Priatelia

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

Recenzie používateľa Blazkowicz k tomuto seriálu (11)

Priatelia (1994)

První sérii jsem měl nachystanou od konce roku 2018 a přesně po třech letech jsem si na to udělal čas. Na Přátele jsem se díval už jako malý harant, když to dávali na ČT 1. Nic mi to neříkalo, ale teď už je to jiná. S čistým svědomím tomu dávám plný počet. Do mé Top 10 to sice nepůjde, ale to na hodnocení nic nemění. Ze začátku jsem byl trošku na rozpacích, protože to nevypadalo nějak extra zábavně, ale seriál zraje jak víno. Navíc tady je zvláštní typ humoru - prostě obyčejný. Žádné prasečinky nebo tak a přitom to skvěle baví. Pro mě trochu zjevení. Hlavně to vytahují postavy, takže nakonec jejich malé zhodnocení. Joey je bez debat nejlepší, v každé sérii válí. Ne že by seriál dělal jen on, ale malinko to tak bude. Zachraňuje hlavně pozdější série. Dokonce mám v plánu jeho "sólo" seriál. Chandler mu zdatně sekundoval se svými fórky, ale to jen do té doby než se oženil. Pak už to byla jen skoro prázdná skořápka, která řekla občas něco vtipného. K Phoebe jsem měl neutrální vztah, ale po "zabití" Chandlera to byla moje druhá nejoblíbenější postava. Občas to bylo s tou blbostí až moc přehnané. Ross měl jak lepší chvilky tak i ty horší, ale většinu času v pohodě a někdy dokonce uměl překvapit. Monica taky, ale dal bych ji pod Rosse. No a to nejhorší na konec. Rachel je otravná pipka, která kazí příběhy v seriálu. Až v posledních sériích to s ní začalo být lepší. Tož tak, kdo neviděl, musí vidět. 5-* ()

Season 1 (1994) (S01)

Konečně po čtyřech letech jsem se k tomu odhodlal a ze začátku jsem byl teda hodně zklamaný. Takový plytký humor, postavy mi přišli nesympatické a nebyl tam žádný úvod. Ross se hned rozvedl, ten už dělal tam, ta chodila s tím, prostě takové vrhnutí do vln děje. To nemám moc rád. Naštěstí to ale není tak hrozné. Zvykl jsem si rychle a humor zatím dobrý. Prý je to nejhorší série, tak snad se to ještě vylepší. 4* ()

Season 2 (1995) (S02)

Parádní nářez. Oproti první série je to humorem o level výš. Ale v hodnocení si ještě nechám rezervu. 5-* ()

Season 3 (1996) (S03)

Překvapivě musím říct, že je to horší. Skvělých dílů pár, dobrých o něco víc, ale žádná sláva. 4+* ()

Season 4 (1997) (S04)

Už jsem se začínal trochu nudit, ale naštěstí přišla tahle série a hlavně její druhá polovina. 5-* ()

Season 5 (1998) (S05)

Zatím jednoznačně nejlepší. Taková škoda, že Chandler měl jiného dabéra. Byl to nezvyk a ty konkrétní díly to trochu srazilo. 5* ()

Season 6 (1999) (S06)

Pořád skvělý nářez. 5-* ()

Season 7 (2000) (S07)

Hodnocení ještě nechám, ale bylo to zase o něco horší než předchozí série. Ten konec z toho udělá určitě telenovelu. 5-* ()

Season 8 (2001) (S08)

Já to tušil. Rachel a dítě je špatná kombinace. Navíc už úplně zabili Chandlera, který je jen zbytečná postava s občasným vtipem. 4+* ()

Season 9 (2002) (S09)

Scény s Rossem, Rachel a děckem jsem vyloženě protrpěl. Novinkou je přetáhnutá délka u některých dílů. Zbytek je ale pořád dostatečně kvalitní. 4+* ()

Season 10 (2003) (S10)

Úžasné, jak si jednotlivé série udržely vysokou kvalitu. I tato poslední není výjimkou. Některé postavy moc dospěly a už se tam nehodily jako předtím. Směřování posledních dílů bylo takové dost na ukončení. To je samozřejmě očekávatelné, ale moc na to tlačili. 4+* ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry