To je vražda, napísala

• Česko To je vražda, napsala (viac)
Dráma / Komédia / Krimi / Mysteriózny
USA, (1984–1996), 198 h 48 min (Minutáž: 45–93 min)

Predloha:

Washington Irving (kniha)

Scenár:

Peter S. Fischer, Robert E. Swanson, Tom Sawyer, Robert Van Scoyk (viac)

Angela Lansbury, William Windom, Ron Masak, Louis Herthum, Tom Bosley, Will Nye, Michael Horton, Ken Swofford, Julie Adams, Herb Edelman, Keith Michell (viac)

Úspešná spisovateľka Jessica Fletcherová pomáha riešiť kriminálne prípady vo svojom okolí. Bývalá učiteľka angličtiny žije sama v dome v malom mestečku Cabot Cove. Je na dôchodku a po smrti manžela Franka sa rozhodne písať detektívne romány. Hneď prvá kniha je úspešná a vydavateľ ju pozve na oslavu do New Yorku. Keď sa však na večierku odohrá vražda, Jessica dostane prvú príležitosť súkromne pátrať po vrahovi, v čom sa jej úspešne darí. Napokon rieši vraždy, ktoré sa odohrávajú v jej okolí či na cestách, keď navštevuje početné príbuzenstvo a spoločesnké akcie. Polícia zvyčajne nie je nadšená jej aktivitami, pretože ako amatérka je vždy aspoň o krok pred profesionálmi, a tiež ako prvá odhalí skutočného vraha. (TV JOJ)

StarsFan

Solidní tři hvězdičky. Ačkoliv mě trošku udivuje, že se Jessica připletla ve svém okolí už asi k padesíti vraždám a všechny vyřešila. Tak, kdo to bude příště? Synovec ze třetího kolena, který ji pozve na svatbu, kde mu "náhodou" zabijou novomanželku? (P.S. Být vámi, Jessicu bych skutečně nikam s sebou nebrala, protože, kde se vyskytne, tam se přioplete nějaká ta vražda :-) ()

Ainy

Svůj názor na hlavní představitelku jsem si nechala "uzrát". Byly doby, kdy jsem tu všetečnou všudybylku nesnášela. Zrovna dnes jsem si po práci natáhla nožky na stůl a zapla jedničku, kde na mě po dlouhé době opět vykoukla. Nemůžu si pomoct, ale už mi tak moc nevadí. Je to pohodová seriálová detektivka a co, že se stane vražda všude, kde se objeví? Copak se neříká o Midsomeru, že je to nejnebezpečnější městečko na světě? Člověk se až nestačí divit, že tam ještě zůstal nějaký přeživší. Copak Gerchán a spol. na svém úseku německé dálnice dennodenně nevyšetřuje nějakou zapeklitou vraždu a výbuchy aut, kdy jim jde permanentně o život? ad. ad. Z policajtů Jessica Flatcher sice dělá pravidelně hloupé školáky, na druhou stranu, kdyby každý policejní sbor měl takovou spisovatelku, nežilo by se nám báječně? ;-) ()

sud

Hlavní problém je v tom, že mě osobně nedokáže přesvědčit žádný detektiv v sukních, ani věhlasná slečna Marplová. A ono to nebude jenom tím, triviálnější zápletky abys pohledal. A navíc paní Fletcherová musí pocházet z hodně rozvětvené rodiny, když má tolik příbuzných. :-) ()

MM_Ramone

Popoludňajší detektívny serál pre dôchodkyne. Stará spisovateľka béčkových detektíviek, ktorá všade kam sa pohne natrafí na vraždu a bezpochyby ju sama vyrieši. Veď je to tak senilné až hrôza. Jessica Fletcherová mňa veru nedokázala zaujať. "To je vražda, napísala" a ja píšem, že je to nudná blbosť. * ()

kulyk odpad!

Prototyp nesmrtelné a přemoudřelé tchýně. Mít to v okolí, napsal bych do protokolu jediné. Byla to vražda, příslušníci. A jsem si jist, že mě plně chápete. ()

Mahalik

Vždycky jsem nechápal, proč se v úvodu Fletcherový nikdy nepromáčkla "klávesa" na psacím stroji. To já, když jsem jednou za uherák napsal pár řádek, musel jsem immervere vytahovat tlačítko z útrob psacího stroje. ()

Phobia

Stará vražda napsala, že je to vražda. Máte-li zálibu v mírně obézních důchodkyních, co všude strkají svůj všetečný rypák a sežraly Šalamounovo hovno, pak je tohle seriál přesně pro vás. Jestliže však nejste gerontofilní a netrpíte ani sebemrskačskými sklony, nejspíš si v záplavě kriminálek najdete vhodnější podívanou, u které ve vás pohled na hlavní postavu nevyvolá stejné pocity, jako když přežvykujete písek. Pár dílů jsem s prarodiči vydržela "sledovat" (ve skutečnosti jsem většinu pozornosti věnovala křížovkám, mé tradiční záchraně a sebeobraně proti TV vkusu nejstarších členů rodiny). 31% ()

LiVentura

Plejáda hvězdiček i hvězd se v tomto milém cirkulujícím krimiseriálu vyměnila, jen Angela se svým úsměvem zůstala. Tento seriál dost člověka omrzí postupem času a zvláště, když jej dávají skoro každý rok. Ale je zde několik opravdu originélních epizod, dle mne splňuje průměr. ()

Nin

Náhodou velmi povedený odpočinkový detektivní seriál s velmi sympatickou hlavní hrdinkou. Když jsem byl mladší, tak jsem si vždycky přál, aby to byla taková moje třetí babička :) (6/10) ()

Madsbender

Jessica Fletcher ovplyvnila a možno povedať že vlastne „vychovala“ celú jednu generáciu domácich gazdiniek. Predstavuje mramorový ideál morálky a spoločenský vzor. Má len drobnú škvrnu na priezračne čistej zástere a hipsterských okuliaroch (s ďalšími retro módnymi doplnkami). Všade, kde sa len na chvíľu zjaví, sa ihneď udeje vražda. A akoby náhodou sa vždy nájde ktosi, na koho ju možno zvaliť. Nuž a potom zostáva len jediná vec - napísať o tom knihu a zhrabnúť riadne tučný honorár! V živote si to už nepustím, na poobedia strávené v detstve s úspešnou akčnou spisovateľkou nikdy nezabudnem. Hodnotenie myslím tak vážne, ako tvorcovia svoje nápady na epizódy. ()

mzss1

Tady platí asi taky to co v Columbovi, že tady hlavní hrdinka vše vyřeší, ale na Columba to nemá. Columbo je nadprůměrný seriál, který většinou pobaví. Tohle prostě ne. Hlavní hrdinka mi přijde dost nesympatická a případy nejsnou nějak dobré. Proto hodnotím pouze na 25% = * ()

MaedhRos

To je vražda, napsala má potřebné ingredience k tomu, aby to šlapalo jak dobře promazaný hodinový stroj - jenže tak nanejvýš sezonu, dvě. Co začalo jako docela milá, starosvětsky laděná detektivka, skončilo jako rozplizlé, plesnivé a odbarvené televizní lejno. Ale co se dá dělat - babička ten seroš milovala; a nostalgie spojená se vzpomínkami na společné odpolední TV dýchánky s Jess Fletcherovou, bílou kávou a znamenitým domácím štrůdlem mi nedovolí jít pod 3 hvězdičky. ()

Socrates

MacGyver se Sherlockem v sukni a květákem na hlavě dohromady. Všeuměl a všeználek Jessica vyřeší vše a všude, chybí mi jen pár dílů, kde odhalí mezigalaktický zlo třeba jako astronaut ve Vesmíru nebo rozklíčuje nějakou pekelnou záhadu jako příležitostný domorodec nebo emzák ve středu Země. Je to zábava. ()

Zemřela herečka Angela Lansbury

Zemřela herečka Angela Lansbury

11.10.2022

Přichází smutná zpráva ze Spojených států, v požehnaném věku šestadevadesáti let totiž v úterý 11. října zemřela v kalifornském Los Angeles americká herečka Angela Lansbury. Jen za pár dnů by přitom… (viac)

Zemřel herec Yaphet Kotto

Zemřel herec Yaphet Kotto

16.03.2021

Ve věku 81 let zemřel na Filipínách americký herec Yaphet Kotto. Informaci prostřednictvím sociálních médií zveřejnila jeho žena Tessie Sinahon a později ji potvrdil i hercův agent Ryan Goldhar.… (viac)

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon

26.07.2020

Ve věku 83 let zemřel v sobotu v americkém státě Tennessee herecký veterán John Saxon. Podlehl zákeřnému zápalu plic, jak médiím potvrdila jeho žena Gloria Martel. Rodák z Brooklynu s italskými… (viac)