M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

H.Gordon

Každý rok je tento seriál v televizi a každý rok se na něj dívám, pokud mám štěstí. Všechny díly jsou skvělé. Občas je nějaký slabší, ale ne natolik, abych se na něj podruhé nepodívala. Opravdu už jako malá jsem to žrala. ()

Castrator

První tři série jsou vtipné a takřka geniální, od 4. série už to začíná drhnout až trapákovatět a circa pětina dílů jsou vyloženě nudné, patetické kraviny. ()

Master19

Prapředek všech dialog-based sitkomů. Nejdůležitější je mít omezenou komunitu postav, aby se z toho diváctvo nezbláznilo a není nic geniálnějšího, než umístit sitkom do Koreji kde prostě není možné, aby se tam připletl někdo jiný... Do toho asi agitka, ale to už teď (rozuměj v době po korejské válce) vlastně nikoho nezajímá a přesto to krásně funguje. ()

Spock

M.A.S.H. sice není nejlepším seriálem který znám, ale zcela jistě patří k těm nejlepším. Je fascinující pozorovat jeho kvalitu, ta se v průběhu všech dílu nevytrácí, a člověk si říká, jak to ti tvůrci dokázali, přes ohromné množství dílů a malý prostor na němž se děj odehrává. Klobouk dolů. Skvěle napsané a zahrané postavy a „rozumný“ styl humoru, který nedělá z války a role vojenských lékařů v ní žádnou parodii, naopak nám ukazuje těžkost jejich postavení. ()

Kosmik 1

Pět hvězd musím dát už jen proto, že ikdyž M.A.S.H dávaj v televizi pořád dokola, nikdy mě neomrzí a s radostí se podívám na další a další díly. Najít zde oblíbenou postavu není vůbec těžké, protože to jsou postavy všechny. Nedá se říct, že by mi tady někdo vyloženě nesedl, i bez kuního xichta by to nebylo to pravé ořechové. :-) Úplně skvělý je ovšem Klinger a vždycky jsem čekal v jakémže kostýmu se to zase objeví na scéně a co si vymyslí za historku. :-) Mimochodem znělka je nezapomenutelná a několikrát jsem se přistihl, že si ji v duchu pobrukuju. :-) Opět nejde napsat jinak než klasika. Výborná atmosféra z prostředí války v Koreji, tak jak ji určitě neznáme. Nekonečná zábava a navíc - asi se najde opravdu jen málokdo, kdo by neviděl ani jednu epizodu. ()

Ravi

M*A*S*H je zábavná, chytrá, vtipná, dojímavá, nutí se zamyslet, je pestrá, zelená, zároveň dokumentární a to tím nejlepším možným způsobem. Nejkouzelnější na ní je, že i desetkrát viděný díl je možno vidět znova. Jedno z mála děl natočených o korejské americké kampani, které není nutno nijak doplňovat. M*A*S*H je tak dobře natočená i napsaná, že ji může sledovat kdokoli, kdykoli a kdekoli na světě. 100% = 5/5 ()

THE_Mirec

Tento seriál ma vždy chytí za srdce.Kedykoľvek ho dávajú v televízií, vždy si nájdem čas na jeho pozretie. Jemný čierny humor podaný prostredníctvom Alana Aldu, Wayna Rogersa, Mika Farrella a ostatných hercov ma vždy rozosmeje, no niektoré časti boli veľmi smutné. Humorný pohľad na krvavý kórejský konflikt. U mňa TOP komediálny seriál. ()

Zagi20

Tenhle seriál se neomrzí, i když jsem ho viděl už nesčetně krát, vždy si ho rád zopakuju. Pro mě jeden z nejlepší seriálů vůbec. Navíc s výtečným dabingem. ()

d@v3tranc3

Nejlepší z nejlepších. Takto bych charakterizoval seriál, který považuju za skvost světové kinematografie. Tento seriál podává obraz každodenního života chirurgů a sester, kteří sloužili v nemocnicích MASH. Seriál si u mě vytvořil velmi silné osobní pouto a proto ho sleduji kdykoliv mi to čas umožní. Není snad možné jmenovat svou oblíbenou postavu, jelikož bych musel jmenovat všechny. Všechny postavy na mě působí jako jedná velká rodina, a proto bych se nebál s nimi prožít tento válečný konflikt. ()

Siri69

Tento seriál mě nikdy moc nebral. Přesto ve chvílích nudy představoval dobré zabití času a poměrně dobrou zábavu... 3* ()

mirec88

Tento seriál je aj pri 10. repríze vynikajúci a vždy na ňom nachádzam nové veci - je vtipný, inteligentný, ľudský a môjmu srdcu blízky. Škoda, že má len 255 častí :-) ()

vyfuk

Moc dilů jsem neviděl a když jsem byl malý, tak jsme celá rodina považovali M*A*S*H za úplnou blbost. Jedinný kdo na to vášnivě koukal každý den (a do dnes kouká) je náš děda. Ten se do M*A*S*He zamiloval. Já jsem chvíli některé epizody viděl a mám radši ty novější díly. Časem jsem také k tomu přilnul. Sice né tolik, ale časem si najde asi více místa v mém srdci. ()

V.Silver

"Připomínám, že jste ženatý muž" "Tuhletu pomluvu vymyslela moje žena!" Jeden z nejlepších sitcomů ever. Skvělé vtípky, smysl pro humor přesně podle mého gusta, skvělí herci, neustále opakující se situace, které však neomrzí a naopak - je radost je sledovat. Kdo by nemiloval Hawkeyho, Blakea, Trappera nebo Šťabajznu? ;) 100% ()

MichelSmith

Pozeral som ho ked som mal 14,ked som mal 18 a pozerám ho aj dneska! Nikdy som sice nebol nejaký fanúšik,ale vždy ked to zapnem,neprepnem... Proste pernamentku som nekupoval ale hra ma vždy nadchla v športovej terminologii... :) ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young