M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

anli

Geniálíi,zábavné a moudré!!!Jeden z nejlepších seriálů všech dob,který nemá absolutně chybu.Ani není potřeba víc dodávat-je to skvěle napsané,skvěle režírované a má to perfektní atmosféru.Hrají v tom skvělí herci a člověk se chvílemi královsky baví a chvílemi je stržen nesmyslnou vojenskou mašinérii a válečnou vřavou.Právě tady jsem nejvíce pochopil nesmyslnost války a to,že nejvíc ze všeho dopadá na obyčejné lidi,kteří s tím nemohou nic dělat.Jedna velká nádhera,na kterou se budeme dívat zas a znova a tak pořád a pořád.U mě jasných 100% a kdyby to šlo,dám ještě víc.Prostě klasika všech klasik! ()

Micro41CZ

To myslíte vážně? Nadhodnocovat partu schematických postav bez nijakého vývoje (což by v sitcomu nevadilo, ale jejich lacině se opakující model ironie vs "vážné téma" působí po dvousté trochu vyčpěle), které samy sebe v každém díle neustále opakují (a to trvá donekonečna)? V kontextu naivního protiválečného pozlátka? To snad nemyslíte vážně... Je to chvílemi zábavné a příjemně se na to kouká, ale rozhodně to neni geniální nebo pětihvězdičkové... ()

ivan bohatyr

Pro mě jediné dvě chyby byly, když vyměnili Burnse, od jeho odchodu to šlo dost dolu. Celkově ty vyměny a odchody myslim vic ubraly než přidaly, ať se už jedná o Henryho nebo v závěru Radara, aspoň že zůstali moji nejoblibenejší Hóky a Klinger. Druhá chyba byla neustálé zdůrazňování, že válka je strašná, typem "to je řezničina", ze začátku dobry, tak mě to nevadilo, ale postupně mě to začalo celkem štvát. ()

BoncheR

Výborne som sa bavil. Američania sú producentmi toho najlepšieho a i toho najhoršieho. Toto jednoznačne patrí do tej prvej skupiny. ()

Sarpele

Spolu se seriálem Přátelé základní kámen mého televizního dětství/dospívání. Tihle herci v čele s Alanem Aldou dodávali rytmus mým dnů, MASH byl mým druhým večerníčkem. Na jednu stranu vtipné, svěží, dojemné a snesitelně výchovné. Na druhou stranu nastavované, dřenění několika oblíbených zápletek až do mrtva (třeba Radar přišel o panictví minimálně třikrát). Taky tvůrcům nemůžu zapomenout, že jsem si kvůli nim nebyla schopna zapamatovat skutečné trvání války v Koreji (vždyť přece trvala asi 15 let, ne?). Něco mezi *** a ****, zatracená nostalgie to táhne vzhůru. ()

asirtes

Konečne som schopný akceptovať a niesť následky toho, že táto Aldova noha v mojej zadnici bude pre mňa FOREVER najlepší, najvtipnejší a zároveň najdojemnejší seriál. Tak a teraz už môžte do mňa kopať, strieľať, sekať a potom si poutierať do môjho nového Versaceho mačety. Díky. ()

Tomatáš

Jasný vítěz v kategorii seriál a situační komedie všech dob...Monumentální dílo, které svým duchem, poselstvím a bezkonkurenčním humorem zaujímá nezastupitelné místo na pomyslném kinematografickém Olympu...Alan Alda a jeho role Pierce by zasloužila Nobelovu cenu za humanitu... ()

Compadre

Vrcholně optimistický a vtipný seriál z prostředí korejské války. Postavy jako Hawkeye Pierce, Radar, Šťabajzna, nebo kuní xicht Frank Burns jsou nezapomenutelné. Opravdový zvedač nálady. :-) ()

dANo

Je len málo seriálov, ktoré dokážem pozerať a špeciálne M.A.S.H. je taký, ktorý pozerám s radosťou. Už v detstve som ho vyhľadával a teraz ma poteší každá (aj niekoľkokrát videná) časť, najmä z prvej série, kedy je základom väčšiny žartov postava Franka Burnsa. Bohužiaľ, takýchto výborných hraných seriálov už nie je veľa a tak mi neostáva nič iné, len sa tešiť na to, ktorá telka opäť vytiahne a v rozumnom čase zaradí tento geniálny počin... :o)) ()

tere.z

Mash je srdcovka. První tři série perfektní, postupně to ale začíná pokulhávat (a může za to Alda, jehož režijní počiny jsou sice chvályhodné za psychologickou hloubku či sociální snahy a v jiném projektu by asi fungovaly skvěle, v mashi ale nemají co dělat). Navíc frekvence epizod á la - přijde imbecilní generál zelený mozek, ale obvatelstvo Bažiny („uniformy nenosí, ale věřte mi, jsou to nejlepší doktoři na světě“) s ním pěkně zatočí – stoupá přímou úměrou. Ale jak říkám, mash je srdcovka, a tak mu odpustím všechno. ()

sheldonka.

Viděla jsem to tolikrát a nikdy mě to nepřestalo bavit. Epizody bych mohla převyprávět úplně s přehledem. V tomto seriálu si musíte každého oblíbit. A moje nejoblíbenější postava vždy byl a vždy bude jedinečný Henry. ()

chubaka

Nejde ani popsat slovy jak výjimečný seriál toto je. Takhle si já představuji komediální seriál. Hlavně od 4. série, kdy do seriálu příjde pluk. Potter v podání vynikajícího Harryho Morgana, se z tohoto stává něco asi to nejlepší co, kdy bylo natočeno v seriálové oblasti. ()

Ceres

Po letech jsem opět začal sledovat tento úžasný seriál naplněn skvělým humorem, který nikdy nezestárne. Vzpomínky, které vždy vyplavou na povrch, kdy jako bažant na VŠ jsem tento seriál sledoval každy všední den na mé malé černobílé TV, byla to pro mě oáza klidu a odpočinku mezi studiem matematiky xD. Čas vždy prověří kvalitu a tady to platí dvojnásob, stále úžasně, krásně humorné. P.S.: Jediný průser je ten, jak je předabovaná ta korejština, která se tu a tam občas objeví, ještěže lze přepnout do originálu:D ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young