M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

diodoros

Perfektný seriál stopujúci osudy vojenských doktorov počas vojny v Kórei so všetkým, čo k tomu patrí. Herecké výkony sú výborné, hudba legendárna a príbehy geniálne komicko-dramatické so všeobecným protivojnovým posolstvom. Seriál sa držal veľmi dlho (11 sérií) a pritom vôbec nestratil svoju kvalitu, čo je obdivuhodné (platí tu skôr obrátená tendencia - prvé diely boli najslabšie, ale postupne ich kvalita rástla). Protivojnové posolstvo má čo povedať aj dnes, kritika veľkých mocností a ich vojnovej mašinérie a najmä humanistický prístup ku všetkým okolo (či už je to "nepriateľ" alebo "náš", spolu s nastolenou otázkou, kto, prečo a či to vôbec je nepriateľ alebo iba ďalší obyčajný človek) svoje miesto budú potrebovať vždy. Výborný seriál, ktorý na pozadí výborných komediálnych hlášok sprostredkúva významné pacifistické posolstvo. ()

Nocturno culto

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů napříč věkem .. Nejvíc se mi líbila 1. série s plukovníkem Henrym, Trapperem atd ..k tomu samozřejmě Frank, major Houlihannová, Radar, Klinger a další z mnoha a mnoha postav .. ()

wiix

Náročné je hodnotiť seriál, ktorého zvučku som podvedome od narodenia vnímala v rodinnej obývačke, ktorého vtípky a hlášky si recitujem vo vhodnej situácii každodenného života a ktorý ma tak trefné humorno-dojímavé ladenie, že mi pri poslednom dieli mi ušla slza, pričom som sa zároveň smiala na vtipoch. ()

Luxocculta

Výjimečné. Už jen tím, že se přes 250 epizod odehrává v tak tísnivém a nehostinném prostoru. Po nějakém čase máte pocit, jako byste tam byli s nimi. Seriál sice neudržel vysokou úroveň prvních tří sérií po celou dobu svého trvání – hlavně osmá až desátá řada přinesly spoustu hloupých epizod – ale na konci desáté a s poslední řadou se tohle částečně zlepšilo a celá show byla skončena silným finálovým dílem, který na vše nechal tu nejlepší možnou vzpomínku. Tím, jak moc je seriál nabitý humorem, tím silněji působí vážnější témata, připomínající všechnu tu nesmyslnost, zvrácenosti a útrapy války. Těžko se z toho ve válce nezbláznit, i přestože se denně vnitřně balzamujete vlastnoručně vyrobeným lakem na rakve. Tenhle zážitek měl sílu i díky tomu, že jsem v Koreji a „bažině“ byl naposledy někdy před pětadvaceti lety. Myslím, že další návštěva bude za podobně dlouhou dobu. Do té doby na shledanou, sbohem a amen. ()

CGP

Jestli má u nás nějaký seriál legendární status, pak příhody skvardy ze čtyřticícísedmdesátésedmé. Nemá cenu tu vyzdvihovat některé z hlášek, bylo by to pouze na úkor těch tisíců dalších geniálních gagů, které se během jedenácti natáčecích let nastřádaly. Mimochodem poslední díl předčilo v Americe ve sledovanosti pouze přistání na Měsíci. ()

Micka

Skvělý válečný komediální seriál,který si bere na muśku poněkud opomíjenou válku, a to válku Korejskou. Seriál je kvalitní a jeho humor nic nestrácí ani po mnoha dílech,což se o většině jiných říci nedá. ()

KdG

Je to dobrý seriál, ale tím že má tolik dílů a některé jsou spíš slabší tak časem ztrácí na síle. První série je ale fakt výborná. Radar je nezapomenutelnej. ()

xladojx

Na tento seriál se dá dívat pořád dokola a neomrzí, prostě ta správná zábava na každodenní ráno, dopoldedne, poledne, odpoledne a koneckonců i noc. Škoda jen, že každá změna v obsazení tomuto dílku malinko uškodí... ()

renegrido

Vynikající seriál, bohužel ke konci spíše průměrný, ale to se dalo čekat, při tolika dílech a tolika letech natáčení se musí počítat s tím, že někteří herci nezůstanou až do konce. Bez Franka a Radara už to není ono. Ale na druhou stranu hlavně ty počáteční díly mám tak ráda, že seriálu musím prominout ten konec:-) ()

Myrddin

Hodně se mi líbily hlavně první díly (asi tak do 50. epizody) - skvělí Dr. Blake a Trapper a Hawkey si ještě nehrál na nejlepšího člověka na světě ve všech ohledech, ale jinak to bylo vtipný po celých cca 250 epizod. ()

astraal

Jednu hvězdu strhávám dolů za Hawkeyeho protože mi ke konci opravdu lezl na nervy. Střídání jeho otravných depresivních nálad a vtípků na všechno a všechny mě opravdu vytáčelo. Prostě jsem ho neměl rád. Navíc ke konci, když přišel M.A.S.H. o Franka Burnse ztratil tím podle mě svou nejvtipnější/nejsměšnější postavu ("Ahoj Franku." "Do toho vám nic není."). To samé s Henrym. Radara jsem nějak extra nepostrádal. Každopádně jsem se u seriálu pokaždé dost zasmál....díky Franku jsi můj hrdina. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young