Akčný veľkofilm, v ktorom hlavnú úlohu hrá medzinárodná špionáž, cestovanie v čase a evolúcia. Podľa všetkého o mužovi, ktorý sa snaží zabrániť tretej svetovej vojne prostredníctvom cestovania v čase a znovuzrodenia. (Continental film)

stephano

To co měsíce vymýšlí scénáristi (a režisér) někde za stolem, pak divák v ty rychlosti jakou je mu to naservirovano, nemůže prostě pobrat. V Inception to bylo všechno udělaný lip a opravdu nechci chodit na film, ktery kompletně poberu až po 2. nebo 3. shlednuti. Hrátky s časem nejsou přehledné a místo aby si člověk užíval děj a nějakou filmovou inovaci, tak se snaží pochopit, proc, co, kdo a kdy dělá.... Přiznám se, že je to v tom chaosu dost únavné. Jinak mezi náma, konec světa a záchrana ženy je taky dost klišé, jako by samotny dej filmu šel na druhou kolej, dodatecne naplacanej na hratky s casem. Abych jen neprudil, všechno ostatni a krásný, je klasickej velkolepej Nolan (kamera, hudba, strih, akce, celkove vyprava a rozmer filmu vše je top...) ()

Hedy

Slečna na začátku to popsala nejlépe. Moc nad tím nepřemýšlejte. Což jsem naštěstí neudělal. Prostě tam je sběrač bavlny co cestuje kousek zpátky v čase protože je tam megaloman který umírá a chce aby s ním umřel celý svět. Kdybych se snažil nad filmem přemýšlet tak bych to poslal do toho nejhlubšího kanálu který bych ve své rodné vísce našel. Jednoduše to řeknu. Děj je absolutní kokotina,která je horší než ten zasranej Smyčkař od Riana. Jenže když vypnete 90% svého mozku tak vám vyjde opravdu velmi hezký a stylisticky opravdu vypíděný film, který bych doporučil komukoliv kdo není teoretický fyzik nebo zatvrzelý filozof. Protože tihle šulini by ten film posrali víc než Afgánskou kadibudky. Rozhodně tedy radím nepřemýšlet nad nesmyslnou smyčkou časových sraček a a radši jen pozorovat film, protože jinak je film nepřehledná sračka se kterou si Nolan vycucal z prdele a myslel si jak moc je chytrý. ()

adamix

Štýlová a tak trochu ,,iná" bondovka, pri ktorej budete bojovať so samým sebou. Vyžaduje si vaše maximálne sústredenie, aby ste pochopili aspoň polovicu z toho všetkého, čo vám tu bude prevedené. Nolan na divákov podľa mňa moc tlačí, ale keby pochopíme jeho humor, zistíme, že si z nás len strieľa a zároveň nám ukazuje svoju verziu dokonalosti. Keby som to tak videl a chápal ja, skonštatoval by som, že sa jedná o najlepší inteligentný triler za posledných niekoľko rokov. Ale ako som už napísal, Nolan na divákov neúprosne tlačí. Áno, svojím štýlom a precíznou filmárčinou sa nám snaží povedať :,, Som nový Kubrick tohto storočia, kreténi, takže žerte, alebo odíďte od stola.", ale nechce nás nechať oddýchnuť, aby sme sa pri jeho diele dokázali zrelaxovať a vychutnať si jeho ,,špecialitu". Keď vás neuspí, ohluchnete, vďaka všadeprítomným zvukovým efektom, kde jeden výstrel počujete v decibeloch ako celú kanonádu. Keď vás zaujme, rozbolí vás z toho hlava. Ja osobne som mal problém zorientovať sa, kto je kto a čo to tým klábosením myslel (áno, bude tu VEĽA dialógov). A keď vás unudí, rozhorčí alebo lepšie povedané nase*ie, potom ste zbytočné vyhodili peniaze za drahé vstupné do kina. Časová inverzia je dobrý nápad, ale ťažší na spracovanie. A časovú orientáciu tu budete potrebovať, pretože keď som vychádzal z kinosálu, sám som nevedel, či odchádzam alebo som ešte len prišiel ;). Herci fajn, mladý Washington má nádej urobiť si meno v Hollywoode, Brannagh posledné roky prežíva akýsi comeback popularity, ktorú nikdy nemal. Caine nevyužitý a Debricki je ohyzdná vižla. Absencia Zimmera ma trochu vykoľajila z komfortu, ale Göransson je skvelá náhrada. Či sa mi TENET páčil, alebo nie? Aj jedno, aj druhé. Ale po druhý krát budem asi presnejší. A to si to vyžaduje druhé pozretie. U mňa 3*. ()

AgnesDee

Z tohoto filmu jsem i skoro 24 hodin po zhlédnutí stále dost zmatená. Když už se ukáže, ze chápu, jak to s tím časem vlastně funguje, tak to Nolan víc zkomplikuje a zase vím prd. Ale tenhle film mi potvrdil teorii, které se spousta jeho fanoušků nebo jiných lidí, co film viděla, brání - Nolanovi je u zadku motivace postav, potažmo i hlavní hrdina jako takový, protože pro vývoj toho filmu to není nikterak důležité. Hlavní protagonista nemusí mít vždy osobní motivaci pro to, co ve snímku dělá, protože to v podstatě dostal za úkol, bere to jako práci, kterou je třeba splnit. Je to podobné jako v Dunkerku, kdy nedostaneme skoro žádné informace o postavách, které sledujeme, protože to pro vývoj deje prostě není podstatné. ()

MyrnaAlec

Proč? Takový práce a je z toho velkolepá NUDA. Po hodině se mi chtělo spát a bylo mi úplně jedno,jak to dopadne. Kennethovi zmršili jeho sexy přízvuk ruským dialektem, blondýna absolutně nezajímavý prkno, Upír prkenný jako vždycky. Už je na čase vykašlat se na nějaký časový smyčky a natočit koukatelný film, ne za každou cenu překombinovanou kravinu. ()

george82

Musím říct, že způsob jak Nolan točí a jak používá hudbu je fenomenální. Co mě naopak moc nebralo byl hlavní představitel. Nějak jsem mu to nežral a očividně nepobral moc charisma od táty. A to bohužel snižuje hodnocení na 4 hvězdy. ()

HEED

No své kvality film jistě má, akce se soundtrackem jsou vynikající. Film ale pro mně zůstává trošku nepochopený (respektive ano, ale na běžné podívání to úplně není). Je zapotřebí plná koncentrace a soustředěnost. Jedna projekce většině lidí nebude stačit, avšak obávám se že tohle není ten druh filmu, který si pustíte rádi opakovaně. Ale hrátky s časem jsou parádní. Pokud měl někdo problém strávit Nolanův starší počin POČÁTEK, tak tohle jde ještě trochu dál. Člověk si musí všímat pomalu každé indície na které nějak podezřele zaostří kamera, aby v tom neměl maglajz. ()

mrclTV

Tenet, Tenet, Tenet... kde začať? (No pun intended :D) Samozrejme na začiatku, priznám sa že úvod ma až tak nenadchol. Mal som z neho pocit, ako keby už Nolan vyšiel z cviku, že už to nemá také grády, že len nadhodí atraktívnu premisu, ale rozpracovanie už bude pokrivkávať, našťastie som sa mýlili. Toto je klasická Nolanovka so všetkým, čo k tomu patrí. Divák bude napätý, bude sa mu pariť z hlavy, aby to všetko absorboval, aby to ako tak celé pochopil, ale presne toto mám rád. Ani sa nečudujem ľudom, že niektorí na to idú viackrát (u nás v práci sú jedinci, ktorí pôjdu možno dokonca 3-krát, dve premietania im bolo málo, ináč, výborný marketingový ťah - spraviť film tak zamotaný, že raz ho vidieť nestačí). Ale trochu mi to na začiatku škrípalo. Veľmi dobrý Nolanov film, ale jeho staršia produkcia sa mi zdá predsa len o niečo lepsia. Ako zhodnotiť? Dal by som 4 a pol, keby sa to dalo, ale dnes budem trochu prísny, bude to len za štyri. Ale ktovie, možno si film pozriem onedlho ešte raz a zmením názor. Čo sa mi ešte páčilo, konečne film s manipuláciou času, ktorý sa úplne nezacyklil sám do seba vedel z toho vykorčuľovať, to sa stáva iba málokedy PS: Chcel by som nazrieť do Nolanovej hlavy - ako môže prísť s takým pribehom len tak? Ako nad tým dlho premýšľal? Veď môj vrchol rozprávačského talentu bola slohová práca na tému rozprávanie v 8.ročníku na ZŠ, bola úplne oničom a aj na tej som makal asi týždeň. :D ()

Mr.Ward

Já nemám slov. Ale ne úplně v tom pozitivním slova smyslu. Je to neskutečná audiovizuální jízda (audio možná někdy až moc, volume občas trhalo uši). Určitě to na papíře vypadalo kompletně luxusně. JENŽE: NOLAN nám nedává moc prostor se orientovat, vždy když sem myslel, že už si to užívám, tak sem si uvědomil, že jsem zase zmatený 😂 Rozhodně to není špatný ani nelogický (ne úplně), jen je to takový nedodělaný. Něco mi tam prostě chybělo. Jednoznačně ale klobouk dolů za to, že by tam neměl být ani jeden efekt! Vše bylo reálně natočeno, a to hodně bere dech👍 Dnes tady nehodím hodnocení... Nemůžu tomu dát moc, ale ani málo. Bude to chtít ještě jednou zkouknout, ale nevím, jestli se mi do toho bude chtít 🤷‍♂️ ()

PAVLIS

Dalo by se už říci klasický Nolan. Opět zajímavý námět a opět rychlé tempo vyprávění. Bohužel ale také zase Nolan, vyžadující soustředěného diváka, aniž by na konci nabízel (opět) adekvátní odměnu kromě únavy. Ohraná záchrana světa mi byla ke konci už ukradená a hromada možností rozebírat smysl zdejších hrátek s časem neberu jako odměnu. Neboli k čemu je "James Bond", hrající si s časem, když o něm a postavách okolo něho skoro nic nevím, a tak mi jsou ukradení? Pro mě sice zajímavý, ale příliš studený a neosobní film. ()

murkl

"Nesnaž se ten film pochopit. Snaž se ho cítit." Tenet byl určitě vrchol mého, jinak velice nudného, týdne. Nolan prostě umí dělat velkolepé scény, které berou dech. Jeho postavy umí velice dobře říkat chytré věci. Je to jako kdyby Pattinson hrál samotného Nolana a diváci jsou protagonisti, kteří se snaží složit dohromady tento ujetý příběh. Pattinson odvedl velice dobrou práci. Člověk si furt říká v hlavě co všechno ví. Scény s ním byly nejlepší. Hlavní hrdina je v podstatě černý James Bond. Je schopný a vždycky ví co má dělat a je to trošku až nudný, jak mu to všechno vychází. Postava která mi neseděla byl ďábelský Kenneth Branagh a jeho žena. Měřila 2 metry a všichni vypadali vedle ni jako hobiti. Vrcholem pro mě bylo když ji Branagh chtěl zašlápnout a pak pronesl svůj tygří proslov. To jsou přesně scény, u kterých mačkám přeskočit při sledování filmů na noťasu. Závěr filmu byl velkolepý, ale taky vyvolává spoustu otázek. Dává to smysl? Nevím. Myslím, že jsme svědky volného pádu někdejšího filmového mága. ()

Perugino

"Don't try to understand it. Feel it." Necítil jsem to. Nerozuměl jsem tomu. O čem to * bylo? Doba filmů o Jamesi Bondovi je pryč. A nelze je převrátit. ()

Mkartaylas56

Tak se nám pan Nolan se svým novým filmem utrhl ze řetězu. A to teda pořádně. Tenet má v sobě opět vysoce originální námět, stejně jako jiné nolanovky, avšak tentokrát je mnohem více komplexní a zároveň jde hrozně moc proti našemu přirozenému lidskému chápání. Nechci tu vysvětlovat veškeré využité principy, ale musím říct, že vlastně ani sám Nolan vás do nich příliš nezasvětí. Spíše vás (jak tu píše spousta lidí) hodí do hluboké vody bez toho, aby vás naučil plavat a je jen na vás, jestli se to naučíte včas před tím, než se utopíte (v tomto případě než skončí film). Navíc má film skutečně vražedné tempo, které až na několik klidnějších pasáží neustane a tudíž toho času na pobírání veškerého dění ve filmu moc není. Každopádně mě osobně to díky bohu nezastavilo a po prvotních nesnázích jsem se dokázal v ději zorientovat. Ano, určitě jsem nepochytil úplně vše a stoprocentně se na film podívám časem znovu, abych si svůj názor kompletně ucelil, ale k zamýšlenému pocitu naprostého odrovnání a uspokojení jsem došel tak, či tak a to je hlavní. Další věc, která spoustě lidem nevyhovovala, byl poněkud chladný přístup především k postavám a k jejich propojení s divákem. A tady jdu taky trochu proti proudu, protože já neměl ani trochu problém vytvořit si k nim vztah a ve finále mi nebylo úplně jedno, co se s nimi stane. Tomu ovšem nejvíce napomohli samotní představitelé. Třeba takový John D. Washington mě tu naprosto bezpečně utvrdil v tom, že mu do budoucna můžu věřit a fandit. Jeho parťák Robert Pattinson už je v mých očích naopak vcelku ostřílený a věřím, že po tomto velkofilmu a následně i za rok v roli Batmana o svých kvalitách přesvědčí i o něco širší ("popcornovější") veřejnost. Mimo této dvojice rovněž zaujala jména jako neokoukaná E. Debicki nebo naopak ostřílený Kenneth Branagh, jenž tady hlavního záporáka ztvárnil opravdu skvěle. Všichni navíc mají mezi sebou výbornou chemii, což se musí také ocenit. Ještě na závěr bych v rychlosti zmínil a vyzdvihl hudbu, která je u nolanovek pokaždé velkým tahákem a i tady jsem hned několikrát chytal slušnou husinu. No a abych tady nestrávil mládí, tak jen řeknu, že mě Tenet extrémně potěšil, Chris Nolan mě v něm i přes lehce odtažitý přístup dokázal vrátit do podobného stavu, v jakém jsem se ocitl po shlédnutí Počátku, Interstellaru a dalších jeho originálních projektů, no a já jej určitě řadím mezi to vůbec nejlepší, co jsme v tomto bohužel jinak chudém roce mohli vidět. 90% ()

dur.dur

Pro samy backwards motion tomu trochu schazela primocarost ;) Super napad a provedeni, ale v nekterych situacich mi to dost pripominalo Inception. Wow efekt tak nebyl tak casty a silny. Snad nevznikne pokracovani. ()

Solverino

Tak film je celkem slušně herecky obsazenej, je vidět že peněz bylo celkem dost, ale zápletka je banální až nesmyslná. Dialogy jsou rádoby věděcké, ale jsou to totální nesmysly. Film je strašně kool, když je tam spousta záběrů pozpátku, ale některé scény vypadají spíš směšně. Chtělo se mi u toho spát, je to strašně dlouhé. Branagh jako ruský oligarcha je chvílema až směšný. A ta paní, co má být jako "bond girl" je strašně hubený koště, vypadající spíše jako vysloužilá basketbalistka. No celkově to hodnotím hodně slabě a to jsem čekal jaká to bude pecka! ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

15.06.2023

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

09.09.2021

Režisér Christopher Nolan byl jedním z prvních filmařů, kteří se loni rozhodli vyzkoušet sílu kin během pandemie, když de facto vlastnoručně protlačil svůj snímek Tenet k letní premiéře. Místo… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů