bych pridal jeste komedie, protoze u nekterych scen jsem se chlamal jak nikdy. jo a Lorraine Bracco je tu neskutecne sexy ()

VLADEK

Dlouho jsem si seriál nechával na seznamu, a teď pozvolným tempem začínám. /Březen 2016 - 1. sezóna - 80%, na rozjezd velmi dobré, postavy živé, budeme pokračovat/ Duben 2016 - 2. sezóna - 70%, o dost slabší a kdyby tady někteří nepěli ty superlativy na seriál, tak bych možná u této sezóny i skončil./ Červen 2016 - 3. sezóna - 80% - stále čekám na to, proč bych měl dát plných 5 hvězdiček a pak je tu velký problém s historickými souvislostmi - jakože "normální" mafiánští američní Sopránovi pronesou jen dvě věty (jen tak mimochodem) o 11.9.2001? /Srpen 2016 - 4. sezóna - 70% - velmi nevyrovnané epizody, často velmi banální zápletky. Ale jinak Edie Falco, James Gandolfini a ostatní hrají parádně. Konečně si Tony pořídil pořádnou plasmovku./Update 2019 - po letech se vracím k pokračování a 5.sezóna se nevymyká z té předchozí - 70% /Update leden 2021 - tak jsem to postupně dorazil. Rozhodně nejslabší sezóna, nevěrohodný vývoj v rodině. - 60% ()

RF

Čtyři série jsem úplně zhltal, vážně mě bavily charaktery postav a i Tony mi přišel jako v pohodě chlápek. Potom pauza a teď jsem se začal dívat na pátou sérii a Tony Soprano mě leze neskutečně na nervy, všechny jeho gesta, povaha. Nevím čím to je, ale vlastně to beru jako kladnou věc, protože si myslím, že nějak tak Tonyho tvůrci vykreslit chtěli. Plus další důležitá věc. Na to kolik se v seriálu objeví postav, tak mi žádná seriál vyloženě nekazí, což se nedá říct o novějších, hlavně amerických seriálech. To je spojené především tím, že vše do sebe smysluplně zapadá a dává logiku, jak vztahy tak chování postav v nejrůznějších situacích. 9.7.2017 / Musím říct, že ke konci mě seriál moc nebavil a chtěl jsem se na něj dodívat co nejdřív, abych si to mohl odškrtnout. Z většiny postav pro mě vymizelo kouzlo, kterým mě na začátku tak zaujaly. Scény a zápletky se do nekonečna opakovaly a od závěrečných dílu jsem čekal nějaké rozuzlení, když už byl seriál tak dlouhý. Za mě mohlo být o dvě série míň a nic by se nestalo, a proto z těchto důvodů snižuji na 4*. ()

jackalsc

Já osobně miluju tu pravou mafiánskou tématiku ještě z pozůstatku Sicílie, či tu pravou sicilskou. Tento seriál klade důraz na vývoj postav, avšak dělá to tak pozvolným způsobem, že jsem se občas i nudil. Je zde plno prázdných scén, které se daly vyplnit vhodnějším způsobem. Avšak některé epizody jsou více než legendární. ()

Sevin14

Po 1. sérii: Kvalitní seriál, ke kterému se možná jednou vrátím, ale děj je pomalý a necítím tam to pravé napětí, které u takových seriálů vyhledávám. V dalších sériích se to jistě rozjede, ale momentálně hodlám věnovat svůj čas raději jiným serošům. The Wire mě oslovil mnohem víc. ()

Franki69

První díly seriálu šly do světa v roce 1999, stejně jako film s Robertem De Nirem a Billy Crystalem „Přeber si to“. Těžko už někdo rozsoudí, který ze scénáristických týmů přišel jako první s příběhem o mafiánském bossovi, docházejícím potají pravidelně k psychiatrovi, protože omdlívá při atacích paniky. Nicméně seriálová sága mafiánské rodiny Anthonyho Soprana s neuvěřitelným Jamesem Gandolfinim v hlavní roli je strhující podívanou, u které jsem se nenudil ani v jednom z dílů. Ne každá z postav se konce seriálu dožije, každá ve vás ale, pokud se budete dívat, něco zanechá. Scénáristé v tomto díle vystavěli své profesi pomník. Kruci, byla to jízda a jsem rád, že jsem to viděl. Dávám 95%. Doporučuji komentáře Tom Riddle, Dan9K P.S. K tomu konci...Tonyho prostě zhasli, nad tím netřeba nějak složitě bádat... ()

Tinka456

Seriál zobrazuje bossa mafie z New Jersey, Tonyho Soprana a ťažkosti, s ktorými sa stretáva, keď sa snaží vyvažovať rozporuplné potreby, na jednej strane svojej vlastnej rodiny, a na strane druhej kriminálnej organizácii, ktorej velí. James Gandolfini (jedinečný človek), Edie Falco (skvelá mama), Lorraine Bracco, Michael Imperioli, Dominic Chianese (mimochodom skvele spieval), Tony Sirico (jedna z "funny" postáv), a ostatní, všetci svoje role zvládli bravúrne, každá postava ma zaujala, každej som uverila. Myslím, že keď by som danú osobu stretla na ulici, hneď by som si ju priradila k rodine Sopranú :). Pre mňa TOP seriál zo všetkých čo som doposiaľ videla. No najnezabudnuteľnejší moment zo seriálu je pre mňa Anthony Junior po preflákanej noci s oholeným obočím :-D. Celej "šestici" sérii preto plných päť ***** ()

stanlyOu

Množstvo postáv, množstvo humoru, množstvo silných životných situácii a trápení. Mix všetkého čo zažívajú bežní ľudia, až na to že tu ide o mafiu.  Séria 3,4,5  - 10/10 Séria 2,6    -   9/10 Séria 1       -  8/10 ()

Ironhead

Mírně návyková mafiánská telenovela. Bohužel té mafie je tu méně (týká s eprvních sérií), než té telenovely (rodiny, a to ne zrovna té mafiánské). Zachraňuje to obsazení a především titulní "hrdina" James Gandolfini. ()

aciss

Když jsem poprvé dokoukal Kmotra, ptal jsem se sám sebe "Může být o tomto tématu natočeno něco lepšího?" Odpověď přišla se Soprány. Málokdy se stává, že při hodnocení nejsem na rozpacích. U Sopránů je tomu jinak. Tento monument gangsterských příhod patří mezi to nejlepší, co jsem kdy viděl. Dalo to fušku podívat se na všechny díly, trvalo mi to skoro půl roku, ale ani jedné 50 (50!) minutovky nelituji. Sopráni se ukázaly jako jediný vážný seriál, který ani v pozdějších sériích nestrácí glanc a sílu. Z počátku jsem byl na rozpacích, když jsem všude četl, jak je to seriál plný černého humoru - já ho nikde neviděl. Viděl jsem jenom spoustu lidských dramat, které stálo za to vidět. Rozpaky přešly a já se zcela ponořil do tohoto mafiánského velkodíla. Doporučuji každému. 5 HVĚZDIČEK BEZ DEBAT ***** ()

e-pilot odpad!

Fakt vůbec netuším, co na tomto škváru někoho přitahuje. Gangster, který má psychické potíže a dokonce si je léčí, snad přeci ani nemůže být mafián. ()

Bodega_Bay

Skvělý seriál, kde není malých rolí. Chvíli Tonyho nesnášíte, chvíli ho milujete, potom zase litujete...nemá to lehké, mafián jeden. Edie Falco jako manželka podává bezkonkurenční výkon..a ten závěr....možná i díky němu jde seriál na 5 hvězdiček. Já celou dobu na Tonyho děti koukala jako na něco bokem, co občas vyplní scénu, nijak jsem s nimi nepočítala....až poslední sérii jsem začínala chápat a ve finále mi docvaklo: vždyť ono to dává smysl už od začátku..nic není jen tak, ani jedna hádka není bez důvodu, vše mají tvůrci spočítáno...a pak vám dojde, že jiný ani konec nemohl být. Nikdo se nepolepšil, všichni zůstali v husté pavučině rodiny. Buďte všímaví a všímejte si drobností, které se jakoby bezdůvodně zjeví v různých sériích, v různých epizodách...protože ten samý detail na vás vyskočí v okamžik zlomu a pak je vše jasné..Cvak. Jo a krom toho všeho jsou Sopránovci mimořádně vtipní :-) ()

Shaman::..

Zbytečné hovořit, to se musí vidět. Po roce a půl se mi podařilo dokoukat všech šest sérií a musím souhlasit hlavně s zdejším názorem "komplexnosti". Problém seriálů obecně je, že přeženou počet sérií a postupem času jejich kvalita tak povadá. U Sopránů nikoliv. To co je pro stříbrné plátno (nikoli však podobností) Kmotr, to je The Sopranos pro televizní obrazovku. ()

Thug_Leo

Shlédnuty 4 série,zatím.. abych se neopakoval nebudu papouškovat ostatní, ale všimly jste si že se v serialu pořád něco žere? Edit: posledni dil me velice zklamal, zejména pak konec. Clovek shledne 86hodin serialu a ani mu nedopreji konec? Nejake radoby inteligentni reakce typu "domysly si sam" jsou iracionalni. Sopranos jsem shlednul za cca 3 tydny a tajne jsem doufal jako maly kluk ze nastane nejaka akce. Jedna kulka, hodina kecu a neuzavreny zaver me nedaji spat. ()

cajda77

Starší seriál z mafiánského prostředí z produkce HBO. Tony Soprano, boss, musí řešit spoustu problémů s vedením organizace, rodinné problémy, nikdo již nechápe Omertu...časy v organizaci se mění...a navíc trpí záchvaty úzkosti. Po třech dílech poměrně slušné, uvidíme jak bude pokračovat ... ADD: Po dalších dílech již příliš nezaujalo .. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young

19.10.2023

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

01.09.2022

Režisér Miguel Sapochnik, mimo jiné tvůrce nejlépe hodnocených epizod Hry o trůny, se původně do světa Západozemí vracet nechtěl. Museli ho nakonec přemlouvat scenárista Ryan Condal a autor předlohy… (viac)

Zemřel Peter Bogdanovich

Zemřel Peter Bogdanovich

06.01.2022

V prvních dnech nového roku přichází smutná zpráva pro celý svět filmu. Ve věku 82 let zemřel americký režisér, scenárista, herec, producent, filmový kritik, historik a v prvé řadě cinefil, Peter… (viac)

Sylvester Stallone míří do televize

Sylvester Stallone míří do televize

07.12.2021

Herec Sylvester Stallone, jehož Rocky v roce 1976 vyhrál Oscara, a který má za sebou role v komiksových blockbusterech Strážci Galaxie Vol. 2 a Sebevražedný oddíl a čerstvě dotočil i čtvrté… (viac)