Akčný veľkofilm, v ktorom hlavnú úlohu hrá medzinárodná špionáž, cestovanie v čase a evolúcia. Podľa všetkého o mužovi, ktorý sa snaží zabrániť tretej svetovej vojne prostredníctvom cestovania v čase a znovuzrodenia. (Continental film)

MartinNewman

Můj oblíbený Nolan umí čas a prostor rozvinout do teorií kam se málokdo odváží. Umí to spojit do neskutečných děl a Tenet je další z jeho povedených dítek. Akční techno film po kterém člověk přemýšlí kam až to může člověk jako on rozvinout. Jediná chyba na filmu je toporný Pattinson, který má v každém filmu stejný výraz. Ten chlap i když se usměje tak vypadá stejně jako když se zkouší mračit, přemýšlet, možná i srát. Jo, věřím že i při sraní se tváří stejně jako v každé jiné situaci. Ale kvůli jednomu břídilovy nebudu kazit pro mě skvělý film. ()

pekarekoto

Tenet. Bohužial aj Nolanove snenie nad snovými mega filmami má svoje hranice. Tenet ich bohužial prekročil. Mám rád zamotané filmy kde sa človek riadi intuíciou a ktoré nepochopí. Ale tieto filmy sú vždy viac umelecké a melancholické. Pre akčné priamočaré žánre to akosi nefunguje. V Nolanovom Počiatku ešte všetko fungovalo výborne. V Tenete bohužial už nie. So žiadnou postavou som si nevytvoril väzbu. Poriadne som o nich nič nevedel. Ako kto skončí mi bolo vlastne jedno. Film dal tak málo vodítok k pochopeniu že som nemal ani snahu hladať nejake súvislosti. Vždy keď sa nejaka postava niečo snažila vysvetliť tak to bolo okamžite useknuté. Jediné čo teda zostalo k pozeraniu boli prostredia, herci, dialogy, akcia. Na môj vkus to bolo až príliš umelé. Herci výborne upravený. Dialogy často až intelektuálne a zároveň studené a neosobné. Samozrejme dialogy prebiehali vždy na krásnych miestach. Dokonalá vyhliadka zo skál na more, jachta, športové plachtenie na mori... Každopádne to má Nolan namakané a film som si pozrel viac krát a dávam mu plné hodnotenie. ()

Polux

8/10 | Tenet je tentokrát více než kdy jindy u Nolanových filmů především žánrové/scenáristické cvičení, ve kterém jsou postavy především figurky na šachovnici než plnohodnotné charaktery. O postavách se divák nedozví prakticky vůbec nic (motivace, minulost atd.), kromě jejich škatulky (agent, pomocník, protivník, jeho žena), což je trochu problém stran divákovy angažovanosti. To je ale asi jediná výtka, kterou proti filmu mám. Zbytek je na tradiční Nolanovské úrovni, tj. vysoký nadstandard (snad jen ta hudba je "jen" adekvátní a nikoliv vynikající jako u Zimmera) s určitými prvky, které jsme dosud nikde a u nikoho neviděli. Tenet je zkrátka v podstatě Inception minus vykreslené charaktery, což rozhodně není málo. | Nemůžu říct, že jsem úplně vše pochopil, resp. mám pár nejasností, proč se něco odehrálo tak, jak se odehrálo (na druhou stranu se musím pochválit, protože jsem správně tipoval, kdo je v první scéně na freeportu onen maskovaný ozbrojenec:-) ještě před tím, než mu pomocník strhl masku, kdy už to bylo očividné), takže opakované zhlédnutí bude pro mně nezbytností, ale možná se ukáže, že to nebyla chyba u Nolana, ale moje nepozornost. Přesto všechno tomu ale něco chybí, nějaká emocionální katarze a těžko definovaný pocit wow, tak to byla jízda po všech stránkách od začátku do konce. | U Nolana je prostě problém, že každý další jeho film je událost a spousta diváků tak nějak automaticky očekává, že se budou bořit hranice a aspirovat na film roku nebo absolutní špičku v daném žánru, takže jakýkoliv nadstandard se vlastně považuje za zklamání nebo vysloveně prohru:-). | PeZet ()

Dr.Love

Nolanovka jak se patří, překombinované a děj který je tak velký klišé že to až do očí bije. Nicméně když umíte pořádně maskovat jako Nolan tak klidně. Staré nápady zabalené do technologického patosu. Ale zdatně provedeno. Věta "Nemusíte to chápat, stačí to cítit." Vám osvětlí vlastně úplně všechno a nemusíte si tím vůbec trápit hlavu proč kulky lítají zpátky do hlavní. Což mě prostě nestačí. Po zbytek filmu si tím lámu hlavu a vlastně film už je jen pouhou kulisou. Herecky povedené až mě napadlo zda je Kenneth lepší herec než režisér. Cain se bohužel jen mihne. Hudba stylizována úměrně ději filmu tedy aktivně akční a ladící s tupými ránami do hlav nebo výstřelů. Upřímně se nemůžu zbavit dojmů podoby s Inception, prostě z toho citíte jedno a to samé vlastně přes kopírák. Nolan si plní svoje skryté fantaskní magoroviny a všichni mu to žerou i s navijákem. ()

Naby

Jako scifi tema celkem dobry, ale to zpracovani mi prislo takove divne pochopitelne / uchopitelne chvilema az trochu debilni. A to jako scifi fanda mam rad cokoli co mi alespon trochu sedi. Tohle mi teda nesedelo vubec, asi myslim moc linearne. Obcas mi taky prislo, ze tam vidim napady z jinych filmu a muziku ze serialu Dark. Jako tresinka na dortu (od pejska a kocicky) bylo, ze (pozor malinky spojler!!!!) hlavni zaporak je chytrej a dva kroky napred a pak skoci na naprosto debilni lest co by prokoukl i skolak zakladni skoly. Co vim, tak se psalo, ze to ma byt scifi roku (2020), takze jsem mel obrovske ocekavani a to se jen malokdy da splnit, ale tentokrat jsem byl opravdu velice zklamany. Celkem 2,3* ()

draxxi

Mam Menzou potvrzene IQ 144. To nerikam abych se chlubil, ale abych se priznal, ze je mi to uplne naprd. Vetsinu tohodle filmu jsem to vubec nechapal. Efekty pozpatku sice zajimavy, Keneth jako zaporak vynikajici, honicka v autech vyborna, ale jinak uplnej gulas. Teda pro me, vy ostatni jste se urcite podle tech hodnoceni orientovali... 1/8/2022 63% ()

Tomas.Abi

Je to nepochybně má chyba, ale já tento film opravdu nepochopil. Toto je první Nolanův snímek, kdy jsem měl opravdu pocit, že u filmu ztrácím čas a těšil se na konec, který nakonec přišel a já poprvé na konci Nolanovky povzdechl a řekl si, že tento film už nechci nikdy znovu vidět. I mistr tesař se občas utne a já rozhodně nelámu nad Nolanem hůl. ()

Hixx

Totálny chaos, nejasný príbeh, všetci pobehujú sem a tam, nevysvetlené skoky v čase,nuda, dĺžka skoro 3 hodiny, na konci som netušil čo to vlastne pozerám no ďakujem pekne. ()

Kivis

Tak to asi přijde na každého. Iñárritem počínaje, Nolanem nekonče. Jednou se každý vyčerpá, dojde na konec cesty a začne se opakovat a vykrádat. A pak se možná nakopne a zrestartuje. A možná taky ne. Jak to bude s Nolanem, uvidíme. Protože s Tenetem se dostal přesně do toho kritického bodu. Já mu držím pěsti a věřím mu. Byla by ho obrovská škoda. Ale Tenet je prostě "jen" povedená akce a hra s divákem podle nolanovských pravidel, která však oproti jeho předchozím počinům přestávají být zajímavá. ()

flyer.nick

Nolan znovu nastavil svoje vlastní složitá pravidla a i když je tentokrát dokázal vcelku náležitě vysvětlit tak si stejně nechal v zásobě spoustu záhad a tajemství, o kterých mohou lidi na netu diskutovat. Vskutku zajímavá podívaná, prakticky ve všem už takový Nolanovský standard ve kterém se sám neztrácel, ale nepřijde mi, že by to bylo lepší, ale ani horší, než jeho předchozí filmy. ()

babuška

téma velmi zvláštní, časový paradox opět trochu jinak, trochu moc kostrbaté, zbytečné scény pro pochopení, a jak je zvykem kdo spasí ty hloupý bílý ()

Baru.Class

Pojďme si upřímně říct - kdo tendle film pochopil hned na první dobrou? :) Time travelling a ohýbání časoprostoru je dycky celkem komplikovaná věc, nicméně jde to udělat i celkem srozumitelně, což ale pro mě nebyl tendle případ. Myšlenka je skvělá, herci taky (Pattinson příjemně překvapuje), efekty cool a akce jede, ale ke konci zůstává až moc nezodpovězených otázek a lehká pachuť z ne 100% porozumění a tím pádem i z nekompletního zážitku. Christopher Nolan to dokáže mnohem líp, jak dokázal např. v Inception nebo Interstellar. Todle je pro mě zatím asi nejslabší počin, nicméně stále kvalitní podívaná. ()

Rebel24

Tenet je pre mňa najslabší film od Christophera Nolana. Pravdepodobne skúsil tematicky niečo podobné ako v Inception, ibaže tentoraz sa stratil vo vlastnej pre komplikovanej scenáristike a vo výsledku skôr divákovi odpáli poistky v hlave, než vytvorí dychberuci celok. Hudba taktiež katastrofa, v poslednej dobe všetci tvorcovia soundtrackov sa pokúšajú divákov v kine ohlusit co najviac miesto kvalitne prepracovaných songov a melódií. Prekvapivo aj herecky veľmi slabé, vôbec nevyšiel kasting okrem Branagha. 40% ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

15.06.2023

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

09.09.2021

Režisér Christopher Nolan byl jedním z prvních filmařů, kteří se loni rozhodli vyzkoušet sílu kin během pandemie, když de facto vlastnoručně protlačil svůj snímek Tenet k letní premiéře. Místo… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů