Sopranovci - Série 6

(séria)
USA, (2006–2007), 19 h 2 min (Minutáž: 48–60 min)

Tvorcovia:

David Chase

Mike Pniewski, James Gandolfini, Lorraine Bracco, Edie Falco, Michael Imperioli, Dominic Chianese, Steven Van Zandt, Tony Sirico, Robert Iler (viac)

Blazkowicz

Stokrát omílané rodinné problémy už mě fakt nebavily. A.J. jako emocionální troska je úplně zbytečná postava. Tony vraždí skoro každého na potkání, včetně rodinných příslušníků, to taky není zrovna zábava. Žádné vzrušení na mě nečekalo ani na konci, kdy se do sebe "jakože" pustili Tony s Philem. Scéna, kdy se Patsy nedokáže trefit do chlapa z pár metrů mě už fakt odrovnala. Úplný konec v restauraci na jednu stranu chápu, ale kdyby to tam bylo, tak bych se nezlobil. 3* ()

Oralfabet

Poslední série je stále vynikající, ale taky byla celkem vyčerpávající. Jednak je skoro dvakrát delší, než ty předchozí a navíc je ke konci čím dál tím bezútěšnější a beznadějnější, což ale funguje perfektně - v tomhle seriálu prostě na nikoho happy end nečeká. Finální epizoda mi přišla trochu nezáživná, ale useknutá závěrečná scéna je dokonalá. Stejně jako celá tahle série a vlastně celý seriál ukazuje cenu, kterou Tony (a všichni ostatní) musí platit za způsob života, který vedou - nikdy se nemůžou cítit zcela v bezpečí, ani při poklidné večeři s rodinou, vždy se musí ohlížet přes rameno. Protože v kteroukoli chvíli může někdo přijít a bez sebemenšího zaváhání stisknout spoušť. Jestli k tomu v závěrečné scéně opravdu došlo či ne, na tom nezáleží... Důležité je to vědomí, že žádný lepší konec na Tonyho nečeká. 9/10 ()