Dark Light

Annie (Jessica Madsen) sa s dcérou Emily (Opal Littleton) presťahovali do domu, kde pred rokmi Annie bývala. V tom dome sú len oni dve a len občas ich príde navštíviť ex manžel Paul (Ed Brody). V kukuričnom poli Annie spozoruje svetlá a od tej chvíle sa v dome i mimo neho, začnú diať nevysvetliteľné javy. Annie sa necíti bezpečne a privolaná policajtka jej ale neverí. Všetko sa to vyostrí zmiznutím Emily a vsetci sú presvedčení o tom, že za jej zmiznutím je práve Annie. (Astaroth12)

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo ▐ Ajaj nakoniec len naivné béčko. Kde sa to všetko naokolo dosť miesi, bije, lepšie chvíľky sa stretavajú s takými tými nevyhnutne hlúpymi, ktoré dosť podrážajú nohy. Aký taký potenciál ostal dosť uležaný pri zemi. Vysávači duší boli ďaleko efektívnejší / účelovejší u Doktora spánka. /40%/ ()

LIVINGDEAD odpad!

Člověk v overalu, na hlavě nalepenou baterku a máme monstrum z jiného světa. NUDA...💩💩💩💩💩OBSAH: Na farmě žije žena s dcerou. Jakmile v poli uvidí podivné světlo, poté se v jejich domě začnou dít zvláštní události a její dcera zmizí. Policie však nevěří, že dívka byla unesena něčím z jiného světa a zatkne zoufalou matku. Žena ale uteče z vazby, aby zjistila, co se stalo, a tak našla svoji dceru. ()

tron

Mám rád poľnohospodárske horory, odohrávajúce sa v tomu odpovedajúcom prostredí. Letné horúce dni, sparné a dusné hlboké noci, rozľahlé polia s úžitkovými rastlinami, traktory, zablatené džípy, dobytok, kone, lesy, občas zaspaté mestečko a odľahlé usadlosti, farmy a statky, na ktorých hospodári rodina. Takže ak sa aj vám páčia horory ako Kukuričné deti, Prekliatie domu slnečníc, Jeepers Creepers, Dark Night of the Scarecrow, Husk, Hnev duší, Tiché miesto, In the Tall Grass alebo Nočné mory z temnôt, prídete si na svoje. Dark Light je možno až prekvapivo dobrý horor. Nie je to nejaká extra zaručená, stopercentná kvalita, to azda nie. Ale vo všeobecnosti tomu ťažko niečo vyčítať, snáď až na niektoré klišé postavy (policajtka). Kasting sympatický, výprava super, niektoré scény viac než len v pohode a najviac ma potešili skvele nadizajnované ústredné „baterkové“ monštrá. Keď sa s týmto nápadom došlo do štúdia, producenti asi nechápavo otáčali oči dohora, ale v konečnom výsledku je bizarný nápad spracovaný výborne a keď sa príšery naplno ukáže na scénu v celej svojej kráse, musel som s uznanlivým prikyvovaním hlavy uznať, že vyzerajú fakt strašne. Teda super. Proste strašne a super zároveň. Viete, ako to myslím. ()

Eliott

Opět průměrný film. Často je vidět jak malý měl film rozpočet a nebo to jen odflákli, ale i tak bych to viděl minimálně na 50% ()

darkrobyk

Dům uprostřed kukuřičného pole, toť vděčný motiv pro bubufilmy. Annie je psychicky nevyrovnaná matka, která má po rozvodu a s dcerou Emily se hodlá ubytovat v domě, kde sama prožila dětství. Jenže zde ve stínu žijí ještě jiné bytosti. Nejsou z jiného světa, jak hloupě tvrdí obsah, nýbrž jde údajně o pradávné humanoidy, kteří měli dávno vyhynout a mají cosi společného s dinosaury. Když unesou Emily, je matka zatčena a obviněna z vraždy. Naštěstí se jí podaří uniknout, ale nikoliv z vazby, nýbrž kvůli náhodě, když je převážena do jiné věznice. Postupně se do případu vloží odporník na konspirační teorie Walter Simms a svůj part si odehraje rovněž místní šerifka Dickersonová, jejíž osud si zaslouží samostatnou hvězdičku. Poslední čtvrtina se promění v napínavý boj o život, což kvituji. Annie sice byla po většinu času na zabití, neb která matka by si v noci hrála s malou dcerou na babu v kukuřičném poli, ale nakonec vše směřovala ke zdárnému konci. Příjemná oddechovka bez větších ambicí. ()

misterz

Tak vážne neviem. Už som asi týchto béčko-céčkových hororov asi presýtený. Všetko na jedno brdo - príbehovo nezaujímavé, nudné a hororové prvky založené prevažne na lakačkách. A tie jašterice vyzerali ako gumové panáky s digitálne upravenou papuľou. Na hranici odpadu. 30/100 ()

mzss1

(70%) Od Dark Light jsem nic extra nečekal, ale dostal jsem o něco víc. Co si budeme povídat, svým způsobem je to taková sci-fi blbina – nic nového, ale zábava to pro mě byla od začátku do konce. Ještě tak z úvodu, taková 1/3 snímku byla taková zvláštní, několik časových linií se prolínalo, rozhodně jsem se v tom poté orientoval, ale bylo to zde zbytečně vsunuté. Hlavní hrdinka filmu mě ale bavila, stejně tak jako její dcerka. Trochu mi vadila role šerifky, která mi zde moc neseděla, ale co. Mimozemšťani mi přišly skvěle vymyšlené. Dost mi připomínaly mozkomory ze světa Harryho Pottera. Akorát zde místo duše vysávali energii. Stejně tak jak píše uživatel VEGETOL, tak ta technická stránka byla na béčko téměř dokonalá. Bavil mě i konec filmu, který tempo neztratil. Má to poměrně krátkou stopáž, stále se tu něco děje, tak proč být v hodnocení kritický. Má to teda jak už tu někteří píší pár nelogických děr, moc jsem jich nenašel, ale jsou tu, především jedna je docela zásadní, ale čert to vem. Hudba byla též dobrá. Dokonce si myslím, že bych si to někdy i podruhé pustil, proto dávám tu nejslabší, ale zaslouženou 4 hvězdu. Hlavně veškeré scény s mimozemšťany jsou skvělé, dokonce i pěkně ozvučené. Víc to okecávat nebudu, nadprůměr je to v každém případě. ()

kingik

Humanoid z Tbilisi. Odlehlá farma, kterou lemuje kukuřičné pole, je dějištěm příspěvku nízkorozpočtového filmaře Padraiga Reynoldse. Tohle místo si za svoje vybralo jakési podivné stvoření, které má spadeno na děti, z nichž pro sebe vysává životadárnou energii. Sympatická mladá mamina Annie (Jessica Madsen) má jedno takové menší dítko, holčičku Emily (Opal Littleton), která je ideální "potravou" pro záhadný druh tvora. A její únos je na programu dne. Jsem docela rád, že Reynolds se nespokojil s jednoduchým a už notně ohraným nápadem, že půjde o mimozemského tvora, jak by se jistě nabízelo, i vzhledem k danému prostředí. Prostě si dal práci přijít s něčím méně vídaným, do toho přihodil posedlého konspiračního teoretika (Gerald Tyler), nesmlouvavou šerifku (Kristina Clifford) a rozpadlou rodinku, co si dali dostaveníčko v intenzívním a nepolevujícím hororu, který má příjemně sevřenou atmosféru, rukodělnou příšeru a kameramansky a režijně se drží na patřičné úrovni. Režisér zřejmě ani v dalších svých projektech nehoví přebujelému finančnímu rozpočtu, kvalitní recenze sklízí za svůj slasher Open 24 Hours a i tímhle dílkem dokazuje, ze v něm třímá talent. Umí navodit napětí i pěkně vyhrocenou atmosféru, svoji málo známou hereckou osádku umí vést a Jessica Madsen by mohla zaskórovat i u konkurence, herecký talent i její blond zjev z ní dělá křehkou a sympatickou ženštinu, která solidně zapadne do hororové tvorby. Triková část patří k tomu nejslabšímu. Netvor je rozhodně pusobivější, když divák nemá jistotu, z jakého prostoru právě na svoji oběť vyskočí. Až se ukáže v plné kráse, tak už tolik nenadchne. Oproti tomu je zcela zjevné, že při jeho vzniku sehrála podstatnou roli inspirace starými nízkorozpočtovými hororovými "béčký". Diskutabilní je také gore. Největší prostor dostávají krvácející nosy. Ovšem režisérovi se podařilo vyšetřit drobné na havárii vězeňské dodávky a ještě větší pozornost upoutá působivý podzemní komplex, který si tvor vybudoval pro vydržování svých dětských obětí. To působilo originálně. Hlavní devizou zůstává, že tento počin má nepolevující tempo, pořád se něco děje a gruzinský venkov i čaj se tady příliš okatě neprezentuje, ač se štáb do těchto končin za účelem natáčení uchýlil. A místní klima mu svědčí. 10/10 ()

Kudly4

Nemohl jsem se zbavit pocitu, že chvilkami sleduji televizní Horor. Blonďatá prcina Jessica (Leatherface) nehrála špatně, občas dobrá hororová atmosféra a to je asi vše. Teleportující se Alieni se stroboskopem v hlavě nic moc. No, nic moc. (73. hodnocení) ()

SeBig odpad!

Suchej chleba s dávkou plísně navíc. Že je furt baví točit furt ty stejný hovna na stejnej princip furt a furt dokola. ()

honajz

Zas scénář, který by vystačil tak na 40minutový díl nějakého mysteriozního seriálu, takže hlavně v úvodu hromada vaty, a časem přibývající nelogičnosti - třeba když se dostane policie do domu konspirátora, jak se holka dostane domů dřív, než tam přijede policie? A ta tři světla skrývající se v kukuřici, proč nepřišla na pomoc? A kde potvora v širém daleké okolí mohla ukrást tolik dětí, jak se tvrdí? A ta potvora v domě, jak ona telepaticky otevírá dveře a zhasíná světlo? A je teda vidět, nebo není, jak se tvrdí? A ta máma fakt ani jednou neměla strach, že pořád jedná jak naštvaný Rambo při odplatě? A maminka, která v tom domě žila jako malá, si tehdy ničeho nevšimla a ji nikdo neunesl? Divné, ne? Nakonec není ani vysvětlené, jak ty bytosti fungují, na základě čeho, a když mají rády světlo, proč žijí pod zemí atd., atd. A čím, to že děcko za dva dny potvora nevysála, ale dospělé vysaje za pár sekund? Samé otázky. ()

SOLOM.

Tento film jsem nějakou dobu odkládal, protože jsem byl přesvědčený, že zas půjde o nějakou nízkorozpočtovou kravinu točící se okolo mimozemšťanů. Ohlasy na internetu taky nebyli zrovna moc příznivé a přesto jsem byl po jeho skončení docela mile překvapený. Zas až taková hrůza to nebyla a docela jsem se u jeho sledování i bavil. Režisér už nějaké zkušenosti z hororových vod měl, takže nebyl úplný zelenáč a přesně věděl, co má divákům nabídnout. Rozpočet vskutku moc velký nebyl, ale našlo by se tu pár opravdu povedených scén a ani atmosféra nebyla nejhorší.    Začátek lehce navnadí, ale potom se vrátíme zpět v čase, abychom se postupnými krůčky dostali až k samotnému velkému finále. Ústřední dvojice matka a malá dcerka mi tentokrát byla celkem sympatická – hlavně tady nešlo o žádného rozmazleného fracka, ta ženská to taky neměla v životě zrovna jednoduché a já se těšil, jakéže tajemství se skrývá v poli za domem, potažmo jak se později ve filmu dozvíme, přímo pod ním. Je ale pravda, že ty světla v poli si mou důvěru zrovna moc nezískali, stejně jako několik do očí bijících scénáristických kiksů. Naprosto hluché místa však často střídali ty jenž sebou přinesli dobrou atmosféru i trochu toho napětí a zhruba za polovinou začal film gradovat.    Vzhled pradávných humanoidů, kteří vysávali ze svých obětí životní energii, nebyl nikterak okouzlující, ale už jsem viděl i mnohem horší „monstra“. Bylo to něco víc, než jen herec navlečený do kostýmu s halogenkou na čele, jak někteří napříč internetem popisují. Sice by jejich masky nejspíš žádnou cenu nezískaly, ale na to se historie ptát nebude. Svůj účel splnily, navíc tvorové zas až tak často vidět nebyli – nejvíc prostoru dostali až na konci filmu. Spíš mi vadilo, že se o nich nedozvíme skoro nic podstatného. Měli jsme tu jednoho odborníka na tyto tvory, ale ten se před kamerou moc neohřál, stejně tak se nedozvíme nic o jejich hnízdě pod domem, které posloužilo jen k vyvrcholení tohoto příběhu. To si jich vážně hlavní hrdinka nikdy nevšimla v dětství, ani když staré matce pořídili ten výtah? No otazníků tu byla celá řada, na které nikdy nedostaneme odpověď. 50% ()

ARI50

Vetřelec s čelofkou se rozhodl udělat peklo jedné rodině, spíše matce. Sice od první minuty se ve filmu fakt dějí hororové kousky pro kinder vajíčka ve školce, a dospěly jen přihlíží na nepovedený další horor. Příběh by nebyl špatný ale provedení je prostě zle, atmosféra prostě vše. ()

JASON_X

Tak předně tahle Jessica Madsen určitě není ta Madsenova dcera Jessica, o který jsem se dočetl na wiki. Je šeredná jak půlnoc, zatímco Michael bejval hezoun. Leda by to byla kukačka. Takže těšíte-li se na nějakou mladší obdobu hezký Madsenovy ségry Virginie, máte smůlu. Smůlu máte i v tom případě, pokud se těšíte na horror, protože tohle je tři čtvrtiny nuda a čtvrtina komedie (teda asi nechtěná). Nejdřív starej dům ve kterým straší a uvnitř maminka s dcerkou a v noci jsou slyšet zvuky a venku blikají světla a mamince nikdo nevěří, ani poliši, ani bejvalej, takže vy zíváte a nadáváte co jste si to zase pustili za škvár, že takových pseudohorrorů už jste za pár posledních let viděli pár tuctů, no ale pak se na scéně objeví bubáci (snad prej potomci ještěrů skrývající se před lidstvem nebo co) a vy začnete vesele hýkat "ku.va tak tohle je teda fakt hustej bizár!", no a taky že teda je, tohle se teda fakt jen tak nevidí, maník v gumovým skafandru nebo fetišistický kombinéze nebo v čem, plnej xicht zubů a místo čela jeden vobrovskej blikací reflektor, fakt síla. A tyhle komický bestie prej vysávaj z lidí energii, hlavně z dětí. No, mám pocit že nějaká taková věc musela vysát i mozek z hlavy scénáristovi (a rejžovi v jedný osobě). Ale taky je možný, že je to nějaký rafinovaný dada a já to jenom nepochopil. Každopádně kdyby nebyla hlavní herečka tak příšerně hnusná, dám třetí, haluz je to totiž parádní. Zajímavost: Točeno v Gruzii. ()

Morholt

Snažil jsem se řídit vegetolovým doporučením a nepřemýšlet, ale ono to občas prostě nešlo. Postavy se místy chovaly natolik idiotsky, že se to nedalo přehlédnout. Nicméně pozitiva lehce převažují. Film si po celou dobu drží celkem solidní tempo a ačkoliv se člověk nevyhne nechápavému vrtění hlavou, pořád se je na co dívat. Reynoldsovi se podařilo vykouzlit solidní atmosféru, za kterou by leckterá potvora dala kdeco a kladně hodnotím vůbec celkovou technickou stránku věci. Co se monster týče, tak na těch by se dalo zapracovat, ale je nutné si uvědomit, že tvůrci pracovali s omezeným rozpočtem. A podařilo se i obsazení s Jessicou Madsen v hlavní roli. Nic, k čemu bych se vracel, ale za vidění to stojí. 65% ()

oLí

Horor o baterkových mužíčcích, který by dobře zapadl mezi 80´s béčka, kdyby byl v té době natočen a kdyby měl alespoň trochu solidní hudbu. A alespoň slušnou závěrečnou čtvrthodinku. A kdyby neměl ošklivou Jessicu Madsen. Hodně dlouhých nezáživných 80 minut, které se daly přežít jen díky pár napínavým scénám první půle a prostředí osamélého domu uprostřed polí... nedobrých 3.5/10. ()

Astaroth12

Nečakal som od tohoto filmu žiadny zázrak, ale zas ani takú blamáž, akú som dostal. Na filme nebolo nič pozitívne. Po obsahovej stránke je to strašne chaotické, vobec tu nieje upozornene, čo je začiatok, stred či koniec. A tak divák nemá šancu sa z toho vysomáriť. Postavy sa debilnejšie chovať ani nemohli a niektoré sceny boli naozaj celkom mimo a nedávali vobec zmysel. Režisérovi by som doporučil, aby si ten jeho zázrak ešte raz pozrel ako celok a uvedomil by si, že je to riadna sračka. Tie príšerky boli naozaj trápne, nechapem ľudí, čo majú maličký rozpočet, a aj tak sa rozhodnú točiť film o votrelcoch a potom to dopadá, presne takto. Kukuričné pole a podzemne chodby domu, mali akú takú atmosféru, tak slabulinké 2* dám, mám dobrú náladu. ()

vegetol.mp

Ukázkovej příklad filmu, u kterýho nesmí divák myslet. Děr v logice je tu totiž tolik, že se nedají spočítat. Je to ale řemeslně skvěle natočený, má to solidní drajv a pořád se něco děje. Povedenej je i casting a vzhled monster. Upřímně, viděl jsem mraky kinofilmů, který byly natočený hůř než tohle. Pokud chtějí točit druhej díl, jsem pro. ()

Trevor

Film na rozhraní 2 a 3*, ktorý je na čsfd výnimočne dobre vystihnutý aj prercentuálnym hodnotením užívateľov. Pod taktovkou skúsenejšieho režiséra a s vyšším rozpočtom sa z toho dalo vytiahnuť viac, opäť raz relatívne dobrý nápad ktorý doplatil na neskúsený tým. Napriek tomu, že patrím k veľkým fanúšikom scifi aj hororu Dark Light nemôžem v ničom nijako mimoriadne vyzdvihnúť a zaradil sa medzi priemerné filmy, na ktoré veľmi rýchlo zabudnem. ()