M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

Recenzie používateľa malyLibor k tomuto seriálu (45)

Mše svatá (1982) (S10E14)

Znovu myšlenkově velice silný díl. Otec Mulcahy patří od začátku seriálu k mým nejoblíbenějším postavám a tady dostal zase jednou trochu větší prostor. A je zde krásně vylíčeno, jak moc je lidské stádo snadno manipulovatelné a jak snadno obětuje životy jiných za i jen maličký prospěch pro sebe. Jak moc aktuální v dnešní době v této zemi. ()

Synové a kuželkáři (1982) (S10E20)

Další skvělý díl, ve kterém u mne znovu (po kolikáté už?) zabodovali nejvíc Charles a Margaret. ()

Koukni na mě (1982) (S11E01)

Myslím, že dílů, kterým jsem dal méně než pět hvězdiček, se ve všech dosavadních sériích M*A*S*H najde méně než prstů na jedné ruce. Mnohem více je těch, kterým bych moc rád dal hvězdiček šest. Tato ovšem patří k těm, jimž by patřilo hvězdiček sedm či více. A protože to nejde v hodnocení tak aspoň takto ******* ()

OSN, noc a hudba (1983) (S11E10)

Další naprosto dokonalý díl. Poslední série ukazuje, jak MASH za ta léta vyzrál, jeho humor je mnohem inteligentnější a i závažná témata dokáže ukázat s citem a noblesou, bez nabubřelého moralizování úvodních sérií. Ne že ty by nebyly dokonalé, jen ty další jsou stále lepší a lepší. Prostě MASH je MASH. Je to, alespoň pro mne, opravdu jeden z nejlepších seriálů všech dob. ()

Podivní spolunocležníci (1983) (S11E11)

Díl opět moc fajn. Ale po dlouhé době jsem udělal, co u MASHe už od prvních dílů první série nedělám - přečetl jsem si obsah od nejmenované TV Nova a málem jsem si cvrnknul. Tohle musel sepsat... opravdový vtipálek, jinak si to nedovedu vysvětlit. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young