Angel

USA, (1999–2004), 80 h 40 min (Minutáž: 44 min)

David Boreanaz, Alexis Denisof, J. August Richards, Charisma Carpenter, Andy Hallett, Amy Acker, Glenn Quinn, James Marsters, Vincent Kartheiser (viac)

Angel, upír s duší, po odchodu ze Sunnydale zamíří do L.A., kde chce pomáhat bezmocným a nadále pokračovat v boji proti zlu, aby tak aspoň částečně odčinil staré hříchy. Kromě jiného mu však život komplikuje i démonická právnická agentura Wolfram & Hart, která je přesvědčená o jeho důležitosti v blížící se apokalypse. Jeho tím tak čekají v tomto nikdy nekončícím boji krušné chvíle. (oficiálny text distribútora)

Tereza666 odpad!

Stupidní, debilní nemluvě o výběru herců. David je možná ranař, ale jeho herecký talent je nesnesitelný. Nechápavé dialogy, trapné masky! Hrůza, děs! ()

!Malak-11!

1.série - skvělý počin -> naprosto dokonalé jak propojili oba seriály...2.série - nemám slov a opět dokázali pokračovat na vysoké úrovni...3.série - celkově byla dobrá, ale některé kličky a epizody se mi opravdu nelíbili...4.série - dle mého názoru nejhorší série seriálu Angel...bavila mě tak půlka epizod...5.série - tak ta je naprosto dokonalá..Celkově hodnotím mezi 3-4 hvězdičkami, ale jelikož mi stále leží v žaludku ta 4.série tak dávám 3... ()

Molir

Prvni serie celkem vlazna, nicmene na jejim konci to zacne nabirat obratky a porad to graduje a graduje a graduje az do finale ctvrte serie - a pata je uz uplne jina a je v jistem smyslu skvelou pointou tech ctyr predchozich :-) ... ale kdyby mi nekdo vypravel synopse (dej) nekde na ulici nebo v hospode, tak to budu mit za naprostou silenost :-)) (ostatne ona to silenost celkem i je ;-) ) a BTW Wolfram & Hart jsou pro me jeden z nejuzasnejsich zaporaku co znam :-) ()

giovanni3

No Angel pokračuje z Buffy a následník je na podobné úrovni.. stejně mizerné zpracování monster a zase hrdina s partou co toho moc neumí... V určitých momentech je to lepší jak Buffy a jindy o dost horší.. 2z5 ()

Styxos

Je to skvělý, v kombinaci s Buffy výborný. Příběh byl super, postavy byly sympatický a skvěle obsazený. A rozhodně musím ocenit ten Whedonův přístup, když divákům po seriálu, který se musel k dospělosti propracovat, předhodil rovnou seriál o dospělosti. Angel narozdíl od Buffy sází hlavně na hlavního hrdinu (Buffy je víc týmovka) a není to o lovení monster, ale víc o detektivní práci a kdybych měl Angela k někomu přirovnat, byl byl by to Wolverine anebo Batman - využití postavy upíra je geniální, protože to dává obrovské možnosti pro retro díly Navíc Angel a Buffy jsou samostatně dobré seriály, ale teprve dohromady fungují úžasně a dávají dohromady perfektně propracované univerzum, který začne dávat smysl po několik sériích. A rozhodně musím obdivovat, že Whedon a jeho parta v nějakém díle vytáhnou nějakou postavu, nějakou událost, na chvíli nám ji ukážou, ale teprve později zjistíte, že to má pro příběh důležitou roli, případně díky minulosti můžete zjistit co je postava doopravdy zač a co ji formovalo (to platí pro Angela i Spikea). První tři série jsou na rozjezd super, čtvtá je slabá a pátá nejslabší. A popření celého příběhu během jednoho dílu bude asi vždycky vnímáno různorodě. Někdo ho bude nenávidět a někomu přijde geniální. Já se přikláním ke druhému táboru. ()

tempus

Od první série jde síla příběhu vzhůru a v poslední sérii (zvlášť v posledním díle) je napětí a příběh za hranicemi všeho lidského, co jsem si dokázal představit a já zažívám v posledních dobrodružství naší, trošku pozměněné party (od 3.série) nejsilnější filmový zážitek života. Po každé, když si vzpomenu na Angela, tak mi vytanou krásné vzpomínky (s dostatečnou dávkou hlášek) a stačí k tomu opravdu málo (třeba 5x5 HIMYM). PSS: nejvíc mi spadne čelist, když se změní Angel v upíra plyšáka (čas úsměvů)! PSSS: ten konec (stejný, jako konec v tomto westernu ) mohl předvídat, že v příštím Whedonovým díle bude westernově laděná. ()

Han22

U Angela platí v podstatě totéž co jsem napsal u Buffy. Znovu nás čeká rozjezdová první řada, následovaná mnoha zvraty a boji se zlem. Seriál je dospělejší, v podstatě jde o obdobu detektivní kanceláře pro boj se zlem, má jednoho fakt drsnýho záporáka (Wolfram a Hart) a chování postav překračuje mnoho hranic z Buffy. Už tu není ten gang, co drží vždy spolu - mnoho z hrdinů jde proti sobě, vzájemně si ubližují, zraňují, zrazují... Finální řada byl dobrý šok, finální záběr posledního dílu ještě větší :-) Jinak v akci podle mě seriál opět selhává, i když ne tak dramaticky, některé scény jsou nezapomenutelný. Takže zase za 4. ()

SheenaStaley

Ale jo, je to povinnost pre každeho fanušika Buffy, už len preto, že dej spolu často uzko suvisi, niekedy sa stanu v Angelovi veci ktore sa potom doriešia v Buffy a naopak..... ale je to len doplnok k Buffy, nie kult:) A zároven je možno pre trochu vyspelejsich divakov, možno pre tých ktorí s Buffy starli.... ťažko posudit, proste Angel je o niečo važnejší:D o tu jednu hviezdicku som ho pripravila práve len preto, že už to není kult:D ()

Milano33

Najlepší spin-off, aký som kedy videl a presne seriál Angel je to, čo si Buffyverse zaslúžil. Pre milovníkov Buffy the Vampire Slayer je táto show povinnosťou. Rovnako ako aj Buffy, tak aj Angel má svoje kúzlo. Tento počin sa odlišuje svojou vyspelosťou, dospelejšou tématikou a temnejším tónom. Temná atmosféra spolu s detektívnou zápletkou utvárajú pravú podobizeň tohto skvostu. Taktiež je aj príbehom konzistentnejší a vyváženejší, než u jeho predchodcu. S naratívnou stránkou sa pracuje excelentne. To, ako sa pracuje s očakávaním diváka, by sa dalo nazývať umením. Aj s vývojom postáv sa seriál skvelo pohráva a nejeden charakter si prejde obrovskou zmenou. Postavy sú výborne napísané a ihneď si ich zamilujete. Ďalšou vecou, ktorú divák určite ocení sú božie hlášky a dumavé rozhovory. ()

AngiS

A baví mě to stokrát víc, než-li Buffy :P Konečně seriál, v kterým je vždycky nějaká naprosto dokonalá hláška.. A konečně seriál, kde nehraje hlavní roli naivní blondýna, co ze sebe děla extrémní drsňačku.. bláá blá..ale normální pěknej chlap. ()

Najja

Seriál, který jemně navazuje na Buffy, i když de facto jen tématem. Buffy mě osobně určitým způsobem bavila, ač byla více naivnější. Angel je tajemnějí, ale pro mě velmi nesympatickým seriálem. Nejde ani tak o Davida Boreanaza, který mě v seriálu Sběratelé kostí hodně baví (i když to je zase něco úplně jiného), ale spíše o Charismu Carpenter - ta má pro mě trochu zvláštní "charisma", více přehrává a obecně je mi nesympatická, což způsobuje, že je mi nesympatický celý seriál. Je to ale škoda, ono nejde o vyloženě špatný seriál. Je to ale můj subjektivní dojem. ()

Ilhan

Ano, Buffy je jen jedna. Ale ano, Angel je také jen jeden. Že se chce Angel nést v trochu temnějším duchu dává na vědomí již úvodní znělka. Ze začátku to tak ovšem nevypadá. Něco tomu oproti Buffy prostě chybí. A je zde vidět ta klasická Jossova slabina, což jsou slabší začátky seriálů. Důležité však je, že si dokáže vytvořit takové základy, že na nich poté postaví takový děj a takové zvraty, že člověku zůstává jen čumět s otevřenou pusou. A u Angel je to vše velmi dobře vidět. Zatímco Buffy měla pro každou sérii jednoho hlavního zloducha, u Angel tomu tak není a to je jeho největší devizou. Od začátku staví, i když s přestávkami, do role hlavního zla W&H, což se zejména v poslední sérii naplno projeví. Současně s tím Joss skvěle vykresluje celou mytologii a říká, že nic není náhodné. V tom je největší výhoda Angela oproti Buffy. Zde má všechno svůj řád, důvod, přičinu, někoho, kdo za tím stojí. To v Buffy nebylo. Tam se zlo objevovalo spíše náhodně. Tady na sebe všechno navazuje. Jednotlivé série nejsou tolik oddělené. Čtvrtá série vypadá jako by byla prodlouženým finále té třetí. Nepustí člověka od obrazovky. Ještě jsem nezažil aby mě nějaká série do sebe vtáhla již od začátku. Žádný pomalý rozjezd nové dějové linky, všechno pokračuje v takovém tempu, že člověk nemůže a ani nesmí vydechnout. Všechno směřuje k jedinému a nevyhnutelnému střetnutí v jehož středu seriál bohužel končí, čemuž pořád ještě nemůžu uvěřit. Byl jsem sice přesvědčený, že Angel ode mne dostane jen 4 hvězdy, po jeho skončení jsem si však uvědomil, jak moc mi bude chybět a proto neberte hodnocení jednotlivých sérií závazně a neprůměrujte je. Hodnocení je za celý seriály, který jako celek tvoří jedno z mnoha Jossových uměleckých děl. Btw. Přivést Spikea do páté série byla trefa do černého.První série: 70 %, Druhá série: 60 %, Třetí série: 100 %, Čtvrtá série: 100 %, Pátá série: 100 %. ()

Bohemák

Buffy mě zoufale nudí, ale Angel se chvílemi opravdu scénáristicky rozjel... Módní vlna upířiny mě těžce nezasáhla (těším se na éru hejkalů či vodníků v USA), ale tady se místy řemeslně opravdu dařilo. ()

Paity

Opět další seriál, co je zde mezi neojblíbenějšími, což je skutečně na pováženou. Nic s tím ale nenadělám. Sám mohu dát pouze jednu hvězdu. V podstatě Duffy v bledě-modrém-nudném. ()

adam9

Vzdal jsem to v polovině první série. Neříkám, že Angel asi nebude dobrý, ale zkrátka mě nepřitáhl. I když čtu, že první série se musí přečkat, pak přijde to "pravé ořechové", tak jsem jednoduše na to nedostal náladu. Do Buffy jsem se zamiloval natolik, že jsem ji musel dokoukat ihned celou a teď už se mi do tohohle světa vracet nechce. A až ano, tak opět nejspíš jen za Buffy. Sorry Angele, asi budeš rovnocenným vůči Buffy, ale já prostě tu chuť na těch 5 sérií noirovského stylu nemám. ()

Nerhinn

Ne, prostě ne. Angel fungoval jako vedlejší postava velice dobře - jeho koncept je celkem jednoduchý a ničemu to nepřekáží. Na hlavní postavu je ale příliš nezáživný a David Boreanaz není tak dobrý/charismatický herec, aby doplnil to, čeho se nedostává konceptu postavy. Obzvlášť první tři sezóny pro mě byly nefalšovaným utrpením a shlédla jsem je jednom proto, že jsou součástí univerza Buffy. Od čtvrté sezóny už to celkem ujde, minimálně děj je trochu zajímavý (už to není monster of the week + poslední tři díly si uděláme výlet do alternativního středověku), vše jde ale do kytek, když se na scéně objeví Spike. I když chápu, proč došlo k retconu jedné z mých oblíbených postav (je tisíckrát zajímavější a sympatičtější než hlavní stár), způsob, jakým se scénáristi snaží udržet ho na místě, je směšný. Chápu, proč ve finále není Buffy - všechny díly, kde hostují slayerky, jsou vynikající a je bolestivě očividné, proč - postavy jsou zajímavější a mají nějaký cíl, herečky jsou lepší. Je zajímavé sledovat vývoj některých postav - Doyle, Wesley a Fred jsou skvělé charaktery. Bohužel Cordelii jsem její vývoj nějak nevěřila a Spike v tomhle seriálu zařadil zpátečku. A Angel... eh. Sledovat ho v rádobyvtipných scénách, kde šišlá na dítě... brr. Škoda mluvit. ()