M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

Recenzie používateľa malyLibor k tomuto seriálu (45)

Služka (1972) (S01E05)

Tento díl jsem dodnes neviděl. Nevím, jak se to mohlo stát. Musím říct, že pro mne jeden z nejlepších. I když u tohoto seriálu se nejlepší díl najít nedá, těch nejlepších je nejmíň 45 :-) ()

Banány, krekry a oříšky (1972) (S01E07)

Malá technická. Někteří recenzenti by si měli přečíst, co to vlastně recenzují. Nic proti, tranquill, ale je to už poněkolikáté, kdy píšeš recenzi k jinému dílu... No a k tomuto dalšímu skvělému dílu musím říct jen to, že mne ty řeči o jídle na začátku epizody přiměly zvednout zadek a jít si namíchat extra suché martini. Ale protože asi nejsem Hawkey, tak jsem si musel dát více vermutu, protože já přeci jen raději martini medium než extra suché :-) Což ovšem na kvalitě epizody nezanechalo pražádnou stopu. ()

Drahý otče (1972) (S01E12)

Další naprosto skvělá epizoda. ()

Edwina (1972) (S01E13)

Vynikající epizoda, ve které Hawkey ukázal, jak velké má srdce. ()

M.D.O. - Místní domorodá osoba (1973) (S02E07)

No do háje, z této epizody mi jde mráz po zádech. Skoro padesát let od natočení a stále tak aktuální. A Hawkey má u mne další malé bezvýznamné plus. ()

Soud Henryho Blakea (1973) (S02E08)

Skvělý díl. Skvělý. Clinger na rogalu super, ale co mne rozesmálo, že jsem se málem utopil ve vaně, byla závěrečná scéna. Ta neměla chybu. ()

Inkubátor (1973) (S02E12)

A opět jsem se skvěle bavil. Radar nezklamal a znovu přelstil válečnou mašinerii. ()

Generál za úsvitu (1974) (S03E01)

Tak tohle byl masakr. To bylo naprosto přesně stejné jako když jsem byl na vojně. Zdá se, že zelené mozky jsou stejné na obou stranách barikády. ()

Duhový most (1974) (S03E02)

Další naprosto úžasný díl. Jeden z pro mne úplně nejlepších. Člověku se chce věřit, že všichni lidi nejsou jen sobečtí idioti. A souhlas s Radarem a jeho závěrečnou řečí. ()

Konzultant (1975) (S03E17)

Další naprosto skvělý díl, u kterého jsem se výborně bavil, ale který mi dal i námět k zamyšlení. Nicméně všechno zabil hned na začátku taxikář Radar :-D ()

Bílé zlato (1975) (S03E23)

Opět Flagg. Opět jeden slabší díl. I M*A*S*H si může občas odpočinout. ()

Abyssinia, Henry (1975) (S03E24)

Nejméně oblíbený díl seriálu. Když jsem ho viděl poprvé, tak mne ten konec dostal úplně do kolen a nechápal jsem, co se to vlastně stalo. ()

Drahá Mildred (1975) (S04E08)

Jeden z pro mne nejlepších dílů. Až tady jsem Col. Shermana přijal za skutečného nového velitele MASH 4077. ()

Děti (1975) (S04E09)

Tohle je snad nejdojemnější díl. Brečel jsem u něj víc než když sestřelili Henryho. ()

Cena tomatového džusu (1975) (S04E16)

Skvělá variace na pohádku o kohoutkovou a slepičce. Tu jsem jako dítě nesnášel, tento díl mne ale skutečně pobavil. ()

Drahá mami (1975) (S04E17)

Tyhle díly s dopisy domů mám opravdu moc rád. ()

Hawkeye (1976) (S04E19)

Jeden z nejlepších dílů. Proč tu už napsal ing.man, takže se nebudu opakovat. ()

38 rovnoběžka (1976) (S04E20)

A další skvělý díl. Tolik námětů k přemýšlení. A tolik inteligentního humoru. Jediná drobná chybička je, že jsem při sledování zase dostal chuť na martini. Tak si namíchám ještě jednu sklenku a pustím si další díl :-) ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young