Dark Light

Annie (Jessica Madsen) sa s dcérou Emily (Opal Littleton) presťahovali do domu, kde pred rokmi Annie bývala. V tom dome sú len oni dve a len občas ich príde navštíviť ex manžel Paul (Ed Brody). V kukuričnom poli Annie spozoruje svetlá a od tej chvíle sa v dome i mimo neho, začnú diať nevysvetliteľné javy. Annie sa necíti bezpečne a privolaná policajtka jej ale neverí. Všetko sa to vyostrí zmiznutím Emily a vsetci sú presvedčení o tom, že za jej zmiznutím je práve Annie. (Astaroth12)

Miseet

Toto bylo tak o ničem, že už ani nevím o čem. Hodnotila jsem to 28.12. a pamatuju si jen světla a kukuřici, ale dokoukala jsem to, takže něco na tom být muselo... ()

honajz2

Takový nenáročný horor, který má aspoň skvělou kameru a sem tam nějakou atmosféru, takže není úplně k zahození, ale jinak nevěřím tomu, že bych si z něj třeba za půl roku ještě něco znatelnějšího pamatoval. Ono by to teda mělo i na víc, ale to by tu pro to musel být ambice. Tohle se brání už jenom tomu, aby se to dalo zařadit mezi sci-fi a ani se to nesnaží cokoli vysvětlovat. Přitom ústřední potvora je docela neokoukaná, ale nijak se s ní nepracuje, stejně jako s postavou konspirátora, který tam je spíš navíc a přitom by se s ním dalo krásně pracovat, kdyby se teda chtělo. A na konci mě to spíš vytočilo svým klasickým hororovým koncem, který jen vyvolá další otázky navíc. 2* ()

oveckaoa

Musím uznat, že od doby Temného Nebe https://www.csfd.cz/film/318498-temne-nebe/komentare/ nejlepší film s mimozemšťanem (do této kategorie nepočítám globální filmy jako Světová Invaze nebo Skyline případně Vetřelec) . Navíc tu máme tip, který já osobně vidím poprvé a vypadá cool. Optimálně 60 , ale za to, že poslední dobou narážím na samé totálně průměrné horory nebo sračky 20 tomu přihodím. Další díl bych klidně bral. P.s. něco mě uniklo, ale kde zmizel ten policajt co tam byl s s tou šerifkou? ()

klima777

Vetřelec na dovolené. V hlavě?--- Nakolik je Dark Light poetickým škrábancem do reality a nakolik pouze špatně traktovaným filmem? (2,5 hvězdy & dazed, dazzled 'n' confused) ()

Spacecore

Tomuhle jsem se měl vyhnout. Přes zajímavý námět a zpracování příšerek se tohle zamyšlený béčko vlivem scénáře dostalo někam na úroveň D. Stupidní scénář, nemastná neslaná produkce. I přes americkou produkci se to točilo někde v Gruzii s Gruzinskím štábem a tam to taky mělo zůstat. ()

Flopik

Ono to mohlo byť dobré, ale bohužiaľ nebolo. Atmosféra celkom ujde, postavy v pohode a príšera nevyzerala tiež najhoršie aj keď kvôli tej čelovke na čele strašidelná nebola.No podané je to celé tak nudne. Scény s príšerou sú super, len kým na ne príde tak to trvá hrozne dlho a ostatné ma absolutne nebavilo. Postava toho maniaka čo mala niečo vysvetliť kompletne zbytočná. Koniec dobrý a mrzí ma že tam toho nebolo viac takého, pretože tá jaskyňa vyzerala super. U mňa takto chabé 2*. ()

MickeyStuma

Mladá žena Annie se se svou malou dcerkou vrací do svého rodinného sídla, kde zjistí, že je obklopen podivnými bytostmi mající obrovské zářící oko, který silně vyzařuje do okolí. Kolem domu kukuřičné pole a právě v noci se tam dějí věci vskutku podivné. A už scéna, ve které Annie s brokovnicí v ruce pobíhá kolem domu, zatímco dcerka je schovaná v domě, silně připomíná motiv ze snímku ''Znamení' (2002). Vlastně je to v podstatě ten samý námět, jen tentokrát s ženskou hrdinkou a zcela jinými příběhem. Tajemno se nedrží dlouho a velmi brzy jsou oni bytosti představeny. Dokonce jsou i daleko agresivnější. A tak následně nastává boj o vlastní existenci obsahující tradiční lekačky, drásající scény a nějaké to napětí. První část je vyprávěna převážně v retrospektivách, kdy je Annie vyslýchána šerifkou pro podezření, že ublížila své dceři, neboť se ztratila. Později se po jejím útěku do příběhu přidává nějaký odborník na místní podivné události a snímek následně dostává patřičný raz. Bohužel, mimo daný boj se takřka nedozvíme nic. Co jsou ta stvoření vlastně zač, odkud přišli, proč chtějí lidské děti, jestli jsou telekinetčtí, když se záhadně otevírají a zavírají dveře, atd. atd. Snímek je dostatečně temný udržujíc rozjeté tempo a obsahuje vcelku dobré vizuální efekty. Snímek zkratka vypadá dobře a netrpí nudností, ale na druhou stranu, o lecjakou pecku se zase také nejedná. Chybí tomu patřičná šťáva a nějaký ten aspekt sounáležitosti. ()

Rathalos

Temne svetla ma na rozdiel od vacsiny zaujali,zakladom je fajn atmosfera,nechyba napatie,lakacky,dobre herecke vykony,fajn hudobny doprovod a aj samotne monstra vyzerali hrozivo a cele to este okraslila Jessica Madsen,od ktorej by som si dal povedat,cize ako horor to fungovalo a som spokojny...:-) ()

Likan7

Dokážu přejít béčko. Nejsou peníze, fajn, pokusme se to nahradit atmosférou a nápadem. A pokud možno, napišme k tomu i solidní scénář. Obvykle scénář neřeším, dost věcí přecházím a prostě je přijmu, jenže to, co se dělo tady, bylo fakt nejhorší, co jsem kdy viděl. Všichni se chovají jako naprostý retardi. Maminka se přestěhuje s malou dcerou do opuštěného domě u pole, v noci si v tom poli hrají na babu, kolem domu jsou divná světla, maminka nevezme po první noci dceru a neodveze jí 300 km daleko, policejní auto nevidí stojící krávu uprostřed cesty (má rozsvícená světla), příšerku ukážeme ve 40. minutě a tím ztratíme veškerý nádech solidní atmosféry (pokud diváci přežijí těch 30 hovadin, které se mezitím staly), vědec je šťastný, že může světu dokázat svou pravdu o potvorách a jde jí chytit s baterkou. A takhle bych mohl pokračovat ještě dlouho předlouho, ale to bych už trochu zacházel do spoilerů. Atmosféru to mělo, pokud jsme nevěděli co se kolem pohybuje, jenže potom to šlo úplně do kopru. Jessica Madsen je příšerná herečka a pokud si nejste jistý, že diváci přijdou do kina, ukažte jim (jak jsem se po skončení filmu dozvěděl) postvoru v traileru a raději i na plakátu, oni i tak do kina přijdou. Nejhorší film roku? Nejspíš jo. Tu jednu mu ale dám, z těch 90 minut bylo tak 20 solidních. ()

TomStrom

Nechápu, proč má někdo potřebu filmovat naprosto vymaštěnej scénář s chlapem v gumovým obleku s halogenem na hlavě. Reynolds to nezrežíroval špatně, ale psát si scénáře ať už radši nezkouší, pokud teda nechce vejít ve známost jako tvůrce totálních hovadin. ()

ZHODNOTITEL

Hlavní průšvih tohoto filmu? Nelogické chování postav. A začne to hned na začátku: ve starém domě cosi je, dům někdo obchází a na každém rohu je cítit nebezpečí, ale co, je noc a jdeme si zahrát na honěnou do kukuřičného pole. Další případ: v domě cosi je, dcera pořád někam mizí, mám o ní strach - prdím na to, na noc dám wifikameru do jejího pokoje - nebudu přece spát se svou dcerou v jednom pokoji. A dalo by se pokračovat. ()

Accuphose odpad!

Začíná to jako srajda, tváří se to jako srajda... až jsem si myslel, že to napsali Australani. No a o režisérovi jsem se moc nedozvěděl, takže to možná Australan je, to je jedno. Hlavní ženská postava se tváří jako kdyby měla permanentní migrénu. Pokud bych měl film shrnout, tak napíšu nuda. Pokud bych to měl rozvést, tak je to ztráta mého času a to střídání časových os tomu taky nepomohlo. On jim nikdo totiž nevysvětlil, že se to používá k postupnému odhalování pointy v momentech, kdy divák tápe. No a pokud by to ještě někomu nestačilo, tak hlavní mužská postava vypadá, jako když má akutní leukémii... Blbě se kouká na film, kterej vás spíš sere, než aby vyvolával pocit napětí. O scénáři nemá smysl se vůbec bavit, protože to žádnej scénář nemá. 5 hvězdiček. Ne dělám si prdel, stejně jako režisér. Těším se na druhej díl. ()