M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

Paan

Skutečně se to dá sledovat pořád dokola a nepřestane se to líbit. Pokud si tento poznatek ale televize vezmou až moc k srdci a v určitý čas vysílají jen MASH, tak dřív nebo později vám určité epizody, viděné v rychlém sledu čtyřikrát, začnou lézt krkem a musíte si dát pauzu. Také i přesto, že by se v těch tuctech epizod našly vyloženě slabší díly, pořád se jedná o evergreen, kde vždy zelené nejsou jen uniformy, a ten správný komediální kalibr. ()

billcarson

Fantastický, inteligentní, citlivý a neskutečně humorný. Nejgeniálnější konverzační seriál všech dob s řadou naprosto dokonalých herců. Seriál, kterému nedošel dech ani na konci, je to naprosto neuvěřitelné. A jedná se dle mého názoru i o nejlepší seriál díky skvělému českému dabingu. ()

M4rty5

Už se asi nikdy žádnému seriálu nepodaří vyjádřit válku tak jako v tomto unikátním mistrovském díle. Člověk se směje výbornému humoru ( Hlavně Hawkey Pierce, kterého hraje Alan Alda solí jednu hlášku za druhou ), ale přesto ho seriál nenásilně donutí zamyslet se nad hrůzou války. Myslím, že víc ani není potřeba dodávat. ()

may23

V televizi na různých stanicích už to běží pěkných pár let v řadě a stále dokola znovu. Vždycky se na to ale rád kouknu znovu. Ani nevím, jak se to mohlo scénáristům podařit, ale mnohokrát jim za to děkuji. Pro mě jediný seriál, který je starší než já a můžu se na něj dívat a skvěle se bavím. ()

Petrval

Skvělý seriál s inteligentním vtipem, na kterým se nejvíc herecky a někdy i režisérsky podílí Alan Alda(Hawkeye), ale i ostatní mu zdatně konkurují. Seriál, který i přesto že je zasazený do smutného a ponurého prostředí Korejské války ,tak srší prvotřídním humorem a výborným dějem. Jasných 5. ()

burg

Souhlas s Lima - dílů to má jako dvě průměrné telenovely, ale v každém díle autoři přišli s něčím novým a na každý díl se člověk těšil. ()

Ospalek

Grandiózně natočený seriál z válečného prostředí. Sice jsem viděl jen několik dílů, ale i to stačilo abych si o něm udělal "obrázek". ()

Black5

Naprosto geniální seriál na ktery se dá koukat pořááád do kola. Herecký výkony jednotlivych herců sou naprosto skvělý, prostě jim to všechno žeru :D. Musím říct že na konci mě opravdu mrzelo že končí... ()

Emik87

Ač je seriál o válce v Koreji, kritika boje je věnována válce ve Vietnamu. Pokud si pamatuji dobře, tak tenhle seriál jde na různých kanálech už zhruba deset let a člověk ho pořád nemá dost. I přes střídání postav seriál úroveň nijak neztrácí. Pro mě vždycky byl a bude nejlepší kuní xicht. (A vůbec nevadí, že žere žížaly). :-) ()

Tell Em

Seriál, který má všechno. Najdeme tam od prvoplánového humoru, přes vojenské drama, až po psychologické rozbory jednotlivých účastníků korejské války. MASH funguje na bázi dnešních Vyvolených a Big Brotherů, sejde se skupina lidí ze všech koutů ameriky, s různymi povahami, různého věku a hlavně různými pohledy na válku. ()

Jean_Calid

O výjimečnosti tohoto seriálu vypovídá již samotný popis na CSFD, který neobsahuje jen krátké shrnutí o čem to zhruba je, ale i krátké obsahy všech 256. dílů. MASH jsem viděl poprvé jako dítě a dodnes mě nepustil. Hawkey je jedinečná postava, která prožije celých 256 dílů v Koreji (nebo Japonsku). Je to jediný seriál odehrávající se ve válce, který je zároveň vtipný a zároveň smutný. ()

Bajucha

Mash je pro mě skoro něco jako bible...je to taková citová záležitost, která se mi dostává až do krve. V podstatě je to seriál o neradostném tématu, kde lidi i přes tu veškerou hrůzu neztrácejí humor. Nutno podotknout, že humor inteligentní, kterého si já nadevše vážím. Vojenské i zdravotnické prostředí miluju, tudíš proto i proto všechno další nemůžu nemilovat tenhle seriál. Je to skvěle zahrané, ale v neposlední řadě je to i perfektně nadabované. Jednou jsem měla čest slyšet originál a troufnu si říct, že ten náš dabing tomu všemu dává ještě uplně jiný rozměr. Mám všechny díly a už si ani nepamatuju, kolikrát jsem je skoukla a stále se u nich bavím, jako bych je viděla poprvé. Za celou tu délku to seriálu se mi hlavní postavy zažrali až pod kůži a můžu říct, že jsem s nimi jejich osudy prožívala a nejednou mě i rozbrečeli. Nakonec mi nezbývá nic jiného, než vzdát hold tomuto seriálu, hercům, tvůrcům i našim dabérům...má úcta :-) ()

MéďaSV

Klasika na našich komerčních TV na kterou se ale vždycky rád podívám. Zajímavé prostředí války v Koreji, ale hlavně skvělé herecké obsazení a scénář dělají z tohoto seriálu legendu. P.S. Když jsem kdysi poprvé viděl poslední díl ukápla mi slza :-) ()

Marek.Skalka

Zrovna dnes zemřel v požehnaném věku 96 let Harry Morgan - plukovník Sherman Potter, velitel seriálové jednotky M.A.S.H.. Nemohu si pomoci, ale když si na něj vzpomenu, tak se musím v duchu pobaveně smát. Tak dobrý seriál pravděpodobně již nikdy nevznikne. Doufám, že to panu Morganovi nevadí. Co on a jeho kolegové v seriálu předvedli, to nejde snad ani jinak vnímat. Takže díky moc a jdu si pustit (opět) pár epizod s Klingerem, Radarem, plukovníkem, Hawkeye Piercem, Trapperem Johnem McIntyrem, Frankem Burnsem, Margaret.... ()

+sfinx+

Klenot! O válce trochu jinak - možná s vtipem, ale vždycky rozumně a s ponaučením na konec. I ten nejzelenější mozek si musí přiznat absurditu válek. Dvojice doktorů, kteří vtipkují aby se nezbláznili a při tom se hrabou ve střevech je naprosto úžasná. Svou neposlušností upozorňují na tu šílenost kolem a svými schopnostmi uzdravují raněné, aby se mohli zase jít nechat zabít.. Jednotlivé postavy pak dokreslují celkový obraz šílenství - zelené mozky, lidé, kteří si bez formuláře nedojdou na latrinu, násilníci, psychopati, oběti války a mnoho dalších. Všechno krásně sladěno a dovedeno k dokonalosti. Seriál jsem viděl asi pětkrát, proto si ho jdu pustit po šesté.. ()

Monco

Dávám pět hvězdiček. Kdybych mohl dát šest, tak to klidně dám. Jeden z nejlepších a nejvtipnějších seriálů všech dob. Hawkey, Trapper, B.J., Kuní ksicht Frank Burns, Šťabajzna, nezapomunutelný Klinger jako Scarlett O'Harrová v jednom díle,... Ani jeden díl mě nenudil a můžu se přiznat, že v posledním díle jsem brečel. ()

Ejvi

Legendární M*A*S*H. Přestože má více dílů než přitroublé telenovely, u žádného z nich se nenudíte. Dal by se vysílat pořád dokola a jen málokdo by něco namítal.. ()

Muad

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Inteteligentní humor. Dojemné i hluboké momenty. Vynikající mix všeho co dělá dobrý seriál. Geniální herci v čele s A. Aldou. Nezidealizovaný pohled na válku. Srdeční záležitost. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young