Akčný veľkofilm, v ktorom hlavnú úlohu hrá medzinárodná špionáž, cestovanie v čase a evolúcia. Podľa všetkého o mužovi, ktorý sa snaží zabrániť tretej svetovej vojne prostredníctvom cestovania v čase a znovuzrodenia. (Continental film)

Lukrat

Nesnažte se tento film pochopit - musíte ho cítit. Pokud se na tím začnete jen trochu zamýšlet, přestane to dávat tak úplně smysl, což se třeba o Počátku říct nedá. Buď to ve vás je a film se pro vás stane dechberoucí tvorbou na dalších X let dopředu nebo to po pár minutách vypnete s vulgárním okomentováním. Tak jako tak, úplně každý filmový fanoušek musí uznat, že tento film je nad míru filmařsky skvěle/výborně/dokonale zpracovaný. Kamera, hudba, střih, scénář. To vše bylo zvládnuta na jedničku s hvězdičkou. Pattinson byl skvělý (snad až nejlepší z věcí ve kterých jsem ho viděl) a opravdu bylo znát, jak moc si práce s panem Nolanem váží a vydává ze sebe maximum. O mladém Washingtonovi - je skvělé, že režisér zvolil neznámou tvář, do tak velkého filmu. Herec je v roli úplně jedinečný. (Stačí když si pustíte jeho nebo Pattinsonova reakce na scénář či na film takový - pánové ani trochu nepřehánějí). V dnešní době se prostě musí cenit minimum počítačových efektů a ta opravdová filmařina. CGI má jen dotvářet už tak úchvatný film. Né, že jediné skutečné na plátně, bude herec (a kolikrát už ani to ne). Proto si film vysloužil pět hvězd, ač mé osobní hodnocení je tak 4,8. Jedná se o jediný film v mém životě, na kterém jsem byl dvakrát v kině (poprvé IMAX, podruhé Cinestar). Závěrem - EVERYBODY MUST SEE!!! ()

panki9922

Pri druhom zhliadnutí som si to v kine užíval ešte viac. Je neuveriteľné, ako dokáže poslednú hodinu Nolan gradovať tempo. Veľké plus má A. Taylor, svojej úlohy sa zhostil bravúrne. Ešte pár týždňov po projekcii mi všetky filmy prišli slabučké v porovnaní s Tenetom ()

kolly13

Užijete si akčnost dvou a půl hodin, což samo o sobě je skvělý počin. Scény jsou propracované a najít chybu kamery a propozic je obtížné. Herci povyšují záměr scénáristy (včetně neoblibeného Patizóna, který hraje jak z partesu). Ale hlavním nosným prvkem je k zápletce a blockbusterového pojetí hudba, ta je grandiózní. Přesto to není na plný počet, ke konci se už nesnažím detailně pozorovat časové prolínání a užívám si akce. ()

Aechato6

rok jsem nebyl v kině a hned jdu na takovouhle sračku, která si hraje na to, že byla vystavena na rovinách, které nejsou pro běžné smrtelníky pochopitelné. Už hodně dlouho se mi nestalo abych odešel z kina před koncem filmu, ale tady jsem musel. Nevim co dělají lidi, kteří říkají jaký to byl ´´mindfuck´´ ale film byl naprosto předvídatelný. Nolan mě neskutečně zklamal........................Edit 1: Ok po uběhnutí nějakého času nemůžu říct, že bych změnil názor. Film je sračka. ALE- díky tomu jak hrozný to bylo tak už se skoro nekoukam na filmy. Děkuji Christopheru Nolanovi, že zničil můj zájem. Edit 2: Buzíček ()

Velislav

Nerátajúc ultra nízkorozpočtový hodinový debut Following, ale až Memento, je toto Nolanov film č. 10. Desiaty film po 20. rokoch. V roku, v ktorom zavŕšil jubileum 50 rokov. Asi takto charakterizujem jeho filmografiu. Aj TeneT. S presnými číslami do seba a k sebe pasujúcimi, s možno banálnymi informáciami, kontra pre dej s informáciami podstatnými ktorých je priveľa v promptnej kadencii, ale zároveň je to dostatočne zaujímavé, aby to zaujalo a nadchlo. Vrátane nevšedného vizuálu. Jedno kino-vzhliadnutie evidentne nestačí. Videné v kine. 8/10 ()

Heywood

Kvalitní řemeslo, výborní herci, Robert Pattinson mile překvapil, Elizabeth Debicki se svými 1,9m tomu dávala zabrat, Kenneth Branagh jako téměř vždy perfektní a John David Washington to výborně zvládl. Kamera úžasná, Ludwig Göransson mě tentokráte míjel (na rozdíl od Mandaloriana, kde mě nadchnul), ale k filmu se to hodilo, protože drama mělo být vážné a temné, námět originální (proč mi ti pitomci z budoucnosti tak připomínali činovníky EU?) a celkový dojem byl strhující. Stopáž 150 minut utekla jako nic. Film je ale zjevně určen náročnému diváku. ()

Felix22

Na rovinu říkám, že jsem řadu věcí nepochytil a nepochopil. Všechno bylo na víc zrychlené, a člověk si nemohl užívat jednotlivé scény. Vím, že to budu muset vidět ještě víckrát, abych si udělal nějaký ucelenější názor a pochopil například mechaniky toho světa. Ze všech Nolanových filmů to má nejblíže k Počátku a tak trochu i Mementu. Bohužel postavy nebyly tak propracované, aby si k nim divák mohl vybudovat sympatie a motivace záporáka mi v mnoha ohledech přišli trošku nesmyslné, na druhou stranu po řemeslné a vizuální stránce to je dost povedené. Počátek je o level lepší. ()

Andrrew

Do kina jsem vyrážel plný očekávání, které ve mně vyvolal trailer a velmi živé diskuze všude po internetu. Těšil jsem se, co za pecku mi Nolan naservíruje tentokrát. Tohle nadšení mi vydrželo tak prvních 30 minut, během kterých se na plátně odehrávala rychlá a stylová podívaná (minimálně na úrovni současných Bondovek, ne-li stylovější), zasazená do komplikované narativní struktury, kterou jsem absolutně nestíhal pochytit a která mě svou zahleděností do sebe začala velmi brzy iritovat. Chápu, že se najde spoustu lidí, především fanatiků naratologických experimentů, kteří si tenhle film užijí na maximum, ale u mě to nefungovalo, byť mám Nolanovy hrátky s časem a vyprávěním rád. Tenet dle mého nedisponoval ničím jiným a vše ostatní se tomu naprosto podřídilo – postavy jsou ploché a nezajímavé, děj zanedbatelný a zápletka, stojící na Ruském padouchovi, vlastnícím teroristickou organizaci na úrovni nejvyšších bezpečnostních a ozbrojených světových sil, jehož motivací pro zničení všeho živého je to, že když to „nemůže mít on, tak nikdo!“ vyznívá až směšně, vzhledem k tomu, jak vážně se film bere a prezentuje. Nolana mám obecně docela rád a vděčím mu za mnohé, ale Tenet je pro mě pouze promyšlenou šachovou partií zbavenou jakékoliv emocionální dimenze, hrou s divákem, která se mi absolutně netrefila do vkusu. ()

zodiak217

Tak už to mám za sebou aj ja a musím napísať, že je to jeden z najzaujímavejších akčných filmov 2020. Originálny námet s dobrým spracovaním a kvalitným hereckým obsadením aj keď Robert Pattinson tam bol podľa mňa omylom a vôbec sa mi tam nehodil. Je to jeden z tých filmov, kde musíte pozorne sledovať každú jednu scénu aby vám postupne začala do seba zapadá celá mozaika, takže rozhodne popri tom nemôžete hľadieť do mobilu alebo odpisovať na spravy. Napriek tomu, že ma cez 2 hodiny rozhodne sa nudiť nebudete a pekne si to cele vychutnáte, takže sa rozhodne vymyká bežným tuctovym akčným filmom. Veľmi vydarená vec a aj keď nie som fanúšik scifi neodradilo ma to a som za to rad, lebo prelínanie časov, dejov, životov je téma, ktorá sa dá vždy zaujímavo spracovať. ()

john986

Za me tak neuveritelna pic....., ze jedinej plus byl vizual... byl sem tak znechucenej, ze sem uz pri prehravani filmu odmitl premyslet o vsech tech paradoxech a nesmyslech a vubec o tom, co tim chtel basnik rict... jednoznacne nejhorsi film o cemkoliv s "casem".... zlaty Zraloci tornado...radsi dam vsechny dily na jeden zatah, nez tohle jeste nekdy videt ()

active_rider odpad!

velmi som sa na tento film tesil, jednak kvoli zaujimavej myslienke a za druhe kvoli Nolanovi, ale po prvom zhliadnuti som zostal sklamany. myslienka nebola zla, ale vzhladom na to ako Nolan vacsinou vsetko vedecky podlozi mi tu jednoducho ostalo prilis vela nezodpovedanych otazok. dej je nudny, zbytocne dlhy, po prvej hodine som sa modlil aby bol koniec a ono to este islo hodinu pol. hlavny hrdina sa na tuto rolu hodil asi tak jak Kanye za prezidenta a ta vysokohnata blondinka ma iritovala odzaciatku. Naco si ho vobec brala a robila s nim decko ked ho tak nenavidi? no a ceresnicka na torte je zvuk. pozerat to original v anglictine bez titulkov je ako recitovat morho po finsky odzadu. bud vam tam huci v pozadi motor, pretekaju sa na fordoch alebo stara indka ma taky prizvuk ze sa skor naucim hindi akoby som jej rozumel v anglictine. divim sa tym vysokym hodnoteniam, zrazu su vsetci odbornici na fyziku a schvaluju cely scenar jak Oppenheimer projekt Manhattan, ale realnost/racionalitu filmu je podla mna slaba. ale tak treba ukakaz aki sme vsetci inteligentni... ()

rigby

Na tohle dílo jsem se vzhledem k autorovi moc těšil. Ale tentokrát jsem byl docela zklamán. Ne že by to bylo nějak špatné, ale zase takový zázrak to nebyl. Nápad skvělý, ale chvílemi jsem se hodně ztrácel, až mi to bylo nemilé. Pro pochopení všech souvislostí bych se musel podívat znovu, což by mi jinak nedělalo potíže, ale v tomto případě nějak nemám chuť to celé podstupovat. Nejspíš to bude tím, že nemusím moc střílečky a zde se vlastně nejednalo o nic jiného. Takže si nechám lahodné poznání všech zákoutí zápletky ujít a nebudu se dál trápit. 4- ()

cubiczech

Skoro mám dojem, jakoby nám Nolan zBayovatěl. Třeba z Inception jsem měl mnohem lepší zážitek (a to se u blockbusterů asi počítá) a i když to všechno bylo vlastně dost jednoduchý, tak prostě člověka bavilo se v tom šťourat. Tady je mnoho postav zbytečnejch nebo prostě jen nudnejch dělajích zbytečný nesmyslný rozhodnutí... i navzdory tomu že zahraný je to docela dobře (Pattison překvapil, ale v tom kontextu... ). Po prvním traileru jsem čekal že to bude víc crazy (zábavnější) a popravdě to bylo docela těžko stravitelný a poslední půlhodinu jsem už prostě rezignoval a nic moc nevnímal... ()

stanyko odpad!

Chlapci prisli robit machrov do vychodnej Europy a takto do dopadlo, alebo ked to scenarista tak prespekuluje, az je sam z toho debil :) Po 10. minute mi uz bolo jasne, ze toto bude katastrofa. Za prve, koncept cestovania v case je uplne nezmyselny. Co sa stane, ak je niekto zastreleny pistolou z buducnosti a ked sa projektil z tela vrati do hlavne? Je dotycny zabity, nezabity, odzabity? Za druhe, toto nie je sci-fi ani keby traktory padali. Za tretie, je to nudne, dlhe, ubijajuce. Za stvrte, nesutocne hlupe dialogy a sceny. Film sa berie tak vazne az to cele posobi komicky ba groteskne. Naramne som sa rehotal, ked vedkyna studujuca zbrane z buducnosti mala na pracovnom stole vytacaci telefon a televizor zo 70tych rokov :) Albo bojove sceny protagonistov z roznych casovych dimenzii - tie posobili ako bitka postihnutych (nic v zlom). Topka bola ked sa hrdina-agent pyta indickej prikupnicky zbrani ci je ok do toho zatiahnut britsku tajnu sluzbu. Haha, WTF? A to som dopozeral s velkou namahou iba 90 minut. Ake koniny ponuka zvysok ani nechcem vediet. Tento maisterstuck isiel uplne ale uplne mimo mna. ()

Kvidoland

Christopher Nolan neustále překvapuje a zlepšuje kvalitu svých filmů. Tenet je toho dobrým příkladem. Kvalita filmu je naprostá pecka a je škoda, že jsem nebyl v IMAX kinu, to byl byl jiný zážitek, jelikož film je pro tento formát speciálně natočený. Efekty jsou špičkové a autentické a když jsem se ještě k tomu dozvěděl, že většinu z toho není žádný počítačový trik, musel jsem smeknout klobouk ještě jednou. Hudbu skládal Ludwig Göransson, což je celkem neobvyklé, jelikož většinu hudby Nolanových filmů skládá právě Hans Zimmer. Nikdy před Tenetem jsem nic z jeho hudby neslyšel, ale po zhlédnutí filmu si myslím, že by si Oscara právem zasloužil (vždyť taky už jednoho má). O hereckých výkonech také není pochyb, John D. Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki a další herci tvoří úžasnou kombinaci toho všeho. Příběh s inverzí času je bombastický a klaním se Nolanovy za jeho originální nápad, ale přijde mi až tak zamotaný, že si člověk musí film pustit vícekrát. I přesto hodnotím film 5/5, tedy MASTERPIECE! ()

hufnagel

Geniálny nápad a už len takto to natočiť bola obrovská výzva.Ale tiež súvislosti minulosti a budúcnosti presne zapadali do seba aj pri narušení časových línií.Je to Pán režisér. ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

15.06.2023

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

09.09.2021

Režisér Christopher Nolan byl jedním z prvních filmařů, kteří se loni rozhodli vyzkoušet sílu kin během pandemie, když de facto vlastnoručně protlačil svůj snímek Tenet k letní premiéře. Místo… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů