Do MASHu stále prichádzajú návštevy zo spojeneckých armád. Počas jednej takej návštevy sa Charles zoznámi s Angličanom Randolphom. Charles je jednoducho očarený - Randolph má skvelé vychovanie, rozumie vážnej hudbe a takmer vo všetkom ho predbehne. Jeho očarenie však pominie, keď sa ukáže, že Angličan je len syn komorníka. (TV Markíza)

Belsazar

Všichni jsme se stali odborníky na nepřiznávání věcí. Nejen otec Mulcahy, ale i Hunnicat. Prožili něco, co se nedá popsat a co bychom nechtěli prožít. Vynikající díl. Kdyby kvůli ničemu jinému, tak kvůli Winchesterovi, který dostal pěkně přes ústa. ()

sator

Právě umřel Stalin, potřebuji náhradu, tak jsem se přihlásil... Om mani padme hum...😀😀😀 Jen akceptováním druhých tak jak jsou dosáhneme duševní rovnováhy...😀😀😀 V tomto díle se potkala Loretta Swit s hercem  Dennisem Holahanem v roli Per Johannsena, a ještě v tom samém roce byla svatba. ()

malyLibor

Další naprosto dokonalý díl. Poslední série ukazuje, jak MASH za ta léta vyzrál, jeho humor je mnohem inteligentnější a i závažná témata dokáže ukázat s citem a noblesou, bez nabubřelého moralizování úvodních sérií. Ne že ty by nebyly dokonalé, jen ty další jsou stále lepší a lepší. Prostě MASH je MASH. Je to, alespoň pro mne, opravdu jeden z nejlepších seriálů všech dob. ()

• Název pochází z písně „You And The Night And The Music“ od Howarda Dietze a Arthura Schwartze. (sator)