Oz

• USA Oz
všetky plagáty
USA, (1997–2003), 54 h 37 min (Minutáž: 53–98 min)

Tvorcovia:

Tom Fontana

Ernie Hudson, J.K. Simmons, Lee Tergesen, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Harold Perrineau, Terry Kinney, Dean Winters, George Morfogen, Rita Moreno (viac)

Americký televizní seriál napsaný a vytvořený pod taktovkou Toma Fontany. Vyšlo šest sezón v rozmezí šesti let (1997-2003). OZ je přezdívka nápravného zařízení kdesi ve státech. Mnoho příběhů se odehrává v Emerald City, kde panují podivné pravidla. Zkráceně „Em City“ je experimentální typ vězení. Příběhem nás provází Augustus Hill (Harold Perrineau) bývalý drogový dealer a feťák nyní na kolečkovém křesle. (gruvacek)

Recenzie používateľa Arkanoid k tomuto seriálu (62)

Oz (1997)

Seriál o drsných chlapoch, ktorí si nenechajú n****ť na hlavu. Tieto skupiny ešte existujú aj dnes, no vtedy ich najčastejším výskytom mohlo byť aj väzenie. Vďaka nekompromisnosti postáv sa s nimi dá dobre stotožniť, ak máte radi rýchle rozhodovanie a priamu cestu ku úspechu, napriek tomu, že činy, čo spáchali oni, by ste nespáchali. V štvrtej sérii tu navyše máme dokonalý čierny humor, naplno rozvinutý v mladšej HBO show, The Sopranos, ktorý v sériách predtým nebol (podobné sú aj scény Rebadow a otec Bobbyho Bacalu, aj keď ich scény dopadli rozdielne). Seriál natočený bez servítky o rozdieloch rôznych etník, aký dnes už možno ťažko vidieť. Drámy o bezvýchodnosti situácií sú tu na dennom poriadku a predurčenosť osudu klesnúť ešte do väčšej mizérie sa tu vyhýba len máloktorej z hlavných postáv. Jefferson Keane, vodca gangu, obrátený zo temnej na správnu cestu, nachádzajúci na sklonku života pokoj a hrdosť nad svojím dobrým skutkom. Ryan O’Reilly, bezcharakterný ku väčšine, geniálny manipulátor odchádzajúci z vrážd väčšinou s čistými rukami, zabíjajúci rýchlo aj pomaly, zásadový a láskavý voči bratovi a láske. Beecher, zneužitý spoluväzňom nachádza guráž a začne rozdávať karty, tragicky však prehráva svoju rodinu, nachádza aj lásku, ktorej nevie dať stop. Keller, sexuálny predátor, zradný aj obetavý v rámci jedného vzťahu. Adebisi, čistý animal obviňujúci svet zato, ako dopadol, neštíti sa ničoho v odstraňovaní svojich nepriateľov, má v rovnakom momente všetko aj nič. Schillinger, vodca neonacistov snažiaci sa pod vplyvom negatívnych udalostí o nápravu – tá však v jeho prípade už nie je možná. Miguel Alvarez – za seba a proti všetkým tancuje medzi kladivom a nákovou. Kvalitných postáv je plno a v tomto seriáli viac, ako v iných, a o nich to celé je. Po scenáristickej stránke skvost, ktorý sa ťažko prekonáva. Slabších epizód ako 100% za prvých 5 sérií bolo pre mňa len 5. Preto ma zamrzela posledná séria, kde väčšina epizód bola silnejšia B a 2 epizódy slabšia A kvalita. Seriál sa však musel nejako ukončiť, no tieto ukončenia v poslednej sérii, väčšinou bez napätia, nedehonestujú predošlé, právom cenené snaženie. Kamera tešila dynamikou, tá tu však nebola vždy, čo ale nevadí. Oz ostáva asi prvým, a nie posledným kvalitným dlhým dramatickým seriálom HBO, ktorého v dobe jeho vysielania zatienili The Sopranos. ()

The Routine (1997) (S01E01)

„Oz. That’s the name of the street for the Oswald Maximum Security Penitentiary.“ Úvodná znelka rutinných napínavých tónov a väzenských záberov diváka naladí. Hrá tu aj Edie Falco v úlohe dozorkyne, ktorá vysvetľuje hneď začiatkom piatej minúty väzňom rutinu, známa pre fanúšikov neskoršieho seriálu ako Carmela Soprano. Pre fanúšikov Spidermana je tu zasa J.K. Simmons ako väzeň Vern Schillinger, neonacista vybavený „armor“, brucho vystlané novinami a s namakanými rukami. Fanúšikov Lost zaujme Adewale Akinnuoye-Agbaje, tu v úlohe Adebisiho, spoluväzňa nováčika, tam ako záhadný Eko. Začína sa vysvetlením pojmu Oz z úst černocha s bielymi zubmi. Začína sa od zamestnancov väznice, černocha wardenom (správcom väznice) Lea Glynna a bieleho McMannusa, ktoré divákom predstavujú svoj deň. McMannus chce zavádzať nové postupy v bloku 5, čo sa nestretáva s wardenovým pochopením. Warden súhlasí s určitou prevýchovou brutálneho zabijaka, ak si McMannus zoberie aj petty drug dealera, ktorý je wardenovým bratrancom. Do väznice prichádza bývalý právnik, ktorý zisťuje, že to bude mať ťažké a populárny výbušný moslim amerického pôvodu, ktorý pripravuje peknú rozbušku aj vnútri väzenia. Bitkárska scéna v sprchách plná hnevu nabudí adrenalínom a vytvorí výborný dramatický oblúk. Napätie tu máme nielen medzi väzňami a bacchrmi, rasami a etnikami, ale aj medzi homofóbnymi väzňami či bacharmi a gaymi. Seriál obsahuje peknú väzenskú doktorku, ktorú skopíroval neskorší Prison Break. Dialógy s ňou sa však vedú reálnejšie. Temná hudba s presným strihom sadnú pri nútenom kŕmení junkieho Sancheza. Od HBO tradične potešia vtipné dialógy plné hlášok a kvalitná kamera s presným strihom. Kamera sa nakláňa a to ešte nie sme pri temných činoch postáv. Príbeh ponúka skladačku poviedok jednotlivých väzňov a stavia na kvalitných základoch asi ako všetky zaľudnené seriály od HBO. Záverom vraví, že dokáže diváka prekvapiť, aj keď na tú udalosť splietli tvorcovia hneď niekoľko dejových línií. „He ate his parents.“ „He killed them, carved them up, and he ate them.“ „What can you do with him?“ „I’ll teach him table manners.“ –„Beecher. I’m guessing you are not Italian. What are you in for? Shaving strokes off your golf score?“ –„Don’t smile. Ever.“ –„I won’t be fucking you, prag. At least, not tonight.“ -„Vern Schillinger. I understand.“ –„Me? Jewish? I don’t even like Barbra Streisand.“ –„Livestock. That’s what you are. My livestock. Because now Tobias... Your ass belongs to me.“ –„They call this the panl system, but it’s really the penis system.“ –„Don‘t you fuck with me, my brother.“ –„He ate his mother.“ „Get out of here.“ „So I heard. He killed her, then he blew off her head, smothered it in onions.“ „What, no garlic?“ „He had his father in the freezer.“ –„See me riding a bicycle?“ „What?“ „I ain‘t a messenger boy. You got something to tell Nino, tell him yourself.“ –„Hit me in the face. Again. Harder.“ –„I was faithful by choice. In here I don’t got a choice.“ –„Hey, you hear that? Are you on drugs, McMannus? If you’re not, you should start.“ –„but you, you’re arrabbiato.“ –„Jesus, one of my kids.“ –„Well, your brother’s a fag, Keane. They say it runs in families. You a fag too?“ „Why don’t you suck my dick and find out?“ Jazykové okienko: ad-seg; prag; fanny; wop; grease-ball; cracker; mick; spic; kike; gook; goombah. () (menej) (viac)

Visits, Conjugal and Otherwise (1997) (S01E02)

„Niggers did Ortolani.“ Černoch rozprávač ponúka pár štvorpísmenových slov na úvod. Našťastie sa neskôr dialógom zapojí do deja, ktorý dokážeme zabudnúť a potom už má znovu filozofické reči. Nino je právom smutný, McManus si dovolí obviniť vedúceho bacharov. Schillinger sebavedome označuje vinníka bez dôkazov. Strih je zábavný, keď je Beecherovi vnuknutá myšlienka a v ďalšom zábere už sledujeme jej realizáciu. Riešia sa aj svadba jedného z väzňov. Je tu predstavený aj Miguel Alvarez, latino, ktorý bol pobodaný ešte čakajúc v zástupe na zaradenie do ciel svoj prvý deň, tak si divák obnovuje pamäť pomocou flashbacku z prvej časti. Jeho otec bez jazyku aj dedo na samotke sú v rovnakom väzení a partnerka zavretá v ženskom mu čaká dieťa. Kňaz skúša dostať z jeho rodiny pomoc pri zodpovednom staraní sa o dieťa. Dedo ho však nikdy nevidel. Syna videl, keď bol baby a druhýkrát, keď mal 18 a mal rovnaký väzenský mundúr. Dobrým otcom bol, keď Haiťanovi, ktorý jeho synovi vyrezal jazyk, on vyrezal srdce. Táto celá poviedka je niekde v strede epizódy, no záverom sa našťastie rieši problém tej minulej, tradične v réžii zrady, násilia a brutality. Skoro všade trefa do čierneho a opäť mi príde nadbytočným len rozprávač. „No Valentines between me and Dino.“ –„Please, sir, may I fuck my wife?!“ „See, when you ask me like that, I can’t deny you anything.“ –„Good? You come from a night of wild sex with the only woman you love and you tell me it was good?“ –„Handsome fucking kids too. Good Aryan stock, you know?“ –„Donald Groves. You killed your parents and ate them, right? Donald Groves: I only ate my mom. I was saving my dad for Thanksgiving. Lenny Burrano: That's festive. –„A man who can’t keep his word ain’t shit with me.“ –„Come here!“ „he told me to tell you to tell Nino Schibetta not to seek revenge.“ „Why didn’t you tell Schibetta?“ „Just because I talk to God doesn’t mean I’m crazy.“ O'Reilly is awfulyl chummy with the melanzane.“ Jazykové okienko: it’s no dice; maytag; shim; prag; foot the bill; back-burner; show the ropes; melanzane (eggplant). ()

God's Chillin' (1997) (S01E03)

„I mean, God turned himself into a big shot. Then, in a couple days, or a couple of million years, he breathed life into man. Ans he’s been sucking life out of u sever since.“ Napätie sa dá krájať vo vedení väznice, ale najmä medzi samotnými väzňami v Emerald City. Spočiatku sa zameriava dej na Homeboys na zmeny v správaní lídra, ktorý plánuje ďalšie kroky v reakcii na posledné udalosti. V epizóde sa rozoberá Boh a viera a pesismisticky to vidí najmä Beecher. Vidíme aj kamarátsku stranu O’Reillyho. Fanúšikovia The Wire chrochtajú blahom pri príchode J.D. Williamsa, ktorý v neskoršom The Wire stvárnil Prestona. Tu sa predstavuje ako  Kenny Wangler. Aj sem si nesie naštvaný výraz a bandanu. Mentora mu nerobí nik iný ako Adebisi. Fanúšikov Banshee zasa poteší Željko Ivanek v úlohe guvernéra. V epizóde jedna z hlavných postáv prechádza veľkou osobnostnou premenou, ktorá bola nasmerovaná už od minulej epizódy. Ale samozrejme, všetko dobré je po zásluhe potrestané, najmä, ak sa vypne mozog. „When are we gonna kill those wops?“ –„Let the fuckers come, please.“ –„They cut off his dick and stucked it in his mouth.“ Where’d you her that?“ „God told me.“ –„Yo, yo, Italian ice, what’s up?“ „You ever hear how the word „doo-wop“ came to pass?“ „No man, tell me about it.“ –„Violence for its own sake accoplishes nothing.“ –„What‘s that?“ „Probably some cannolis ans shit.“ –„Get undressed. We‘re taking a shower.“ –„You ever seen a guy with his prick cut off?“ „No, I can’t say that I have.“ „It’s not pretty.“ –„I’m Zeus. I’m omnipotent.“ Jazykové okienko: speakeasy; blunt; hug the wall; knee-jerk. ()

Capital P (1997) (S01E04)

„He loved women who drank vodka on the boats.“ V realite by senátor nepovedal, že spravme popravu, aj keď nemá žiadny efekt. Taký hlúpy nie je nikto. Inak si HBO vždy šlo realizmus. Naťahovačky okolo popravy, rozvíjanie Beecherovej povahy, O’Reilly ako vždy vytvára konflikt, ktorý je zaujímavo nasnímaný (netradičné uhly kamery zachytávajúce tváre hádajúcich sa). Posledné slová sú krásne strihnuté s náhlym vytrhnutím sa zo spánku na žene, s ktorou muž skončil, lebo bola poruke s rovnakými ťažkými emóciami, ako on sám. Oz tak dramatický, ako je divák zvyknutý. „Let‘s do it.“ Jazykové okienko: dago; mook. ()

Straight Life (1997) (S01E05)

„If you ever got here on time. McMannus, I think I’d have a heart attack.“ Bodie je šikovný pašerák (nádoba). Fúkanie kontrabandu zaznamenané cez rybie oko je tiež pôsobivé. Gýčom, aj vizuálnym, ostáva rozprávač. Nevýhodná sociálna situácia núti čestného človeka ísť na krivú cestu. Závislosti, utrpenie a intrigy v kvalitnom mixe.  „Que cosa, Mafia?“ –„Sorry, it’s an old family recipe and we don’t share.“ –„You Irish, You got no appreciation for the simple things in life.“ –„He’s so anti-drug, he makes me look like Robert Downey Jr.“ Jazykové okienko: mingya; bumper to bumper; jabber; get-go; piece of cake; mick; dago. ()

To Your Health (1997) (S01E06)

„You’re one sick motherfucker, O’Reilly.“ „Coming from you, that’s a compliment.“ Akt vzbury výborný, téma závislosti a postarania sa o starých na pozadí násilia a intríg. Kvalitné dramatické scény a prepracované postavy ako vždy. ()

Plan B (1997) (S01E07)

„May I go now? Cause it’s time for me to pray.“ Znovuzrodenie vo veľkom štýle s cieľom meniť podmienky zvnútra s väčšou vervou, ako tomu bolo doteraz. Život a smrť, hodnoty, závislosť a hľadanie hrdinu, ku ktorému možno vzhliadať, čiže kopa skvelých scén. „The salami I like him.“ Jazykové okienko: egghead. ()

A Game of Checkers (1997) (S01E08)

„Fuck Ceaser, fuck Lincoln, fuck Mahatma Gandhi.“ V poslednej epizóde série napätie riadne hustne. Najčestnejší zahadzuje svoje morálne zásady, lebo je ovplyvnený emóciami a hnevom prebudený z minulej epizódy je na koni. Mnoho vydieračských úmyslov sa miesi v krvi a pote tých, ktorí sú ochotní za svoje záujmy bojovať. Vzbura je dotiahnutá skoro so všetkým, čo k tomu patrí. „Wars happen over game of checkers.“ –„Hey. Good night, turd.“ –„She is a damn fine woman, our Diane. Damn fine woman.“ -God lied to me.“ –„Don’t push your luck.“ –„Every time I have to take a shit, you move the pieces!“ Jazykové okienko: be joined at the hip; boob tube; break the tie; plastered. ()

Série 2 (1998) (S02)

O’Reilly a Beecher sa zaľúbia (nie do seba) a ich správanie je kvôli tomu nečakané. O’Reilly je zaujímavý klasicky rozohranou partiou na všetky strany, rakovinou (táto časť mi príde slabšia) a vzťahom ku bratovi Cyrilovi. Beecherovi sa mení súkromie a padá do priepasti manipuácie, hanby a zrady utkanej Schillingerom, ktorý si pridáva nových nepriateľov. Miguel musí dokázať, že má cojones. Said pomáha, kde sa dá, McMannus zvádza kao vždy márny boj ohľadom nápravy väzňov. Adebisi dáva Talianom ďalší úder, no tí mu spôsobia detox a rozvijnú tak jeho duchovno. K postavám pribúda El Cid, významný latino gangster, Antonio Nappa, ktorý prišiel dať naporiadok mafiu v Oz, nacista Chris či tiež nastista bachar Karl. Všetky epizódy sú výborné, až na tie s O’Reillym a jeho rakovinou. Záver ponúka neobvyklú brutalitu a mnoho dokončených dejových línií, ktoré uspokoja fanúšikov. ()

The Tip (1998) (S02E01)

„Yo, yo man. That’s me.“ Svet po vzbure vo väzení má nepatrné zmeny. Na scénu prichádzajú ľudia z komisie, ktorá chce do veci vniesť svetlo a potrestať všetkých vinníkov, aj z radov dozorcov, aj z radov väzňov, či samotného vedenia väznice. Jednotlivé výpovede zúčastnených sú krásne zostrihané s asi 5sekundovými scénami. Vyšetrovanie je horúce hlavne pre guvernéra, ktorému vytvorí výbornú opozíciu Charles S. Dutton. „Rah-rah, crimson.! Jazykové okienko: scot-free. ()

Ancient Tribes (1998) (S02E02)

Em City po druhýkrát, v štvorčlenných gang skupinách. Do hry sa znova dostávajú aj Taliani. Nie je to také napäté ako v prvej sérii, ale na nových dejových líniách sa starostlivo pracuje. Prekvapuje aj dominantnejší McManus a očakáva sa návrat starého Schillingera. Jazykové okienko: mohel. ()

Great Men (1998) (S02E03)

Za mínus považujem dejovú líniu koncipovanú ako právnickú drámu, ktorá uberá epizóde na akčnosti a napätí. Inak výborné, návrat árijského bratstva poteší, rovnako ako O'Reillyho dráma. ()

Losing Your Appeal (1998) (S02E04)

Právnická dráma bohužiaľ pokračuje, našťastie ale aj násilie a intrigy árijského bratstva. Beecher sa pridáva ku násiliu a nadáva na svoju sudkyňu. Miguel volí taktiku kde sa dvaja bijú, tretí vyhráva. Jazykové okienko: mook; wop; cocolo; show the ropes. ()

Family Bizness (1998) (S02E05)

„Hey papi. You and me... we could tango.“ Schillinger dáva Saidovi ponuku ho zastupovať v jeho prípade. Said je zaujatý. Všetci, čo šli robiť maturitu, ju spravili, Poet bol prepustený na podmienku a prednáša významnú báseň na ceremónii, hneď po McMannusovom rýpnutí si do Devlina, ktorý mu to na pánskych veľmi ľahko a uvoľnene vracia. Schillinger je navštívený McMannusom, ale posiela ho preč a Wrangler sa za zlé správanie nemôže zúčastniť ceremónie. Leo sa snaží bratovi dohovoriť, ale v tom zamotaný až po uši. O’Reilly to skúša na doktorku najhorším možným spôsobom, no vďaka tomu tu máme dokonalú kreatívu, ktorá sa dá zažiť len v absurdistane. Život vo väzení sa pohol zase ďalším smerom, bol komentovaný ako vždy schopnými dialógovými výmenami a jediné, čo vadilo, boli rozprávačove extravagantné hlúposti. „See. A little poison and all rats are gone.“ Jazykové okienko: take place. ()

Strange Bedfellows (1998) (S02E06)

„Do me a favor. Give these to Jiggy Walker. I owe him.“ McMannus musí svedčiť a ide mu to, napriek jeho takzvanným morálnym zásadám. Said dáva ruky preč od prehratého prípadu. Adebisi má pod čapicou. I love you od Shirley. Nad Talianmi vyhráva v slabšej, ale napínavej akcii 2:0. Schibetta šiel navrátiť slávu a dostal sa ešte do väčšej hanby. Miguel má problém, lebo jeho schopnosti nerozhodného lídra sa začnú porovnávať s vysokým renomé na 36 rokov za vraždu odsúdeného El Cida v odaní Luisa Guzmána, ktorého som v drsnejšej úlohe ešte nevidel. Busmalis je šialený gentleman, ktorý zaobchádza s každou dierou ako s dámou. Do väznice prichádza aj LL Cool J, v úlohe hazardného hráča, ktorý je aj celkom schopným strelcom, čo sa hneď pochváli špinou na Devlina. Jeho herec je tak geniálny, že túto zápornú postavu musíte mať radi. Dozvieme sa aj niečo o zápale ďasien. Beecher cíti zvláštne emócie a neonacisti sa potichu smejú. Jeho spoluväzeň ponúka moonshine, ktorý som spoznal v Outsiders s Davidom Morseom. Chris je dokonale manipulatívne, zákerné hovädo. Jeho herec je vo svojom výkone výborný. Všetko je krásne absurdné, ako v Oz má byť. Jediná výčitka ide na vizuálne otrasne nasvietené flashbacky. Jazykové okienko: moolie; show the ropes; hunky-dory; pleasure and a half; moonshine. ()

Animal Farm (1998) (S02E07)

„Because sometimes is good to be human.“ Adebisi prežíva ťažkú skúšku. Antonio Nappa, nový boss talianskej mafie vo väzení, ho pripravil o heroín. Vyzerá, že sa s Adebisim nebude párať. Ten je zasa pod voodoo kliatbou a má dokonca vďaka tomu preludy, ale divák vie, čo je realita a čo nie. Schillinger v epizóde kriticky naštve Beechera aj O’Reillyho, keď zneužije jeho brata. Ide za McMannusom a chce bratov presun, no McMannus chce od neho priznanie na objednávku vraždy, na čo samozrejme O’Reilly nepristupuje. Na prekvapenie sa v epizóde stane hromadný dobrý skutok. Motorkár čítajúci všetky listy, si prečíta ten Rebadowovej mamy, ktorá mu píše, že jeho vnuk má rakovinu a chcel by ísť ešte do Disneylandu, no chýbajú mu peniaze. Navrhne preto v rade skupín pod vedením McMannusa, aby mu vyzbierali 3000 €. A oni sumu vážne vyzbierajú. Jediná skupina, čo neprispeje, je tá Adebisiho, no ten aspoň zabdrží Wanglera, aby Rebadowovi peniaze zobral. Miguel dostáva od El Cida úlohu Kvalitná epizóda s pár prekvapeniami a novými postavami. Jazykové okienko: gin mill. ()

Escape from Oz (1998) (S02E08)

Máme tu nového záporného hrdinu medzi bacharmi, ktorým je nácek. Rebadow je prefíkanejší, ako sa zdá. Epizóda obsahuje veľa neobvyklej brutality. Môžete sa tešiť na ukrižovanie, vypichnutie očí, dolámanie všetkých končatín. Máme tu našťastie aj trochu jiu jitsu. Miguel je zaujímavá postava, no ťažko povedať, čo sa s ním stane po udalostiach tejto epizódy. Výčitky zahrané výborne. O’Reilly sa stáva hrdinom a vysvetľuje, že Cyril je pomalší vďaka nemu. Adebisi sa naučil žiť duchovne a preto prišla zrada. Said prekvapuje (?) gurážou. Výborný záver skvelej série. Jazykové okienko: by hook or by crook. ()

Série 3 (1999) (S03)

McMannus čelí nespravodlivému obvineniu zo sexuálneho harassmentu (dnes, v roku 2022, by také niečo vzniknúť nemohlo), Adebisi sa ukazuje ako schopná stratég, Beecher ako výborný manipulátor, Miguel má výčitky a samovražedné pohnútky a nemá sa komu zveriť. Latino väzeň Carlo dostáva pravidelné návštevy od rodiny, no členov, čo ho nevštevujú, stále ubúda. Je to viac vtip či dráma? Máme tu aj čierny rasizmus. Schillinger ukazuje, že je nemilosrdný voči každému, čo nie je s ním na 100%. Sériu ovládajú boxerské zápasy až do tragédie vo finále. Beecher a jeho vzťah ku Kellerovi sa vyvíja, máme tu aj dvoch Rusov, zabijaka a manipulátora. Saidovo postavenie je otrasené učením bieleho aj vytvorením vzťahu s bielou ženou. Miguel dostáva asi najlepší rozvoj svojej postavy, čo som v doterajších sériách zatiaľ videl. Opäť výborná séria.  Za najslabšiu epizódu považujem tú prvú, keďže v nej Said príliš filozofoval, za najlepšiu tú poslednú, v ktorej bolo okrem adrenalínovej akcie v závere aj veľa vtipu. ()

The Truth and Nothing But... (1999) (S03E01)

Adebisi prekvapivo chráni Petera Schibettu v psych ward. Wangler na Nappov príkaz zisťuje lojalitu nového člena gangu. Hromadné kopanie tak nie až také ponižujúce, ako sa z openingu mohlo zdať. Saidove dohadovanie sa o myšlienke jeho hnutia až tak nebaví, ostatné party sú veľmi uspokojujúce. Prekvapí Keller a Beecher znova objavil svoje gule napriek hojacim sa zlomeninám. Vďaka napätiu ohľadom árijskej časti sa neviem dočkať ďalej epizódy. ()

Sirotek Thor konečně adoptovaný?

Sirotek Thor konečně adoptovaný?

29.12.2011

Nejdřív se na něj vykašlal režisér jedničky Kenneth Branagh, pak televizní tvůrce Brian Kirk a nedávno kvůli obvyklým „tvůrčím neshodám“ i Patty Jenkins (Zrůda). Následně studio Marvel oslovilo další… (viac)