M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

atms

Vždycky se na něj rád podívám. Ta lidskost, která je v seriále obsažena a způsob jakým doktoři bojují s vlastními problémy dnes už takřka v seriálech vymizela. Po skončení celého seriálu jsem málem brečel jak želva, protože jsem měl pocit, že opouštím partu skvělých a hlavně humánních (i když mně s tím Hawkeye občas štval:)) lidských bytostí. ()

Hrus

Tento druh humoru mi vůbec nesedí. Nevím přesně proč, ale prostě tenhle u nás "kultovní" seriál nemůžu vystát. Při vtípcích, kde se ostatní smějou, mě to přijde trapný. Prostě asi nejsem na černej a hodně suchej humor. Nesnášim postavu Franka Pierce - je to náfuka, kterej si dělá z každýho jen srandu. Ukamenujte mě. ()

TheMe

Klasika, která neomrzí. Na začátku jsem seriálu úplně nemohl přijít na chuť, ale to se postupem času změnilo a mohl za to hlavně Hawkey. Některé díly sice stojí za bačkoru, ale je to jen zlomek, který nemůže pokazit maximální celkový dojem. ()

ThePaul

Tento seriál mi denne zabezpečuje únik z reality a patrí k NAJ veciam čo boli kedy natočené. Veď keď posledný diel sledovalo viac ľudí ako cestu na mesiac, to už svedčí o kvalite. ()

Marchellonzo

U žádného seriálu jsem se nenasmál víc jak u M*A*S*H*e. Co epizoda, to skvělá půl hodinka vtipu, která dokáže zlepšit i pochmurný den, třeba v práci nebo ve škole. Bravurně napsané postavy, kde každý má svůj příběh jsou nezapomenutelné (třeba jako Frank :D). Geniální seriál, na který se vždy s radostí znovu podívám a budu se řezat smíchy jako při prvním shlédnutí. ()

milhouse86

seriál, ktorý joj plus, prima a nova premietali dookola a tak som niektoré časti videl 5 krát a iné zase ani raz. Tak som sa rozhodol, ze si ich teda pozriem všetky od prvej až po poslednú. A tak mi MASH spríjemňoval chvíle jeden a pol roka. Bol to mix niekoľkých druhov častí, z ktorých až na pár všetky stáli za niečo. Inteligentný humor, dramatické udalosti, z ktorých ma niektoré naozaj dostali. Najlepšia postava určite Radar, ale nesúhlasím s názorom, že po jeho odchode už MASH nebol dobrý. Proste sa musel začať uberať iným, vážnejším smerom a práve z týchto častí mi možno najviac utkvelo v pamäti. ()

DansteR

Jeden z mála těch nekonečně dlouhých seriálů, který neomrzí :-D...díly na sebe nenavazují až tak, takže se dá dívat i zvlášť. Seriál je dokonale povedený a vtipný a námět výjmečný...prostě a jednoduše...nemá chybu. 95% ()

SNCF

M.A.S.H., co jen říci? Břitká protiválečná série, plná černého humoru, který je i přes nespočet epizod stále na výši. Počet epizod, ale občas ubírá na zajímavosti a na můj vkus se občas až příliš dotěrně cpe do psychologie... Ale jen někdy... ()

japekli

Rozhodně taková úsměvná válečná selanka. Autoři se chvílema snažili pár dílů zdramatizovat, aby bylo patrný, kde že se seriálový hrdinové nacházej, ale mám za to, že se takovej způsob nehodil, kdy jeden díl srandičky, druhej slzičky a v dalších pár zas smích a to všechno většinou bez návaznosti. Jinak ovšem vyzdvihuju, s jakou bravurou se kladný postavy téměř vždy dokázaly vypořádat s tupostí nebo zkostnatělostí. ()

Jinka

Přišlo mi, že jakmile opustil seriál Traper, Frank a Henry, tak veškerý humor se ztrácel. Postupně začal seriál více vážnět, a mně, když jsem byla dítě, bylo líto všech lidí, kteří tam strávili tolik let. Ovšem s příchodem věku jsem zjistila, že seriál byl podstatně delší než celá válka. Jinak je to perfektní seriál, který nikdy neomrzí. Tak trochu jsem se ztotožnila s Hawkeyem a jeho pohledem na svět, a výborným sluchem Radara. ()

lida93

Neokoukatelný seriál :) Mnoho dílů jsme viděla opakovaně,ale stále se na ně dá koukat opakovaně a člověka neštvou :). Spíše má hrdiny víc a víc rád :) ()

Marek_23

Úžasný seriál, ktorý zobrazuje osudy mobilnej armádnej nemocničnej jednotky v kórejskej vojne. Príbehy hlavných hrdinov sršia humorom, sebairóniou a celý seriál je tak nadčasovo spracovaný, že si stále získava sympatie všetkých generácií. V tomto seriály je možne nájsť utrpenie, strach, lásku, priateľstvo, nenávisť, chamtivosť, obetavosť, proste všetko. Príslušníci tejto jednotky sú odtrhnutí od svojich rodín s ktorými sú vo svojich mysliach každý deň a prenášajú tak svoje domovy do každodenného fungovania v armádnej nemocnici a spolu vytvárajú jednu veľkú rodinu. Napriek vysokému počtu dielov si dokázal tento seriál zachovať po celý čas vysokú kvalitu. Okrem toho, že je divák zasypávaný nespočetným množstvom nesmrteľných hlášok, nútia nás životné osudy hlavných hrdinov k zamysleniu nad hrôzami vojny, ale aj vlastným životom. ()

ariari

perfektná bodka za správami o pravej ľudskosti..Alan si zaslúži aj hviezdy aj epolety. seriál je pravdepodobne vďaka jeho osobnosti brilantným dielom plným láskavosti a polaritnej pohody k zbytočnéj deštrukcii humanity ,ktorá sa v skutočnosti odohrala v Kórei : Príbeh ale stále pokračuje v Severnej časti a hlúpa nafúkaná krutosť decimuje ľudskú podstatu ešte dnes. . ()

Wolftalon

Na tenhle seriál se vždycky čas od času kouknu, protože je stále zábavný a každý díl je jedinečný, přesto mu někdy nechybí vážnější nota ()

JackStrange

Dvě stě padesát pět dílů tohohle je trochu příliš, opravdu dobrých vtipů je pomálu, zbytek vyplňují nezajímavé dialogy. Oblíbil jsem si pouze Radara, což je při takovém množství postav opravdu málo. ()

zigy

Autoři si zaslouží potlesk vestoje, protože 255 dílů je 255 dílů, přitom pouze minimum je slabších. MASH je prostě taková jistota, že se dobře pobavíte. Seriál navazuje na tradici děl, které si dělají legraci z války a její absurdity (Švejk, Hlava XII), ale podle mě MASH je ze všech těchto děl nejlepší, vemte v úvahu rozsah seriálu a jeho trvající kvalitu. U všech zúčastněných se jedná o jejich životní dílo. Výborný výběr dabérů, zejména Pavel Trávníček jako Hawkey, to byla trefa do černého. Představte si v jeho roli třeba takového Zdeňka Mahdala a byl by to úplně jiný seriál:) ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young