M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

Trixi

Ikdyž tenhle seriál není zrovna nejnovější, zaručeně patří mezi ty nejlepší. Mám ráda inteligentní humor a v tomhle seriálu s ním tvůrci rozhodně nešetřili. Všechny díly už jsem viděla několikrát a přesto mě ty vtípky vždycky znova dostanou. ()

Banehallow

Úžasný, skvělý, dokonalý, nezapomenutelný, grandiózní, dojemný, upřímný, sladký, vtipný, úchvatný. Takový byl, je a bude M.A.S.H. 4077. Absolutní a nepřekonatelný kinematografický skvost, dílo z jiného světa. ()

Agarwaen

Pro mě trochu rozporuplný seriál. Několik dílů perfektní legrace a pak přijde další, který mě pravdu dokáže otrávit - jeden dva vtipy, naši staří známí oblíbenci, ale krom toho tuny sentimentu a protiválečné ideologie. Většinu těchto "špatných dílů" si režíruje sám Alan Alda..Kdyby se radši držel hraní. Přesto se seriál celkově vyvíjí k lepšímu, většina postav, které odejdou, je nahrazena ještě lepšími (Barns - Winchester je podle mě největší zlepšení..Prostě super, hvězdička dolů za těch několik dílů, které mě znechutily tak rychle, že jsem je ani nedokoukal.. ()

cyright

prvních cca 70 dílů, kdy tam byla celá původní skvadra, bylo po všech stránkách výborných..zejména souhra dvojic hawkyee+trapper, henry+radar a dva nadržení majoři.. ovšem odchodem henryho a trappera mash velmi citelně utrpěl a když odešel frank, seriál šel do kytek.. bj není vtipný ani sympatický, potter není vtipný ani sympatický, charles není vtipný ani sympatický... témata se opakují, kupí se dokola opakované dojemné chirurgické scény a díly s ponaučením..humor se ale kamsi vytratil. lidi ruku na srdce, ten seriál si tak vysoké hodnocení nezaslouží. Pouze jeho první třetina je za čistých a bezkonkurenčních 5*. zbytek je od 3* až po odpad.. jak šel čas, horšil se seriál až k totální nudě. vzhledem k tomu, že dílů bylo cca 250, jedná se v průměru o průměr. ()

artuš

Jediný pěkný válečný seriál z lékařského prostředí.Odráží se v něm jak krutost války tak i humor s jakým jeho představitelé nsvou práci berou.Proto dávám 5* ()

gemi

Vtipný, vážný, rozverný, hluboký, dojemný, drsný, laskavý, syrový, jedinečný a bezkonkurenční. Takový je MASH. Geniální ve všech ohledech. Naprosto jasný a nedosažitelný Olymp všech seriálů. ()

Sosak

Atmosférický seriál z Korejské války se spoustou kvalitních vtipů a mastodontních hlášek. Herci byli vybráni naprosto přesně a jejich výměna v průběhu seriálu je dokonce změnou k lepšímu (vypíchnu Davida Ogdena Stierse jakožto Winchestera III.). I občasné tragické vložky nejsou na škodu, slabých dílu je vyloženě minimum a pořád se tam něco děje. Když to v televizi opakovali tak třikrát, vždycky jsem se díval a nikdy mě to nezklamalo. ()

haWranka

Zvláštní, vždycky jsem si říkala, co na tomhle seriálu asi všichni vidí. A pak, s odstupem pár let, jsem pochopila. Ten nesobeckej humor a způsob, jakým se jednotlivý postavy vypořádávaj s válkou má v sobě genialitu. Jsem závislák. ()

BačaXXX

Takhle vtipný a zároveň dojemně smutný seriál je klasikou už navždy."Slečno, máte rozepnutou košili.Kde?Za 5 minut u mě ve stanu." :-):-):-) ()

Grogan

Jeden z klenotů americké tvorby, který i přes obrovský počet dílů a obměnu sestavy hereckého týmu kvalitativně neklesl, dokázal pobavit i poukázat na hrůzy války. Nezapomenutelní Hawkey, B.J., Potter, Klinger, Radar, Henry, Trapper, Frank, Charles, Margaret a otec Mulcahy - parta, která mě vždy dokázala pobavit. ()

spacylemon

Mnohokrát jsem jím byl tak přesycen, že jsem ho zavrhl... navíc ten Hawkey je tak nechutně "správňácký" pokrytec a celé je to zidealizované jak kráva (jak osvěžující je oproti tomu film!)... Jenže přes všechny "objektivní" důvody, proč by měl být M*A*S*H blbost, tak pokaždé, když se k němu po čase vrátím, zas a znovu nevěřím vlastním očím, jak MOC jsou některé díly dobré... P.S. a nejlepší postava je bezpochyby Charles Emerson Winchester III. ()

Bart16

Jeden z mála seriálů,který může běžet v televizi pořád dokola a lidé se na něj stejně pořád budou dívat.Poslední díl je dodnes nejsledovanějším pořadem v USA. ()

ecis

Genialny serial, ktory mozete pozerat stale a stale a stale...a svoje caro to nestrati. Postavy a postavicky, na ktore sa nezabuda. ()

dessa

Perfektní seriál z lékařského prostředí na pozadí tak trochu opomíjeného konfliktu korejské války vyniká především konverzačním humorem, vzájemné slovní přestřelky jsou leckdy geniální. Přiznám se, že mám radši série, ve kterých již není Frank Burns - hned ze tří důvodů - Sherman Potter mi přirostl k srdci víc než Henry Blake, stejně tak lepším parťákem než Trapper je liška podšitá všemi mastmi mazaná B.J. Hunnicut. Třetí důvod je rovněž prostý - sir Charles Emmerson Winchester III. Provádět naschvály Frankovi, to je jako týrat nevinnou myšku, kdežto Charles byl opravdový soupeř jak ve slovních přestřelkách, tak i v různých kanadských žertících... MASH je dnes již kultovní klasika, která ale doposud neomrzela a klidně se na nějaký ten díl podívám s chutí znovu. ()

waska

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Jen u málo komediálních seriálů se můžeme setkat s takovou dávkou vtipnosti a ironie v každém díle. Geniální Alan Alda! ()

Jonatána

Prostě vynikající, můžu na to koukat dokola a dokola a pokaždé mě ta báječná směs lidskosti, díky které si člověk nesmírně silně uvědomuje, o čem je válka, a humoru zkrátka dostane! ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young