Morbius

• USA Morbius (viac)

Oscarový Jared Leto sa predstaví v novej marvelovke ako geniálny vedec Michael Morbius, ktorý trpí zriedkavou chorobou krvi. Keď sa zdá, že na ňu konečne našiel liek, začnú sa prejavovať jeho vedľajšie účinky... (Itafilm)

Jaro.Krafcik

Pôjdem proti prúdu. Kašlať na zlé hodnotenia a percentá. Všimol som si že padli nejaké 4ky a dokonca aj plný počet. Odpady a slabšie hodnotenia sú prehnané. Nová marvelovka sa vydarila. Nie takým spôsobom ako napríklad prvý venom ale film bavil. Dosť temný a akčné pasáže slowmotion sa mi páčili. Trochu ten záver pokazil dojem ale to nevadí. Upíri má bavili odjakživa. Aj ten Česky dabing bol vydarený. Odchádzame z kina spokojní. 4* ()

blackJag

Sony buduje svůj separátní komiksový vesmír velice konzistentním způsobem, zásadně nic neriskuje, nikde netlačí na pilu, nesolí, nemastí, skálopevně trvá na absolutní tvůrčí dietě... Není to úplný kanál, není to nic, za co by po vás měla jít liga vševědoucích kritiků, ale je to škoda, to každopádně. Venom je super symbiont (aspoň to), ale není tu, Morbius je upír (co velice s tím?) a stejně je ho tu málo. Film o něm je tak průměrný origin, nenabízí nic nového, je sestříhaný tak, že jednotlivé scény se dokážou navzájem ignorovat nebo dokonce popírat a tam kde mohl zazářit, v hororovém stylu, tam selhává úplně. Za sebe sice nemůžu říct, že by mě film nějak otrávil, na druhou stranu to může být tím, že jsem absolutně nic nečekal. Dá se předpokládat, že se na toto poženou davy? 50% ()

LizianShaw

Film pro mě neměl chybu. Možná ta druhá potitulková scéna se snažila kopírovat nástup Avengers, vše co předchází předtím je perfektní. Asi nejvíc mě zaujala ta serióznost, kdy po celý screen time, nejsou nějaké stupidní vtipy, které kazí atmosféru. Je to o upírovi, který se snaží vyléčit, takže jsem rád, že nám necpali nějakou dětinskost. Akce je fantastická, Ty rozmazané cákance mě zaujaly více, než mnozí jiní speedsteři. Zbývá pochválit asi jen obsazení - Jared Leto a Matt Smith (!!) podávají znamenité výkony (obzvlášť Smithovo tanec byl freaky). Naštval mě pouze fakt, že ikdyž byl film v kinech asi jen 20 dní, tak dnes najít promítání v Brně je téměř nemožné. A dávat film od 12 let v deset večer mě taky moc nenadchlo. ()

dragon94

Po recenzích jsem čekal, že to bude skutečně hrůza, ale nakonec jsem mile překvapen. Morbius je velice solidní, akční, komiksový výplach, který si nehraje na nic víc než je, a funguje mnohem lépe než první dva Venomové. Navíc efekty echolokace jsou naprosto famózní. Velmi slušné 3* 65% ()

drackula

Toto bolo strašne zlé. Niekedy som mal pocit, že som sa vrátil o 30 rokov. Či už kvôli efektom, alebo spôsobu akým sa pracovalo s komiksovými filmami. Naozaj strata času. 40% ()

JohnSmith

Uznávám, že jsem čekal víc, ale nebylo to zas tak strašný, jak tu někteří píšou. Je to krátké, má to spád a nenudí to, i když akce není zrovna moc. Té bych určitě přidal. Vizuálně se mi to též líbilo. Problém je možná trochu v Letovi, ale určitě ve Smithovi, který je jako padouch sice slizký, ale charizma na bodu nula. ()

Ementaler86

Podle všech těch memísků jsem očekával, že to bude vtipně zábavná sračka, ale nakonec se z toho vyklubala jenom sračka. Jediné čeho jsem se po čas sledování této nic neříkající ultrakundoviny bál, byla každá další minuta ubíhající na časové ose. Až na dvě celkem úsměvné scény zde není nic, u čeho bych mohl říct, že jsem cítil alespoň náznak pocitu, že se bavím. ()

blackkocour

Ano, ano, jak jsme všichni očekáváli, v napětí, v upocenosti, a nevytřenou prdelí, Morbius je opravdu velký adept na nejlepší komiksový film roku.. možná tak na spláchnutí do hajzlu. Černá stolice aka Venom, mi tu po minulém dvojitém řádění, společně s krvavým průjmem, obdařil víc než jednu ušpiněnou mísu. Zatímco Žervé té krve měl až na rozdávání. Žervé Leto si zahrál na Drákulu, Edwarda a Badmana zároveň, nebo ještě v odhlehčeném slova smyslu, pro ty mentálně zaostalé, zahrál si na Robertka Patizóna. Každý nadčlověk, co dokáže fixnout kyslíkový inhalátor jen pružinkou od pera, je předurčen stát se geniálním padoušskym Sithem, kterého by New York neměl už tři prdele, ale to má na starost zase Spajdy, po kterém není ani pavučinka, ale všechny asi vymřeli v No Way Home. Morbidní Blius, je lajcky definován jako hlubokomyšlenářský (čti, pro děcka), blockbuster, co svou genialitou po zakončení neuvěříte, že se nedá už po sto padesáté natočit, ta samá paradajka, která pořád jen hnije a hnije, ale stejně jí někdo s jiskrou v oku připraví jako salát Krypléze. Cení se tu aspoň koule celému Sony, že svým špatným filmům, dokážou dát takový ten nádech jarního vánku, aby se pak později zjistilo, že to smrdí možná tak jako vlhká kunda. A taky, že se Žerárd docela svižně houpe, jako šimpanz v laboratoři. Tak si nezapomeňte k filmu přibalit česnekové brambůrky, svěcenou vodu na spláchnutí a na krk kříž, místo 3D brýlí, aby Vás taky Lato, nezblajznul jako Plato malin. ()

Dakken

Bože, tak toto je hanba na 3 zimy.😀Že nemali štipku sebareflexie a vypustili von takúto sračku. Vyhýbal som sa netopierovi kvôli hodnoteniu až do dnes a kľudne som sa jej mohol aj vyhýbať ďalej. Otras! 😀 ()

Fox85

Vezmeme kostru příběhu z Venoma a bouchneme to na dalšího padoucha a zkusíme z něj udělat sympatickou postavu. A ejhle oni nám to znova nežerou. Kde se asi stala chyba.... ()

kenkaku

Leta rád nemám a myšlenku narvat upíra do světa Marvelu nemám rád taky. Takže už od začátku jsem měl na doktora Moribunduse pifku. No a když po 20ti minutách povinné úvodní nudy (“kde se vzal, tu se vzal” proběhnout prostě muselo) nastupuje první akce v duchu PG-13, sterilní hovno spadne na větrák. Ano… následuje podívaná pro děti jako udělali z Venoma. (SONY se prostě ani do třetice neprobralo). Upírek tedy drásá krčíky drápkama bez jediné kapky krve. No hnus velenosti. Zlatý Underworld. To co následuje je čistokrevně čitelná nuda. Jestli za celý film proběhnou 3 větší dynamičtější scény, je to moc. Zbytek bádáme a konverzujeme. Samozřejmě, zde také probíhá náznak integrace do “Soní verze MCU” (odkazuje se na co jiného než Venoma) a dost debilně (jak by mohl upírek vědět Venomovu hlášku?), což jen potvrzuje zoufalost, jak moc tu tvorbu universa SONY nedává. Pozn.: za vrchol trapnosti (který stál film hvězdičku) považuji opětovný pokus procpat se do MCU tak debilním způsobem, že to nemá obdoby (jako ten obleček si přenesl s sebou jak? Že se jsem si ho v té base nevšiml a pochybuju že měl i tady zdroje na to, aby si ho postavil). ()

Maynard.

No, tak tohle bych velmi připodobnil k tomu béčkovýmu Venomovi. Je to v podstatě uplně stejnej druh filmu a stejjnej druh zábavy... S tím, že Jarad Leto je vopravdickej herec a ne jen nějaká figurka. Příběh čitelnej až jednoduchej. Má to v sobě taky přízvisko "horor", ale oproti novýmu Dr.Strangeovi je to slaboučkej odvar. Přesně víš kdy se lekneš, přesně víš, kdo je hlavní padouch. Je to prostě čitelný. Jo a mám trošku strach, že se to taky proplete se Spiermanem, což bych si teda nepřál (stejně tak jako u Venoma). Tyhle dvě béčka ať se pěkně proplejtaj pralesní ligou, ne extraliggu to nebude :o) ()

sedm.1

Marvel mě od Endgame každým svým následujícím počinem utvrzuje v dojmu, že Endgame nebyl jen koncem třetí fáze, ale nejspíš i koncem mého nadstandartního zájmu a spokojenosti ve spojitosti se světem superhrdinů z této komiksové ,,stáje,,. Marvel pro mě v tuto chvíli prostě tápe, jeho nové postavy mě ani zdaleka nebaví tak, jako tomu bylo za časů Avengers, no a asi stejně jako pro ostatní, právě Morbius je tím posledním zdvihlým varovným ukazováčkem, že takto tedy rozhodně ne. Jako ono asi takhle, ona sama o sobě postava Morbiuse není podle mě úplně splněným vlhkým snem příznivců komiksů, respektive mi prostě do celého toho již zavedeného světa vůbec nezapadá a v podstatě mě ani moc nebaví. Celý tento film je každopádně ve většině ohledech prostě béčkovou záležitostí, hlavně tedy co se zápletky týče, to je jednoznačně doposud největší marvelovský průser s hodně velkým náskokem, a trestuhodně tu pak zaostávají i veškeré efekty, a to ať už se jedná o souboje, či těch něco málo demolicí, vše působí strašně nepřesvědčivě, nepřehledně, ale především nudně. Veškeré postavy tu jinak působí bohužel také poměrně dost nezajímavě a nevýrazně, a ani herecky to není žádná palba, i když oni za to tentokrát asi až zas tak moc nemůžou. Hororové prvky pak nechci snad ani komentovat, to je fakt až na úrovni slabšího průměru, emoce, či napětí se tu nevyskytují pro jistotu vůbec, a tak v podstatě jediné, co snese alespoň nějaké pozitivní hodnocení, je atmosféra, ale to je na takovýto typ filmu vážně málo. Tudíž, stejně jako pro většinu ostatních, i pro mě představuje Morbius poměrně velké zklamání, je to podobná pytlovina jako Venom a opakuji, pokud bude Marvel pokračovat tímto směrem a touto kvalitou, tak s tímto přístupem, kamarádi už moc dlouho nebudem. ()

sQelle

Já vlastně nevím pro koho ten film je. Pro děti je to moc temné, naopak pro dospělé je to málo drsné. Pro fanoušky Morbia je to flusnutí do ksichtu a pro ty, co ho neznají je ukázán jako nejnudnějši antihrdina vůbec. Je to hrozná nuda, kde finálová scéna je tak splatná, že jí tvůrci neschovali jenom do tmy, jako většina ostatních, ale radši to překryli i hejnem netopýrů, potitulkové scény jsou jen výsměch traileru. Jared by to i uhrál, jenže to by mu někdo musel říct, co hrát má. Takže jediné na čem stojí Venom, což je Hardy, tak tady to není nic. ()

iXtr3m3

WTF? Čakal som prúser, ale že až taký? To v Sony už tím ľuďom naozaj hrabe? Či zámerne zabíjajú svoj beznádejný pokus a komixový vesmír? Jareda ľutujem, lebo si v poslednej dobe vyberá úbohé projekty, na ktoré je jeho talentu škoda, ale tak čo už. Tyrese Gibson sa tu mihnul ako blbec, ktorý vyšetruje a zároveň nič nevyšetruje, v podstate chodí len tak okolo. Matt Smith už hral v lepších snímkoch, Adria Arjona je síce sexi, ale na to, že mala byť inteligentná doktorka, tak sa správala tupo ako krava. Jared Harris asi nemal čo na práci a tak si deň odskočil na natáčanie jeho dvoch-troch scén? A Michael Keaton? WTF? To si myslia, že nadviažu na výborného prvého Spidermana s Hollandom? Mimochodom, aby som len nekritizoval, tak triky po remeselnej stránke celkom ušli, problém však bol v tom, že nevysvetlili nič z pozadia, ako prišiel Morbius k superschopnostiam ála lietanie, supersila, kedy sa prebúra cez metre betónu a zeme a už vôbec som nechápal tie "vlny" okolo neho. Kým šlo o echolokáciu, tak bolo jasné, že ide o zvukové vlny, ale tie ostatné, kedy sa ako keby rozmazával v priestore? Tiež variácia na zvukové vlny? Ak áno, ako mu pomohli v lietaní? Či videl gravitačné vlny? Nechápem, rozdiel medzi umelou krvou a skutočnou krvou a kopu kopu ďalšieho. V podstate film plný nelogických hlúpostí aj napriek tomu, že by človek pri komixe mal byť viac otvorený všetkému. Myslel som, že Venom 2 bol hrozný, ale toto bola už fakt rana pod pás. Pôvodne som chcel dať dve hviezdy, ale nakoľko som ich dal Venomovi, tak žiaľ musím ísť nižšie. ()

KoRner

Dej by mi tak nevadil, ale tie ploché postavy sú akoby z komixovych adaptácií z konca 90-tych rokov. Predlohu som nečítal, ale nerátam s tým, že by príbeh o nejakom Tarabasovi bol na strankach časopisu o niečo lepší. Nie je to napínavé, strašidelné, ani vtipné a preto nemá čím zaujať. ()

JamesSi

"Je čas morbovat" řekl poklidně Jared Leto - "herec" dle stanislavské metody a vůdce podivné harem-like sekty. A opravdu - byl čas morbovat. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny