M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

sako44

KULT VŠECH KULTŮ! Jak uděláte z válečného seriálu, komediální? Jednoduše. Ono stačí když za velitele HENRYHO BLAKE nemocnici řídí desátník RADAR O´ REILLY. Ale největší grády tomu dává stejně HAWKEY s TRAPPEREM proti FRANKU BARNSOVI + majoru MARGARET HOULIHANOVÉ. Dále otec MULCAHY a blázen KRINGER. Seriál jsem viděl asi 10x a směju se tomu stejně, jako když jsem to viděl poprvé. ()

JaninaM

Mobile Army Surgical Hospital. Toto je legenda mezi seriály. Vtipné lidské osudy , které jsou nám tak blízké se spoustou nádherných hlášek, nadsázky v situacích mezi životem a smrti, boj proti nesmyslnosti války............Všechny postavy jsou dokonalé ,každý má svou osobitou identitu a prostě toto, mi hodně sedlo ! ()

homer20

Protiválečný seriál na který se já můžu dívat pořád dokola. Ne každý díl je sice ,,pouhou řachtandou,, ,ale i ty díly ve kterých se více moralizuje stojí za to a nikdy nenudí. Hawkey, Trapper, Henry, Frank(Kuní ksicht), Radar, Klinger, Šťabajzna, Henry i všichni postupně příchozí Charles, plk. Potter, B.J. jsou skvělí :-) Jen ohromná škoda necitlivého rozloučení s Henrym v 72.dílu... Přesto si 5* tento seriál plně zaslouží. ()

Zoltarek

M*A*S*H jsem viděl snad tisíckrát a furt mě baví každý díl. Pokud narazím náhodou v televizi na nějaký díl, tak v 90% se na něj podívám, i když jsem ho už třeba viděl. Opravdu na tu dobu skvělé. ()

Ounil19

Nebudu se rozepisovat tento seriál je zábavný a pobaví člověka každého věku v jakoukoliv náladu či hodinu. Alan Alda svím humorem nezklame, co víc může pobaví a snad i zlepší náladu. ()

max15

Je to můj nejoblíbenější seriál...když tam byl ještě Trapper, tak mě moc nebavil, ale když ho vystřídal BJ, tak se mi to zdá o něco lepší. ()

atrofonic

nevidel som dostatočný počet dielov, aby som tento seriál mohol plnohodnotne ohodnotiť, ale z videného sa mi to naozaj páčilo...MASH patrí určite medzi najlepšie sitcomy vôbec ()

BenNat

Válka v Koreji může být vtipná. Beru zpět, někdy dokonce musí být vtipná. Teda pokud jste doktorem vojenské nemocnice a miny létají všude kolem. ()

Wikidy

opravdu vtipný a sumtně-veselý seriál, který nikdy nekončí "Tihle hoši dělají ten nejlepší gin, kterej vám rozpustí známku." "Jistě, je to tajný Göringův recept předávaný z války do války..." ()

papez12

Prvé 3 série sú zlatým klenotom Svetového Seriálu. Elegantný humor, královsky som sa bavil, najlepšia seriálová postava a najsympatickejšia postava zahraná charizmatickým skvelým hercom - Henry Blake(McLean Stevenson). Brilantný Alan Alda a Wayne Rogers, potrhlý Jamie Farr, absolútne úžasný Gary Burghoff! V poslednej epizóde tretej série keď zomrel Henry Blake a vlastne to bola posledná aj epizóda s Trapperom, som plakal ako malé decko. Aj keď tento seriál je dlhý čo sa epizód týka, ale neuveritelne vtipný a zachováva si genialitu. A to, že je na Csfd až na 81. priečke je najvačšia ostuda a hanba. Keď našetrím si kúpim komplet M*A*S*H všetky série na DVD a budem si tú nádheru užívať kedykoľvek, lebo v televízii to ide vždy v nevhodnú hodinu pre mňa. ()

Garred

Skvělej seriál, kterej má tu úžasnou vlastnost, že když skončí, tak se na něj dá dívat hned odznovu. Série s Trapperem a Henrym byly spíše víc komediálně laděné, ale po příchodu plukovníka Pottera se hrálo už i na vážnější strunu. Naštěstí bez nějakého přehnaného moralizování. Každá s postav byla něčím úžasná, ale ta nejlepší postava přišla až dýl a tou je podle mě jednoznačně major Charles Emmerson Winchester III. Dál musím zmínit ještě postavu psychiatra Sidneyho Freedmana která se mi moc líbila a provázela seriál prakticky od jeho začátku až do jeho konce. Co mě ale trochu vadilo byl určitě podivně rychlý přerod Margaret Houlihanové z největší fúrie tábora na jednu z nejlepších kamarádek pánského osazenstva. ,,SIDNEY: Majore. CHARLES: Ahoj. SIDNEY: Poprvé Tě vidím v letní uniformě. CHARLES: Takhle opravdu vypadám. SIDNEY: To mi je líto.,, :D ()

Chezzsterman

Tak tenhle seriál znám opravdu nazpaměť. Viděl jsem ho snad milionkrát a stále mě dokáže rozesmát a bohužel/bohudík rozbrečet, protože scéna kdy Radar vstoupí na sál a oznámí, že letadlo Henryho Blakea bylo sestřeleno nad Japonským mořem mě vždycky dostane do kolen. Čím dál tím víc si vážím herců, kteří tomuto seriálu dali to nejlepší, co mohli. Bezkonkurenční...jeden z mála seriálů, kde není slyšet smích komparsu, aby podtrhli vtip. ***** Navždy ()

gremlin101

Naprostá legenda. Myslím že není nikdo, kdo by seriál M*A*S*H neznal... Někomu může přijít fádní, nezáživný se stupidním humorem, ale je to pouze špatný úhel pohledu :). Vynikající podívaná! ()

TonySoprano

da sa sledovat stale. posledny diel dojme k slzam. toto je boh medzi serialmi. treba sledovat v povodnom zneni, mnoho vtipov a slovnych hraciek je neprelozitelnych, napriek vynimocne skvelemu ceskemu dabingu. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young